PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות דחופה לגבי קניית ויטרה

elyashiv_b
16-03-08, 11:45
הי חבר'ה,
מדובר בויטרה שנת 93, נראית שמורה מאוד יחסית לויטרות אחרות שראיתי. מבחינת חלודות, שמן וכו' הכל נראה מושקע.
*נעילות דיפרנציאל (בסיבובים חדים של ההגה נשמע רעש "טיק טיק" שמזכיר מאוד ציריות קרועות אך לדבריו זה כתוצאה מהנעילות הללו זה נכון??)
*הדלת האחורית נפתחת במעט כבדות והצירים שם עושים קצת רעש.זה אמור להיות נזק רציני??
*נראה שישנה נזילת שמן מאיפשהו. האם זה אמור להרחיק אותי ישירות מהרכב או שזה לא הכי רציני ואפשר עם קצת זיעה וכלי עבודה להשתלט על זה?

ואם מישהו בדק/שמע/יודע על הרכב הזה משהו אשמח. מדובר בויטרה של אדם מהוד השרון שאומר שעובד "במשהו ביטחוני"...(אני לא יודע למה, אבל בגלל שהרכב נראה מושלם מידי זה מחשיד...)

Viper
16-03-08, 12:25
רעש תקתוק יכול להיות שנובע מנעילת דיפ'.
ניסית לא להחליף הילוך/להאיץ בסיבוב? ניסית להרים את הגלגלים האחוריים באויר ולסובב אותם?
אם הגלגלים באויר וסיבוב שלהם גורם לתיקתוק כמו ראצ'ט- יש נעילה.
נזילת שמן- תנסה לבודד בדיוק מהיכן. יתכן וזה לא משהו משמעותי.
בכל מקרה- תמיד אפשר לתקן- השאלה היא כמה זמן וכסף זה יקח... ;-)

elyashiv_b
16-03-08, 13:16
תודה.אבדוק זאת יותר לעומק כשאפגש עמו שוב.
בכל מקרה, האם מישהו שמע/יודע/בדק איך הבדיקה והאמינות של "המומחה" (אלה שבאים עד אליך ובודקים את האוטו).
אם עדיף לא להתעסק אתם מישהו מכיר מקום טוב לבדיקה איכותית באיזור הוד השרון וכמה זה אמור לעלות בערך?
תודה!

גל מגל
16-03-08, 21:53
יש גם רכבים שמורים למרבה הפלא גם אם הם שנת 93 ...

השתמש באופצית החיפוש בסרגל למעלה לגלות עוד על ה"מומחה".

אני מאמין שתמצא את התשובות במהר :wink:

TEDDY
16-03-08, 22:35
נישמע ויטרע. סתםבצחוק, תעשה את הבדיקות שוויפר הציע לך ואם יש נעילה והרכב נראה שמור ומטופל כמו שנראה לך והמחיר מתאים לך שווה בדיקה מקיפה יותר ויאאלה תתחדש.

עודד זנטון
17-03-08, 14:51
נעילות אכן משמיעות רעשי תיקתוק שמזכירים רעש של ציריה גמורה.

תיבדוק אם ישנן נעילות כמו שצויין כאן קודם,
למצוא רכב מהשנתון המדובר ללא שום נזילת שמן בכלל, זה מאוד נדיר. עם זאת, חובה לוודא שהנזילה היא משהו מינורי ולא סדק בבלוק/גיר/טרנספר או משהו קטסטרופלי כזה.

אף אחד לא יאמר לך כלום דבר על רכב ספציפי. בטח לא בצמוד לשם הבעלים. בטח לא ע"ג הרשת. בטח ובטח שלא אם זה משהו שלילי!
תתרשם מהבנאדם, תבדוק אם יש לו שם משתמש שאפשר להריץ באחד הפורומים וללמוד אודותיו, והכי חשוב, תתרשם מהרכב.
לצורך זה ישנה כתבה מעולה פה:
http://www.jeepolog.com/151.html
אמנם סמוראי אך העקרונות יותר מזהים..

תדפיס לך את הכתבה, תלמד אותה ותלך, באור יום מלא, עם הדפים המודפסים, לבדוק את הרכב כמו שצריך.
כמעט בטוח שאם הרכב יתגלה כתקין ע"פ בדיקה קפדנית ומבוססת הכתבה, שאתה תבצע, גם הטיפול במכאניקה שלו היה ראוי וטוב.

Tzvika-Pick
17-03-08, 16:26
ותבדוק טוב יותר את החלודות.
בדקת שוב? יופי, עכשיו תעשה עוד סיבוב.

אין ויטארה בלי חלודות. תמיד (טוב, כמעט תמיד) יהיו חורים בבתי הגלגל וקצת חלודות במסגרות של החלונות. השאלה היא רק כמה חלודות. ותזכור שהחלודה שאתה רואה מעל פני השטח היא בדרך כלל רק חלק מהחלודה.

לגבי הנזילות - זה רכב שטח הוא אמור לנזול :lol:
היום בדקתי עם חבר לעבודה ויטארה 93 שגם היא, הפלא ופלא, נוזלת. קצת מהמשאבה של ההגה כוח (תעשה חיפוש בפורום, תראה שזה סביר) וקצת מהקרטר שמן מנוע. זאת לא סיבה לפסול רכב, בטח שלא רכב שטח ישן. זאת כן סיבה לבדוק טוב יותר את הרכב, אפילו אצל בעל מקצוע.

גיא
17-03-08, 20:20
לגבי הנזילות - זה רכב שטח הוא אמור לנזול :lol:

זה ניראה לך הגיוני מה שכתבת פה ?

Tzvika-Pick
17-03-08, 20:27
היה סמיילי מחייך בסוף המשפט. הוא נכתב בהומור ואני מצטער אם לא הובן כך.

אני לא מתכוון למפלים של שמן שנשפכים על הכביש בכל סיבוב.

-->