PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה בין XJ לZJ?

נמרוד
10-03-03, 14:02
ג'יפ 5 דלתות, מרווח ומשפחתי... מתישהו צריך גם אותו. במקרה שלי יש עוד זמן, אבל ברור שזה יגיע. צ'רוקי XJ קלאסי הוא הבחירה הטבעית, אבל בעצם למה לפסול את הגרנד, הZJ? יתרון אחד מכריע לגרנד - יש הרבה יותר משומשים בארץ, גם משנתונים מוקדמים, כך שהסיכוי למצוא רכב טוב במחיר טוב עולה.
המכלולים הם בגדול אותו דבר, סרנים-טרנספרים-גירים, ובעצם דומים למה שיש בסופה, כך שטיפולים ומחירי חלפים לא מטרידים אותי. בגרנד יש גם לא מעט V8 בארץ. הגרנד קצת יותר גדול, וזה בסדר, בהתחשב שהצ'רוקי פשוט קטן.

דעות?

Alon
10-03-03, 15:29
לדעתי ורבי יוני 5 שמע אותה מספר פעמים השיקול העיקרי שהגיפאי המצוי צריך לשאול עצמו דיזל או בנזין?

אם הרכב הוא רכב טיולים ולא רכב עבודה טיולים הדיזל נפסל.
נשארנו עם בנזין.

אם לצורך עבירות מחפשים סרנים חיים נשארנו עם דיסקברי והצירוקי גרנד צירוקי.

מאחר ואת עלילות הרגישות לחום ושיפוץ ראשי מנוע בדיסקברי אנחנו שמענו. נשארנו עם הצירוקי גרנד צירוקי.

לצירוקי יש יתרונות ברורים בעלי הסופות מכירים את המנוע מכירים את אקסים והיתר שטויות.

פלטפורמה בסיסית נוחה אם הצע נרחב של שיפורים.

חיסרון בארץ כרגע אין הרבה נראה שבשנים 1999 ומעלה היתה להם יותר הצלחה.

את הגרנד צירוקי אני לא ממש מכיר אבל ההנחה היא שהיתרונות דומים.

דעתי הצנועה.
אלון

חנן-ג'יפולוג
10-03-03, 15:44
בשביל לענות על השאלה הזו תצטרך קודם לתת סקירה קצרה על השירוקים והגרנדים ה"ישראליים" (כלומר, אלו שיובאו לארץ בכמויות מסחריות). נתונים כללים אבל פרוט יתר על שרשרת ההינע שלהם: גירוטורים שמירוטורים, טרנספר 4X4 קבוע או לא וכו'...

למה זה כ"כ חשוב? כי לדוגמא לנעול רכב עם הנעה 4X4 כפולה קבועה יעלה כ15K ש"ח ואילו לנעול כזה עם טרנספר Part Time 4X4 יעלה כ2500 ש"ח. ובמערכות הינע אחרות זה בכלל בלתי אפשרי.

נמרוד
10-03-03, 15:59
אני לא יודע. יש דגמים part time ויש full-time, לא יודע מה הנפוצים בארץ. מה שכן, אפשר לעשות "שדרוג" בחזקת מינוס אחד, ולהכניס טרנספר של סופה ולסגור סיפור. הסרנים הם 30 ו35, יש סיכוי גם ל44 בדגמים מסוימים, לא בונה על זה. המנוע הוא ה4.0L המוכר מהסופה, בחלק מהגרנדים מנועי V8 בנפח 5.2 או 5.9 , תלוי בשנתון.
אני מדבר על קניית כלי משומש במצב טוב, לא אכפת לי שיהיה די ישן - ולבצע בו מסכת שיפורים בסיסית, נעילה אחורית אוטומטית, צמיגי 31 טובים , קצת ברזלים... לא הרבה יותר בשלב ראשון.

ניר ל
10-03-03, 16:47
למה כן ?
ארבע דלתות, שני סרנים חיים, סמל Jeep
למה לא ?
הרכב משייט כמו ספינה בים סוער
מנוע V8 זללן ועצלן, לא ראיתי גראנדים עם 4L בתפוצת נאטו.
סרן קדמי נטול לוקרים, לא תחליפי עם סופה, אחורי חלש, מכלולי הנעה מוזרים ולא מוכרים לנו. חרא של דבר, הצ'רוקי גם חרא.
בקיצור,נמרוד,
אצלי בשכונה כל רכב שני זה גראנד וגם צ'רוקים לא חסר, עדיין לא נראה לי שיש היצע בשפע של משומשים בסגנון שאנחנו מחפשים. חכה שנקנה בזול, אח"כ נעשה לו שוק...

נמרוד
10-03-03, 17:07
ניר , אתה מתוחכם וזדוני מדי בשבילנו... :twisted:

LAREDO
10-03-03, 21:30
אני אסקור בקיצור את הדגמים...
XJ צ'ירוקי שנות ייצור 1984-2001 (מטומטמים...):
מנוע:
מגיע עם שני סוגי מנועים עיקריים - 6 או 4 צילינדרים(דיזל) אני אתייחס רק ל6.
עד שנת 87 , זה ה-258 הישן והמוכר מהסיקסים.
1988-1989 4.0 ליטר מסוג רניקס (דומה לסופה אבל מערכת הזרקה שונה במקצת)
1989-2001 4.0 ליטר מסוגים שונים (H.0, ביטול דיסטריביוטר ועוד שינויים קלים)
גיר:
רגיל AX-15 (סופה)
אוטומט AW-4, גיר מתוחכם בעל 4 הילוכים ושני אוברדרייבים, 1 ו-2 מחוברים וזה קצת מסוכן בירידות. נחשב לאמין והבידיוטי ביותר, בייחוד הדגם עם ה23 שיניים.
טרנספר:
NP207 - הופיע רק בשנת 87 - לא אמין בעליל וחלש מאוד.
NP231 - סופה לכל דבר ועניין.
NP241 - בדגמים שהזמינו "חבילת גרירה" בלבד - כמו סופה אבל ח ז ק.
NP242 - חזק, ובעל מצב של 4X4 עם דיפרנציאל מרכזי, אמינות מוטלת בספק אבל זה הטוב מכל העולמות.
סרנים:
דנה 30 קדמי בשתי תצורות - ללא לוקרים כמו בסופה ועם לוקרים מופעלי וואקום.
דנה 35 אחורי - סרן C-CLIP, לטוב ולרע, לרוב עם דיפ' מוגבל החלקה.
דנה 44 אחורי - רק ב"חבילות גרירה"
יחסי העברה - 3.54 לאורך כל חיי הדגם.
מתלים:
קפיצי סליל מקדימה ועלים על הסרן אחורה.
על הZJ בקרוב...
לרדו

נמרוד
11-03-03, 11:55
בזמן שאנחנו ממתינים לאמיר לרדו להמשך התשובה (ידעתי שאפשר לסמוך עליך!), רציתי לחדד את השאלה שלי:

מה היתרונות והחסרונות של צ'רוקי מול גרנד צ'רוקי? אח מול אח?

LAREDO
11-03-03, 16:33
חסר לי קצת מידע על הZJ אז הסקירה שלו תחכה, לרגע שיהיה לי את כל המידע והזמן לכתוב את זה.
בנוגע להשוואה בין הרכבים:
זמינות חלקים : יתרון מוחץ לZJ (אני עברתי חצי מדינה בחיפוש אחרי מראה למשל)
מתלים : בZJ יש ארבע ספירלות, יקר לשפר. בXJ יש שתי ספירלות חצי יקר לשפר...
שניהם יכולים להגיע לרמות גמישות מדהימות ורמת הנוחות של הגרנד
כל אנגליה.
מנוע : בנוסף ל4.0 ליטר לגרנד יש גם V-8 אימתני במומנט, משאבת מים בעלת אורך
חיים מוגבל (60-80 אלף).
גיר : בגרנד כמעט ולא ניתן למצוא ידניים (יש כמה) והגיר האוטומטי בעל כמה
דגמים.
טרנספר : אותו היצע כמו בצירוקי, רובם 242 ללא מצב של 2 על 4.
סרנים : זהים לגמרי.

בגדול הייתי הולך על גרנד מדגם לרדו (איך לא....) שבא עם מנוע 4.0 ליטר תיבת AW-4 וטרנספר 231 או 242 עם מצב של 2 על 4. את הסרן האחורי הייתי מחליף ל44
(נועל את שניהם בנעילה נשלטת), הגבהה של 6-8 אינצ' צמיגי 33 ולדרך. יש לנו פה רכב ברמה אדירה בסכום של כ100K.

לרדו

נמרוד
11-03-03, 16:37
אמיר, הטרנספרים ברי החלפה אחד לאחד עם 231 part time מסופה?

asafk
11-03-03, 16:58
הטרנספר בגרנד לא כזה טריוויאלי. אמנם 242, אבל דגם בעייתי (לא מבחינת אמינות, מבחינת תחכום יתר). יש להם כל מיני מערכות בקרת אחיזה, כל מיני QUAD אממו לאורך השנים. בגרסה הפשוטה, יש מעין קלאץ' וויסקוזי בצד הקדמי, שנועל את הדיפרנציאל הארכי כשהדרייבשפט הקדמי מחליק ביחס לציר הראשי של הטרנספר (ואז השמן מתחמם והטרנספר ננעל). בתיבות החדשות יותר, יש סיוע אלקטרוני.
כנ"ל בסרנים- כל מיני פטנטים, מוויסקוזים ועד אלקטרוניים. בלאגן, ויקר לשפר.

אם מחליפים למערכות פשוטות- 241 של סופה, סרנים "טפשים" וכו'- שיפורי המתלים עדיין לא טריוויאלים. אין הרבה מדי קיטים, והגיאומטריה של הרכב מראש לא טובה כמו של הצ'רוקי.
בל נשכח- הצ'רוקי הוא מהSUV הפרימיטיביים- אלו שנבנו על בסיס טנדרים (גם אם לא בדיוק), זה קשוח ופשוט, יחסית.

אסף.

נמרוד
11-03-03, 17:14
אסף כתב:

אם מחליפים למערכות פשוטות- 241 של סופה, סרנים "טפשים" וכו'- שיפורי המתלים עדיין לא טריוויאלים. אין הרבה מדי קיטים, והגיאומטריה של הרכב מראש לא טובה כמו של הצ'רוקי.
בינגו! זה מעניין.... תוכל להרחיב?

LAREDO
11-03-03, 23:01
1. כל הטרנספרים ברי החלפה קלה (למעט הקוסמטיקה של סימון המצבים בתוך הרכב)
2. הצ'ירוקי לא נבנה על בסיס של שום טנדר (אני מתייחס פה לXJ ולZJ) אלא נבנה מ-0.
3. כתבתי כבר של-242 יש מספר גרסאות, ואני בעד זו עם חמשת המצבים.
4. לסופה (רגילה) אין 241 אלא 231.
לרדו

asafk
12-03-03, 00:08
אמיר, בשביל זה ה"גם אם לא בדיוק"... אבל הצ'רוקי התחיל בתור הדור "ההוא" של הSUV שהתפתח מטנדר. הXJ צ'רוקי גם הוא די קרוב לקומנצ'י (וכאן נשאלת שאלה מעניינת- מי התפתח ממי?).
ZJ גרנד... לא שייך לדור ההוא. SUV מלוקק- סיפור אחר, ולכן בעייתי יותר מהצ'רוקי. ההבדל העיקרי במבנה של השלדה- פחות קורות, יותר חללים מרחביים למיניהם ("ערסלים"), בקיצור- לא פשוט.

גיאומטריה בעייתית- גרנד הוא גדול מדי, עגול מדי, נמוך מדי, זוויות לא נכונות, פרופורציות לא נכונות וכו... לתקן את כל אלה- הרבה מאמץ, ומאד יקר- הרי אי אפשר להרוויח גבה ולשפר זוויות בלי הגבהה רצינית ובלי להגדיל גלגלים. בשביל הגבהה לא מספיק להאריך קפיצים ובולמים- בדרך כלל מה שמגביל את המהלך והגבה זה דווקא המוטות למיניהם שממקמים את הסרן (רדיוס, פנהרד, משולש, מה שלא יהיה). שלדה אמורפית מדי- אין הרבה נקודות חיבור, יש הרבה אילוצים. אין מה לדבר- לבנות גרנד כמו שצריך זה אפשרי ויהיה פרוייקט יפיפה. אבל יקר לאללה...

...ומתי ראית לאחרונה סופה סטנדרטית? מ96 כל מה שיצא לכוחות הבטחון יצא עם 241. זה מספיק בשביל להיקרא סטנדרטי. בסופה שלי יש 241. אז בשבילי זה טרנספר סטנדרטי :D . לא מתאים ב100% לסופה (כבד וגדול מדי)- אבל סטנדרטי.

שורה תחתונה- על הנייר אפשר הכל. יש הרבה דגמים בשוק ברמות גימור שונות ובדרך כלל משודכות למערכות הנעה שונות. XJ הוא לא ZJ, למרות השם המשותף. לטעמי- צ'רוקי (ולא גרנד) הוא הג'יפ המשפחתי המושלם, בעיקר בגלל שעוד יש לו את הרוח ההיא... שהלכה לאיבוד בגרנד, במיוחד בדור האחרון (זה שלפניו עוד איכשהו... ג'יפ...). תוסיפו לזה את המצאי הנמוך של חבילות שיפורים לגרנד, מה שאומר שצריך לתכנן ולייצר לבד הרבה מאד.

אסף.

asafk
12-03-03, 00:23
ועיקר שכחתי.... טרנספר NP249... תקראו קצת... תבינו איזה ברוך זה... (242 שחושב שהוא חכם...)

אסף.

asafk
12-03-03, 00:26
... ואחרון להיום... :roll:

http://www.off-road.com/jeep/grand/projzjintro.htm

אסף.

נמרוד
12-03-03, 10:14
אסף - לשאלתך קומנצ'י יצא מצ'רוקי למיטב ידיעתי.

הבעייה הגדולה עם הצ'רוקי היא מעשית - תפתח לוחות בעיתונים ותראה 5 גרנדים למכירה על כל צ'רוקי XJ, אם בכלל.

LAREDO
12-03-03, 22:15
אסף נשמע לי מוזר שאתה מייחס קרבה כזו לצ'ירוקי ולקומנצ'י - אחד עם שלדת סולם ואחד עם שלדת יוניבודי, ופוסל את הקשר בין בין ה-XJ לZJ. לטעמי, הם הרבה יותר קרובים ממה שנראה לעין.
לגבי הגבהות, גם להגביה XJ זה לא סיפור כלל, והגובה של הרכב שלי הוא מאוד לא טריוויאלי (6-5.5 אינצ'). ה 249 לא הגיע עם הZJ למיטב ידיעתי אבל אני לא בטוח.
לרדו

grand
14-03-03, 01:21
טוב... לא יכול להתאפק יותר אז חייב להגיב לגבי ה ZJ.
טרנספר - למעט דגם "לרדו" הפשוט לכולם יש 249 עם יתרונותיו וחסרונותיו. היתרון היחיד שלו לטעמי זה 4X4 קבוע שמעניק אחיזה והתנהגות כביש מעולה ובטוחה יותר. השאר רק חסרונות.. סביר להניח שבבוא היום שהטרנספר ילך לעולמו אחליף ל 241.
שיפורים- אחחח.. מכאן עד אמריקה . מ 2" בסיסי עד להגבהות מטורפות של 10" וצמיגי 38"-40" - לא לשכוח ספירלות מאחור שלמעשה מעניקות מהלך מתלה אחורי ונוחות שאין ל XJ.
נכון. כרכב בסיסי ללא שיפורים בגלל המנוע החזק ויחס העברה לא מבריק הZJ יתקשה מעט בדיונות עמוקות. בבוץ למשל אין לו שום בעיה שילוב ל LOW בהילוך 3 אפילו, לחיצה חזקה על הגז והגרנד יעבור במהירות את רוב המכשולים, נסיעה איטית מדי בבוץ=תקיעה.

כדי להפוך ZJ לחיית שטח צריך לשפר. לדעתי ולאחר התעמקות בנושא השיפורים הם כדלקמן.
1. קיט הגבהה 3.5 - 4" של RE (כולל כל ה"מסביב")
2. להחליף סרן אחורי לדנה 44
3. לשפר יחס העברה.
4. נעילות רצוי ARB
5. טרנספר רצוי 241.
6. צמיגים 31\10.5\15 + ג'נטים 8
7. מיגון טרנספר, גיר
8. וכמובן בולמים שמן\גז ארוכים מתאימים קוני

מנוע- רק אבל רק! V8 הוא אמין חזק ומענג. ואין לו מספר בעיות שיש בדגמי ה 6 ציל' כמו למשל גיר שונה במקצת ובעייתי ב 6 ציל' לא סובל מסדקים בסעפת פליטה וכו..

רכב משייט?? בולשיט. לאחר החלפת מיתלים הרכב יציב על הכביש כמעט כמו הפזו 406 של אישתי... בטוח, שקט ונוח ברמה הגבוהה ביותר, לדעתי הכי נוח ומפנק שיש למצוא.

מנוע פשוט אדיר. זינוק מעמידה ל 100 בפחות מ 8 שניות, מומנט מדהים, גיר 4 הילוכים + הילוך אוברדרייב נוסף , קיק דאון מיידי גם ב 140 קמ"ש ובעיטה בריאה בישבן..

חלקי החילוף באמת ברובם משותפים למשפחת ג'יפ, יש בנמצא תמיד וזמין (גם לשופינסקי... :)
הכל בדרך כלל בר שיפוץ ולא מחייב החלפה.
בסך הכל רכב די אמין וכפי שנאמר כאן קודם יחסית לאופציות האחרות שיש בשוק ובמחיר הזול יחסית שניתן להשיג אותם - קניה טובה.

בהשוואה ל XJ מעבר היותו מפואר, חדיש ויקר יותר. השילדה שלו לדעתי יותר מחוזקת
אמיר- זוכר שהתפלאת שהדלתות נסגרות בנגיעה קלה? בXJ זה לא קורה. מושב אחורי מרווח למבוגרים ולא רק לגמדים וילדים. וכמובן הגיל..הXJ מקסים קלאסי אך ישן.

צריחת דלק למי שמתעניין 4 בעיר 9 בכביש פתוח ממוצע אצלי בחצי שנה אחרונה 1:6

רמי.

grand
14-03-03, 01:23
אופס... כמובן טרנספר 242 ולא 241.
רמי.

LAREDO
14-03-03, 21:07
בהודעה הקודמת שלי אמרתי שזה לא סיפור להגביה XJ, והתכוונתי שזה לא סיפור קל בכלל.
רמי, לי אין שום ויכוח איתך, אני בעד הZJ (זוכר שאמרתי לך שזה הרכב הבא?)
יתרון נוסף של הZJ הוא גודל הדלת האחורית, שמאפשר עלייה קלה לרכב (בייחוד אחרי הגבהה הנושא הופך להיות קריטי).
לרדו

ארז
14-03-03, 22:36
תרשו לי רק כמה דברים קטנים...
א אני לא ממש מבין גדול ברכבים אמריקנים
ב לגבי התחממות מנוע בדיסקברי זו תופעה שמופיע בצורה נדירה בגדמי הדיזל וכאן אתם מדברים על בנזין.
ג בגראנד צרוקי (דגמים חדשים) המנוע יושב בצורה משונה על מוטות הרדיוס הקדמים וזז איתם
ד בהדרכות שבזמנו הייתי מבצע תחת המרכז הישראלי לסיור כל גראנד שהיה מגיע לטיול היה מתחמם(מדובר על רכבים חדשים לגמרי בדרך כלל)
ה הרכב הזה נוח וחזק בטרוףףףףףףףףףף(טוב נו...יש לי להשוואת רק מול הדיפנדר :lol: )

לגבי צרוקי הם ממש נדירים בארץ והמחירים עליהם חסרי פורפורציות מה שלדעתי הופך את הקניה שלהם ללא כדאית,(אני כמובן לא מציע לכם כאופציה לקנות דיסקברי שהרי אוי ואלוהים ישמור אותנו הוא לנדרובר[חרא של אוטו...]למרות שיש הרבה חלקי חילוף,חלקים זולים והמון קייטים לשיפורים(בארץ))

grand
15-03-03, 23:26
עוד פרט חשוב ששכחתי לציין , דגמי ZJ מנועי V8 בלבד משנת 1996 מגיעים עם סרן אחורי דנה 44 אלומיניום כסטנדרט.
לגבי מה שכתב ארז על בעית ההתחממות - אכן קיימת בעיה מסוימת של התחממות (לא מתקרב לתחום האדום אך מתחמם..) בימים חמים במיוחד בעמידה או בזחילה עם מזגן פועל בלבד הרכב יתחמם. כיבוי המזגן או עליה במהירות הרכב - מתקרר מיד. לאחר "דוקטורט" בנושא בקיץ שעבר שכלל שיפורים: החלפת טרמוסטט ל 180F , הגדלת רדיאטור, הוספת מאוורר קדמי למזגן, נוזל קירור מסוג אחר וכו' היה שיפור. אך הפתרון למעשה די פשוט וזול. הבעיה נעוצה בפיזור חום לקוי בתא המנוע, פשוט אין לאויר החם לאן לצאת , הורדת מגן גומי שנמצא מתחת לגריל עוזרת . או אפילו בניית כונס אויר, או שני פתחים בצד כמו בדגמי ה 5.9 ליטר על מכסה המנוע. יפתרו את הבעיה סופית.

רמי.

נמרוד
24-03-03, 16:18
הרייד החדש של אריק2 גורם לי לחשוב שוב על מה שהוביל לדיון הזה...
אולי הרכב המשפחתי העתידי שלי הוא בכלל סברבאן???

ron_gal
25-03-03, 12:57
אני בכלל חושב SJ

יש מספיק מקום לכוווווווווולם.
וגם מכלולים חזקים ,
ואחרי הגבהה , מי שראה את האכב נבהל !!!
אבל הנוחות , אוי הנוחות ...

רון.

grand
29-03-03, 02:06
שימו לב ל ZJ הזו.
דנה 60 מאחור, קיט הגבהה RE 5.5" LONG ARM , צמיגי MTR "37 , נעילות ARB
4.88 יחס העברה

http://www.fototime.com/0A4532BF961B5EA/standard.jpg
http://www.fototime.com/2D6921A9584A3FF/standard.jpg
http://www.fototime.com/0F6075BDD7113B4/standard.jpg

רמי. שלא יודע מדוע התמונות לא עולות ישר.

tsvikac
27-06-03, 11:28
לכל המעונין
אני מחזיק גראנד צ'ירוקי 93 לרדו 4 ליטר טרנספר כמו של סופה כלומר נוסע 2X4 ו4X4 נעול גם ב-HIוגם ב -"LOW"( מה שאין ב V8 שנוסע 4X4 קבוע ופתוח ב-HI ובחלקם גם ב LOW )
ובמקביל גם צ'ירוקי 2001 שתי המכוניות בנויות על אותה פלטפורמה של רוב המיכלולים
אך למרות זאת שניהם שונים בתכלית.
הגראנד רכב מפנק בצורה מדהימה מהלכי מתלה מדהימים בכל קנה מידה לרכב סטנדרטי
מרחב המיחיה ברכב מענג ובקיצור רכב מישפחתי יוצא מן הכלל עם יכולות עבירות טובות מאד. החסרון מתאים לשטח טכני אך רצוי לשפר ולהקשיח את המיתלים בגלל רכות שיש לרכב וקצת מפחידה במעברי מיכשולים מסולעים. (ד"א מנוע ה 4 ליטר 6 ציל אמין ביותר
מרכב הרכב אוהב אותו ומאפשר מהלך מתלה גדול יותר בסרן הקידמי ממה שאפשרי במנוע ה8 וי וגם פחות כבד מקדימה)לרכב הנ"ל קיטים אין סופיים לשיפור הבסיסי ביותר הוא הפרוקום שקיים אצל יאנוביץ ועם בולמים אחרים הוא מצויין אחריו באים הרוביקון לבדוק
אצל יבואן רנצ'ו והטוב ביותר ביבוא אישי TERAFLEX חבל"ז )
הצ'ירוקי הוא רכב שפשוט קשה להסביר אבל עם ניתוק ה'סטביליזר' הקידמי אתה מקבל רכב
שמצליח להרים גלגל לגובה של 80 ס"מ מהרצפה ללא כל שיפור עם מתלה אחורי של קפיץ עלים בעל מהלך מתלה של 0+ הג'יפ הזה עולה כל דבר ללא שום מאמץ ואין לי פשוט הסבר לזה.הוא מכוייל הרבה יותר קשיח מהגראנד ואפשר לטוס איתו 100 בשבילים ללא חשש מבמפים פתאומים כמה שתגביר הוא יגהץ יותר כנראה שהקומבינציה שלו שכוללת משקלXמרחק סרניםX כוח מנוע פשוט מושלם עבירות מדהימה.
הרכב פחות מפנק וצפוף מהגראנד וקשיח אבל שטח זה המקום שלו
גם לצ'ירוקי מגוון שיפורים בעיקר של רוביקון אקספרס לקחת בחשבון בהגבה של 3 אינץ'
סליפ יוק אילמינטור +CV דריבשאפט זה נותן צמיגים של 31X10.5X15 לא יותר וגובה מכובד ביותר מהקרקע
לכל המעוניין אני מוכר אחד מהם מי שימכר ראשון.
הגראנד 93 לרדו 130,000 מייל במצב מעולה צבע אורגינאלי לבן +חצאיות אפורות (יפה בימיוחד)ללא שום תאונות אצלי כבר חמש שנים ללא שום תקלות שהצריכו להשאיר חבילות של כסף כפי שמשאירים בעלי 8V במוסכי השרות של קריזלר אני מבקש 70.000 ש"ח
למה-כי זה רכב נדיר בקומבינצית המיכלולים שלו . המצב שלו מצויין הוא שווה הרבה יותר מפורראנר 96 או פאגרו 95 גם ליפני 10 שנים ולכן לדעתי גם היום
וחוץ מזה אני מעדיף להשאר איתו ולמכור את הצ'ירוקי 2001 38,000 ק"מ חדש לחלוטין מחירון 155,000 ניתן להתפשר על 145,000

צביקה 051-505454

אריק זמר
29-06-03, 20:55
נמרוד,
על איזה שנות דגם של סברבן אתה מדבר ?
לרוב...הסרנים שם חלשים יותר (לפחות האחורי) אך זו אותה שילדה...
ואם אתה קופץ ל88 ומעלה ? מה עושים עם הIFS ?

נמרוד
30-06-03, 11:07
אני מדבר על סברבן משנות ה80, סרן קדמי חי כמובן. ואם וכאשר, זה יהיה פרויקט של ממש, שיעמוד ויבנה לאט לאט (יש לי ג'יפ לטייל), כולל החלפת סרנים.

ניר ל
30-06-03, 14:50
נמרוד,
עכשיו אני עונה בלי ציניות !
אם הכוונה היא להשאיר את הג'יפ ולהוסיף רכב טיולי משפחה או להחליף את הפרייבט בכזה. אתה צריך (גם אני) רכב נוח ככל האפשר מזגן מפוצל, שנתון מתקדם ככל האפשר, בעל סחירות טובה - כלומר מנוע דיזל, יפני (רחמנא ליצלאן).
אתה לא צריך לשפר אותו, נעילה אחורית מקורית, צמיגי 31" , חצאיות פלסטיק במחסן והוא יעבור בקלות בכל מקום אליו תשאף לקחת את המשפחה לטיול.
תאמין לי, ילדים רכים לא אוהבים שמטלטלים אותם יותר מדי, הם לא מתפעלים מנופי הארץ ולא שמחים לקבל מכות רוח ופודרה בפנים. הם שם רק בגלל שקשרת אותם לכיסא הבטיחות ואין להם עדיין מספיק כוח להילחם על נפשם.
בגיל יותר מאוחר - אם הם בעניין, הם כבר יעדיפו להצטרף אליך לג'יפ שיהיה כבר רכב אספנות בעלות אחזקה מגוכחת.

חנן-ג'יפולוג
30-06-03, 15:23
תאמין לי, ילדים רכים לא אוהבים שמטלטלים אותם יותר מדי, הם לא מתפעלים מנופי הארץ ולא שמחים לקבל מכות רוח ופודרה בפנים. הם שם רק בגלל שקשרת אותם לכיסא הבטיחות ואין להם עדיין מספיק כוח להילחם על נפשם.

זה לא קשור לאמונה, זו העדפה אינדיבידואלית. אופיר בפירוש נהנית יותר בג'יפ הפתוח מאשר ברכבים של הפרטנרים לטיול, פאג'רו ודומיהם שטלי עורקת אליהם מדי פעם ביחד עם אופיר.
יכול להיות שזה ישתנה בעתיד, אבל היום הסיקס הפתוח לוקח מבחינתה בנוקאאוט.

ניר ל
30-06-03, 15:51
וואללה, נשבע לך בילדים שלי שרציתי להכניס לתגובה את התופעה של אופיר. אבל - א - תמיד אני עושה את זה, ב- ממילא נמרוד מדבר על כלי סגור וממוזג.
לסברבן יש את יתרון/חסרון הגודל, את המושבים שלו אני מבין שיותר קל לנקות מהקיא, אבל להחזיק שני רכבים יעודיים לטיולים זה נראה לי הגזמה.
הצ'רוקי/גראנד הוא לא סחיר, לא זול ולא עביר יותר מרכב יפני במצבו הבסיסי. אם זה הולך להיות רכב פנאי/שטח יחיד, זה כבר סיפור אחר.

אריק זמר
30-06-03, 16:16
נמרוד,
אני נאלץ להסכים...עם ניר...
שמע, רכב טיולים יחיד...אישי, נראה לי שהצעצוע שלי, על גודלו מלבד חיסרון הדלק, יוכל לתת לי תמורה מדהימה לרמת ההתעניינות שלי בשטח ובטיולים...
אם היה לי במקומו סברבן בשנתונים הללו, או משהו בסגנון...זה יכל היה להיות אפילו יותר טוב.
מסתובב לו בבור בליזר K5 יפהפה, בתצורה שונה מהבלייזרים הנפוצים בארץ.
הוא גם נועל 37", דנה 70 מאחור ו60 מלפנים...
יופי של פתרון מפנק ומאפשר, יותר מכל יפני ואף יותר מהXJ...
אבל מפה ועד להחזיק שני רכבי טיולים ? לא נראה לי...
לולא הייתי צריך להקשיב לארז בשבת שעברה...הייתי מתמודד עם המצלעות עם חלון סגור (בושה... כמו שאמרתי לשרון "אני לא מאמין, אני במדבר, מקשיב לדיסק MP3 עם חלונות סגורים ומזגן"...
אבל בינינו, פחות רלוונטי לגבי כרגע, אך כשמדובר על משפחה...לרוב זה יתרון שמאפשר הנאה מטיול רגוע.

asafk
19-07-03, 16:12
יש בבני ברק סברבן 80 ומשהו עם צמיגים כמו של אריק (37" של האמר) למכירה. לא יכול להיות יקר מדי..-
זה אם רוצים להפסיק לדבר ולהתחיל לבנות.

אסף.

נמרוד
20-07-03, 11:15
הסברבן בבני ברק, מודל 91, הוא בדיוק מה שאני מדבר עליו... רק שרוצים עליו 40K שקלים, לא פחות.

-->