PDA

צפייה בגרסה מלאה : נחל שילה נחסם סופית לתנועה

sos4u
13-04-08, 13:19
לכבוד רשות שמורות הטבע והגנים
מחלקת תלונות הציבור.
אלוף (מיל.) שי אביטל – מנכל המשרד לאיכות הסביבה.

הנדון : תופעת טבע הנקראית "שערים חוסמי צירים"

א.נ.מ.,

כמי שמטייל בארץ לארכה ולרחבה, מזה שנים רבות, אני חש צורך עז להתלונן על תופעת טבע שגוברת והולכת ונקראית "שערים על צירים מסומנים".
בשבת האחרונה [ 12.4.08], טיילתי יחד עם ילדי במסלול המסומן ב "לבן אדום לבן" בנחל שילה שהינו מסלול מוכר, ידוע ופתוח ציבור המטיילים מזה שנים רבות, ולהפתעתי הרבה בהגיעי לסופו גיליתי כי "מאן דהו" חסם את סוף המסלול, באיזור קיבוץ נחשונים, בארבעה שערים שונים שבהם נתקלתי, מן הסתם יש נוספים ... ומנע את הגעתי לסוף המסלול בכביש נחשונים – ראש העין.

אני חייב לומר שכאן חשתי שכלו כל הקיצים וכי כחובב טיולים וטבע אני חייב להעלות את תלונתי על הכתב. וכך עשיתי.

אין זו הפעם הראשונה שבה אני נתקל בשערים מסוגים שונים: חקלאים שנפגעו בצורות כאילו ואחרות ממטיילים ולוקחים את החוק [בחלק מהמקרים] לידים, בוקרים [כנ"ל], בעלי ממון שחושבים ששטח כל שהוא שייך להם וסתם גזלנים שחוסמים את הגישה לכנרת. אך זו הפעם הראשונה שבה אני חווה את התופעה ליד ביתי, בחצר האחורית שלי. ועוד על ידי מי שקיבל את המנדט לשמור עבורי על צירים פתוחים, מכנסת ישראל, שהם נבחרי הציבור, והציבור במקרה הזה – הוא אני.

אז נראה לי שבמקרה דנן, איבדתם קצת את הכיוון, ובמקום לאפשר לנו לטייל בביטחה, ולהנות מנופי הארץ במקום שאין ספק שמיועד לך [ע"ג השביל ...]. אתם חוסמים דווקא שביל מסומן.

אני לא אכנס כאן לתוצאות המטרידות של העניין, שגרם לנו להגיע באיחור ולתרעומת שהצלחתם לגרום לילדיי. אך עצם חסימת שביל מסומן, בסופו, ללא הודעה מוקדמת [ לפני כשבועיים היה פתוח] , וללא מתן אפשרות לצאת מאיזה שהוא כיוון גוררת אחריה תגובה מצד אזרחים, ויהיו שקטים ושלווים שכמוני.

גם לא כ"כ מעניינת אותי הסיבה שהביאה אתכם לסגור את המסלול בשערים כה רבים, אבל גם אם הסיבה היא החשובה ביותר בעולם, הייתי מצפה לאיזה שהיא אפשרות יציאה, או לפחות שלט שיסביר בכניסה כי המסלול סגור בסופו. או לפחות הודעה למטיילים שהמסלול סגור לרגל שיפוצים. אבל לא חשבתם על כך וברגל גסה פשוט הצבתם מחסומים [חוקיים??, בספק, מטרידים ? בוודאי. ]
האם ציפיתם שאחזור על עקבותיי את כל הדרך בחזרה ? בוודאי שלא. ובניגוד גמור לכל מה שאני מאמין בו, לאהבת הארץ, ושמירה על חוקי המדינה שאני מנסה להנחיל לדור הצעיר אצלי במשפחה, גרמתם לי לרדת מהשביל ולחפש פתרונות יצירתיים במקום אחר, ו"להכנס לפינה" בהסברים שלא שיכנעו גם אותי, של "איך ייתכן שמשרד שאמור לטפל בשביל- חוסם אותו? ולמה לא נותנים לטייל על שבילים מסומנים ? וכדומה.
אז אנא קחו לתשומת ליבכם שהשערים משיגים מטרות שונות מאילו שאליהם התכוונתם. ובוודאי שלא יגרמו לנו שלא לטייל באזורים אילו.

ד"א גדר המערכת, שאמורה ל"הגן" עלינו פרוצה לכל עבר אבל זה מן הסתם לא מעניין אתכם...

חג שמח

יוסי בנבנישתי
ראש העין

איציק - 4X6ZH
13-04-08, 13:32
באותו מקום לפני שבועיים כבר היתה החסימה
כמעט כמעט והייתי פורץ שביל עוקף
ברגע האחרון נסעתי מסביב
לדעתי הם ימשיכו לחסום ותמיד יהיה מי שיפרוץ שביל עוקף :evil: :evil:
המצחיק שכל השטח פרוץ מכל כיוון
איציק

elitkh
13-04-08, 16:38
גם אני התחרפנתי מהשטות הזאת לפני שבועיים. נסעתי מכיוון המחצבות על חוצה שומרון לכוון נחשונים וכל השבילים חסומים, ליד המבצר יש שני שערים ובהמשך היו עוד. רק עובר אורלח הראה לי שביל נסתר שעדיין לא חסום ומוביל לראש העין.

עד לאחרונה היה משחק של חתול ועכבר-היו חוסמים את הדרך בסלעים ובכל פעם היו פורצים שבילים עוקפים. הפעם ממש חסמו ללא אפשרות מעבר. מחשבות קרימינליות עלו גם לי (כללו שימוש בהייליפט ופטיש 5 ק"ג) . בעתיד נראה שאסע עם דיסק וממיר מתח באופן קבוע באוטו. 5 דקות של פחד ואין שום שער שיעמוד מולי.

-->