PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהות, איך ולמה

מאיר רוטברג
13-04-08, 10:02
ציטוט מכתבת גיפולוג המעולה על סופות (כרגיל)

קיימות סופות שמוגבהות על ידי מה שקרוי body (http://www.jeepolog.com/109.html) liftשזה בעצם הרחקה של המרכב (http://www.jeepolog.com/109.html) מהשלדה. ליצירת הפאר הזאת קיימות שתי מטרות. הראשונה והמקורית שמגיעה מעבר לים היא הכנסה של צמיג גדול שפוגע בגוף בעת סגירת מתלה – פתיר בדרכים אחרות ויעילות יותר. המטרה השנייה היא נטו פוזה. החסרונות של השיטה עולים באופן חד משמעי על היתרונות. העלאת מרכז הכובד של הסופה תנדנד אותה יותר ותפגום ביציבות בעיקר בשיפועי צד ובסיבובים, הפעלת יותר עומסים על החיבור לשלדה (http://www.jeepolog.com/82.html) יוצרת סדקים במרכב (http://www.jeepolog.com/109.html).

השאלה הינה:

ראשית. השאלה הינה עניינית ולא קינטור

אשמח לשמוע איך אתה מכניס צמיג 33 ומעלה בלי בודי ליפט בסופה, עובדתית זה פוגע בכנפיים מקדימה ומאחור
אם כוונתך כי בצמיג 31 הבודי ליפט מיותר אין לנו חילוקי דעות

דרור ברלי
13-04-08, 20:59
בודיליפט זה עוד צרה קטנה. עובדתית, כולנו יודעים שצמיג 33 ומעלה על סופה דורש שינויים לא ממש מינוריים ברכב.
פרט למצבי עבירות קיצוניים, זה שיפור שהוצאות ונזקים בצידו הרבה יותר מאשר תועלת. אני הייתי ממליץ לשקול היטב את השימוש המיועד ברכב לפני שעוברים לצמיגים גדולים. מי שעומד לרכוש סופה עם צמיגי 33' ומעלה, כדאי שישנן את רשימת החלפות החלקים והמכלולים הדרושה כדי שהג'יפ יתפקד כיאות על צמיג גדול, ויהיה אמין ושמיש ללא כל חשש - זו רשימה לא קצרה ולא ממש זולה.

לדעתי, בגלל הפופולריות של הסופה והעובדה שכל מי שיש לו סופה רוצה לשפר אותה במוקדם או במאוחר, יש מקום גם להוסיף למדריך גם את סעיף השיפורים לסופה, ושם לסקור ולחוות את הדעה האמיתית על כל שיפור. מה התועלת ומה הנזק שבצידו. אתם תתפלאו, אבל רשימת הנזקים והמגבלות מרשימה מאוד ועשויה להאפיל על רבים מהשיפורים.
בהתייחסות הזו לשיפורים, בודי ליפט בוודאי לא יקבל מילים טובות כלל ועיקר. זה לחלוטין לא שיפור אלא נזק לשמו. אישית לא הייתי מעיז לקנות שום ג'יפ עם בודיליפט.
כדי למנוע מהצמיג לגרד את הבודי בזמן סגירת מתלה, עדיף כבר להנמיך באמפסטופים. עם שתי נעילות וצמיגי 33', הסופה תספק את כל העבירות שרק תרצו, והויתור על ס"מ-שניים של מהלך מתלה לא יהיה אקוטי עד כדי כך.
רוצים עוד פיתרון ולא מוכנים לוותר על קצוות מהלך המתלים? פחחות קוסמטית קלילה על בתי הגלגלים היא לדעתי עדיפה עשרות מונים על בודי ליפט, וגם חוסכת את הצורך להגביה את הג'יפ יתר על המידה - שזה עוד "שיפור" רע ומזיק.

נמרוד
13-04-08, 21:16
מאיר אתה יודע את הפתרון, והוא לשנות את הכנפיים. לקצץ, להגביה, להחליף, יש שעושים את זה בעדינות ואסטטיקה ואחרים עם מסור חרב וצבע יסוד...

אתה מכיר את הכנפיים המקסימות שאמנון בנה במו ידיו לסיקס - בכתבה (http://www.jeepolog.com/289.html)הג'יפ עוד על 31 אבל אחר כך הוא הוריד את הבודיליפט שהיה על הג'יפ כשקנה והתקין צמיגי 33.
http://www.jeepolog.com/with.php?pic=jeep_tube_fenders/DSCN6681.JPG

יש לך גם את הכנפונים שעומר שם על הכנפיים המקוצצות שנראים לא רע בכלל (מתוך הכתבה (http://www.jeepolog.com/279.html))

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=jeep_fender_bulldog/jeep_CJ_fender05.JPG

חנן בזמנו אמנם על 31 אבל קפיצים מקוריים, חתך את הכנפיים הקדמיות פחות מעומר ואת הכנפיים האחוריות הרים מבפנים.

בג'יפ שלי 33 על מתלים ארוכים מאד, עם מהלך מתלה גדול יותר משלך, בלי באמפסטופים אפקטיביים, מאחורה לא נוגע בכלל, מקדימה לא מקוצץ פשוט בלי כנפונים - נוגע-לא-נוגע רק בהצלבות קיצוניות ולא ברמה שמפריעה.

בקיצור, הבעייה פתירה לגמרי על ידי התאמת הכנפיים ברמה כזאת או אחרת ו/או התאמת אורך הבאפסטופ.

רוב הבודיליפטים שאתה רואה באים כהגבהה זולה להכניס גלגל גדול על מערכת מתלים מקורית.

מאיר רוטברג
14-04-08, 11:22
הכל כנראה בעיניי המשתמש

אצלי עם קפיצי פרוקומפ עם 33 בהצלבה מלאה יש מרווח מאחור של 2 ס"מ וזה אחרי בודי ליפט

לגבי העבודה של אמנון הרי ידוע שזה תענוג ותאווה לעיניים ,

כמו כן זהו מגנט על למשיכת שוטרים ,

הכנפיים שאמנון ייצר הלוא הם מוצר אפטר מרקט בארה"ב ובהחלט מספק את הצורך

להכניס צמיג גדול לבית הגלגל הקדמי.

מאחור הקיצוץ אינו קוסמטי בלבד כי גלגל 33 ומעלה נוגע בבית בגלגל עצמו ,

בוודאי שאם היום אחד מידידי ירכוש רכב סטנדרטי אמליץ לו לעשות כל מאמץ להמנע מבודי ליפט
משום שבודי ליפט סטנדרטי כמו שמיוצר בארץ תועלתו רעה מטובתו.
ואני הראשון לדווח על כך משום כך ייצרתי את הרוקר פאנלים שלי למניעת המשך קריעת המרכב.
אבל פיתרון זול זה לא זה ולא זה.

סבורני כי כאן ניתן האיזון בין עלות תועלת ,

ושוב אני רוצה לציין את הכתבה הטובה מאוד שלכם.

oren148
14-04-08, 11:49
טוב שיש את הפורום הזה...
אני מעוניין לרכוש סופה שיש לה בודיליפט והיא נועלת צמיגים 33. שאלתי היא:
על מנת לנעול צמיגים שכאלו,האם בעל הסופה הנוכחי לא חייב היה לבצע את כל השינויים על מנת שלא יהיו בעיות? והאם אלו בעיות שמתרחשות עם הזמן?
אחלה יום,
אורן

מאיר רוטברג
14-04-08, 12:12
אחת הבעיות העיקריות שהבודי ליפט מייצר אלו עומסים בלתי סבירים על נמרכב וקריעתו בנקודות החיבור,

חוץ מזה שזה מגביה את הרכב ויוצר חוסר איזון בין הגובה לרוחב דבר שהינו בעייתי בשיפועי צד.

את בעיות הקריעה של הבודי פתרתי בייצור רוקר פאנלים יחודיים ואתה מוזמן להעתיקם בכייף ובעזרה ובייצור שכאלו ,

בכל הקשור להורדת הבודי ליפט זה כבר סרט טורקי בפני עצמו והפיתרונות לאחר ההורדה נרשמו למעלה
חלקם אינם אסטטיים בעליל וחלקם טובים

oren148
14-04-08, 12:30
תודה.
ההתלבטות הקשה היא שראיתי כבר הרבה סופות ורובן שחוטות-במיוחד לאור התקציב הדל שלי(40K) והסופה המיועדת היא בסך הכל בסדר אחרי פחחות וצבע,זפת,המנוע נראה ונשמע תקין(עד כמה שאני יודע להבחין) ומרגישה טוב בנסיעה... עכשיו, לא חשבתי בכלל על העניין של הבודי ליפט, הנושא המדובר נתן לי דבר חדש לחשוב עליו, כמעט חשבתי שייאושי בלחפש רכב הסתיים- כנראה שהוא עדיין בחיתוליו...

דרור ברלי
14-04-08, 15:16
טוב שיש את הפורום הזה...
אני מעוניין לרכוש סופה שיש לה בודיליפט והיא נועלת צמיגים 33. שאלתי היא:
על מנת לנעול צמיגים שכאלו,האם בעל הסופה הנוכחי לא חייב היה לבצע את כל השינויים על מנת שלא יהיו בעיות? והאם אלו בעיות שמתרחשות עם הזמן?
אחלה יום,
אורן

צמיגי 33 ומעלה מייצרים מספר בעיות אקוטיות - שינוי קיצוני ביחס ההעברה הכללי של הרכב, עומס על ציריות, צלבים, מכלולי היגוי ובלמים.
יחס העברה כללי ארוך יותר יגרום לרכב להיות עצל, לסחוב פחות טוב ולצרוך יותר דלק. זה משהו שבהשוואה לסופה סטנדרטית או כזו על צמיגי 31, תחוש בו מיידית. נזקים ועומסים - בנהיגה רגילה ושפויה שום דבר לא יישבר פתאום, אבל העומסים המוגדלים יגרמו לנזק הולך ומצטבר, והמשמעות היא שכל מכלול יחיה פחות זמן - מתפוחי היגוי דרך משאבות ותיבות הגה ועד רפידות בלמים, צלחות בלם, נאבות קדמיות ומיסבי גלגל.

אפשר לנסוע בסופה כמו שהיא על צמיג 33, אבל התנהגות הרכב (וגם עמידותו ואמינותו לאורך זמן) נפגמת וחבל. לדעתי, המעבר לצמיגים בקוטר כזה (או גדולים יותר) צריך להיעשות בשיקול דעת ועם נכונות להשקעה כספית שמעבר לצמיגים עצמם, בעיקר סביב מכלולי הסרן הקדמי (רגיש וגבולי עם צמיגים גדולים כאלה) אבל לא רק, על מנת לשמור על יחס העברה כללי מתאים, חוסן מכלולים מספיק, כושרבלימה מניח את הדעת וכו'.

מאיר רוטברג
14-04-08, 16:11
צמיגי 33 ומעלה מייצרים מספר בעיות אקוטיות - שינוי קיצוני ביחס ההעברה הכללי של הרכב, עומס על ציריות, צלבים, מכלולי היגוי ובלמים.
יחס העברה כללי ארוך יותר יגרום לרכב להיות עצל, לסחוב פחות טוב ולצרוך יותר דלק. זה משהו שבהשוואה לסופה סטנדרטית או כזו על צמיגי 31, תחוש בו מיידית. נזקים ועומסים - בנהיגה רגילה ושפויה שום דבר לא יישבר פתאום, אבל העומסים המוגדלים יגרמו לנזק הולך ומצטבר, והמשמעות היא שכל מכלול יחיה פחות זמן - מתפוחי היגוי דרך משאבות ותיבות הגה ועד רפידות בלמים, צלחות בלם, נאבות קדמיות ומיסבי גלגל.

אפשר לנסוע בסופה כמו שהיא על צמיג 33, אבל התנהגות הרכב (וגם עמידותו ואמינותו לאורך זמן) נפגמת וחבל. לדעתי, המעבר לצמיגים בקוטר כזה (או גדולים יותר) צריך להיעשות בשיקול דעת ועם נכונות להשקעה כספית שמעבר לצמיגים עצמם, בעיקר סביב מכלולי הסרן הקדמי (רגיש וגבולי עם צמיגים גדולים כאלה) אבל לא רק, על מנת לשמור על יחס העברה כללי מתאים, חוסן מכלולים מספיק, כושר בלימה מניח את הדעת וכו'.

קח בחשבון כי חובה עליך לשפר משמעותית את כושר הבלימה אחרת יכולת העצירה שלך עלובה למדי

נמרוד
14-04-08, 18:39
כמו כן זהו מגנט על למשיכת שוטרים ,

זה מגנט??? ובודי ליפט? והצמיגים עצמם???

הסיקס של אמנון (על 33) נראה חלבי בהשוואה לסופה שלך על בודיליפט+35+כל פגושים והאורות והמתקונים... מזל שיש לך חסינות מאיר ;)

עכשיו ברצינות, לבחור ששואל, אני אחלק את המצב לשניים.

אם יש לך ג'יפ בלי בודיליפט, בחיים לא הייתי מתקין מיוזמתי בודיליפט, בשום מצב, כי כאמור יש פתרונות טובים יותר.

אבל אם, מה לעשות, כמו כולנו, ג'יפ הוא אוסף של ירושות שאתה מקבל מכל הבעלים הקודמים, ויש לך מועמד טוב מבחינות אחרות ובודיליפט זה החסרון - לא הייתי פוסל את הרכישה על הסף. החיים הם פשרה. הייתי בודק היטב את מצב תושבות הבודי, הבודיליפט הוא מן נורת אזהרה.

גם לא הייתי ממהר להסיר בהכרח בודיליפט מכל ג'יפ - להוריד אותו עלול להתגלות כיותר נזק מתועלת - כמו שלא כל אחד שמגלים לו התסיידות עורקים בהכרח שולחים לניתוח לב פתוח.

קיד
14-04-08, 20:11
שלום לכולם,

לא המצלה כי אם דעה אישית.
הסופה תהיה אצלי 10 שנים בחודש ספטמבר הקרוב.
הרכב נקנה עם בודי ליפט, שמעולם לא טרחתי להסיר.
הרבה דברים קרו לרכב בשנים של שימוש, אבל ריתום האמבטיה הוא הדבר היחיד שנשאר תקין.

כנראה לא מעיד על הכלל, אבל אצלי הבודי ליפט מעולם לא יצר בעיה טכנית.

בברכה,
קיד.

חגי
14-04-08, 22:52
גם אני רכשתי את הסופה עם בודי ליפט ועד עכשיו, כשנתיים וחצי, אין ולא סימן של פגיעה בבודי וזאת למרות שהג'יפ עלה כמעט בכל מעלה ידוע בארץ.

יש לקחת בחשבון שגם הבעלים הקודמים נסע עם ההגבה הנ"ל.

יכולתי בקלות להכניס "33 ואפילו "35 אבל החלטתי להמשיך עם "31 .

חגי.

מאיר רוטברג
15-04-08, 08:54
תענוג לקרוא את כל השרשור ,

חילוקי הדעות מראים את התבגרות הפורום במובן החיובי כמובן,

ויכולות ונותנות לצופה מהצד ולגיפאי הן וותיק והן חדש מגוון דעות.

המשיכו כך

oren148
15-04-08, 09:57
שוב המון תודות לכל הדעות, ככל הנראה אני באמת לא ישלול את העניין של הרכישה מאחר ובאמת הרכב מצא חן בעני.

בכל אופן שתי שאלות אם אפשר:
1.האם ניתן להחליף את הצמיגים 33 ל31 ללא החלפות של ג'נטים(הבנתי שתהיה לי צריחת דלק:-x עם צמיגים שכאלו)וכמובן, סליחה על הבורות.
2.ושאלה קצת פחות קשורה- לאחר שבדקתי את הרכב עם מדריך ג'יפולוג לרכישת סופה המצויין והמובן ביותר(לפחות את רוב הבדיקות הצלחתי לבצע) יש מצב לקבל מוסך אמין שיתן חוות דעת טובה ועניינית באזור המרכז, ולא מכון בדיקה שרק יודע לעשוק..

המון תודה,ואחלה יום.
אורן.

דרור ברלי
15-04-08, 14:11
לשאלתך - כן. אבל לדעתי, אם כבר יש לך צמיגי 33 טובים שגם רשומים לך ברשיון, חבל להשקיע זמן וכסף דווקא ב-Downgrading של הג'יפ. תעבור על המיפרט הנוכחי שלו ותראה במה צריך להשקיע, שלב-שלב, כדי להביא אותו לסט-אפ האידיאלי הנכון שמתאים לצמיג הגדול.

תפרט מה יש בו מעבר לצמיגי 33.
איזה יחס העברה בסרנים? ציריות קדמיות רגילות או מחוזקות? בלמים שודרגו?

אייל
15-04-08, 15:44
יש מצב לקבל מוסך אמין שיתן חוות דעת טובה ועניינית באזור המרכז, ולא מכון בדיקה שרק יודע לעשוק..

אם כבר השקעת זמן בחיפוש ומצאת כלה ראויה עדיף לך לשלם למוכר על הדלק ולקחת את האוטו לפרדס חנה לארנון מלאכי 04-6373499.
שווה את הדרך - ללא ספק.

מאיר רוטברג
16-04-08, 11:40
מוסך פרוייקטים 4x4 בכפר סבא

עוזי5555
28-02-10, 20:38
אני מאד מפחד מביקורות של משרד התחבורה לא רוצה להגיע למצב שיורידו אותי מהכביש כתוצאה מבודי ליפט!!! יש למישהו נסיון עם הביקורות האלו?
אחי ממש לפני קניה של סופה משלו , הסופה נועלת צמיגים 33 עם כל השינויים הכרוכים בכך , בנוסף יש לרכב בודי ליפיטים 5-6 ס"מ וברשיון רשום שיש אישור לצמיג 33 ולהגבהות(טוען שזה עבר עמדה 1)!!!
מישהו מכיר רשיון כזה? זה רשיון שהוא תקני ? לא יכול להיווצר בעיות בטסט השנתי ? או לחלופין בביקורות של משרד התחבורה..כבר אמרתי שהם ממש מפחידים אותי ואני לא רוצה להתגרות בהם..
תודה
עוזי:)

six 4 life
28-02-10, 20:51
מעטים מאוד (עד לא קיימים) הג'יפים שעוצרים אצל בוחן תנועה ויוצאים ללא הורדה, וכמה שהג'יפ יהיה מקורי, כשתתקל בבוחן זה לא ישנה הרבה. תחיה עם הידיעה ותנהג בהתאם, אלה החיים עם ג'יפ בארץ.
באשר לבודי ליפט שרשום ברשיון- אין כזה דבר.
האישור היחיד על גובה מדבר על גובה כללי של גג הרכב מהרצפה ולא ספציפית על הגבהה תהיה כל שתהיה.

עוזי5555
28-02-10, 21:13
מעטים מאוד (עד לא קיימים) הג'יפים שעוצרים אצל בוחן תנועה ויוצאים ללא הורדה, וכמה שהג'יפ יהיה מקורי, כשתתקל בבוחן זה לא ישנה הרבה. תחיה עם הידיעה ותנהג בהתאם, אלה החיים עם ג'יפ בארץ.
באשר לבודי ליפט שרשום ברשיון- אין כזה דבר.
האישור היחיד על גובה מדבר על גובה כללי של גג הרכב מהרצפה ולא ספציפית על הגבהה תהיה כל שתהיה.

לפי מה שאתה אומר להחזיק גיפ(סופה) בארצנו הקטנטונת זה בלתי אפשרי :???: ,אלה אם כן אתה סוג של "מזוכיסט", ונהנה מהתעללות במיוחד של הרשויות בך:confused::confused::confused:..וכן אני נוהג בעדינות לא משתולל בכביש..
רשיון שרשום בו הגבהות אני מבין שההתיחסות לא לבודי ליפט למרות שבעל הרכב טוען שכן חד משמעי ושזה עבר עמדה 1 במשרד הרשוי (שינוי מבנה)..
יש ברכב בולמי ייצוב מעבר לבולמים הרגילים ובעל הרכב טוען שחובה לשים בודיליפט על מנת שהבולם ייצוב ישב בצורה טובה!!

kobiarava
28-02-10, 21:18
וכאן המוכר שלך התחיל לסבן אותך, ולספר לך סיפורי פראייר...

"בולמי ייצוב", הם כל כך רציניים, מקצועיים וטובים, תוכל רק להזכיר לנו למה בדיוק?

קובי

עוזי5555
28-02-10, 21:22
וכאן המוכר שלך התחיל לסבן אותך, ולספר לך סיפורי פראייר...

"בולמי ייצוב", הם כל כך רציניים, מקצועיים וטובים, תוכל רק להזכיר לנו למה בדיוק?

קובי

חח..אל תתקיל אותי לא יפה;)

דרור ברלי
28-02-10, 21:25
אני מאד מפחד מביקורות של משרד התחבורה לא רוצה להגיע למצב שיורידו אותי מהכביש כתוצאה מבודי ליפט!!! יש למישהו נסיון עם הביקורות האלו?
אחי ממש לפני קניה של סופה משלו , הסופה נועלת צמיגים 33 עם כל השינויים הכרוכים בכך , בנוסף יש לרכב בודי ליפיטים 5-6 ס"מ וברשיון רשום שיש אישור לצמיג 33 ולהגבהות(טוען שזה עבר עמדה 1)!!!
מישהו מכיר רשיון כזה? זה רשיון שהוא תקני ? לא יכול להיווצר בעיות בטסט השנתי ? או לחלופין בביקורות של משרד התחבורה..כבר אמרתי שהם ממש מפחידים אותי ואני לא רוצה להתגרות בהם..
תודה
עוזי:)

אם יש למישהו נסיון?.....

אלה שודדי דרכים.
מטרת המארבים שלהם היא להוריד מהכביש כמה שיותר ולמלא את הקופה בקנסות - בנוסף להורדה מהכביש מקבלים גם קנס (250 ש"ח לליקויים "קלים", 1000 ש"ח לליקויים "חמורים")
עצרו אותך לבדיקה? לא משנה מצב הג'יפ. תגיד שלום לרשיון הרכב שלך, תכין אלפיה לדו"ח ותתכונן לטסט...

שום ג'יפ סיקס או סופה, גם סטנדרטי לחלוטין במצב מקורי ותקין לא עובר אצלם.
במה הם אוהבים לחטט? בהכל, אבל דבר ראשון הם הולכים למידות הצמיגים ולהגבהות.
- אסור לגלגל לבלוט אפילו מ"מ מהכנפונים, למרות שזה לא כתוב בשום מקום בתקנות התעבורה.
- הקפיץ היחידי שמקבל מהם חותמת כשרות הוא קפיץ עייף וישר לגמרי, כדי ש"לא יהיה גבוה". גם זה לא כתוב בשום מקום.
אם כל אלה תקינים, הם מתחילים לחטט בדברים אחרים עד שימצאו משהו, ותאמין לי - הם תמיד ימצאו. דוגמאות?
- כל דבר שצריך להיות רשום ברישיון - מידת צמיגים, מנוע, וו גרירה, כננת, סגירה קשיחה/ברזנט, מס' מושבים וכו'.
- כל צמיג שאין לו "שערות" או שהדופן שלו לא חלקה כמו תחת של דוגמנית, הוא כבר "בלוי ופסול לשימוש".
- כל צינור שאינו מבריק וחדש הוא "פסול ודולף".
- גומיה חסרה על אחת הדוושות - עילה להורדה.
- סדק של ס"מ וחצי בזכוכית של פנס קדמי - כנ"ל.
ועוד ועוד.
איך אמר לי פעם בוחן שנואש מלמצוא ליקויים אמיתיים שלא היו, והתחיל לעשות לי טסט קומפלט ולהתקרצץ על שטויות - "אם אני החלטתי שזה לא תקין, אז זה לא תקין, ואם אני החלטתי שאני מוריד אותך מהכביש, אני כבר אמצא משהו שיצדיק את זה". ככה זה עובד.

כדי להימנע מהמפגשים איתם, צריך לשנן וללמוד איפה הם עומדים ולהימנע מלנסוע שם בשעות העבודה שלהם (בוקר עד אחה"צ). יש להם מקומות קבועים פחות או יותר שחביבים עליהם.

עוזי5555
28-02-10, 21:37
במילים אחרות צריך לנהוג בסופה עם מד דופק מהיר..כמובן שלא יעלה על המותר!!!
נשמע ממש פרויקט ,עצם הנהיגה "מהולה" באנדרנלין..:(:(
מה עושים שיוצאים לטיול ארוך?? במילים אחרות תתחפש למאזדה

six 4 life
28-02-10, 21:37
לפי מה שאתה אומר להחזיק גיפ(סופה) בארצנו הקטנטונת זה בלתי אפשרי :???: ,אלה אם כן אתה סוג של "מזוכיסט", ונהנה מהתעללות במיוחד של הרשויות בך:confused::confused::confused:..
אפשרי- כן, קל- (נפשית בעיקר) ממש לא.
להינות מההתעללות הזאת מן הסתם אף אחד לא נהנה אבל עם הזמן (ובמיוחד למי מאיתנו שחי במרכז, שם הבעיה קשה הרבה יותר), אתה לומד איך להמנע מאותם מפגשים וכאן נעצור.

וכן אני נוהג בעדינות לא משתולל בכביש..
גם אם תהיה הנהג המצטיין של השנה ואזרח העשור, כל עוד אתה על ג'יפ מהסגנון המדובר אתה עבריין בעייני אלו שמהם אתה חושש. למה? ככה. אלה הדברים ואם אתה חושב אחרת אתה משלה את עצמך.

רשיון שרשום בו הגבהות אני מבין שההתיחסות לא לבודי ליפט למרות שבעל הרכב טוען שכן חד משמעי ושזה עבר עמדה 1 במשרד הרשוי (שינוי מבנה).. למה שלא תראה במו עיניך מה כתוב ותספר לנו מה ראית, במקום לספר מה הוא טוען?

יש ברכב בולמי ייצוב מעבר לבולמים הרגילים ובעל הרכב טוען שחובה לשים בודיליפט על מנת שהבולם ייצוב ישב בצורה טובה!!
בולמי יצוב יש באופנועים כבדים. לא בסופות:rolleyes:.

asafk
28-02-10, 21:48
מישהו מכיר רשיון כזה? זה רשיון שהוא תקני ?

אני מכיר. יש מי שקיבל אישור כדין, ומדובר בסופות ספורות. אף אחד לא אומר שהג'יפ הזה הוא אחד מהן, אבל מי יודע? תבקש מהמוכר את מכתב האישור המקורי, ושיהיה צמוד לרשיון, תמיד.

אסף.

עוזי5555
28-02-10, 21:50
אני מכיר. יש מי שקיבל אישור כדין, ומדובר בסופות ספורות. אף אחד לא אומר שהג'יפ הזה הוא אחד מהן, אבל מי יודע? תבקש מהמוכר את מכתב האישור המקורי, ושיהיה צמוד לרשיון, תמיד.

אסף.

תודה רבה נראה לי שעזרת לי מאד:p:p:p

שחף110
28-02-10, 21:53
אפשר לתבוע אותם אישית ?

דרור ברלי
28-02-10, 22:20
לתבוע את מי?

את הבוחנים?

שחף110
28-02-10, 22:37
כן. על זה שפוסלים אותך על משהו שלא מוגדר.
תביעה אישית. אולי בבית משפט לתביעות קטנות ?

דרור ברלי
28-02-10, 23:10
אל תדאג, הם לא טיפשים.
בנוסף להערה שלו על צמיגים בולטים, הוא תמיד ימצא לך ליקוי נוסף, כדי להצדיק הורדה מהכביש/החרמת רשיון וכמובן דו"ח וקנס, על פי תקנה מסוימת. יש להם גם סעיף כללי של "רכב לא תקין" לפי שיקול דעתו של הבוחן, שמאפשר להם לעשות ככל העולה על רוחם - משהו שדומה לסעיף "נהיגה בחוסר זהירות" כשלא נעברת עבירת תנועה מוגדרת אבל שוטר תנועה בכל זאת צריך משהו להיאחז בו כדי לרשום דו"ח. לי זה מזכיר משטר טוטליטרי, אבל מי אמר שאנחנו חיים במדינה חופשית?....

עכשיו לך תדבר ללמפה.
מה תגיד לשופט? שעובד ציבור שמבצע את עבודתו מתנכל לך אישית?... הבוחן יסביר שהצמיגים שלך היו בלויים, או שצינור בלם שלך היה משופשף. זו מילתך כנגד מילתו. הוא בוחן מוסמך ואתה מה? (זה שאתה גורו רק אנחנו יודעים...) למי השופט יאמין?

עדיף לבצע סלטה עצמאית במדרגות בית המשפט מאשר לקבל את הבעיטה בתחת מהשופט.

פשוט יותר לשנן וללמוד את המקומות הקבועים שהם מתמקמים בהם, ופשוט להימנע מלנסוע שם. או לחילופין, לפתח עיני נץ ולראות אותם לפני שהם רואים אותך.
רק השבוע איתרתי מבעוד מועד אחד כזה שאורב בפינת רחוב ליד הבית שלי. לא בוחן של משרד התחבורע אלא בוחן משטרתי מתחנת מרחב איילון שכבר טעמתי את נחת פנקסו בעבר.
מכיוון שהלוקיישן המסוים הזה אהוב עליו במיוחד, אני נזהר מאוד ולפני שאני עובר שם אני מקפיד לוודא שהוא לא יושב שם. החרא הזה מתחבא מאחורי מכוניות חונות וקופץ לכביש כדי לעצור רכבים תוך כדי סיכון חייו, ובכל זאת הספקתי לשים לב אליו כמה שניות יקרות לפני שהספיק לקפוץ, מה שהיה הורס לי יום עבודה.

עוזי5555
28-02-10, 23:28
טוב בהמשך לדברך דרור ,נראה לי שיהיה מחובתנו לרשום כל אחד מאיתנו לפי ידיעתו כמובן איפה יש ביקורות של משרד התחבורה???

בלי שום קשר שמעתי שיש גם שוטרים רגילים( על קטנוע) , שיכולים להאכיל את בעלי הגיפים מרורים ולהוריד את הגיפ מהכביש

kobiarava
28-02-10, 23:32
נכתוב פה, ומחר כולם יחליטו שצריך למצוא צמתים חדשים, כי פרסמו את רשימת הצמתים בג'יפולוג...
מה שאתה יודע-שמור לעצמך, או שתחלוק באמצעים פרטיים יותר, אל תשכח שלא רק אתה, אני ודרור קוראים את השרשור הזה!

קובי

דרור ברלי
28-02-10, 23:47
בדיוק כך.
ג'יפולוג זה כבר לא משהו איזוטרי, ואנחנו יודעים בוודאות שהאנשים הרעים בכחול נכנסים לכאן ועוקבים אחרי כל פיפס.

ערכתי את התגובות.

עוזי5555
01-03-10, 10:43
ויהי מה!!!:p

bizon
01-03-10, 11:10
דרור לפי דעתי אתה צריך לחשוב על מעבר לאריאל :)
נישמע שאתה סובל כבר יותר מידי וכבר היית ממן חופשה בחול במחיר של הדוחות שקיבלת עד היום.

אני ממש לא אומר שפה אין מישטרע מה שכן הם יותר רגועים ויש לך היזדמנות להסביר את עצמך.

סופת המדבר
01-03-10, 22:24
תשמעו קטע מהיום..אמא של חבר שלי נסע על הויטרה שלו
כשלפתע עצר אותה שוטר לביקורת
הויטרה נעולה בצמיגים 215 כמובן לא ברישיון
אבל ברישיון מאושרים צמיגים 245\65\15
אז השוטר אומר לה שהצמיגים האלה טיפה בולטים וברישיון רשום שצריכים
ליהיות צמיגים 245 שהם יותר גדולים
אז היא בתמימותה(או בתחמנותה) אומרת לו שהנה הם ''באו'' לקראת החוק (או משהו כזה)
ושמו צמיגים יותר קטנים כדי שהם לא יבלטו\ או יבלטו פחות
אז הוא אומר לה שהיא טועה ואם הצמיגים ה245 היו מורכבים אז הם היו בולטים פחות..
הרי ליפני רגע אמרת שהם יותר גדולים לא? אז איך..?
חחחח אני מאמין ומקווה שהוא צחק איתה אם לא אז הוא יצא ... חומוס
וכמובן שהורידו אותה מהכביש גם על אור רוורס שהמנורה היתה שרופה

udi500
02-03-10, 07:56
רוצה לחזור לשרשור המקורי.....
האם מכלול הבעיות של הגדלת צמיג למידות אלו (33 ומעלה) בסופות נמצאות גם בדיפנדרים ?

prinz804
02-03-10, 18:18
דרור לפי דעתי אתה צריך לחשוב על מעבר לאריאל :)
נישמע שאתה סובל כבר יותר מידי וכבר היית ממן חופשה בחול במחיר של הדוחות שקיבלת עד היום.

אני ממש לא אומר שפה אין מישטרע מה שכן הם יותר רגועים ויש לך היזדמנות להסביר את עצמך.

בכניסה לאריאל יש ביקורות של משרד התחבורה :confused:הרבה פעמים

-->