PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר למיכל עיבוי.

adam12345
19-03-08, 20:43
שלום לכולם!
אני מעוניין לשמוע את התייחסותכם בנוגע לעניין הבא.
המיכל עיבוי (עודפים) של הרדיאטור נשבר לי בסמוראי (עייפות החומר) ואחרי שאלתרתי לי מיכל של מזדה לאנטיס שהיה זרוק לי ליד הבית ונסעתי איתו במשך 3 שבועות, החלטתי לקנות לי מיכל חדש, הלכתי לסוכנות של סוזוקי באשקלון וביקשתי שיצרפו את המיכל להזמנה הקרובה שלהם, המיכל הגיע ואז אני מגלה שהוא לא מגיע בכלל עם מכסה! לקחתי את המכסה מהמיכל השבור ואז גיליתי שהוא בכלל לא סוגר על המיכל החדש, חזרתי אל הסוכנות והראתי להם שהמכסה לא סוגר על המיכל החדש, זאת אומרת שהוא סתם יושב אליו מבלי להנעל, אז הוא אמר לי שהמכסה שלי כבר דפוק, אז בדקתי והמכסה כן סוגר מצויין על המיכל הישן! בשלב הזה כבר נמאס לו לראות אותי במשרד שלו והבנתי שכבר אין לי מה לחפש שם.

והשאלות שלי ברשותכם, האם הייתי אמור לקבל גם מכסה ביחד עם המיכל?
האם כדי פשוט להדביק את המכסה אל המיכל (ושלא יפתח יותר!, מילוי הנוזל יהיה רק ברדיאטור עצמו)
האם יש לכם רעיון אחר?

תודה!
אדם.

itay
19-03-08, 20:56
אהלן אדם,

אל תדביק את המכסה למיכל. צריך להיות במכסה גם חור כדי שאויר יוכל להיכנס ולצאת מהמיכל.
את הרדיאטור לא מעניין איזה מיכל עיבוי מחובר אליו - רק שיהיה מיכל עיבוי. למה החלפת את המיכל מהמזדה? אם יש לו מכסה והוא מתחבר לרדיאטור עם צינור אז מה הבעיה? במקרה הזה, לדעתי, אין שום צורך לקנות מיכל של סוזוקי - מה גם שמשחקים איתך (לדעתי לתת מיכל בלי מכסה זה משחק) על שטויות.
או שתאלתר פקק למיכל עיבוי החדש או שתזרוק להם אותו בפנים ותישאר עם המיכל של המזדה והמכסה שלו. (אם אין לו מכסה, קפוץ לפירוקיה הקרובה וקח את במיכל הראשון שתמצא - בטוח שיעלה לך חצי ממה ששילמת בסוכונות ואפילו תקבל פקק :grin: )

שיהיה בהצלחה,

איתי.

adam12345
19-03-08, 21:23
אהלן איתי!
את המיכל של המזדה חיברתי עם חוט ברזל ואזיקונים ככה שזה לא אידיאלי. אני מעדיף מיכל שישב בדיוק כמו במקור, בלי ברגים או אזיקונים או כל דבר אחר... בפרוקייה הייתי ולא הצלחנו לאתר שום מיכל שדומה למיכל הסמוראי, מבחינת הצורה ואיך שהוא מתלבש על התושבת.
בנוסף למיכל המזדה יש שני פתחים, עליו ותחתון, בעוד שלמיכל הסמוראי יש רק פתח אחד עליון.

את המיכל אני לא יחזיר להם, אין לי עניין להתווכח איתם יותר מידי בעניין הזה מעבר לכמה שכבר התווכחתי, אבל אני מבטיח לך שאם יהיו בעיות בקניה הבאה אז סף העצבים שלי לא יהיה גבוה בכלל:mad:
(העקרון מאחורי זה הוא שמי שלא שם את הפקק בחבילה זה היבואן ששלח את החבילה ולא הסוכנות שדרכה התבצעה ההזמנה, ועם היבואן אין לי עניין לנסות להתנגח כרגע...)

תודה איתי!

האם בכל זאת יש רעיון איך לגרום למכסה לשבת על המיכל מבלי להתנתק ממנו?

itay
19-03-08, 22:03
אדם,

תראה, זה שבסוזוקי החליטו שהמיכל עיבוי ישב ליד הרדיאטור זה טוב ויפה.
מאז עברו 10 + שנים. אתה יכול לחשוב על מקום אחר לשים את המיכל עיבוי (ולחבר אותו בצורה מתאימה עם ברגים ותושבת כלשהיא).

אתה לא צריך מיכל שנראה כמו של הסמוראי אלא בנוי כמוהוא - פתח מלמעלה וחור קטן. לאן הצינור התחתון במיכל עיבוי של המזדה אמור להתחבר? תברר ותעתיק לרכב שלך.

אתה רוצה להיות קצת יצירתי? קדימה.
קח בקבוק של פריגת וחתוך ממנו את ההברגה של הפקק. הדבק (RTV יתאים) את הההברגה מהבקבוק על החור של המיכל עיבוי שקנית. חבר לפקק של הפריגת את הצינור וצור בו חור קטן לכניסת/יציאת אויר. מה קיבלנו - מיכל עיבוי אטום, עם פקק שמתנתק ממנו, עם צינור וחור קטן.....
תצבע את כל העסק בצבע נורמלי והנה יצא בומבה + יושב על התושבת הקיימת.

בהצלחה,

איתי.

adam12345
19-03-08, 22:28
אהבתי את הרעיון עם ההברגה של הבקבוק... נראה לי שיהיה קשה לעשות את זה מספיק חזק בשביל שזה באמת יצליח לשמור על אטימות... אבל בכל אופן נשמע בהחלט יצירתי!!

אני בכל זאת יתרכז באיך לגרום לפקק לא לזוז מהמיכל. כשאני חושב על זה אז אתה באמת צודק והקניה של המיכל היתה טעות. אבל בגלל שזה כבר נעשה אז אכשיו אני רוצה שהעסק יראה כמה שיותר נורמלי וחזק, מה שאומר שצריך להתרכז במיכל החדש ובפקק המקורי הישן.

בקשר למיכל של המזדה, מהפתח העליון נכנסים העודפים מהרדיאטור ומהפתח העליון הם חוזרים, זה מן הסתם ברור... השוני מהסמוראי הוא שבסמוראי יש את הצינורית שהולכת בתוך המיכל עד למטה ובמזדה יש שתי פתחים אז מן הסתם אין צורך בצינורית הזאת.

itay
19-03-08, 22:37
אדם,

לא בעיה לעשות את זה מספיק חזק (זה לא ממש צריך להיות חזק). שים RTV ונגמר הסיפור.

בכל מקרה שיהיה בהצלחה,

איתי.

חן דן
19-03-08, 22:41
אני חושב שחלקים בסמוראי בונים ולא קונים- באיחוד שמדובר על משהו פשוט כמו מיכל.
לגופו של ענין מה הבעייה להזמין פקק למיכל, כמה "מכשלי תנועה" דורשים עבורו?
שאתה מחפש כל מני אילטורים.
השקעתה כסף על מיכל תשקיע גם על הפקק ויאלה גמור את הסיפור
בהצלחה

adam12345
19-03-08, 22:43
העניין הוא שההבדל בין הפתח של שני המיכלים הוא חצי מילימטר (מדדתי אכשיו) שזה מספיק בשביל שהמכסה יסגור בלי להנעל... בנתיים אני פשוט יחזיק את המכסה עם יזולירבנד ובהמשך אני מקווה לשחק קצת בהלחמה של פלסטיק (או איך שקוראים לזה) ואז לעשות משהו חזק ויפה...

תודה על העזרה איתי!

אדם.

צביקה קרבורטור
19-03-08, 22:48
אדם שלום רב!
אני מבין שאת המיכל של המזדה לא ניתן להחזיר חזרה לחנות?!
מכיוון שאני ראיתי את המיכל של המזדהאצלך בגיפ בעת שיפוץ הקרבורטור,מלבד יופי הוא לא תורם למערכת הקירור דבר וחצי דבר, מכיוון שאינו מכיל מכסה פלסטיק עם צינור יצוק במרכזו,ושהצינור טבול במיכל עד קרוב לקרקעית, על מנת שבמקרה של חוסר מים ברדיאטור, תת הלחץ שנוצר במערכת הקירור, יגרום ליניקת מי קירור ממיכל העבוי, שהוא גם "מיכל עודפים ומיכל רזרבי."
לכן קיימים מספר אפשרויות, עד כמה שזכור לי, בדייטסו שרייד מיכל העבוי, זהה לסמוראי, והוא ממוקם באותה צורה כמו סמוראי.
ניתן לחפש בפירוקיות מיכל ישן במצב טוב של שרייד.
אפשרות שנייה ,למצוא מכסה בלבד שיצוק בו צינור כמו במקורי.
בברכה
צביקה

adam12345
19-03-08, 22:52
חן, יש לי פקק מקורי והוא לא מתאים... אני שואף לחשיבה כמו שלך בנוגע ל"בונים ולא קונים", ולכן כדי לתקן את הטעות של הקניה של המיכל המטופש הזה אני מאלתר אכשיו:grin:
וברצינות, אם בהמשך אני יראה שעדיף ללכת ולקנות גם את המכסה (בתנאי שהוא גם יתאים), אז אולי זה באמת מה שאני יעשה.

אפשר לראות בתמונה את האלתור המגעיל שאני נוסע איתו ב3 שבועות האחרונים.

adam12345
19-03-08, 22:54
תודה צביקה!
אני יבדוק את העניין עם הדייהטסו...

צביקה קרבורטור
19-03-08, 22:55
אהלן איתי!
את המיכל של המזדה חיברתי עם חוט ברזל ואזיקונים ככה שזה לא אידיאלי. אני מעדיף מיכל שישב בדיוק כמו במקור, בלי ברגים או אזיקונים או כל דבר אחר... בפרוקייה הייתי ולא הצלחנו לאתר שום מיכל שדומה למיכל הסמוראי, מבחינת הצורה ואיך שהוא מתלבש על התושבת.
בנוסף למיכל המזדה יש שני פתחים, עליו ותחתון, בעוד שלמיכל הסמוראי יש רק פתח אחד עליון.

את המיכל אני לא יחזיר להם, אין לי עניין להתווכח איתם יותר מידי בעניין הזה מעבר לכמה שכבר התווכחתי, אבל אני מבטיח לך שאם יהיו בעיות בקניה הבאה אז סף העצבים שלי לא יהיה גבוה בכלל:mad:
(העקרון מאחורי זה הוא שמי שלא שם את הפקק בחבילה זה היבואן ששלח את החבילה ולא הסוכנות שדרכה התבצעה ההזמנה, ועם היבואן אין לי עניין לנסות להתנגח כרגע...)

תודה איתי!

האם בכל זאת יש רעיון איך לגרום למכסה לשבת על המיכל מבלי להתנתק ממנו?
אדם קראתי שוב את התגובה שלך, ונזכרתי שיש אכן יציאה נוספת בקרקעית, במקרה כזה ניתן לחבר את הצינורית עדפים הבאה מהרדיאטור, לכניסה התחתונה של מיכל העבוי, כך תתאפשר יניקת מים לרדיאטור במקרה של חוסר, וגם החזרת אדים במקרה של רתיחה וגלישת מים למיכל הכבוי.
בתקווה שהבנת את כוונתי.
צביקה

adam12345
19-03-08, 23:06
הבנתי את כוונתך צביקה אבל כבר אין צורך בפתרונות...

פתאום באה לי הברקה! אם כל מה שחסר בשביל הנעילה של המיכל זה חצי מילימטר תוספת בפיה של המיכל, אז למה לא להעזר בחברו הטוב של הג'יפאי, הלא הוא הפטיש וליצור את ההרחבה הזאת!
דפקתי על פיית המיכל עד שהיא נמעכה מספיק בשביל להחזיק את המכסה נעול.
אז אכשיו יש מיכל חדש ומקורי עם מכסה ישן ומקורי שיושבים בלי אף אילתור והמערכת יכולה לחזור ולעבוד בצורה תקינה (כמו שצביקה אמר, נכון לאכשיו עם המיכל של המזדה הנוזל לא יכול לחזור אל הרדיאטור)

תודה לכולם!!!

אדם.

איציק - 4X6ZH
20-03-08, 08:26
רק כדי שזה יהיה מושלם כדאי להשתמש בהרבה סיליקון
יש כזה בצבע אדום מיד מזהים שהרכב עבר טיפול מקצועי .
איציק

lior_b.s
20-03-08, 10:19
שלום לכולם!
אני מעוניין לשמוע את התייחסותכם בנוגע לעניין הבא.

והשאלות שלי ברשותכם, האם הייתי אמור לקבל גם מכסה ביחד עם המיכל?
האם כדי פשוט להדביק את המכסה אל המיכל (ושלא יפתח יותר!, מילוי הנוזל יהיה רק ברדיאטור עצמו)
האם יש לכם רעיון אחר?

תודה!
אדם.

לדעתי...
הזמנת מיכל , קיבלת מיכל..זהו!
היית צריך להזמין גם מכסה, בדיוק כמו שאם היית מאבד את המכסה ומזמין חדש לא היית מקבל מיכל בנוסף..זה לא יחידה אחת..גם אם תזמין חלק אחר, סביר שלא תקבל איתו את הברגים שמחזיקים אותו נכון?

דעתי בלבד..

ליאור

gmike
20-03-08, 15:06
רק כדי שזה יהיה מושלם כדאי להשתמש בהרבה סיליקון
יש כזה בצבע אדום מיד מזהים שהרכב עבר טיפול מקצועי .
איציק

חחח... אהבתי.

אדם, הפקק עולה 8.40 ש,ח +מע"מ מקורי במכשירי תנועה, לא חבל על כל האילתורים?
גם כשאני קניתי הופתעתי מעט שהמיכל בא בלי פקק, אבל יש בזה היגיון.
חוץ מזה, לפי ההבנה שלי, הפקק לא חייב להיות אטום, גם ככה יש לו חור קטן כדי שלא יווצר לחץ במיכל,
וכך, כשיש תת לחץ ברדיאטור המים יחזרו לתוכו. מה שחשוב זה שהצינורית שיוצאת מהפקק לתוך המיכל תיהיה בתוך הנוזל (סטייל באנג או נרגילה :p )

חן דן
20-03-08, 17:26
שאמרתי חלקים בסמוראי בונים ולא קונים התכוונתי, שאם החלק יקר שווה לקמבן ולחסוך.
אבל בשביל 10 שקלים בערך לבזבז זמן.
אז ההמלצה לקנות פקק חדש
ושיהיה פורים שמח :)

-->