PDA

צפייה בגרסה מלאה : לאן מחובר שעון המהירות?

איש הצפון
26-03-08, 17:29
שמתי לב שמהירת הרכב (סילברדו 07) לפי הGPS נמוכה מהמהירות לפי הספידומטר ב 2-3% לערך.

הצמיגים הקדמיים שלי במצב חדש לחלוטין והאחורים כבר שחוקים כמעט לגמרי.

שאלתי היא אם ייתכן שהספידומטר מקבל נתונים מהצמיגים האחוריים ולכן בגלל קוטר הסיבוב שהפך קטן יותר עקב השחיקה, יש עליה (כביכול) במהירות הנסיעה הרשומה בספידומטר?

Orang
26-03-08, 20:27
שמתי לב שמהירת הרכב (סילברדו 07) לפי הGPS נמוכה מהמהירות לפי הספידומטר ב 2-3% לערך.

הצמיגים הקדמיים שלי במצב חדש לחלוטין והאחורים כבר שחוקים כמעט לגמרי.

שאלתי היא אם ייתכן שהספידומטר מקבל נתונים מהצמיגים האחוריים ולכן בגלל קוטר הסיבוב שהפך קטן יותר עקב השחיקה, יש עליה (כביכול) במהירות הנסיעה הרשומה בספידומטר?

לא:!:
סביר להניח שהספידומטר ניזון מאחד מחיישני המהירות של מערכת ה-ABS ואו מחיישן מהירות הממוקם בגיר.
סטיית המהירות בין הספידומטר לבין ה-GPS תמיד תהיה גם אם הרכב חדש לחלוטין.

אורן

נמרוד
26-03-08, 20:41
ספידומטר שמדייק ב3% - מעולה! ברוב המכוניות תמצא סטיות גדולות יותר.

לגבי ההסבר שלך לגבי השחיקה - יכול להיות. קוטר הגלגל שלך בערך 80 ס"מ, כל 4 מ"מ של שחיקה הם אחוז אחד פחות בקוטר ועקב כך בקריאה. אז זה יכול להיות. אז אם נשחק לך ס"מ, זה יכול להסביר את אותם 2-3% שאתה מדווח עליהם, וזה אומר שהספידומטר היה ממש, ממש מדויק במקור.

oshoshan
27-03-08, 12:04
למיטב ידיעתי התקן מרשה 10%-/+.
רוב יצרני המכוניות (ובמיוחד האופנועים) מייצרים מדי מהירות מדוייקים יותר (3%+/-) ומכיילים אותם ל-7%+. בצורה כזאת הנהג (והרוכב) מרגישים שהרכב שלהם מהיר יותר ומאיץ חזק יותר.

הזקנים שבינינו בטח זוכרים אופנועי 50סמ"ק ספרדיים שענו לשם זקס (לא הטוסטוסים משנות ה-70, אלא אופנועי האינדורו משנות ה-80). האופנועים האלה היו "סוגרים 110" על השעון וזכו לפופולריות רבה. מעטים יודעים שהסוזוקי-X שהיה נפוץ באותה תקופה היה מהיר יותר, למרות שהראה 90 קמ"ש מדויקים על השעון.

בקיצור - אם יש לך רק 3%+, אתה מסודר.

עודד

eysham
27-03-08, 15:45
הבעיה היא לא שמד המהירות מזייף ושאתה מרגיש שאתה נוסע יותר מהר מבאמת.
זה לא מה שמעניין באמת את הייצרנים - למרות שזה ערך מוסף.

הבעיה האמיתית היא שהאחריות הניתנת לרכב לפי קילומטראג' היא נמוכה כאמור לעתים בעד-10% מהמרחק האמיתי שהרכב עבר.

אחריות ל-100K ק"מ בפועל היא רק ל-90K...

לגבי הפתרון,
אני מאמין שבשברולט זה כמו בפורד.
ניתן "לכייל" בתוכנת המחשב את מד המהירות בכל מוסך מורשה ע"י שינוי פרמטרים של מידת הצמיג.

יש גם מודולים (לא בארץ - אבל למי אין דוד באמריקה..??..) שמאפשרים לשנות כל מני פרמטרים לבד. גודל צמיג זה רק ההתחלה...

איל

Orang
28-03-08, 10:38
הזקנים שבינינו בטח זוכרים אופנועי 50סמ"ק ספרדיים שענו לשם זקס (לא הטוסטוסים משנות ה-70, אלא אופנועי האינדורו משנות ה-80). האופנועים האלה היו "סוגרים 110" על השעון וזכו לפופולריות רבה. מעטים יודעים שהסוזוקי-X שהיה נפוץ באותה תקופה היה מהיר יותר, למרות שהראה 90 קמ"ש מדויקים על השעון.

עודד

החזרת אותי עשרים וכמה שנים אחורה...
כל מה שעניין אותי ואת החבר'ה זה לסחוט עוד כמה קמשי"ם על הספידומטר...

-->