PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מסלול "סכיני דימונה"

sos4u
12-04-08, 02:35
מחפש חומר על המסלול הנ"ל ..
קובץ TWL יתקבל בברכה, מצבו כיום קשיים, בעיות עבירות מיוחדות וכו'

תודה מראש

ofer23
12-04-08, 09:39
מחפש חומר על המסלול הנ"ל ..
קובץ TWL יתקבל בברכה, מצבו כיום קשיים, בעיות עבירות מיוחדות וכו'

תודה מראש
נראה לי שלזה התכוונת..
אני עשיתי לפני שנה,מסלול ממש מחמד,בסביבות 4-5 שעות,מאתגר ברמה סבירה,
כמבון בהתאם לרמת הנהיגה ולרכב.
עפר.

נמרוד
12-04-08, 16:51
מצ"ב קובץ TWL של המסלול המקורי המכונה באינטרנט "סכיני דימונה". אני יודע כי אני אחראי לו - שמרתי אותו בGPS "החדש" של חנן לפני 10 שנים, במהלך טיול עבירות של עמותת הג'יפים בהובלת אריק קולפיניצקי וכרמי אביב שטיילו בעצמם באזור די הרבה ואספו כל מיני קטעי שביל ודוחים משלהם לכלל מסלול. הקובץ עבר מיד ליד באינטרנט מאז.

נמרוד
12-04-08, 17:13
המסלול שעופר קישר אליו הוא מסלול של יואב קווה מעיתון הארץ, אתה יכול למצוא את המקור+תמונות באתר האישי של יואב - http://www.shvilim.co.il/Articles.asp?id=159

המסלול מדורג "קשה" אצל יואב אבל הוא גרסא מאד מרוככת של מסע הסכינים המקורי, הוא כולל את ציר הגז, הקטע המבולדר של נחל דימונה ואחר כך חותך ישר לסכין הדרומית היפיפיה.

האזור הזה הוא אחד החביבים עלי לטיול מאז ומתמיד, ואף לאחרונה הייתי בו עם דורון ועירא בסיור לחיפוש מקום מסויים ששוב לא מצאנו (המעיינות הסודיים, אלא מה...). אני ממליץ בשביל הפעם הראשונה להשתמש בקובץ המקורי עם השינויים וההסברים הבאים:

חלק מזרחי - מתחיל לכאורה באמצע השטח. כי בזמנו לפני 10 שנים הגענו דרך המחצבות בשביל נוח שלמעשה לא קיים היום. הדרך המומלצת היא הירוק של המחצבות, להמשיך לתוך נחל חימר עם השביל הרגלי הכחול (הנחל רחב אבל מאד מבולדר, ההתקדמות איטית, פתח עיניים וחפש את השביל שמשתנה קצת כל שנה עקב שטפונות). אפשר גם להתחיל מערד ולהגיע דרך ציר הגז כבמסלול של יואב. זה מוסיף להערכתי עוד כשעה בנטו. במפגש נחל חימר ודימונה, אתה ממשיך מערבה, עם נחל דימונה, ופשוט מוצא את הדרך בערוץ. איטי, כיפי, לא ממש מסובך. כשאתה מגיע לנקודה 2 במסלול, פקח עיניים. מצפון לך גבעה - אתה צריך לעלות עליה. העלייה היא "דורך" - דרדרתית ומשופעת, לא קלה! לרכב לא נעול היא תהיה קשה. יש עלייה שונה מהקצה המזרחי של אותה גבעה, המתון יותר, על מדרגות הסלע, שוב, חפש את הקוליסים - הרבה פחות ברורים בגלל הסלעים. מהרגע שאתה למעלה על הרכס סע בעקבות הGPS, בחלק מהמסלול השבילים ברורים, בחלקים אחרים פחות. המסלול מאופיין בעליות וירידות "דורך" נוספות, בקטע עבירות "זחילת סלעים" נחמד מאד שבו מטפסים על מפלון קטן (ניתן לעיקוף משמאל) ועוד.

נקודות 11-14 זה מה שמכונה "הסכין הצפונית", בערך ב14 קטע ירידה תלול ודרדרתי. לא בעייה בירידה, אם אתה רוצה פעם לעלות, קשה לרכב לא נעול.

מכאן המסלול ממשיך כמו המסלול של יואב קווה על השביל הסלול של נחל דימונה עד לסכין הדרומית...
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=9322&stc=1

נמרוד
12-04-08, 17:26
הסכין הדרומית - בנקודה 22 אתה צריך לחפש אותה. העלייה נסתרת כשאתה מגיע מכיוון צפון, מאחורי גבעה. אם אתה מפספס וממשיך הלאה, תסתכל אחורה, ואז תראה אותה, תחילתה בצלע המערבית, הרחוקה מהשביל, של הגבעה. הסכין הדרומית היא קטע מסלול נהדר, לא קשה - לא צריך נעילות - אבל ארוך איטי ומקסים. יש בו שני קטעים עם שיפועי צד, אחד בהתחלה ושני מפחיד יותר עם שיפוע שמאלי בערך באמצע הדרך. כשאתה בראש רכס דיה הדרך החוצה לכביש קצרה ופשוטה, שבילים טובים שמשמשים את המחצבות באזור.

צפה ליום טיול מלא וארוך שיסתיים בחושך גם אם אתה מתחיל מוקדם.
מקומות לעצירה - ראשונה תחת עץ השיטה שבמפגש נחל חימר ודימונה בהתחלה, או בהמשך נחל דימונה יש עוד עץ ראוי אחד. בהמשך אין ממש צל טבעי, לדעתי מומלץ לפתוח צילייה על ראש הרכס בנקודת תצפית יפה.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=9323

-->