PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרא דחופה - במערכת ההיגוי.

רכס חיים
18-03-04, 17:43
יומיים אני עובד על המערכת בכדי שההגה יהיה יותר קל. עשיתי הכל, אמנם ללא ספרות. לפי הגיוני ולאחר ששחררתי את הלחצים במוטות ולאחר כל הכיוונים של הגלגלים - הכלי נוסע לאן שהוא רוצה ללא קשר לנסיונות הכיוון שלי. אין שליטה על גלגל ההגה- נקודה. אם אני לא פותר את הבעיה מחר, אין לי ג'יפ למפגש ההשקה, וזה הפסד רציני עבורי. למישהו יש עיצה, פתרון , סיוע אחר כולל אפשרות הגעה למפעל לצורך תיקון הבעיה? אשמח לכל עזרה.

AvigdorAharon
18-03-04, 17:57
חיים,

אני אתחיל מהדברים הפשוטים:
אמנם אני לא מבין בואז, אבל אם ההגה לא מגיב כלל, ניסית להרים את הסרן הקדמי באויר ולנסות לסובב את ההגה?
אולי שכחת לחזק את אחד הברגים של מוט ההגה (מגלגל ההגה ועד לתיבה יש חיבורים, אולי זה משם)?

תנסה להיות קצת יותר מפורט (עד כמה שניתן).

אביגדור

רכס חיים
18-03-04, 18:39
הגבהתי את הגלגלים עם שאקלים ובמקום 75 מ'מ עברתי ל-160 מ'מ.עקב כך חלו שינויים במוטות ובזוית הקסטר. פרקתי את הסרן הקדמי כולל הבסיסים של קפיצי העלים , סובבתי את הסרן למצבו הראשוני [אני מקווה] הארכתי את מוט השפור ב-6 מ'מ וקיבלתי הפרש בגלגלים הקדמיים של כ-8 מ'מ סגור כלפי פנים. עוד לא נעלתי בריתוך את הבסיסים ,כך שקל מאוד לכוון מחדש, אם יודעים לאן, להזכירך הסרנים אצלי הם של המרצדס G ולא של הוואז. אני ממש מתוסכל מהענין כי שרפתי המון זמן וללא תוצאות. אם לא אפתור את הענין היום בפורום אני לוקח אותו מחר למוסך מקסיקו לכיוונים, וזה האמא של הכשלונות.

Bulldog
18-03-04, 19:04
מה הבעייה לחזור לטובת הטיול מחר למצב המקורי?
"דחוף" פאפפף

רכס חיים
18-03-04, 20:49
אנסה לעשות את זה מחר באם לא אמצא פתרון ובאם אוכל. הבעיה שלי כרגע זה חוסר ההבנה לסיטואציה העכשווית שנוגדת מבחינתי את הידע וההגיון שלי. יתכן מאוד שכבר אני לא יכול לחזור למצב הקודם.

Bulldog
18-03-04, 21:00
לא שמרת את האביזרים של הסט אפ הקודם?

רכס חיים
18-03-04, 21:21
אחרי ההגבהה לא היו לי בעיות ,חוץ מהיגוי קשה שניתן לשליטה. ביומיים האחרונים ניסיתי לבטל את הקושי על-ידי כיוונים של זוית הקאסטר וכיוון גלגלים. לא השתמשתי בחלקים חדשים כך שאין כאן החזרה לחלקים ישנים אלא החזרה לזוויות קודמות.

Bulldog
18-03-04, 21:39
אז תוריד את המשולשים/שאקלים ותחזור זמנית לזויות הקודמות

רכס חיים
18-03-04, 21:57
השאקלים הישנים כבר עובדו לפחיות מילוי וצריך לייצר חדשים -מה שלא אספיק לעשות מחר.

רכס חיים
22-03-04, 03:37
בדיקה של תיבת ההגה ובולם ההגה לא הביאה לתוצאות וכנראה חוזרים להתחלה - זוויות הקסטר. אם כל המערכת נמצאה תקינה ונישאר רק כיוונים, פניתי למוסך מקסיקו לפני שאני גורר את הרכב אליו -והוא טען שהוא לא עושה כיוונים לג'יפים ,בנוסף ליחס של 'אל תבלבל לי במוח, יש לי כאן הרבה סובארו'. כדאי לזכור את היחס שלהם לעתיד. במוסך גלגלים אמרו לי את אותו דבר אך בהרבה סימפטיה ועם כתובת של מוסך אחר. אם הוא יקבל אותי מחר אדווח על הצלחתו. כינתיים התייעצתי עם ארנון ממוסך אנדורו ,וכרגיל אתה מקבל יחס חם ,אוהד, וסבלני. מה שמתסכל שהרכב עכשו נראה חתיך מהסרטים ,עם ים של שיפצורים, רק שיש לו בעיה קטנה ושולית - שלא ניתן לנסוע בו, בגלל שטות כלשהיא. בינתיים נזכרתי בתיבת הגה של ה-G שהיא במצב מעולה ,אז כבר בדקנו את האפשרות להשתיל אותה במקום הרוסית וכנראה גם זה יבוצע בשבועות הקרובים.

eran4x4
22-03-04, 16:52
חיים,

אם אתה מעונין בישור הדורים עם מקסיקו דבר איתי ואולי אפשר לעשות משהוא, מקצועית אני מאמין שזה המקום הנכון עבורך להגיע אליו.

אם מי דיברתה? עם זלמן?

asafk
22-03-04, 22:09
חיים, דבר עם א. רוט- רח' הירקון בני ברק. לא יענו לך תשובות מתחמקות. יש להם המון ידע, והמון נסיון, וגם זיק בעיניים כשנפגשים במשהו חדש.

אסף.

רכס חיים
22-03-04, 22:48
היום במקסיקו קיבלו את הרכב , ולאחר שגם הם לא הצליחו להבין מה קורה עם ההגה למרות כל כיווני הזוויות הגעתי בערב ולתומי שאלתי את זלמן האם בדקו את הסרן אם הוא נעול. ובינגו - התברר שהסרן נעול ואי אפשר להפריד את הנעילה. מחר הדפרנציאל יפורק ונשחרר את הנעילה , שלפי דעתי נשברה בין הגגש'ים. נקווה שאין נזק ואז אפשר לעשות כיוונים סופיים.

רכס חיים
24-03-04, 20:29
אחרי שתיקנתי ,כיוונתי, שיפרתי, את כל מה שנמצא במערכת ההגה ועל-ידה - הוברר שהכל נובע מנעילת הדיפ' שלא השתחררה. היום שיחררתי אותה וההגה קליל כמו באוטובוס. מחר נכוון את הקאסטר ונרתך את התושבות, אחרי זה כיוון גלגלים אחוריים , ואז איזון גלגלים יחד עם איזה פנצ'רון קטן - ואז.........החלפת שמשה קדמית לפלטה אחת ללא מחיצה באמצע, זכוכית כהה , נגד ירי, ונגד הכיס. זו התכנית למחר. לסיכום - ארבעה ימי עבודה למצוא את התקלה, ועוד 6 דקות לתיקונה.

עירא
24-03-04, 20:40
א. מז"ט, צריך עכשיו לראות אותו בפעולה.
ב. מה עם הנעילה? נשברה? סתם נתפסה? ספר.
עירא

רכס חיים
25-03-04, 01:14
שאלה טובה היות ואין לי בינתיים תשובה ,רק הערכה. היות ושום דבר לא נישבר ואני לא יודע למה ,אולי בגלל שהדיפ' הזה חזק בצורה לא רגילה סביר להניח שגלגל השיניים שמורכב על הציר רק נפרד ממוט ההזחה שמשך אותו החוצה אבל לא עד הסוף, כך שרק לאחר הפירוק אפשר היה לנתק את הנעילה. אני אצטרך לחזור לקטע הזה אחרי שארכיב את המנוע החדש-גיר -טראנספר בחצי השנה הקרובה. בשבת הקרובה אני באזור שלך , איפה אתה הולך לטייל?

unimog
25-03-04, 20:22
רכס מה אין לך מילה טובה על חבר שלך דורי ???
שמעתי שהוא עוזר לך המון ומפנה אותך לאנשים נכונים !!!!
תלמד ....
מי שיודע הוא אחד משניים :
1 . מי שיודע בעצמו.
2 . מי שיודע למצוא את מי שיודע נחשב גם הוא כמי שיודע ....האא איך זה ??
תתחיל למכור פלפל אגוזים אמרו לי שזה טעים .
ביי
הגדול מכולם ..

רכס חיים
25-03-04, 20:50
רק לידיעה , אחרי כיוון זוית הקאסטר , כיוון גלגלים ואיזון ,ההגה נהיה אגדה גם בלי פאוור והג'יפ רץ כמו שאף פעם בעבר . כנראה שהסיפור גם יחסוך דלק. סוף סוף אפשר לצאת למדבר לכמה ימים.

six 4 life
25-03-04, 21:56
מזל טוב חיים.

לא תיארתי לעצמי שקיימת בעיה שתוכל להתיש אותך מלפתור אותה :D

כל הכבוד שמח לשמוע

ואם ישנה אפשרות פרסם תמונות שלו אחרי ההגבהה שנחמיא לך עוד:)

-ארז 8) -

רכס חיים
26-03-04, 05:19
אני עובד על החלפת תיבת ההגה הרוסית בתיבה של ה-G והשבוע היא תעבור שיפוץ של מיסבים ומחזירי שמן. אחרי זה יש לעשות בה שינויים של הזרוע בכדי שהיא תתחבר למוט השפור במקום הנכון, ובסוף צריך לייצר פלטת פלדה שתקשר בין המיקום החדש לברגים בשלדה של המיקום הישן. כל זה בגלל ההנחה שעקב הפרשי המשקלים בין ה-G לוואז ההחלפה תגרום להגה להיות עוד יותר נוח גם במצבי נסיעה איטית או אפילו עמידה. אם בכך אני חוסך לעתיד את הצורך במערכת כח ,עשיתי הרבה לפישוט הכלי.

-->