PDA

צפייה בגרסה מלאה : יתרונות וחסרנות של מתלה 4לינק בתצורות שונות

lizard
13-04-08, 20:49
מה היתרונות והחסרונות של מתלה 4 לינק כזה : |\/| לעומת מתלה מגן דוד או 2משולשים? \//\ ?
היתרון של ה2 משולשים הוא ששניהם יוצרים מערך העמיד יותר בפני תזוזה של הסרן לצדדים אבל כנראה שה"סינכרון" בין 4 מוטות רדיוס והדרייבשאפט קצת יותר מסובך. מה גם שהחיבור התחתון בצד השלדה יהיה צריך להיות מסיבי ומחובר לקרוס ממבר אחרי הטרנספר.

מה דעתכם?

נמרוד
13-04-08, 21:01
זה לא משהו בדיד שאפשר לתת לו שמות ולהגיד מה עדיף. את ארבע הקוים, הלינקים, אפשר לסדר באינסוף גיאומטריות, שגם מבט הצד שלהן לא פחות חשוב ממבט העל, והכל ביחד קובע את התנהגות המתלה והרכב. אני מציע לך לקרוא את התיאוריה שנמצאת בספרי הנדסת רכב ברמות שונות (שאתה מכיר מההמלצות שלי בספרית האתר ובטח יש לך אחד מהם), ולנסות לצייר ולשחק עם הגיאומטריות השונות כדי להבין על מה מדובר. זה לא דברים שקל לכל אחד לדמיין. נייר, עפרון וסרגל זה מה שאתה צריך בתור התחלה.

אם יש לך תצורת מתלה ספציפית שאתה מתלבט לגביה, אז אני אשמח לעזור לך לנתח אותה - אבל בשביל זה אי אפשר להשתמש באותיות שעל המקלדת. צייר לי מבט צד ומבט על, שכולל את כל נקודות החיבור וקוים בינהם, ואת הסרן והשלדה בצורה סכמטית, עם צבעים שונים בשביל הקוים כדי שיהיה קל לראות, והכי חשוב - מידות אמיתיות! אם אתה יודע איך לעשות את זה בכלי ציור ממוחשב, אחלה, אני ממליץ כאמור על נייר, עפרון וסרגל ואחרי זה לסרוק.

lizard
13-04-08, 22:05
אוקי תודה.
אני אנסה להוציא מידות ברגע שהרכב יהיה על בוקים והסרנים במיקום היחסי שלהם לשלדה. מקווה שבקרוב.

-->