PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול קל באזור מצפה רמון.

אייל פ
07-04-08, 07:14
שלום לכולם. אני מתכנן לרדת למצפה רמון בסוף השבוע ורוצה לשלב טיול באזור. מצתרפת אלי משפחתי שכוללת את אשתי, ושלושת ילדי כשבתי הקטנה בת שבעה חודשים. בגלל גילה הקטן אני מחפס טיול שביל ממש רך. אני מבין שלפני גיל שנה לא מומלץ לטייל אם תינוקות אבל כנראה שטיול רך לא ממש יפגע בה.
בנוסף אשמך אם תמליצו לי איפה כדאי ללון באזור.
נ.ב. אף פעם לא טיילתי באזור ולכן כל האפשרויות פתוחות.
בתודה אייל.

שלמי
08-04-08, 17:38
הי אייל,

מבחינת לינה באזור - השאלה האם אתה מחפש לינה בשטח או במקום מסודר. אם אתה מחפש לינה מסודרת יש את בי"ס שדה הר הנגב, אכסנית הנוער במצפה רמון, מלון ישרוטל נוף רמון וצימרים נחמדים בחוות האלפקות. לילה בשטח עדיף להעביר במכתש רמון עצמו (יותר נוח מבחינת מזג אוויר), חניון בארות הוא חניון מסודר עם מיים זורמים, מקלחות, שירותים וכו', יש שם גם לינה באוהל בדואי (בתשלום), אבל סביר שיהיה די מלא. אפשרות אחרת במכתש היא חניון הלילה בבקעת מחמל, אבל שם אין כלום מהנ"ל.

אם אתה מחפש טיול קל מבחינת שטח אתה יכול לבנות אותו על בסיס השבילים במכתש, שהם ברמת אוטוסטרדות לפרייבטים, ולהגיע לעין סהרונים, גבעת חרוט, הנגריה וכו'. אם אתה רוצה טיול קל עם ג'יפ אפשר להמשיך מגבעת חרוט ולרדת לנחל ארדון (סימון אדום אם אני זוכר נכון), ליסוע לאורך הנחל עם הדייקים (מאוד מומלץ, במיוחד אם לא הייתם בעבר) ולהגיע עד למערה בפרסת נקרות ולמעוק עצמו. אפשרות נוספת היא נחל גוונים מהכביש עד לעין סהרונים, חוץ מירידה קצרצרה אחת השביל די נוח.

טיול קצת יותר רציני הוא מגן הפסלים למעלה נוח ולבקעת מחמל, אבל לדעתי המעלה עצמו כבר לא הכי נוח, כמו שהיה פעם, למרות שכל ג'יפ סביר יכול לרדת אותו. עוד אפשרות היא נחל רמון לכיוון מעבר ערוד, ומשם לבורות לוץ, שאמורים להיות מלאים במים (או להמשיך בנחל לוץ עד כביש הגבול - בכפוף למגבלות הבטחוניות).
אפשר גם לשלב את נחל רמון עם נחל נקרות, דרך מפער שן רמון אם רוצים משהו קצר יותר, ולחזור לקיר האמוניטים או להר קטום.

תהנו.

שלמי
08-04-08, 17:42
נקודה ששכחתי - אם אתה יורד בנחל ארדון לפרסת נקרות, אתה צריך לחזור באותה דרך, ולא להתקרב למעלה דקלים (אם אתה מחפש טיול קל, כמו שכתבת), כי הוא הפך למעלה שדורש יכולת נהיגה ועבירות (יחסית). יש כמובן גם אפשרות לזרום עם הנקרות אבל זה כבר נראה לי מעבר למה שאתה מחפש (מדרגות, דשדשת וכו')

-->