PDA

צפייה בגרסה מלאה : הג'יפ עוצר פחות טוב לאחר החלפת רפידות וחריטה

רפי א.
05-04-08, 13:38
החלפתי את הרפידות וחרטתי את הדרמים בגלגלים האחוריים.
נראה שהג'יפ עוצר פחות טוב, היתכן?

six 4 life
05-04-08, 15:27
ריגולאז' עשית?

רפי א.
05-04-08, 16:25
כמובן

גיתאי נוה
07-04-08, 02:38
בהחלט ייתכן מצב כזה.

לכל סוג תוף יש רמת חריטה מקסימלית מותרת לפי הוראות יצרן. במידה וחרגת, נוצר מצב שבו הקוטר הפנימי של התוף (שבא במגע עם הרפידות) גדול מדי, וכתוצאה מכך שטח החיכוך שבין הרפידות לתוף הצטמצם ביחס למצב שלפני החריטה.
המלצה חמה: קנה לך זוג תופים חדשים אצל ינוביץ בכ-500 ש"ח וסגור את הפינה הזאת לזמן רב ביסודיות.

כיוונים אחרים שכדאי לבדוק הם קיומן של נזילות:

נזילת שמן ממסרות מהסרן אל התוף, עקב מחז"ש תקול/שחוק בעקבות או שלא בעקבות הטיפול שנעשה
נזילת שמן בלמים עקב: משאבת גלגל דולפת, ניפל-ונטיל ניקוז הרוס, או ניפל צנרת קשיחה הרוס.
גיתאי

רפי א.
07-04-08, 17:49
התופים נבדקו וגם אין נזילות
האם הרפידות החדשות צריכות להשחק על התופים על מנת להתאים את עצמן?
(החרט טוען שהן הותאמו "פיקס")

גיתאי נוה
07-04-08, 18:31
התופים נבדקו וגם אין נזילות
האם הרפידות החדשות צריכות להשחק על התופים על מנת להתאים את עצמן?
לא. הבלמים צריכים לעבוד פיקס מהשניה הראשונה.
(החרט טוען שהן הותאמו "פיקס")
לא מכיר "פיקס". אני מכיר הוראות יצרן. כל מעגל שמרחיבים את קוטרו לעולם לא יתאים "פיקס" לנעליים שיוצרו עבור הקוטר המקורי - לא כל שכן כאשר הנעליים בעצמן נשחקות עם הזמן - ולא צריך להיות צאצא של חרט מדופלם כדי להבין את זה. היצרן הגדיר טווחי מקסימום לחריטה שבהם אפקט הבלימה עדיין בגבולות הבטיחותי, וזו אמת המידה שלך.

ערן המסוקס
07-04-08, 18:43
לפי איזה קנה מידה אתה מודד את עצמת הבלימה בסרן האחורי? למה לדעתך זה לא תקין?

רפי א.
07-04-08, 18:54
צריך ללחוץ חזק יותר לעצירה מוחלטת
לא נגעו בבוסטר

yoav21
07-04-08, 18:56
לפני הטסט השנתי החלטתי לבצע טיפול למערכת הברקס (לסופה) אני בבטיחות לא משחק.
הוחלפו התופים,הרפידות, משאבות, קפיצים הכל כולל הכול לחדש מינוביץ.
כאשר המכונאי התקין הוא אמר שהרפידות נראות מחומר דרעק.
לאחר סיום העבודה בוצע כמובן כיוון ויצאתי לנסיעת בדיקה,הגיפ עצר ממש גרוע או יותר נכון לא עצר.
חזרתי למוסך ולאחר כבוד הרפידות פורקו ונשלחו חזרה לינוביץ, במקומם הורכבו רפידות שעברו שיפוץ זולות יותר!(החומר ממנו היתה הרפידה היה נראה הרבה יותר טוב).
הרכב עצר ועוצר מצויין.
יש מצב שהרפידות שהתקנתה הם זבל סיני? ולכן יש תחושה של ירידה באיכות הבלימה.
נסה להחליף את הרפידות לסוג אחר.

יואב

ערן המסוקס
07-04-08, 19:31
אם עם הרפידות הקודמות היתה לך תופעה, שאם היית בולם חזק הגלגלים האחוריים היו ננעלים לפני הקדמיים, אז זה לא היה מצב תקין! אמנם ההרגשה היא כאילו הרכב עוצר טוב יותר, כי צריך ללחוץ פחות חזק על הברקס, אבל בבלימה חזקה אתה פשוט תאבד שליטה על הרכב (בעיקר על כביש רטוב), ובנוסף לזה, מרחק הבלימה גדל משמעותית.

לכן, לפני שאתה רץ להחליף רפידות, אולי כדאי לך ללכת לבחון את עצמת הבלימה מאחור במקום מוסמך, ולראות אם היא תקינה.

רפי א.
07-04-08, 19:37
נראה בשבוע הבא בטסט, אולי זה עניין של תחושה בלבד

coas
07-04-08, 19:46
הרפידות המחודשות הן מתכון לתאונה, הן מגבירות את עוצמת הבלימה בגלגלים האחוריים ומשנות בכך את יחס הבלימה הרצוי, קדימה/אחורה.

אם הבלימה לא טובה מספיק יש דרכים נכונות לשפר את המערכת, מגבר בלם אחר או הידרובוסטר, רפידות כאלה הן לא אחת הדרכים.

golyat
07-04-08, 19:46
גם אצלי תופעה דומה.
הכל הוחלף כולל משאבות קפיצים רפידות ודרמים, מהיאוש החלפתי גם את הבוסטר,
אין נזילות!
בלם היד (רגל) עוצר מצויין - לכן כנראה שהבעייה לא ברפידות.
לאחר הרהורים רבים יש לי כיוון חדש: שמתי לב שהשיניים של הכיוון של הרגולג' כבר עיפות,
ולכן אולי ברגע שמופעל לחץ על הרפידות הרגולג' פשוט מתברג פנימה (לדעתי השיניים נתפסות בקפיץ כדי למנוע את התופעה ואם השיניים שחוקות אזזז...)

ערן המסוקס
07-04-08, 21:54
אני מאוד בספק שהבעייה שלך היא ריגולאז' שמתברג בחזרה פנימה. וזה קל מאוד לדעת אם ברגע שאתה יוצא לנסיעת מבחן, עדיין הרכב לא עוצר טוב, והריגולאז' נשאר מכוון.

ישנם סוגים שונים של חומרים לרפידות. חלק עוצרים חזק יותר וחלק חלש יותר.

את רובה של עבודת הבלימה בכל מקרה עושים הבלמים הקדמיים, ואם עוצמת הבלימה לא מספיקה, תבדוק אותם.

shimixx
09-04-08, 23:29
מאושר ושמח לומר שאני לא הייתי מרוצה בכלל מהעצירה של הסיקס לאחר המעבר ל33
לפיכך בוסטר ומשאבה של וונדורה עשו תעבודה יופי
לא דרש יותר מידיי התאמות ועוצר מצויין

רפי א.
16-04-08, 20:28
כוונון מחדש פתר את הבעייה.

-->