PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילות לסופה

אביחי
23-03-04, 10:52
יש ברשותי סופה 93 בעברה הייתה לוחמת בשרות מג"ב. חבר טס לארה"ב ואחרי הכניסה לפורום הנ"ל והכתבה המדהימה שפורסמה באתר בנושא הנעילות חשבתי למה לא? אז באמת למה לא, הבעייה היא שאני יודע שמבחינת תקציב ARB נפסל על הסף לגביי, ההתלבטות היא בין הLOCKRIGHT לבין ה-POWERTRAX מה נראה לכם עדיף? (מבחינת כסף הPOWER TRAX יקר יותר בערך ב-70$ ונמסר שעבודתו יותר שקטה מה-LOCKRIGHT ולא מרגישים את הרעידות והרעשים והתקתוקים בפניות.
לגבי נעילה קידמית
א. מה המשמעויות השליליות ,והאם ניתן לחיות איתם בשטח .
ב. אני יודע שאני דנה 60 אחורי לגבי הקידמי אני לא בטוח איזה גודל להזמין ,לודגמא נעילה אחורית לסופה צריך
dana60 splin35
מה לקידמי :?: :shock:

אדי
23-03-04, 12:58
יש ברשותי סופה 93 בעברה הייתה לוחמת בשרות מג"ב. חבר טס לארה"ב ואחרי הכניסה לפורום הנ"ל והכתבה המדהימה שפורסמה באתר בנושא הנעילות חשבתי למה לא? אז באמת למה לא, הבעייה היא שאני יודע שמבחינת תקציב ARB נפסל על הסף לגביי, ההתלבטות היא בין הLOCKRIGHT לבין ה-POWERTRAX מה נראה לכם עדיף? (מבחינת כסף הPOWER TRAX יקר יותר בערך ב-70$ ונמסר שעבודתו יותר שקטה מה-LOCKRIGHT ולא מרגישים את הרעידות והרעשים והתקתוקים בפניות.
הלוקרייט יותר מתקתקת ויותר רועשת. בכל רכב ברמה אחרת. כשהזמנתי את הנעילה (דנה 44) לסופה שלי ההבדל היה כ-150$ ... העדפתי את הלוקרייט ואני מרוצה. אם ההבדל בדנה 60 הוא רק 70$ יכול להיות שכדאי לשקול את הנו-סליפ כיוון שהיא מגיעה גם עם קרוס-שפט מחוזק אם אני לא טועה.

לגבי נעילה קידמית
א. מה המשמעויות השליליות ,והאם ניתן לחיות איתם בשטח .
אין לי נסיון איתה בסופה, אבל יש די הרבה שנוסעים עם לוקרייט מלפנים ... לא נראה לי שזאת בעיה גדולה מדי.

ב. אני יודע שאני דנה 60 אחורי לגבי הקידמי אני לא בטוח איזה גודל להזמין ,לודגמא נעילה אחורית לסופה צריך
dana60 splin35
מה לקידמי :?: :shock:
אם מורכב אצלך דנה 60 אז אתה צריך נעילה המתאימה לציריות עם 35 שיניים, כמו שכתבת.
מלפנים אמור להיות מורכב אצלך דנה 30 עם 27 שיניים בציריה.

תוכל לבדוק את סוגי הסרנים לפי מדריך זיהוי הסרנים של ג'יפולוג:
http://www.jeepolog.com/j6tech_axle_id_guide.htm

זאביק
23-03-04, 13:53
אני נוסעכבר כמעט שנתיים עם לוקרייט מקדימה (ודטרויט אחורה).
במצב 2X4 לא מרגישים אותה כלל, אלא בסיבוב מאוד מאוד חד (דוגמת פניית פרסה, אבל אז זה במהירות נמוכה, אז זה לא ממש מפריע).

בשטח, במצב 4X4, (לא משנה HIGH או LOW), על משטח רך לא מרגישים למעט היגוי קצת קשה, על משטח עם אחיזה טובה, ההיגוי הופך להיות יותר קשה.
וזהו.
יש הרבה דיונים בנושא, דפדף אחורה בפורום ותקרא . . . .

אביחי
23-03-04, 19:44
זאביק אדי תודה על העזרה עכשיו גם אני יודע ש-SPLIN מתייחס לכמות השיניים בצירה

"אמור להיות מורכב אצלך דנה 30 עם 27 שיניים בציריה."
אם כך אזמין POWERTRAX נעילה אחורית וLOCKRIGHT קידמי ו.... נפגש בשטח :lol:[[/quote]

t_uri
23-03-04, 20:18
אביחי. נראה שאתה מתבלבל בין שמות הדגמים ושמות היצרנים.
POWERTRAX הוא שם של יצרן שלו יש שני דגמים של נעילות דיפרנציאל. הדגם הוותיק, המוכר והמתקתק נקרא lockright. הדגם השני של חברת POWERTRAX נקרא NO-SLIP, הוא הדגם החדש יותר (משהו כמו שנתיים בשוק) והוא מכיל מנגנון סינכרון כדי שלא יתקתק. שניהם מוגדרים כנעילות אוטומטיות (נפתחות תחת עומס) ועיקרון הפעולה שלהם דומה.

אתה יכול לקרוא על כל אחד מהדגמים פה (http://www.rocky-road.com/powertrax.html).

אורי טל.

טל
26-03-04, 18:22
אז בסוף לא הבנתי מה עלי לדרוש עבור דנה 44 ב-no slip כמה שיניים? והסתכלתי בשרשור של אדי ושם תחת 30 שיניים, אם זו כמות השיניים הנכונה, יש מספר אפשרויות, לכן כדאי לפני שאני אורז את הוליזה (מזודה) ונוסע לחו"ל בכדי לקנות נעילה מומלץ לדעת בדיוק את המספר הקטלוגי או השם המסחרי המלא של הנעילה. אומנם זה תמיד יכול להיות מחזיק נירות קצת כבד ויקר.

אדי
28-03-04, 16:06
טל, קודם כל כדאי שתהיה בטוח לגבי דגמי הסרנים שלך. בהתחלה כתבת שיש לך דנה 60 אחורי ועכשיו אתה שואל על דנה 44? חבל להתבלבל בנושא הזה - כדאי לוודא את סוג הסרן לפני שמזמינים.

בעקרון, דנה 60 של סופה - 35 שיניים, דנה 44 - 30 שינים, דנה 30 - 27 שיניים.

אדי

asafk
28-03-04, 23:14
מאוד חשוב להגדיר כשמזמינים נעילה, בנוסף לסוג הסרן ומספר שיניים- קדמי או אחורי, Open, NO C-CLIP, NO ABS

אסף.

טל
04-04-04, 18:16
לחברים שלום
אני שואל פעם נוספת לאחר שהחלטתי שאני לא יודע מה להזמין עבור dana44 30 spline לחברת powertrax no slip יש מספר דגמים 30 spline/open spline/ifs ו 30 spline/traloc אז מי מתאים מה ההבדל ובעצם איזה לקנות?

asafk
05-04-04, 02:45
מאוד חשוב להגדיר כשמזמינים נעילה, בנוסף לסוג הסרן ומספר שיניים- קדמי או אחורי, Open, NO C-CLIP, NO ABS

אסף.

אם לא היה ברור קודם- OPEN

אסף.

נמרוד
07-04-04, 11:50
עם הסרן האחורי שלך הוא דנה 44, אתה צריך להזמין no-slip מק"ט 92-0444-3000. המידע שאתה צריך לספק להם:
dana 44 rear axle
30 spline
open carrier

אבל כתבת בהתחלה דנה 60?

עבור דנה 60, המק"ט הוא 92-0460-3500 , ולפרט:
dana 60 rear axle
35 spline
open carrier

כל זה בהנחה שאתה רוצה את הNo-Slip.

-->