PDA

צפייה בגרסה מלאה : חופש בגל הינע קדמי

תומר.ל
31-03-08, 11:22
שלום לכולם,
לפני מס' ימים איתרתי חופש גדול בגל הינע הקדמי.
החופש לא בצלבים כי אם במרכז גל ההינע בחיבור שיניים(זכר ונקבה).
שאלתי היא: האם יש צורך בהחלפת גל ההינע או אולי ניתן לתקן, אם ניתן לתקן, כיצד?
תודה, תומר

גיתאי נוה
31-03-08, 12:08
כנראה שיש להחליף גל הינע, אם כי הקדמי פחות קריטי (בודאי בג'יפ עם לוקרים). בכל אופן אל תזניח.

גיתאי

UNIX
31-03-08, 13:00
היכן בדיוק החופש ?

ערן המסוקס
31-03-08, 14:31
ניתן לתקן ע"י החלפת זכר נקבה בגל ההינע, או לרכוש גל הינע קדמי באחד ממגרשי הפרוק של ג'יפים.

מצד שני, ייתכן ותוכל למשוך עם גל ההינע הזה עוד הרבה מאוד זמן, כל עוד אתה נוסע עם לוקרים, ומשחרר אותם בנסיעה בכביש המהיר.

תדאג לגרז היטב את העסק.

תומר.ל
31-03-08, 14:45
אני נוסע עם לוקרים וכמובן שפותח אותם בנסיעה בכביש, מכיוון שיש לי גם נעילות אז חלק מהנסיעות בשטח גם הן לעיתים ללא שימוש ב 4X4 ולכן העומס על גל ההינע הקדמי לא גדול מבחינת משך שימוש הזמן בו. ערן, השאלה היא, אם לא אתקן את החופש בעת נסיעה ב 4X4 לא יגרם נזק לדיפרנציאל הקדמי?
כתבת שניתן להחליף זכר ונקבה, איך עושים את זה? מסובך להסביר? אם כן, לא נורא אני אנסה למצוא גל הינע מפירוק, דרך אגב, כמה אמור לעלות גל הינע מפירוק, בערך?
תודה, תומר

ערן המסוקס
31-03-08, 15:38
לא יגרם נזק מנסיעה עם גל הינע לא תקין בשטח. מקסימום הזכר/נקבה יטחנו ולא תהיה לך הנעה קדמית.

החלפת זכר/נקבה בגל ההינע נעשית אצל בעל מקצוע.

גל הינע מפירוק יעלה לך בין 300-700 ש"ח.

יש כמה מקומות שמתעסקים עם חלקי חילוף. בין היתר יריב קלר ברוך, גיא ורועי מיהוד, דוד כהן (?), חמיס, מוסך אודי מזרחי, ועוד הרבה נוספים..

אגב, אני נוסע עם חופש דיי רציני בזכר/נקבה בגל ההינע הקדמי. לא טורח לתקן את זה בינתיים. נוסע כך כבר כמה שנים.

תומר.ל
31-03-08, 15:57
ערן, תודה, אני בינתיים לא אתקן עד שאמצא בהזדמנות גל הינע להחלפה.

שאלה אחרונה בנושא חופשים: ביוק המתחבר לדיפרנציאל הקדמי יש לי חופש (ממש מעט) ובנוסף נוזל לי משם שמן(טפטוף עדין לא זרימה), יש לי נעילה קדמית, החופש הזה עלול לגרום לנזק? ואם כן אפשר לתקן לבד?
תודה

ערן המסוקס
31-03-08, 16:10
בתור התחלה, תבדוק שהאום של הפיניון סגור היטב.

כדאי לסדר את החופש הזה. כנראה שהמיסבים של הפיניון עשו את שלהם (סביר להניח שעקב זיהום השמן בדיפרנציאל). לצורך תיקון נכון, יש לפרק את הקייס והפיניון ולבחון את מצב המיסבים. אם הם עדיין בסדר, אפשר לשחק עם השימסים בשביל לבטל את החופש, אך יש לשים לב שכוון הקורונה פניון נשאר תקין. זאת לא עבודה פשוטה אם רוצים לעשות את זה נכון.

החופש גם גורם לנזילות חוזרות ואכילת מחזיר השמן של הפיניון (ייתכן שיש גם חופש במיסבי הקייס).

בכל מקרה, בתכלס, אם החופש קטן אפשר למשוך עם זה הרבה זמן. רק יש לדאוג לבדוק שמן בדיפרנציאל בצורה תכופה.

תומר.ל
31-03-08, 17:04
תודה ערן, מהתשובה אני מבין שלתקן לבד במקרה הנ"ל זו לא אופציה, אני אפנה לבעל מקצוע.

six 4 life
31-03-08, 18:03
ערן, תודה, אני בינתיים לא אתקן עד שאמצא בהזדמנות גל הינע להחלפה.

שאלה אחרונה בנושא חופשים: ביוק המתחבר לדיפרנציאל הקדמי יש לי חופש (ממש מעט) ובנוסף נוזל לי משם שמן(טפטוף עדין לא זרימה), יש לי נעילה קדמית, החופש הזה עלול לגרום לנזק? ואם כן אפשר לתקן לבד?
תודה

אל תחפש לא מפירוק ולא נעליים, כוסות רוח למת.
בגלל שאמרת שהחופש הוא רציני, הגיע הזמן לטפל.
פרק את הדריישאפט הקדמי שלך וגש להחליף את הסליפ יוק (זכר+נקבה)

לא תעשה את זה- אתה תזיין תחילה את המחז"ש של יוק הסרן הקדמי שלך, לטווח הארוך המיסב של הפיניון גם יפתח חופש מהרעידות.

מאיפה אתה בארץ?

זה תיקון של 400-500 ש"ח לא יותר.

תומר.ל
31-03-08, 19:11
אני מחיפה, איפה ניתן לתקן בסביבה הקרובה אליי?

יונתןמצפה
31-03-08, 19:52
יש באיזור תעשייה שמאחורי פרוג'יפ מקום לשיפוץ ואיזון דריישפטים. לא זוכר את שם המקום, נדמה לי משהו עם "גל". בכיכר הפנימית שמאלה (אם אתה בא מפרוג'יפ), איפשהו שם מצד שמאל, לא רחוק מקצה שורת המבנים.
ההסבר שלי לא משהו, עדיף שתשאל את גיא, הוא בטוח מכיר.

נימי
31-03-08, 20:16
גלמט, ברחוב האשלג 21
04-8417676
אתה ניכנס לאיזור תעשיה מול לב המפרץ, ממשיך ישר בכיכר, אחרי כ 300 מטר ישנו מיתחם מוסכים בצד שמאל

תומר.ל
31-03-08, 20:27
תודה לכולם, אין כמו העצות בג'יפולוג. רשמתי לעצמי "גלמט" ברחוב האשלג.

שאלה נוספת, היכן ניתן לתקן בסביבה חופש ביוק בדיפרנציאל הקדמי, צריך מישהוא שיודע לפתוח בקקס וכדאי שידע גם לסגור אחריו.

ערן המסוקס
31-03-08, 21:05
לגבי גל ההינע, אכן מומלץ לשפץ או להחליף. זה סתם מעצבן להתקע ללא הנעה קדמית.

לגבי הסרן.
לא יהיו הרבה מכונאים בארץ שיעשו לך את העבודה הזאת כמו שצריך. אם אתה רוצה לסדר את זה, סדר את זה בעצמך. לא מעט עבודה, אבל רק ככה זה יעשה לפי הספר.
עבודה כזאת, שנעשית כמו שצריך, ע"י מכונאי תעלה כמו סרן קומפלט.

הצעה שלי, או שתתקן בעצמך ותתיעץ בפורום בין שלב לשלב, או תשאיר את זה ככה. אם החופש קטן(בפיניון) זה יחזיק הרבה מאוד זמן, ואם זה יכשל, לקנות סרן אחר יעלה אותו דבר ואולי פחות מלתקן אצל בעל מקצוע + ישארו לך הרבה חלקי חילוף מהסרן הישן.

תומר.ל
31-03-08, 21:29
החופש בפיניון מאוד קטן, אני אנסה ללמוד איך לעשות את העבודה לבד, יש לי זמן עד שהחופש יגדל.

תודה לכולם...

נמרוד
01-04-08, 07:49
מצטרף להמלצה על גלמט.
גם להמלצה של ערן לגבי הסרן הקדמי. חופש בפניון זה לא עניין של הידוק בורג (למרות שיתכן שהידוק של האום בתוך היוק יקטין את החופש על פניו), מדובר למעשה על תהליך של כיוון קורונה ופיניון, עבודה מקצועית שקשה להאריך מראש את עלותה. סרן קדמי לא עובד הרבה, אתה יכול ליסוע עם חופש גם עוד שנים - אבל לעקוב. סרן קדמי של סיקס עדיין זול וזמין מאד, וכשתצטרך לפתור את הבעייה תקנה סרן ימ"ח מכוון פיקס (עלה לי 1100 שקלים לפני מספר שנים, לא יודע מה היום) ותשאר עם הרבה ספיירים חשובים ושווים כסף ביד, בראש ובראשונה ציריות.

נימי
01-04-08, 09:31
עלות סרן דנה 30 משופץ ימ"ח נכון לליפני כחצי שנה, 1800 ש"ח

תומר.ל
01-04-08, 15:22
נמרוד ונימי, תודה, מקבל את ההמלצה, בינתיים אסע עם חופש ובהמשך אתחיל לחפש סרן קדמי.
צריך לקחת בחשבון שיש לי נעילה קדמית ולכן גם אם אחליף סרן בכל מקרה אצטרך לפתוח ולהתקין את הנעילה.
תודה.

נמרוד
01-04-08, 18:20
נמרוד ונימי, תודה, מקבל את ההמלצה, בינתיים אסע עם חופש ובהמשך אתחיל לחפש סרן קדמי.
צריך לקחת בחשבון שיש לי נעילה קדמית ולכן גם אם אחליף סרן בכל מקרה אצטרך לפתוח ולהתקין את הנעילה.
תודה.

אם יש לך לוקרייט אז זה לא משנה, לא צריך לכוון שום דבר בשביל להעביר אותה מסרן לסרן. אם יש לך דטרויט/ARB אז זה יכול לשנות את מפת הכדאיות. אגב, מתי שמת לב לחופש? כמה זמן הג'יפ אצלך? מתי הותקנה הנעילה? על ידיך או על ידי בעל מקצוע? סתם שאלות שיכולות אולי לעזור.

תומר.ל
02-04-08, 12:55
הג'יפ נקנה לפני פחות משנה, שמתי לב לחופש לפני שבועיים, כשרכשתי לא זכור לי שבדקתי אם יש חופש במקום הנ"ל.

הג'יפ נקנה עם שתי נעילות, ולא ידוע לי מי התקין אותן, הבעלים הקודמים מסר לי שהנעילות הן מסוג לוקרייט ואיזי לוק, לא ידוע לי וגם לו מה מותקן קדימה ומה אחורה.

מקווה שהמידע עזר, תודה.

גיתאי נוה
02-04-08, 13:08
פתח מכסה דיפ' קדמי ותראה מייד אם הנעילה יושבת בתוך הקייס המקורי או שהיא מכלול שלם שהחליף אותו. לפי זה תדע לקבל החלטות כמו שנמרוד אמר.

גיתאי

-->