PDA

צפייה בגרסה מלאה : ויטרה 94 - אין טעינה, האם זה קשר למעגל העירור של האלטרנטור?

Tzvika-Pick
23-03-08, 10:29
נתקעתי עם הויטרה בלי טעינה. יש מתח של 10 וולט על המצבר בכל סל"ד, הרצועה של האלטרנטור חדשה ומסובבת את הפולי יפה.

כעיקרון אני נוטה לחשוב שהבעיה היא באלטרנטור שהתפגר. אבל, ממה שקראתי ברשת אני מבין שיש מעגל עירור שמתחבר לנורית הטעינה ואחראי "להתניע" את האלטרנטור ברגע סיבוב הסוויטצ' בעזרת נורית הטעינה. זה גם הזמן לציין שבדיוק אתמול בצהריים שיחקתי עם לוח השעונים ונורית הטעינה לא נדלקת עכשיו (אבל גם לא תמיד נדלקה קודם, סוג של פיצול אישיות) בסיבוב הסוויטצ'.

רגע לפני שאני עושה מסע אופניים עם אלטרנטור חדש על הגב, האם יש סיכוי שבסוזוקי מעגל העירור הזה אכן משבית את האלטרנטור?
האם יש אפשרות לאלתר עירור חיצוני כדי לבודד את הבעיה?
האם כדאי ללכת עם אלטרנטור חדש "ולגמור את הסיפור"?
האם יש בדיקה נוספת שכדאי לעשות לפני שאני מפרק אלטרנטור?

תודה מראש :lol:

Tzvika-Pick
23-03-08, 16:00
טוב, אחרי לא מעט חפירות בפורומים כאלו ואחרים הבנתי שכדי שהאלטרנטור יפעל אני צריך לתת לו מתח לרוטור כדי להפעיל את האלקטרו-מגנט שבתוכו.

מה שאני לא הבנתי זה איך יכול להיות שההתעסקות שלי בלוח השעונים היתה יכולה לגרום למתח הזה להפסיק להגיע.

:-?
אני חושב לנסות לג'מפר את הקו הזה למתח ישירות מהמצבר כדי להביא את הרכב חזרה הביתה, ואז להתחיל לחפור במערכת החשמל.
קצת מוזר לי כל הקטע הזה. בפעם האחרונה שפירקתי אלטרנטור זה היה ב205 שהיתה לי, ולא היו שם קווים כאלו - היה רק יציאה של פלוס ועוד קו אחד שהתחבר לנורה והדליק אותה.

asafk
23-03-08, 23:04
אין מתח עירור- אין טעינה. תבדוק עם רב-מודד אם יש מתח עירור. אם אין, אתה כבר יודע לבד מה הכיוון, לפי מה שכתבת.

אסף.

UNIX
23-03-08, 23:52
יש רכבים שברגע שמפרקים לוח שעונים , לא תהיה טעינה
הנורה של ה "מצבר" בלוח בעצם סוגרת מעגל
הייתי מתחיל בלבדוק את הלוח ומה בשדיוק קרה לנורה

Tzvika-Pick
24-03-08, 17:01
אני עדיין לא יודע עם ויטארה היא אחד מהרכבים בהם פירוק של לוח השעונים מונע טעינה. אבל כנראה שאני עומד לגלות.

טענתי קצת את המצבר עם כבלים מרכב אחר והצלחתי להביא אותו הביתה, בלי אורות, בלי חלונות ובלי מזגן. היה חם.
עכשיו צריך להתחיל לפרק ולבדוק מי נגד מי ולמה. מצאתי שרטוטים של חלק נכבד מצמות החשמל של לוח השעונים ואני מקווה שהם יובילו אותי לפיתרון.

Tzvika-Pick
26-03-08, 11:33
נראה שהבעיה נפתרה.

מסתבר שנורית הטעינה מקבלת מצד אחד מתח אחרי סוויטצ' ומצד שני מחוברת ישירות לאחד הקונקטורים על האלטרנטור. חוט בצבע אדום-לבן שיוצא מהלוח שעונים ורץ בתוך הדש ותא המנוע.

מה שקרה אצלי היה פשוט - פירקתי את התושבת של הנורה כדי לבדוק למה היא לא נדלקת לי. כשהרכבתי חזרה את התושבת לא שמתי לב שהמגעים שלה היו עם מגע גרוע ולכן הזרם לא עבר.
אתמול בערב ניקיתי את המגעים והרכבתי נורה תקינה, ומתח העירור חזר לאלטרנטור. על הדרך גם קרעתי את אחד הקווים שרצים בתוך לוח השעונים ונאלצתי לתקן אותו בעזרת מעקף.

עשיתי סיבוב עם הרכב והטעינה תקינה - 13.3 וולט יציב, קצת פחות בסרק עם עומס של כל המנורות.

מה שכן, אני עדיין לא מבין מדוע הנורית לא נדלקת בזמן סיבוב הסוויטצ'. הנורית תקינה, פלוס אחרי סוויטצ' יש בצד אחד שלה והצד השני מחובר לאלטרנטור.
האם זה אומר שהאלטרנטור שלי לא תקין? הוא לא נראה משהו, אבל אני משתדל שלא לפסול רק לפי המראה :grin:

-->