PDA

צפייה בגרסה מלאה : המנוע בסמוראי בולע שמן, מה עושים?

itayhi
20-03-04, 16:49
אהלן
זאת שאלה שכבר העליתי בזמנו בג'יפטריפ ולא הצלחתי לקבל תשובה חד משמעית, אולי פה אני אקבל דעות נוספות ותשובה.
אז הסיפור הולך ככה:
הרומן הזה נמשך כבר שנה וחצי...
אז (לפני שנה וחצי), המנוע התחיל לאכול שמן, ליטר ל300-400 ק"מ
הכמות שהוא אוכל נשארת קבועה בערך.
בנוסף הוא מעשן בטירוף בבלימת מנוע, ממש "מיסוך" של מרכבה סימן 4 (לפני רמזור או בירידות חדות) .
השמן שחור תמיד, גם אחרי שטיפה ב"פלאשינג" והחלפת שמן/פילטר הוא נהיה שחור תוך זמן ממש קצר.
חוץ מזה נראה שהסחיבה סבירה (יחסית לסמוראי).
המוסכניק שלי בזמנו קבע "אוברול או מנוע מיבוא"!! ניסיתי לברר אולי זה גומיות שסתומים, "לא, לא יכול להיות". ככה גם אמר מוסכניק שקיבלתי ממנו חוות דעת שניה.
אני נוסע ככה כבר שנה וחצי ומחכה ליום שבו המנוע ייתפס או יתפוצץ (מה שיבוא קודם ).
פתאום, היום, איזה "מוסכניק מדרכה" חבר של אבא שאני דווקא די סומך עליו הסתכל, שמע, בדק, הריח ואמר לי "קפוץ מחר, נקנה גומיות שסתומים, והמנוע כמו חדש"
מה אתם אומרים? יכול להיות באמת גומיות שסתומים? שווה לנסות?
נמאס לי לחיות בלחץ של אוברול...זה לא בריא ללב
ובסוף שאלת השאלות, בדיקת קומפרסיה מהווה אינדיקציה אמינה לגבי מצב המנוע? אפשר לדעת אם זה אוברול או רק הגומיות???

תודה
איתי

חנן א.
20-03-04, 21:51
בדיקת קומפרסיה ודליפת לחץ תבהיר לך את מצב המנוע, ומה צריך לעשות כדי לטפל בבעיה.

itayhi
21-03-04, 01:58
חנן
א. תודה
ב. אתה מוכן טיפה לפרט?
מה הקומפרסיה הסבירה לסמוראי? הפרשים סבירים בין הצילינדרים?
דליפת לחץ - מה היא אומרת? תוך כמה זמן?
אם אפשר פירוט על הכח אני אודה לך
אי אפשר כבר להאמין לאף אחד היום

תודה
איתי

ניר ל
22-03-04, 11:51
גומיות שסתומים זאת אפשרות אחת, בלאי או רינגים תפוסים זאת אפשרות נוספת.
אתה יכול להתחיל בבדיקת קומפרסיה פשוטה - תרשום את הערכים בארבעת הצילנדרים. בשלב שני שפוך מעט שמן (פקק) דרך פתח הפלאג ותחזור על בדיקת הקומפרסיה. זה יתן לך אינדיקציה לא רעה.
בדיקה בלחץ נותנת אינדיקציות יותר מדוייקות אבל מצריכה ציוד שמצוי בד"כ רק במכוני בדיקה ועל כן עולה כסף, לעומת בדיקת קומפרסיה שאתה יכול לבצע לבד.

סוזי המשתוללת
25-03-04, 18:16
מאחר ואני הייתי במצבך לפני חודש וחצי אני מרשה לעצמי
תתכונן נפשית לאוברול/החלפת מנוע וכאשר תפתח אותו אם יתמזל מזלך זה ייגמר רק ברינגים וגומיות שסתומים (כ1500 ש"ח בעבודה עצמית )
כשהרכב צורך דרך גומיות שסתומים הצריכה אינה גדולה מדי בטח לא ברמה של 200 ק/ל
ולכן אני הייתי מהמר גם על רינגים
בדיקה פשוטה ללא כל מכשירים תוכל לבצע על ידי ניתוק כל פלאג בתורו תוך כדי עבודת המנוע והתבוננות/ הקשבה לנפילת הסל"ד
נפילה משמעותית ושווה בין כל הצילינדרים= קומפרסיה סבירה ויש סיכוי לבעייה באיזור הראש
נפילה קטנה = אתה בצרות
אי שוויון = בעייה ספציפית בצילינדר בו הנפילה הייתה הקטנה ביותר
כל הנ"ל אינו מדע מדוייק אלא רק אינדיקציה ראשונית ולא מחייבת

-->