PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב מדברי= רכב ציבורי?

idanw
15-04-08, 20:37
אהלן

לפני כשבועיים נסעתי לאסוף תיירים מבית מלון בת"א, ונכנסתי ברחוב בן-יהודה (דו סיטרי כשכיוון אחד לרכב ציבורי בלבד)
עצרה ניידת, ונתנה דוח 250 ש"ח...
אני טענתי שהרכב ציבורי (מדברי ברישיון) השוטר בדק עם הקצין שלו והוא אמר שהוא "לא יודע מה זה רכב מדברי וזה בטח לא ציבורי".
מישהו יודע?
אגב, לא ניתן להבין מילה מהדו"ח, אם זה אפשר לעשות משהו.

נ.ב, לא משתלם לי להפסיד יום עבודה כדי ללכת למשפט, ועוד בתל-אביב, יש סיכויי שיחזירו לי הוצעות משפט או שאני תמים 8-) בהנחה שאני זכאי כמובן...

תודה, עידן

rozen
15-04-08, 22:36
לצערי אתה לא זכאי כי רכב מידברי הוא רכב המורשה להסיע נוסעים בתשלום שמטרתו לנסיעה באיזור שרכב ציבורי (מונית אוטובוס)אינו יכול להסיע.כלומר הרכב שלך נחשב לציבורי רק בדרך לשטח ומימנו כלומר אם אתה נוסע מתל אביב לנגב הרכב אינו ציבורי אם נסעתה מבאר שבע לערד ציבורי.

יונתןמצפה
15-04-08, 22:49
אם אתה נוסע מתל אביב לנגב הרכב אינו ציבורי אם נסעתה מבאר שבע לערד ציבורי.

תגיד, זה בדוק??
זה נשמע הדבר הכי הזוי שיכול ליהיות. מי מחליט לאיזה שטח אני נוסע. אם אני נוסע מת"א למעיינות הירקון אז זה בסדר?
ואם אספתי נוסעים בשדה התעופה אילת ולקחתי אותם למצפה רמון (ללא שטח) אז אני ציבורי או מדברי.
לדעתי מה שמשנה זה ההגדרה של הרכב ברשיון וההיתרים שלו לפי החוק. לע הגיוני הכביש שבו אני נוסע.

idanw
15-04-08, 22:54
לצערי אתה לא זכאי כי רכב מידברי הוא רכב המורשה להסיע נוסעים בתשלום שמטרתו לנסיעה באיזור שרכב ציבורי (מונית אוטובוס)אינו יכול להסיע.כלומר הרכב שלך נחשב לציבורי רק בדרך לשטח ומימנו כלומר אם אתה נוסע מתל אביב לנגב הרכב אינו ציבורי אם נסעתה מבאר שבע לערד ציבורי.

תקרא רגע את מה שאמרת, נראה לי שיש לך טעות...אגב, יש מוניות וגם אוטובוסים שנוסעים מבאר-שבע לערד :-D
את הנוסעים, אספתי מתל-אביב לצורך טיול שטח בנגב.

mistaarvim
15-04-08, 23:39
אבל יש הבדל גדול בין רכב מדברי לציבורי, ציבורי כל אחד יכול לעלות עליו מתי שמתחשק לו
מדברי זה כמו הרכבים האלה של אשכול, כמו להשכיר רכב עם מדריך..
אין לו את ההתרים של רכב ציבורי..

Tzvika-Pick
16-04-08, 08:02
ההגדרה המדויקת של רכב מדברי מופיעה כאן (http://www.autobus.org.il/siteArticle.asp?aid=191&cid=19), בפרק ג'.

אני לא עורך דין, אבל במקומך הייתי נזהר מלגשת למשפט עם דו"ח כזה כי אתה עלול לצאת עם נזק גדול הרבה יותר.

idanw
16-04-08, 08:14
בתקנות האלו לא מופיע שום דבר לגבי נסיעה בדרכים המותרות לרכב ציבורי.

סביר להניח שלא אגש למשפט...ורק בגלל שאין לי כח.

-->