PDA

צפייה בגרסה מלאה : הכנות לפני טיולפסח - "מעלה צין" ובריכת המשושים

Tzvika-Pick
07-04-08, 18:40
אוטוטו חול המועד פסח, יש חופש מהעבודה ואני חייב קצת להתאוורר.

כמה שאלות למומחים שמכירים טוב ממני את השבילים -

בתחילת החורף נסעתי על השביל הכחול שיוצא ממפעלי אורון ועד לשדה הבולבוסים והר ההר. עכשיו אני רוצה להמשיך את השביל עד לשדה בוקר, ולעצור בדרר בעין עקב.
ממה שקראתי בעין עקב יש מים כל השנה. מישהו היה שם לאחרונה ויכול לספר אם יש מים גם השנה (בכל זאת, שנת בצורת...).
האם השביל מגיע קרוב יחסית לבריכה או שצריך להשאיר את הרכב רחוק מהמים? אני קצת חושש שאני אחזור רטוב ורענן אבל ישאר לי רק מפתח גלגלים במקום רכב.
והשאלה העיקרית - האם מעלה צין נחשב קשה במיוחד? עביר בצורה סבירה גם לנהג לא הכי-מיומן כמוני?

לגבי בריכת המשושים -

הבנתי שיש דרך ג'יפים שיורדת כמעט עד לבריכה. עדיין אין לי מפת סמ"ש מעודכנת של האזור ואני לא מוצא את השביל המדויק.
האם מדובר בשביל שיורד מכביש 888 לכיוון מקום שנקרא במפות ג'רבה או שהכניסה היא דרך חד-נס?

תודה מראש!
עריכה:
אם יש עוד מקומות ששווה לראות באזור, אשמח לשמוע!

idanw
07-04-08, 18:46
יש 5 דק' הליכה מהמקום המותר לכניסה ברכב ועד לבריכה בעין עקב.
השארתי שם את הג'יפ כמה עשרות פעמים ולא הייתה בעיה, מצד שני, זה בכל זאת איזור רווי בבני דודים.

מורי
07-04-08, 19:53
בעין עקב יש מים גם השנה.אם אתה בונה על מקום לשחות בחג,עדיף באמבטיה של הבית,שם יהיה יותר מרווח :grin:
הגישה היא ברכב לא רחוק מהבריכה,אבל מקום החנייה מועד לפריצות! במידה ויש הרבה רכבים בחנייה ותנועת אנשים,אפשר לדאוג פחות...

מעלה צין הוא לא ממש מעלה ,אלא שביל שיועד במקור לרכבים פרטיים ,ונהרס קצת עם הזמן.

תהנה!

WildLove
07-04-08, 22:27
בקשר לבריכת המשושים -
"גם אם ישלמו לי מליון דולר אני לא עושה את השביל הזה" - ככה אמר לי מישהו מכאן (אהמ?) אחרי שסיפרתי לו איזה חוויה ארורה השביל שאתה מדבר עליו היה. השביל מלא באבנים גדולות ומעצבנות, לא קשות למעבר אבל מורידות את מהירות הנסיעה לכמות בודדת של קילומטר\לשעה לאורך די הרבה זמן (לא זוכר בדיוק) - אבל מהפעם האחרונה שהיינו שם (לפני הגיוס, שנה ו-4 בדיוק) זה היה הטעות הכי גדולה בטיול, עדיף להחנות בכביש ולרדת ברגל (:

glam
08-04-08, 00:12
גם בשביל 2 מיליון לא כדאיי...סיוט(בריכת המשושים)

נמרוד
08-04-08, 07:38
בעין עקב יש מים תמיד, כל השנה. זה נווה המדבר האולטימטיבי, כמו בסרטים. נכון שבשבת וחג אתה לא תמצא את עצמך שם לבד... אל תבנה על רומנטיקה זוגית בין קני הסוף. אבל היתרון הוא שבמהלך חול המועד פסח/סוכות יש בחניה של עין עקב עמדת שמירה מסודרת של הרשות, ככה שאין לך מה לדאוג. גם כשיש במעיין כמה עשרות אנשים, הוא עדיין מדהים, הבריכה מספיק גדולה ועמוקה וקרה ושווה את ההגעה. אני מציע להגיע כמה שיותר מוקדם - 10-11 בבוקר, בתחילת יום טיול, ולהתפנות לקראת הצהריים אז הכמות הגדולה יותר של אנשים מגיע. בכל מקרה לא לבנות על עין עקב בתור מקום לארוחה, להנות ממה שיש למעיין להציע ולפנות את המקום למטיילים הבאים.

אם אתה מגיע לבד בצהרי סתם יום חול, אז אתה באמת יכול להתרווח ולהנות בשקט - אבל אז שלום הרכב בחנייה עלייך.

מעלה צין - אתה מבלבל עם מעלה זיק שנמצא בסביבה. מעלה צין הוא דרך לפריבטים.

Tzvika-Pick
08-04-08, 08:02
אוקיי, אז לא בריכת המשושים :?

יש למישהו המלצה למקור מים חביב אחר בסביבה?
אני מחפש איזה מסלולון שבסופו מעיין/מפל/ברכה/גב/סתם ברז באזור הכינרת או הגולן הקרוב. לא משהו עם אתגרי עבירות מיוחדים, מסלולון חביב שבסופו רחצה. בכל מקרה אחרי כך אני נוסע ליומיים על חוף הכינרת.
יש את בריכת הקצינים שליד בית המכס, אבל לבריכה הזאת הגעתי כבר עשרות פעמים אפילו עם ה205, אז זה לא נחשב. אני יודע שיש בריכת קצינים נוספת, באזור נחל ג'ילבון. היא נגישה לג'יפים?

לגבי מעלה צין - אני לא מבלבל עם הזיק. במפה של עמוד ענן מוזכר "מעלה צין" ובחיפוש ברשת מצאתי כמה אזכורים למדרגה ודרדרת באמצע המעלה מצד אחד וכמה אזכורים שמדברים על "עביר לכל רכב" (כולל בעמוד ענן עצמו).
כעיקרון אני מתכנן להגיע לעין עקב לקראת סוף היום, סביבות 17:00 או משהו כזה, להתרענן, לנשנש משהו קטן ולהתחיל לנוע צפונה.
אני אצור קשר עם הרשות בשבוע הבא בתקווה שיוכלו להגיד לי אם יש שמירה ובאילו שעות.

נמרוד
08-04-08, 08:10
סוף היום גם רעיון מצויין, אם כי את סוף טיול אני מעדיף להעביר בנסיעה, בשטח עד השקיעה לפחות, זה תמיד, תמיד יוצא השיא של טיול - השעות הכי יפות, השבילים כבר ריקים כי רוב המטיילים חתכו מוקדם כדי להסתנכרן חזרה עם הפקקים והחיים במרכז...

לגבי מעלה צין -שכח מזה, אתה אפילו לא תשלב LOW.

מחפש מים בדרום הרמה - נחל סמך מתחת לגשר הסורי. רד דרך אום-אל קנטיר (גם שווה עצירה). מסומן במפה.

הגשר הסורי, נ.צ. 752317 צפון, 269560 מזרח

במרכז רמת הגולן, מעל נחל סמך, גשר בזלת ומתחתיו בוסתן ירוק ובו גפנים, תאנים, פטל . הגשר הוא חלק מתוואי תעלת ההטיה הסורית. מתחת לגשר הרבה צל קריר, מים זורמים, ורוח נעימה גם בימים חמים. את הרכב מחנים על יד הגשר, ויורדים בשביל רגלי קצרצר מתחתיו. הפסקה קצרה תהפוך בקלות להפסקה שתימשך כל היום. קפה (http://www.jeepolog.com/141.html) חזק ומתוק לקראת החזרה לרכב והמשך המסלול ינערו אתכם מהאידיליה הירוקה בחזרה למיקוד הנדרש להמשך הנהיגה ברמת הגולן הקשוחה. שבילי אבנים חרוצים מחכים בכל הכיוונים.

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=tiyul_romantic_spots_israel/syrian_bridge.jpg

Tzvika-Pick
08-04-08, 13:23
מחפש מים בדרום הרמה - נחל סמך מתחת לגשר הסורי. רד דרך אום-אל קנטיר (גם שווה עצירה). מסומן במפה.

נראה נחמד מאוד. ישקל בחיוב. תודה רבה!
שווה להמשיך על השביל השחור, להתחבר לנחל כנף ולעלות חזרה לכביש ביישוב כנף? או להמשיך על השביל הכחול לכיוון רמות? (הצבעים מתייחסים לסימון בעמוד-ענן, לא בדקתי בסמ"ש).

שלומי
08-04-08, 23:41
מסלול יפה בשפך הירדן לכינרת כולל נסיעה במים - זאכי/מג'רסה (יש גם מסלול הליכה)

סטובצקי
09-04-08, 10:23
על ה"שחור" לפני מושב כנף ישנה בריכה נפלאה ורדודה כחצי מטר , מתאים לילדים , או לרביצה עם בקבוק בירה צוננת ....חובה לעצור בה. יש גם צל ע"י אקליפטוס ענק ליד הבריכה.
בעמוד ענן מופיעה כ"עין דיר עזיז"
הבריכה מקבלת את המים ממתקן שאיבה של מקורות
ויתכן מצב שבריכה ללא מים , אם כי אני לא מאמין מאחר שהגן מושקה ע"י המים האלה.

חרוזון
09-04-08, 23:05
ברכת המשושים!!!
לפני חודשיים עליתי לברכה והדרך היתה מבוצבצת ומאתגרת, לברכה לא ירדתי כי היה ינואר!:lol:
200 או 300 מטר לפני צומת יהודיה בצד שמאל, אם באים מכיוון מערב למזרח, הכניסה בד שמאל, רואים את השביל בברור!!! הירידה לברכה נימצרת אי שם באמצע המסלול ויורדים כ10 דקות אולי קצת פחות ברגל, הברכה מוצלת והמקום מדהים ביופיו. בחזרה קצת יותר מאתגר רגלית היות והעליה היא בשיפוע חזק ואחרי שחייה קצת קשה להגיע לגיפ.
מומלץ בחום:-D

נמרוד
09-04-08, 23:19
מסלול יפה בשפך הירדן לכינרת כולל נסיעה במים - זאכי/מג'רסה (יש גם מסלול הליכה)

הגעתי למסקנה בפעמים האחרונות שהייתי בזאכי שעדיף לנו להשאיר אותו להולכי רגל. זה לא כזה שוס בשביל ג'יפים, וכן מאד זמין ומזמין למשפחות ברגל, ואי הנעימות שנוצרת במפגש (כמה פעמים בשנים האחרונות) גורמת לי להעדיף לוותר על האזור הזה בג'יפ.

amirk
10-04-08, 12:29
בריכות באזור דרום הרמה:

1. הבריכה בג'וחדר מתחת לגבעת אורחה.
2. עין שריר(נקרא גם עין שוירח) מתחת להר שריר
3. עין נון - מזרחית למגדל
4. דיר עזיז - הבריכה בסמוך לכנף
5. בריכות בנחל עיט - ירידה מאניעם

יש עוד כמה. עדיף שישארו עלומות .

בכל הבירכות המלאכותיות אנשים טובים משקיעים זמן וכסף רב הטיפוחם, נא לכבד אותם ואת הבאים אחריכם ושימרו על המקום ועל ניקיונו.

Tzvika-Pick
18-04-08, 12:46

מעיון במפת סמ"ש מעודכנת (הדפסה 2008 ) גיליתי שהשביל שיורד מאום אל קנטיר לגשר הסורי מסומן כעבירות קשה.
כמו כן, השביל שעולה מהגשר לכנף מסומן כעבירות קשה.

מישהו עבר שם לאחרונה ויכול לאשר את המפה?

חנן-ג'יפולוג
18-04-08, 12:49
בירידה אתה תסתדר ללא בעיה מיוחדת. העליה תהיה לך קשה, אבל לא משהו שקצת בניה, כיוון ותנופה לא יפתרו.

דרור ברלי
18-04-08, 15:13
תתחיל את הטיול בגשור, תרד ותחצה את ערוץ נחל אל-על ומשם תמשיך לכיוון אום אל קנטיר והגשר הסורי, וקיבלת מסלול לא ארוך אבל מהנה מאד לנהיגה ונחמד. בכיוון הזה גם לא יהיו לך בעיות בחציית החריצים הגדולים שבירידה מאום אל קנטיר לגשר הסורי.

אין לי מושג מה כולם רוצים מהשביל שמטפס מהכינרת לבריכת המשושים. מוציאים קצת אוויר מהגלגלים ונוסעים לאט (לא ממש זחילה, לא צריך להגזים). מחנים את הג'יפ במגרש חנייה קטן שמעל לבריכה ויורדים עוד כמה דקות ברגל.
ללכת את כל המרחקים הללו ברגל, במיוחד בדרך חזרה, אחרי שחייה, זה די סיוט. במיוחד ביום חם.

כל המקומות האלה לא מומלצים לדעתי בימי החג וחול המועד - כל עם ישראל על טפו ונשותיו, ג'יפיו, טרקטורוניו ו-SUVיו יהיה שם, כולל כל הרפרטואר שכולל צפיפות, צעקות, מנגלים, ילדים שמשתינים במים וערימות קקי + הרים של זבל מצחין שנשארים אחר כך. זה מה יש. זה לא שיש לי איזה בעיה עם זה, בסך הכל הטבע הוא של כולם. אבל מנסיון, זה לא כיף.

אני הייתי ממתין עם טיול כזה שבוע-שבועיים אחרי פסח, אחרי שהאשפה נאספה והפקחים סידרו קצת את הבלאגן.

Tzvika-Pick
18-04-08, 18:42
כן, אני יודע שכל עם ישראל יהיה בסביבה.

זה טוב לי, כי זה מוסיף תחושת ביטחון לנהג לא מספיק מנוסה בשטח כמוני.
וזה מעצבן, כי באמת יהיה קצת ג'יפה וצפוף.

בתכלס, יש לי שבוע חופש מהעבודה ובאמת חבל לשבת בבית רק בגלל שיש כמה ישראלים שמטיילים בחוץ.

בכל אופן, היות ולגשר הסורי אני מתכוון לרדת כרכב בודד אני בהחלט מחפש את הדרך הקלה יותר. תודה לכם על ההמלצות.

-->