PDA

צפייה בגרסה מלאה : עוד רעיון - כחלק מהשלשולים בראש-דבל טרנספר וכננת מכנית.

אייל
11-03-03, 16:56
שילשולים בראש=המון רעיונות וכולם חרא...

אז ככה: לוקחים טרנספר נוסף ומחברים מאחוי הטרנספר הקיים (דאבל טרנספר - לא המצאתי כלום), את גלי ההניע (קידמי ואחורי) מחברים לטרנספר 2 (להלן ט2) את הטרנספר הראשון (להלן ט1) מגשרים ל-ט2 ביציאה האחורית ומקבלים יחס העברה כפול (חייבים לבצע פיצול ידיות של הטרנספר). את היציאה הקידמית של ט1 נחבר ל-PTO (דרייבשפט) שילך עד לנק' בפגוש הקידמי, שם נמקם גלגלת שתשמש ככננת מכנית...

מצבים:
נסיעת כביש רגילה ט1 וט2 במצב 2H.
נסיעת שטח קשה ט1 במצב 2H וט2 במצב 4L.
נסעת שטח טכני קשה ט1 במצב L וט2 במצב L.

כננת:
בחילוץ עצמי שרוצים שגלגלים ינועו (בוץ למשל) ט1 במצב 4L (כננת מופעלת) וט2 במצב H/L לפי הצורך.
בחילוץ רכב אחר ט1 ב4L וט2 במצב N.

חומר למחשבה...

כל הקורא את השטויות שכתובות כאן עושה זאת על אחריותו בלבד...

זאביק
11-03-03, 20:28
רעיון יפה, נחמד, טיפשי, מטומטם, חסר-תועלת . . . :twisted:
סתם . . .

כמה נקודות כשל / מחשבה:
1) המומנט על ט2 (או ט1, לא סגור על זה) יהיה גדול מאוד, והוא עלול להישבר (בהנחה שנדבר על NP231)
2) מהירות המשיכה ומהירות הגלגלים קשורים בקשר ישיר. אין מצב שבוא תמשוך את הרכב, ולא תניע גלגלים. אתה גם לא תוכל לחלץ אחרים.
3) אתה חייב מנוע עובד כדי למשוך (מה שלא נכון בכננות חשמליות לזמן קצר, דקה, שתיים).

ויש עוד הרבה מתאמים וגשרים שצריך לבנות.

חנן-ג'יפולוג
11-03-03, 22:33
זאביק, סעיף שניים שלך שגוי. טרנספר ראשון בקצר ושני בניוטרל, הגלגלים לא מסתובבים וה"כננת" כן.

ללא גיר נוסף הכננת תסתובב מהר מדי.
צריך לחרוט מתאם לחיבור בין יציאת הטרנספר הראשון וכניסת השני וצריך לדאוג לחיבור קשיח ובריא של שני הטרנספרים.
צריך מצמד כלשהו לכננת, אחרת במצב סופר קצר (שני טרנספרים בקצר) הכננת תסתובב.
גל ההינע האחורי יהיה קצר מדי, בוודאי אם אתה מדבר על הNP231 הארוך מאוד-בלתי אפשרי לחיות עם האורך שיתקבל, שלא לדבר על סופה אוטומטית.
גל ההינע הקדמי יהיה מאוד מאוד ארוך. תצטרך לסובב את הטרנספר האחורי כך שהיציאה הקדמית שלו תהיה מספיק נמוכה כך שגל ההינע הקדמי לא יפגע בטרנספר הקדמי ותקבל גל הינע ששוכב על האדמה.
הבהרה: אני לא פוסל ברמה העקרונית את הרעיון, דברים כאלה נעשו, נעשים וייעשו, רק העלתי עוד כמה בעיות.

polar bear
12-03-03, 00:37
ליצר מתאם? קטן עלינו.צריך רק לדאוג למספר שיניים שווה בין הטרנספרים.
בקשר לגיר נוסף - השאלה היא האם כננת מכאנית באה עם גיר משלה,כי מה שאני זוכר במעורפל מהצבא זה שהיה להן גיר בניפרד.
כנ"ל לגבי מצב ניוטרל מובנה בכננת.
אם כבר עושים כזה דבר מטורף זה די דבילי להישאר עם טרנספר שרשרת אלומיניום עם סליפ יוק בתור טרנספר אחרונה .
לסובב טרנספר אחד לכוון הביצה הקדמית ואחת לכוון השני, גל ההינע יהיה ניח, ולא כמו הגלים שהולכים לסרנים שצריכים טווח נידות, וגם ניתן לבנות אותו בהתאם לכח שהוא צריך להעביר, בד"כ הם מאד דקים ביחס לדרישפט הנעה.

אייל - רעיון מעולה!

נמרוד
12-03-03, 16:32
עצה לממציאים ומפתחים - קודם כל תגדירו את הבעייה. בדרך כלל תגלו שבעצם אין בעייה, או שהבעייה בכלל לא קשורה לפתרון ששולשל ממוחכם הקודח.

אייל
12-03-03, 16:35
נמרוד, זה שאין בעיה זה לא אומר שלא צריך לחפש אותה :twisted: :twisted:

חוץ מזה אף אחד לא אמר שהפורום הזה הוא לביצוע... :? :?

ועוד יותר מזה...אם אני לא יעלה את השטויות שלי כאן אז לסביון ימאס מלשמוע אותן... :cry:

זהו :arrow: :arrow:

-->