PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגים

karlos
10-03-03, 15:40
מה המשמעות של T/A - M/T,A/T :roll: ?
איזה חברות מומלצות כיום (לסופה מבחינת מחיר/אחיזה/חוזק)לצמיג 100% שטח ול 50/50ומה מחירם? :

נמרוד
10-03-03, 16:05
קודם כל חשוב לציין שהAT, MT, TA , 50/50 וכולי, הם כינויים - לא יותר. הם לא שמות מוסכמים, לא על היצרנים ולא על הצרכנים. יש שיטות מוסכמות למתן שם לגודל של הצמיג - אבל אין, פשוט אין, שיטה חד משמעית לתיאור פרופיל, או צורת הצמיג, ועל זה בעצם אנחנו מדברים.

בגדול, שלוש קבוצות של צמיגים רלוונטיים - MS, AT, וMT.
MS=mud and snow , אלו צמיגי כביש למעשה. לא שוים כלום, לפחות לא בפורום הזה.
AT=all terrain, מכונים גם 50/50 בארץ. קשוחים יותר ובעלי פרופיל אגרסיבי יותר. הדוגמא הטובה ביותר, הקלאסית, היא הBFG AT.
MT=mud terrain פרופיל "קוביתי" של ממש. מכונים גם "צמיגי שטח מלא", צמיגי בוץ, מאדים.

המלצות ביקשת? תקבל.
אין צמיג שמתאים במיוחד לסופה, סיקס או ג'יפ ספציפי. אם הג'יפ נועד לטיולים, ואני יוצא מהנחה שכן, הצמיג הנכון בשבילך הוא בפרופיל MT. שכח מהאחרים... ומתוך צמיגי השטח, הצמיג הטוב ביותר היום, לדעתי, הוא הגודייר רנגלר MT/R. מצויין בכל שטח. בבוץ יש טובים ממנו, בסלעים לדעתי לא. העמידות שלו פנטסטית. ועמידות מאד, מאד חשובה, ופשוט תורמת לעבירות, כי אתה מוריד אויר בבטחון מלא ומרשה לעצמך להתעלל בדופן בלי חשבון. ממש לטפס עם הדופן ולא הסולייה.
צמיג טוב נוסף הוא BFG MT/KM , הוא צמיג הMT הקלאסי.
שני הצמיגים האלו, שהם צמיגי הצמרת של שתי היצרנים הענקיים, מאופינים בזה שהם בין הרדיאלים הבודדים עם שלוש שכבות בדופן.
ישנם צמיגי שטח אגרסיביים הרבה יותר למראה, מחברות קטנות יותר - Interco,Mickey Thompson, Denman, Dick Cepek, ועוד - ערוך חיפוש קטן באינטרנט. חלקם הרבה יותר מפלצתיים, אדירים בבוץ לו הם נועדו, אבל מאד בעייתים בכביש, קשים לאיזון, נשחקים מהר, וכולי. ושורה תחתונה, בתחרויות זחילת הסלעים הקשות ביותר, כיום רוב רובם של המתחרים משתמשים בגודייר ובBFG, כך שאין סיבה לקנות את התפלצות לדעתי.
יש צמיגי MT רדיאלים אנושיים נוספים, כולם עם שתי שכבות בדופן, לכל היצרנים הגדולים. ברידג'סטון, יוקוהמה ועוד. רובם טובים למדי, ובהתאם למחיר אולי קנייה משתלמת. אבל לסיכום, מבחינתי, אם כבר קונים צמיגים אז שווה להוציא עוד כמה מאות שקלים וללכת על הצמיג הטוב ביותר - הגודייר.

אדי
10-03-03, 20:50
רק תיקון קטן ולא משמעותי לנמרוד , כשכתוב על צמיג MS (שלג ובוץ) זהו סימון שהצמיג מתאים לנסיעה בשלג והוא מופיע גם על צמיגי AT ו-MT (וכמובן צמיגי כביש מתאימים) . אם אני לא טועה צמיגי הכביש מכונים HT .

אני גם יכול להצטרף להמלצות על הגודייר MTR . אני קניתי בצמיג ישיר בפתח תקווה ב560+מע"מ לצמיג 31/10.5/15 .

אדי

asafk
10-03-03, 22:24
כל השמות, AT, MT, HT - הכל שמות מסחריים. ה MT/R לדוגמא, כשיצא לשוק, שווק כ"multi terrain/ Racing", וזה, בין השאר, כדי לברוח מהתדמית הבעייתית של הMT הישן של גודייר. או, דוגמא אחרת, המישלנים הקרביים למיניהם- XL, XZL וכו'- צמיגי בוץ אגרסיביים- 3 או 4 קוביות, ולא נקראים MT, אלא נשענים על השם הוותיק של מישלין X. רוצים עוד דוגמה של גודייר?- AT2A - צמיג מהאגרסיביים שיש, לא במידות שלנו, אמנם, אבל בהחלט צמיג שטח טהור- ולא קוראים לו MT, או הG171, צמיג חביב מאד על בעלי חישוקים 16", אגרסיבי וקשוח, בהחלט צמיג בוץ ושטח, אבל נקרא סתם בקוד הדגם. עוד לא דיברתי על כל צמיגי השטח האירופאים שנקראים בפשטות "MIL", בגלל הפרופיל נאטו שלהם ועוד ועוד...

M+S זה כבר מחייב עמידה בתקנים, ולמעשה, מוגדר במדינות שיש בהן יותר מעונה אחת כ"צמיג חורף".

אסף.

דב רפסון
08-05-05, 18:48
שלום חברים,
תודה על ההסבר המפורט לגבי סוג הצמיג.
אנא השלימו המלאכה והסבירו להדיוטות מה זה 205 או 215 לעומת 29 אינטש או 30.
בתודה,
דב

אלון_ק
08-05-05, 19:47
דב:

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=6022&highlight=%EE%E9%E3 %FA+%F6%EE%E9%E2

זאביק
09-05-05, 09:49
מחשבון השוואת מידות צמיגים (אינצ'י - מטרי).
http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

קצת קשה בהתחלה להבין מה הוא רוצה ממך, אבל אחרי שמבינים, הוא ממש מפורט.

skhaikin
09-05-05, 17:59
Karlos,

אני מצטרף להמלצות של נמרוד על גודייר MTR, התקנתי אותם לפני חצי שנה ואני מרוצה עד הגג, במיוחד על סלעים. לפני זה נסעתי על גודייר ATS (חצי/חצי) וההבדל דרמטי ממש. דבר נוסף - אם יספרו לך על רעש, יכולת בלימה פחותה - אל תקשיב. לפחות לבעלי סופות שום הבדל לא מורגש בשני הקריטריונים.

שיהיה לך רפרנס למחיר - עלה לי 3000 ש"ח כולל מע"מ לרביעית 31", כולל התקנה ואיזון. אם אתה באזור צפון - אמליץ לך גם על מקום התקנה אמין ואיכותי - צמיגי מירו כהן בטירת הכרמל.

-סרגיי.

shragawexler
04-12-12, 01:43
מחפש צמיגי שטח מלא למידות 265/70/17: למיטב ידיעתי יש בארץ להשיג רק את הפירמות הבאות: קופר, טויו, מיקי טומפסון, מקסיס ויוקוהמה. מי יכול לחוות דיעה, גם על הפירמה הטובה יותר וגם על מקום רכישתה. ועוד שאלה: האם כולם מרעישים מאד על הכביש? תודה

-->