PDA

צפייה בגרסה מלאה : זקוק לידע בקשר לסמוראי?

shermenz
19-03-04, 23:06
אוקיי דבר ראשון ערב טוב לכולם...
כנראה שאני הולך לקנות סמוראי שנת 86 או 88(עדיף מתקדם יותר? או שגם השנים האלה זה בסדר?) ואני צריך קצת מידע...
דבר ראשון כמה עולה מיכל דלק ולכמה קילומטר הוא מספיק?
מה עדיף לדעתכם גג פתוח או סגור? איזה עושה פחות בעיות? האם הברזנט מחזיק או שהוא מעאפן?
מה המהירות הכי גבוהה שלו?
איך הוא בשטח? כול הסוגים, בוץ, אבנים נא לפרט :) איך הוא לעומת ג'יפים חדשים של היום דוגמאת איסוזו רודיאו, פג'רו וגם לעומת רכבים ישנים דוגמאת סיקס סופה וכ'ו...
איך הוא בכביש? רעשים, רוחות, הגה...
האם הסמוראי שלכם עשה לכם איזשהם בעיות? כול כמה זמן הוא ראה מוסך(או טיפול ביתי(עם איזה ספר אתם מטפלים?))
אני יודע שזה הרבה שאלות אבל אני ממש יודה למי שיקח את הזמן ויענה לי....
תודה רבה
דין.

נמרוד
22-03-04, 11:38
דין שלום, ברוך הבא... אתה שואל שאלות כלליות מאד, שכל אחת מהן נדונה בעבר, ויש כתבות במדור הטכני של האתר שיענו לך על הרבה שאלות. אבל בכל זאת, הנה תשובות לחלק מהשאלות שלך:

כנראה שאני הולך לקנות סמוראי שנת 86 או 88(עדיף מתקדם יותר? או שגם השנים האלה זה בסדר?) ואני צריך קצת מידע...
תמיד עדיף מתקדם יותר - אם יש לך כסף. מ87 יש סרנים רחבים ולכן מודל 88 עדיף על 86.

דבר ראשון כמה עולה מיכל דלק ולכמה קילומטר הוא מספיק?
במיכל דלק של סמוראי יש 35-40 ליטר בנזין, תלוי בכמה דפיקות המיכל חטף במשך חייו. צריכת הדלק הממוצעת של סמוראי היא 1:10 ( 10 קילומטר נסיעה על 1 ליטר בנזין ), יכול להיות טוב יותר או פחות - תלוי במצב הרכב הספציפי, סגנון הנהיגה, וגורמים רבים אחרים.

מה עדיף לדעתכם גג פתוח או סגור? איזה עושה פחות בעיות? האם הברזנט מחזיק או שהוא מעאפן?
ברזנט טוב מחזיק, ברזנט בלוי וקרוע אפשר לתקן. סגור או פתוח זו העדפה אישית, החלטה שלך. הנה דיון ישן בנושא הזה, דעתי האישית כתובה שם:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1288

מה המהירות הכי גבוהה שלו?
שאלה לא רלוונטית לפורום ולאתר ג'יפולוג בכלל. אבל אם אתה שואל, אפשר לשייט ב100 קמ"ש, ואפשר גם "לסגור" (איזו מילה מגעילה...) 130. אבל זה ממש לא כיף, ולא לעניין.

איך הוא בשטח? כול הסוגים, בוץ, אבנים נא לפרט איך הוא לעומת ג'יפים חדשים של היום דוגמאת איסוזו רודיאו, פג'רו וגם לעומת רכבים ישנים דוגמאת סיקס סופה וכ'ו...
או, הגענו ללב העניין... סמוראי הוא רכב שטח בסיסי וטוב. בכל סוגי השטח. זה מה שאתה בעצם רוצה לדעת.
* אגב השאלה שלך אינה מנוסחת היטב - איסוזו רודאו ופג'רו אינם ג'יפים, לא בשם ולא במהות. אם הגרוטאות המפוארות האלו הן רכב שטח בעינך, אז דע שהסמוראי מאד, מאד שונה. הוא כן דומה מאד לג'יפ CJ ברוח.

איך הוא בכביש? רעשים, רוחות, הגה...
כן, יש רעשים... :lol: וכן, רוחות מעיפות אותך מצד לצד, וההגה מעפן... זה רכב שטח אמיתי!

האם הסמוראי שלכם עשה לכם איזשהם בעיות? כול כמה זמן הוא ראה מוסך(או טיפול ביתי(עם איזה ספר אתם מטפלים?))אין לי סמוראי כבר 4 שנים, אבל אני חכם מספיק להגיד לך שכל רכב שטח שתחזיק יותר מחודש "עושה בעיות". זה חלק מהעניין. סמוראי הוא רכב פשוט, אפשר, כדאי, כיף לטפל לבד עד כמה שאפשר - יש ספרי טיפולים טובים, יש את הפורום הזה לשאול שאלות, יש כאן חובבי סמוראי שמכירים באמת כל בורג ויענו לך בכיף על שאלות ספציפיות.

shermenz
22-03-04, 18:32
דבר ראשון תודה רבה...
דבר שני, רק רציתי לדעת לידע כללי בנושא המהירות,(גם אני שונא את המילה הזאת...לסגור :? ) אני מקווה שלא תראה אותי בתור איזה מיני-עארס-שלא-יודע-מה-זה-ג'יפ-ואוהב-לשים-ג'אנטים-מגנזיום-על-הסיק-0שלו...(גם אני שונא אותם :x ) בכול זאת בתור ילד הייתי נוסע עם אבא להמון טיולים, עבירות קשה וקלה, הכול הלך... וכבר מאז(94-93) אני מאוהב, עם השנים הטיולים פחתו, אבל נשארה בי האהבה...
תמיד רציתי סיקס, אבל התקציב לא מרשה...
ובקשר לפג'רו ושאר רכבי יוקרה, רציתי רק לדעת איך העבירות של הסמוראי לעומתם לא יותר מזה...
בכול מקרה החלטתי שאני הולך על זה וקונה לי סמוראי, ומתחיל לטייל...
תודה רבה על כול המידע, רק איזה ספר אני צריך לקנות?
תודה.
דין.

אלון_ק
22-03-04, 20:25
נמרוד, ל88 יש עוד יתרון (ורק לשנתון שלו): בית הסטליטים הקדמי בעל 4 סטליטים. בכל שאר השנתונים בדר"כ יש רק 2, אבל לעיתים יש כאלו עם 4. מבחינתך, דין, זה טוב אם ביום מן הימים תרצה להתקין נעילת דיפרנציאל קדמית (ע"ע במדור הטכני).

עזוב אמינות (היא טובה, אגב). בוא נדבר תכל'ס, על מה שהכי מפריע לילדים כמונו: $$$. וב$, זה רכב השטח הכי אמיתי והכי זול. נכון, סיקס יותר טוב, אבל אוי, הדלק... נכון, סיקס יותר זול לקנייה, אבל גם במכירה...

רק תקנה בשכל, אם תחליט לקנות. בלי למהר, תמיד לבדוק הכל. סמוראי, כמו כל רכב אחר, יהיה חרא של אוטו אם הזניחו אותו. הוא לא רגיש לזה במיוחד, אבל הזנחה זה הזנחה.

נמרוד, 130?? בנפילה חופשית, אולי... אני הגעתי פעם אחת ל120, כשמיהרתי לבי"ח, והטראומה חרוטה במוחי מאז. זה רכב שנהנים מהנהיגה בו, ולכן נוסעים לאט - כדי שתהיה יותר זמן ברכב. לפחות, זה מה שאני מספר לחברים שלי כשהם שואלים למה אני נוהג כמו זקנה... :twisted: סתם, אפשר, אבל טירוף.
אתה גם טועה בעניין הרעשים, נמרוד. כשאני נוהג, אני לא שומע כלום (כולל את הסטריאו, מכוניות שצופרות לי כי אני נוהג לאט וכד'). הרבהההה רעש.

סיכום מהיר: רכב לא כל כך נוח, אבל מעל ומעבר אלא אם אתה מפונק (ואם אהבת סיקס, אז אתה לא). יכולת שטח טובה במצב סטנדרטי, פוטנציאל שיפורים סביר יחסית לארץ, מספיק לרוב הדרישות.

אבל הכי חשוב, חוץ מה$$: זה רכב סלחני שמעולה למתחילים. סלחני, כי אין לו הרבה משקל וכוח, וכתוצאה ניתן לעשות כמה טעויות ואולי לא לשלם עליהן מחיר יקר. מעולה למתחילים, כי אתה מרגיש כל חלק מהרכב. זה לא כמו דיפנדר, שאתה מגהץ מהמורה ולא יודע שהיא שם. זה נשמע רע, אבל כשחושבים על זה זה טוב - אתה תדע בדיוק מתי הגלגל על הסלע, מתי יורד ממנו וכו'. מאוד עוזר לקבל הרגשה של מה עובר על הרכב במעבר מכשולים (קשה מאוד בדיפנדר, לדוגמה). רק חבל שזה כך גם בכביש :lol:

הספר שאתה מחפש נקרא "suzuki automotive repair manual", של HAYNES. יש אחרים, אבל לדעתי האישית זה הכי ידידותי למשתמש הישראלי. רק וודא שהוא מתאים לשנתון הרכב שלך.

shermenz
22-03-04, 23:53
תודה רבה, תגובה מעניינת ומצחיקה...
דרך אגב, לקחתם יותר מדי ברצינות את הקטע של המהירות, סתם זה עניין אותי אני לא נו סע כול כך מהר ואני לא מחפש פרארי, אני מחפש רכב, איטי, מרעיש, וחזק בשטח... תקנו אותי אם אני טועה אבל אני חושב שמצאתי... :lol:
דרך אגב, איזה שנה אתם הכי ממליצים לסמוראי? כי אני רואה שבחלק מהשנים יש הטבות...
והאם אתם יודעים כמה יעלה לי לצבוע סמוראי בשחור? או שחור מטאלי? והאם יש ברזנט שחור?
תודה!

shermenz
23-03-04, 00:24
דרך אגב בנוסף לשאלות ששאלתי בתגובה הקודמת(אחת למעלה) שאלה אחרונה
האם אפשר לשים צמיגים של 31X11.50 על סמוראי? אם כן איפה אפשר לקבל אישור?
מה ההבדל בין 31X11.50 ל235.75.15 מבחינת מידות, האם זה פשוט דרך מידה שונה? או מידה בגודל אחר?
אני די חובבן אני יודע, אבל חייבים להתחיל איכשהו...
כמה עולים צמיגים בכאלה מידה בכלל? והאם חייבים להגביה את הרכב בשביל כאלה צמיגים?
כמה יעלה כול הסיפור?
ומה זה מעאכר?

אלון_ק
23-03-04, 01:11
מה יותר חדש, יותר טוב. בית סטליטים (אם אי פעם תחליט שאתה רוצה נעילה קדמית, וזה לא סביר להניח לפי הסטטיסטיקה) עולה 600 ש"ח, כך שלא על זה יפול דבר. סתם צ'ופר נחמד. אז יותר חדש = יותר טוב. בכל מקרה, אני לא הייתי יורד משנתון 88.

אין לי מושג לגבי ברזנטים - שלי סגור, אבל הגיוני שיש. כולה בד צבוע.

צביעת רכב, בלי פחחות (כן, בטח) בסביבות 3000 ש"ח. וותר על הרעיון, חבל על הכסף. תשקיע אותו ביישור קו איכותי. ומכל הצבעים, שחור??? יפה, אבל חחחחםםםם (סליחה, נמרוד :lol: )

האם אפשר לשים צמיגים של 31X11.50 על סמוראי? אם כן איפה אפשר לקבל אישור?

בהתעלמות מהבעיות החמורות שאתה תיצור לעצמך, אפשר. זה לא חוקי, אפילו לא מתקרב לזה. אתה יכול להכניס לרשיון בכל זאת, תמורת סכום לא מבוטל, אבל זה ממש, אבל ממש, לא בשבילך כרגע (לדעתי). אתה צריך לחפש מידה בכיוון של 215/75/15, אלא אם אתה מנסה בכוח להרוס את יחס הזחילה שלך, להפוך את צריכת הדלק לכזו של סיקס, לבטל את ההילוך החמישי ולהאיץ יותר לאט מדיפנדר דיזל TDI200 מפונצ'ר. זה חלק קטן מהבעיות שיהיו לך, אם תשים כזו מידה ללא שינויים מתאימים. עוד בעיה - עלות השינויים (לא כולל משלוח מחו"ל): 400$ ליחסי העברה בדיפ'. 500$ לקיט הגבהה. 800 ש"ח לבולמים. 600 ש"ח לצינורות בלם. לא ידוע כמה עבור חיתוך הבודי שלך, להכניס את הצמיג. 200$ לקיט בודי ליפט. 150$ linkage steering. על כמה אנחנו עומדים?

מה ההבדל בין 31X11.50 ל235.75.15 מבחינת מידות, האם זה פשוט דרך מידה שונה? או מידה בגודל אחר?

תקרא את זה: http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1906, זה יסביר הכל.

כמה עולים צמיגים בכאלה מידה בכלל? והאם חייבים להגביה את הרכב בשביל כאלה צמיגים?
נאמר שתמצא ב2000 וקצת. אתה עכשיו חייב הרבה יותר מהגבהה. אם עוד לא הבנת, זה פרוייקט לא קטן, ששווה לחכות איתו עד שתכיר את הרכב קצת יותר. אני נכנס לפרוייקט מסדר גודל כזה עכשיו, ותאמין לי - זה לא פשוט. אלא אם לא אכפת לך שלרכב יהיה אסור לנסוע על הכביש, אז זה קלי קלות. או אם יש לך הרבה כסף להכניס הכל לרשיון. תקרא בפורומים, תראה שיפורים, תתחיל מקטן ולאט לאט תלמד את מגבלות הרכב וכד'. עוד שנתיים, כשתחליט שאין ברירה ואתה חייב צמיגי 31'' - תקנה סיקס. אני לא צוחק.

תעיף מבט בקישור הזה, יש שם קצת על הבעייתיות בנושא:

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=3090

מעכר, אגב, הוא אדם נחמד שמואיל בטובו לחסוך לך את הטרחה של הכשלות בטסט, תמורת סכום סמלי.

סוזי המשתוללת
23-03-04, 02:38
רעש בסמוראי ?
נקסוס כנראה שהאוטו שלך מוזנח ביותר :P
אתה מוזמן לראות ולשמוע איך מנהלים שיחה רגועה תוך האזנה לרדיו במהירויות בלתי חוקיות בעליל
מנסיון אישי מי שחוסך סובל - אין ארוחות חינם
מי שנוסע עם אגזוז לא תקין - יש לו רעש
כנ"ל לגבי מי שמזניח / מוותר על פאן קלץ
שלא לדבר על גומיות בחלונות / מייסבי גיר / טרנספר / סרנים
טפל בכל אילו ותוכל לשמוע את עצמך חושב - בחיי
אפילו את הקומהו החדשים כמעט ולא שומעים ורק הבודי העקום מפריע את השקט עם שריקת רוח
שאילו יהיו הצרות שלי :lol:

shermenz
23-03-04, 02:58
תראה זה בסדר אני לא מתכוון לשים את הצמיגים האלה... כמו שאמרתי בהתחלה זה רק לידע כללי, חוץ מזה שהתכוונתי יותר בכיוון ההבדל בין המידות אבל לא נורא תודה רבה בכול זאת...
בכול מקרה, כמה עולה ה215 שדיברת עליהם והאם צריך עוד שינויים בשביל להכניס את הצמיג?
האם הצמיג רחב? ואיפה אני יכול לקנות אותו במחיר סביר?
תודה רבה...

אלון_ק
24-03-04, 01:46
סוזי, הרעש זה הפלסטיקים מקרקשים, ואם אצלך אין רעש - סימן שהפלסטיקים נפלו... הטרנספר כמעט ולא מרעיש, ממילא עוד מעט לא ירעיש כלל. חלונות והכל די בסדר, אבל אי אלו קירקושים.

ומעל הכל, האוטו הזה לא אטום לרעש. תעמוד במקום, כבה מנוע, סגור דלת ותבין. אין מספיק בידוד - לא שיש לי טענות.

215 יעלה בסדר גודל של 450 ש"ח לצמיג. רחב יותר מהמקורי, אבל רחב זה לא. תבין שצמיג רחב נראה טוב, אבל יש לו השלכות.

shermenz
24-03-04, 03:12
הבנתי שיש השלכות, אבל אני לא רוצה משהו מטורף...
אני רוצה רחב אבל בטעם טוב, חוץ מזה שהצמיג יהיה טוב יותר בשטח הוא גם יראה טוב.
אני מחפש צמיג רחב אבל לא מטורף שיהיה כמה שיותר רחב ללא השלכות... אני מקווה שאני מדבר בהיגיון תקנו אותי אם אני טועה... :oops:

אלון_ק
25-03-04, 00:56
לדעתי, כפי שאמרתי, 215/75/15 יהיה אופטימלי. אני חושש שזה לא ממש רחב, מבחינת יופי, אבל זה יותר רחב מ205. אם אני אמצא איזו תמונה נאה של האוטו שלי עם 215, אשלח לך אותה פה, תחליט אם זה מה שאתה מחפש. מזכרוני אומר לך שיש איזו תמונה שניים שרואים את הצמיגים על האוטו לי בכתבה על מדרגות הצד, במדור טכני, אם כי איני זוכר אם ממש מקבלים רושם לגבי גדלם.

ככל שתרחיב את הצמיג, כך אתה מוסיף הן משקל (עוד חומר), הן קוטר לגלגל. ככל שהוא יותר כבד ובעל קוטר יותר גדול, כך קשה יותר לסובב אותו. בהתאם, תעלה צריכת הדלק ותורגש חולשה בנסיעת כביש, בעיקר - בשטח אתה ממילא מכניס לLOW, שם יורגש פחות איבוד הכח.
מה שיותר חשוב, לדעתי, זה שאתה משנה את יחס ההעברה שלך כשאתה מגדיל את הצמיג. ככל שהמנוע יסתובב יותר סיבובים יחסית לכמות מרחק שאתה עובר, כן תוכל לנסוע עם יותר גז ובו זמנית יותר לאט. מה נקרא, כח. הגדלת קוטר הצמיג - שהיא תנאי נלווה להרחבתו - גורמת לגלגל לכסות יותר שטח בסיבוב אחד, כך שאתה מאבד כח. עם צמיגי 235, לדוגמה, הרכב יתקשה בחול ובבוץ, גם בLOW. זחילת סלעים, או נסיעה איטית בעליה תלולה יוצאים מגדר אפשרות, שכן עליך לעלות עם X טורים כדי שהמנוע יספק מספיק כוח כדי לעלות: אותם X טורים שעם צמיגי 205 הסיעו אותך לאט ובבטחה, מסיעים אותך במהירות גדולה מדי לפתע עם צמיגי 235. זה רע.

זו דעתי בלבד. אין פה עובדות מוגמרות - מה מתאים לך, אתה תחליט. אם אתה לא הולך לעשות יותר מאשר טיולי שבילים, אז אולי אפילו 235 לא יהיה כל כך נורא. קח שני דברים בחשבון:
1. מלבד אחד שהחליף יחסי העברה, אינני מכיר סמוראי אחד שנוסע עם צמיגי 235. ראיתי ערסי צעצוע עם צמיגים כאלו, וראיתי מה קורה להם בחול, בוץ ומסלעות. כנראה שיש סיבה שכולם על 215.
2. צמיג קונים ל4 שנים, בערך. רוב הסיכויים שמה שתקנה היום ילווה אותך עד יומו האחרון של הרכב אצלך, אז תחשוב טוב.

ואל תשכח לאמץ את הגישה הנפוצה אחרי שתקנה, היא מאוד עוזרת להעלים צריבה של טעויות עבר:
"זה שלי, לכן זה הכי טוב, יפה ומושלם שרק אפשר"!! :lol:

shermenz
25-03-04, 04:25
אוקיי מגניב אני ילך על זה, הקטע של האערסים שיכנע אותי סופית :lol:
תודה רבה על ההסברים וההשקעה! :D

shermenz
25-03-04, 23:31
אתם יכולים אולי להסביר לי אחת ולתמיד מה אומר ה 215.75.15 רוחב, אורך?
לפני כמה זמן מישהו שאל את זה ונתתם לו איזה ת'רד וקראתי אותו, ולא הבנתי כלום...
אולי תסבירו לי במילים פשוטות? :oops:
ויש אולי משהו מעל 215 ומתחת ל235 שלא יזיק למערכות?
תודה!

סוזי המשתוללת
25-03-04, 23:47
215 - רוחב צמיג במילימטרים
75 - אחוז מהרוחב - במילימטרים = גובה הצמיג
15 - גודל הג'נט אליו מיועד הצמיג

ללא שיפורים מיכניים אל תעלה לצמיג מעל 215 - החסרונות רבים על היתרונות
גם צמיג 215 על ג'נט 7 אינטש ייראה רחב מאד מול אותו הצמיג על ג'נט מקורי 5.5 אינטש

גיא
20-04-04, 00:10
http://www.jeeptrip.com/albums/xooachft.jpg

רצית תמונה של צמיגי 215/75/15 נקסוס ? ....

:twisted:

-->