PDA

צפייה בגרסה מלאה : אנחנו כנראה חיים בשוייץ

איציק - 4X6ZH
21-04-08, 14:27
אחרת לא יכול להסביר לעצמי איך זה יכול להיות :shock:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3533994,00.html

ואנחנו האזרחים צריכים להאמין בהם .
איציק

ERAN NO 1
21-04-08, 17:58
אני בטח פותח כאן תיבת פנדורה וסופו של השרשור הזה להנעל אבל לא הבנתי אם אתה בעד או נגד

לדעתי העונש קל ראוי ובמידה מספקת בהתחשב בנסיבות

הקצין היה צריך להענש אבל לא בחומרה וכך היה.

six 4 life
21-04-08, 19:48
כמו שבתי המשפט גרמו לרפיון יד של המשטרה מול כל עבריין מאן דהוא
כנראה שעכשיו גם לצבא אין יותר גב, מהמדינה שעליה הוא שומר ומגן.

בושה.

דרור ברלי
21-04-08, 20:38
אחר כך מתפלאים למה צבא של קוקסינלים שבו כל חייל צריך עורך דין צמוד, מפסיד במלחמה. לצבא כזה, אני לא אהיה מוכן לשלוח את הבן שלי.

מידבר
21-04-08, 23:40
בדיעבד, ככה'נ לא היו מסתננים אחרים. אבל אם בעקבות הפעלת הכח היו נחשפים כאלה הרי שהקצין היה זוכה לשבחים.
שתי עובדות:
1.החליט להפעיל כח והפעיל בגבולות הסביר בהתיחס לחשדו.
2.פעל במסגרת תפקידו הממלכתי.
מכאן יוצא כי זכאי להגנת שולחיו וגם אם הנחת העבודה בגינה פעל כפי שפעל התבררה לבסוף ככה'נ כמוטעית ,הרי שהיתה סבירה בנסיבות. נגרם נזק למסתנן ? נכון ומכאן שני פתרונות אפשריים:
1.אדון מסתנן, להסתנן זה מסוכן. אתה יכול להפגע. היה עליך להביא זאת בחשבון לפני האקט.
2.אדון מסתנן, סליחה. תפוצה ע'י המדינה.

הצעת יעול: לצייד כל כח בגזרת מצרים ב"ערכת קליטה למסתנן" בבחינת "הסבר פניך לתייר".

איציק - 4X6ZH
22-04-08, 07:47
ERAH \ 1

מענין מה גילך ובתקווה שאתה לפני השרות הצבאי .
אתה לא צריך לחשוש מנעילת השרשור
אתה צריך לחשוש מזה שבקרוב אנשים בעלי קו מחשבה צפונבוני ימצאו את עצמם במקום הקצין.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3534249,00.html
איציק

נמרוד
22-04-08, 09:06
אני ראיתי את זה בטלוויזיה לפני כמה ימים (אגב יואל סטאריק האוגדונר שהתראיין הוא אחד מהקצינים הטובים בצה"ל שיצא לי לשרת תחתו), ואני גאה בצבא שחוקר ושופט מקרים כאלו, בצורה מאוזנת והוגנת כמו שנראה, ובמדינה שבה העניין נחשף בתקשורת וזוכה גם לדיון ציבורי.

polar bear
22-04-08, 10:29
אה...אממ....

מערכת השלטון והחוק במדינה מושחטים מהיסוד במובן הזה, שכל שופט מסובב את החוק לכוון שנוח לו ע"פ דעתו הפוליטית/חברתית/דתית. זה קורה בכל תחום משפטי - החל בתחום התעבורה, עבור בפלילים וכלה בבגץ וביועמ"ש. העניין העצוב הוא שכל פעם מתעורר לחיים רק המגזר שההחלטה מעניינת אותו.

אם זה בנושא אופנועים - רוב רובנו נשתוק. אם זה חד הוריות רוב רובנו נשתוק, אם זה קצין דרוזי שנדפק - רוב רובנו נשתוק. אם זו פרשנות דבילית לחוק החמץ - רוב רובנו נשתוק.

עד מתי נשתוק? עד שישתמשו באותה החלטה ששתקנו לגביה בתור פס"ד תקדימי לנושא הקרוב לליבנו.

והשטות הזו עם חוק החמץ היא הדוגמה הכי טובה לזה. למרות שגם הענין הזה עם הקצין הוא דוגמה לא רעה.

ואגב, מישהו מכם שמע צעקות על שיחרור רוצחיו של דני כץ? אני שמעתי רק במיקרה. וזה נושא שכל התושבים במדינה היו צריכים לקום ולצעוק נגדו.

ERAN NO 1
22-04-08, 11:06
ERAH \ 1

מענין מה גילך ובתקווה שאתה לפני השרות הצבאי .
אתה לא צריך לחשוש מנעילת השרשור
אתה צריך לחשוש מזה שבקרוב אנשים בעלי קו מחשבה צפונבוני ימצאו את עצמם במקום הקצין.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3534249,00.html
איציק

איציק אני מעריך מאוד את דעותייך באתר וגם את זאת תתפלא אך במקרה זה לא מסכים איתך
רק בשביל העקיצה הקטנה ששלחת לעברי אני בן 32 כמובן עם עבר צבאי מלא ואפילו משרת במילואים בגדוד שריון (אם כי לא שריונר)

האנשים האלה נמלטים על חייהם (יש סיכוי שאתה מסוגל להבין אותם) והממשלה שלך (כי אני לא בחרתי באולמרט ולא בברק וגם לא בפרץ) נותנת להם מקלט אז מילא שיתחקרו אותם אבל למה לעזעזל להרביץ להם ולשבור להם את השיניים
לא חושב שזה מתפקידו של אותו קצין לעשות כך ולא נראה לי שהוא הונחה לעשות כך
ויחד עם זאת כמו שכתבתי העונש הוא נמוך וראוי ולא רשום בכמה יעוקב קידומו (אתה יודע מה? המדינה היתה יכולה להשתתף בהוצאות) אבל עדיין מידתי ולטעמי זאת סערה בכוס תה

ד.א לפני 60 שנה גם אנחנו (או אבותינו) הסתננו לארץ ישראל כי ברחנו מהיכן שהו
הנקודה הסופית היא שאנחנו מצפים מעצמנו להפעיל שיקול דעת ולהיות יותר אנושיים הקצין עשה את מה שחשב לנכון והמסתנן צריך להשאר בריא ושלם ולכן העונש הקל

צפונבון??? אל תאבד את ההומור אני מושבניק צפוני

דרור ברלי
22-04-08, 14:15
אני ראיתי את זה בטלוויזיה לפני כמה ימים (אגב יואל סטאריק האוגדונר שהתראיין הוא אחד מהקצינים הטובים בצה"ל שיצא לי לשרת תחתו), ואני גאה בצבא שחוקר ושופט מקרים כאלו, בצורה מאוזנת והוגנת כמו שנראה, ובמדינה שבה העניין נחשף בתקשורת וזוכה גם לדיון ציבורי.

אני חרד מפני הקצינים שאיציק קרא להם "צפונבונים", אלה שהראש שלהם קטן ומנצנץ, ונמצא בבית המשפט ולא בשטח. אלה קצינים שיחפפו בתפקידם פן יבולע להם על ידי המערכת. אני רועד מפחד פן הבן שלי לכשיתגייס, יצטרך לשרת תחת פיקודם של קצינים כאלה, שלפני שיורים במחבל צריכים ייעוץ משפטי צמוד.
בנאדם, תתעורר! הגבול פרוץ, מסתננים עוברים באין מפריע, והצבא מתחשבן על סטירה עם קצין שעשה את תפקידו כהלכה? אז הוא נתן למסתנן סטירה! ביג דיל! אני לא חושב שסטירות צריכות להיות המדיניות המוצהרת, אבל בחייך, אף אחד עוד לא מת מסטירה. אפשר היה לסגור את זה בשקט בתוך הצבא ולא להפוך את הקצין הזה לשעיר לעזאזל של כל מיני אבירי תקשורת, ואולי לאבד (גם) אותו לתמיד.

רבאק - זה מסתנן שגנב את הגבול, לא תייר שבא לנופש. באותה מידה זה יכול היה להיות מחבל או מבריח. הוא יכול לצעוק עד מחר שהוא פליט, יכול להיות שזה גם נכון. את הקצין בשטח זה צריך לעניין? תנסה אתה להסתנן למדינה ריבונית אחרת, אפילו מערבית ומתורבתת לצורך העניין, ותגיד תודה אם זה יסתיים רק בסטירה.

ERAN NO 1
22-04-08, 15:04
אתה לא מבין שזאת המדיניות של הממשלה שלך לאפשר להם להכנס. היא מכניסה אותם ומשכנת אותם בארץ וגם נותנת להם עבודה ולכן:
אם הממשלה מאפשרת להם להכנס אז מכניסים אותם
אם אומרים לתת להם סטירות ולשבור להם שיניים אז זה מה שעושים
ואם רוצים כמו המצרים לירות בהם אז הממשלה צריכה להורות על כך
אתה מתלהם בלי תכלית באותו המשקל לא היית רוצה את הבן שלך אצל קצין שלא מפעיל שיקול דעת, מתלהם וצועק אחריי אל התופת בלי לחשוב (ראה ערך מלחמת לבנון השניה).

העצה הכי טובה היא שמור על התחת שלך בעצמך פיזית ערכית וחוקית בסדר הזה) בכל מצב בחיים ולא רק בצבא

דרור ברלי
22-04-08, 15:46
הממשלה הזו אינה שלי יותר מאשר שלך. גם אני לא בחרתי באלה שמנהלים אותה (אולמרט? מנהל? באמת? ככה מנהלים?....), ואולי הממשלה הזו היא שצריכה לקבל כמה סטירות (רצוי מאחד כמו ארז או מינימום אלי האנה)

הממשלה והמדינה לא החליטו לקלוט כאן את הפליטים. זאת ממשלה שלא מסוגלת להחליט על כלום, בטח לא בנושא כל כך חשוב. איזה עבודה נותנים להם? אלה רק יוזמות פרטיות של כמה בתי מלון באילת. בינתיים זורקים את הפליטים האלה בכל מיני מרתפים טחובים ונותנים להם להירקב שם ולהינמק במחלות ומגיפות.
הם נכנסים לכאן כי הם יודעים שאין גבול של ממש ושאסור לפגוע בהם. זה הכל. זו גם הסיבה שההברחות והגניבות חוגגות - כי אין גבול וכי ידי הצבא כבולות על ידי מערכת משפטית הזויה. מחר כל מבריח יתבע את את חיילי הכוח שתפסו אותו? כל מחבל יפנה לבית משפט ויבקש פיצויים כי קיללו אותו? אנחנו בדרך לשם חביבי.
איך אתה רוצה שישמרו על האין-גבול אם המפקדים יודעים שכל תפיסה של מסתנן תוביל אותם ישר לבית דין? כמו שכתבתי קודם - אם נעשה כאן משהו לא בסדר, העניין היה צריך להיסגר בתוך הצבא ולא בפומבי.

יוני5
22-04-08, 16:27
1. אנשים האלה נמלטים על חייהם (יש סיכוי שאתה מסוגל להבין אותם)
2. והממשלה שלך (כי אני לא בחרתי באולמרט ולא בברק וגם לא בפרץ) נותנת להם מקלט
3. ד.א לפני 60 שנה גם אנחנו (או אבותינו) הסתננו לארץ ישראל כי ברחנו מהיכן שהו

ערן,

כמעט בוודאות שיש לך 3 טעויות בפוסט אחד.

לפני פחות משנה הייתי אחראי, במסגרת מילואים, על אחת הגזרות בגבול מצריים ו"קלטתי" בסביבות 150 "פליטים מסכנים" אם לא יותר. החיילים שלי צחקו שאני פרייאר שאני לא דורש משרד ממשלתי ותליק בממשלה כי בפועל אני שר הקליטה. הומור של חיילים, לך תבין...

1. רובם המכריע של האנשים הללו לא נמלטים על חייהם. ואני אומר רובם המכריע, מכיוון שאני משאיר את הסיכוי הקלוש שיש איזה מישהו שבאמת בא מדארפור. מתוך יותר מ 150 שאני תפסתי ותיחקרתי חלק מהם, אני יכול להבטיח לך שאיש מהם לא היה בסכנה. ע"מ שתבין, הפלטים הללו הם מהגרי עבודה. הם קוראים לעצמם סודאנים, ואכן יש בינהם הרבה סודאנים (בערך 50% הסטטיסטיקה שלי), אבל הם כולם מגיעים ממצריים. לא כתחנת מעבר, אלא אחרי חיים של מספר שנים בקהיר. רוב אלה שמגיעים מקהיר עבדו שם כמה שנים, חסכו כסף לצורך מעבר הגבול - 800 דולר גובים המבריחים לראש.
השירות כולל: מעבר של תעלת סואץ, חציית סיני (בטנדר, לא ברגל), הבאה לאיזור אל עריש \ רפיח, ומשם בטנדר למרחק של בין 200 ל 800 מטר מגבול ישראל, ושליחתם ברגל את אותם מאות מטרים.

2. הממשלה שלנו לא נותנת להם מקלט. למען האמת היא גם לא "לא נותנת" להם מקלט. היא פשוט לא מתייחסת אליהם.

3. לפני 60 שנה... הטעות הגדולה ביותר שאתה יכול לעשות זה להשוות את השואה למשהו אחר. אולי אתה עושה את זה כי דארפור לנגד עיניך, אבל עשה טובה לעצמך ותעזוב את השואה בשקט. פליטי דארפור (האמיתיים) שמגיעים הנה מגיעים דרך מצריים. שם, לפי מה שנאמר לי, הם זוכים למעמד של פליט ומצריים מקבלת כסף מהאו"ם בעבור זה. אבל אז החבר'ה הללו מקבלים טלפון מהארץ שמספר להם מה "רע" מצבם בארץ, וחסרי ההבנה המסכנים מחליטים לנטוש את סיר הבשר המצרי תמורת "עבדות ומסכנות" בארץ הקודש.
הם לא מטומטמים עד כדי כך.

תקרא להם בשמם: מהגרי עבודה. אלה מסודאן, אתיופיה, אריתריאה, הרפובליקה המרכז אפריקאית, גאנה, קמרון, מערב אפריקה (וזו רשימה חלקית של אלה שאני תפסתי ובדקתי).

רק שתבין עד כמה המערכת של המבריחים עובדת:
אני רואה במכשיר ראית לילה את הטנדר שלהם, מתקדם לעבר הגבול, מרימים תאורה - הוא נסוג. אחרי שעתיים המצרים ואנחנו נרגעים, והטנדר מופיע מחדש. שוב מבריחים אותו. אחרי 3 שעות הוא דוהר לגבול, מגיע 400 מטר מהגבול, פורקים את החברה שמתחילים בריצה מטורפת, (ואני בנסיעה לנקודה) ישר לידיים שלי.
ומה הדבר הראשון שהם מספרים לי? ששבועיים הם בלי אוכל ומיים הולכים במדבר.
מאיפה? אני שואל, מתעלת סואץ. לבד, בחום היום וקור הלילה, בלי אוכל, בלי שתיה, בלי לדעת איפה הם או לאן הולכים, פשוט נודדים במדבר עד שהגיעו בטעות אלינו...
אה, כן, הם מדארפור, ורצחו להם את כל המשפחה רק עכשיו.
בבוקר, הם מוציאים תעודות פליט מצריות (בנות כמה חודשים) וחלקם דרכונים אפריקאים...

בברכה,
יוני5

איציק - 4X6ZH
22-04-08, 16:45
ערן

אני מבקש ממך לקרוא את כל הקישור הבא
אלה היו מלח הארץ
כך צריך להתנהג
ובזכותם אנחנו פה
http://www.boker.org.il/meida/negev/desert_biking/peleg.htm

ועל הדרך קצת הסטוריה
איציק

יונתןמצפה
22-04-08, 17:16
יוני, מה שכתבת מאד מעניין. באמת! אין ספק שליהיות מ"פ הגזרה הזאת למשך כמה שבועות מלמדת הרבה על המצב ומה באמת קורה שם. (ואני בטוח שזה גם כיף אדיר, מישהו אמר סיורי עומק??)

עכשיו, לא הבנתי איך זה קשור לשרשור. אתה אומר שבגלל שהם מהגרי עבודה אז צריך להרביץ להם או שלא הבנתי כלום? :shock:

איציק - 4X6ZH
22-04-08, 18:08
לא להרביץ חס וחלילה .!!
מה אתה חושב שחילים צריכים להתעסק במכות ועונשים .
חילים צריכים להגן על גבולות המדינה . ומדינה שנמצאת במלחמה צריכה להגן על גבולותיה באש חיה .
מה זה " הפליט " רץ ועובר את הגדר ?
הוא עובר את הגדר כשהוא כבר פצוע מאש שיורים עליו .
הפקודה צריכה להיות ברורה .כל מה שזז מתקרב עובר זוחל יורים יורים .
ואין צורך ללכת לבדוק מי נפגע .
ולכל יפי הנפש אני מזמין לכמה שעות לאזור תחנה מרכזית הישנה של תל אביב מומלץ בשעות הערב .
ואחר כך נמשיך את הדיון איזה מדינה יש לנו .:(

איציק

יונתןמצפה
22-04-08, 18:36
איציק-
בג'יפטריפ היה שרשור ארוך שבו החברה קראו לירות בכל מיני אנשים וכמה שיותר יותר טוב.

חפש "חוק דרומי"...

כולנו כבר רגילים לציניות שלך בכל מיני נושאים שמרגיזים אותך וזה מובן ומוכר.

אבל... התגובה האחרונה שלך סתם מורידה את הרצינות של השרשור.

אך במידה ולא הייתה שום ציניות בדבריך והכל נכתב ברצינות גמורה:
אם יוני היה עושה מילואים בגזרה הדרומית יותר (איזור הרי אילת), הוא היה מספר לנו שחלק גדול מהמסתננים היו בכלל מרוסיה ולכולם שיער ארוך, לרוב בלונדיני, ועיניים קשורות...
חבל שאין לי כאן תמונה לשים של ה"חבילה" שמצאתי אי שם באזור הגבול בנחל גשרון. אבל אני בטוח שלא תפקפק בממצאים שהיו בה הכוללים: חולצת אישה, מברשת עם שאריות שיער בלונדיני, וג'ריקן מים עטוף יוטה וחבל בלוי הקשור אליו...

נכון, אין ספק שגם לה מגיע למות כי היא מסתננת...
(ולמי שלא הבין, מדובר בבנות שהובטח להן עבודה במסגרת עזיבת המדינה, הן מוחזקות בכוח ע"י המבריחים ונשלחות לארץ על מנת ליהיות שפכות מין שמחוייבות לעבוד בעבור הסרסור, וכל זה בניגוד לרצונן)

יאללה, להרוג!!!

יונתןמצפה
22-04-08, 18:40
ובכל זאת, מה אפשר לעשות??

גבול גבול גבול.

כל עוד אין גבול רציני, והמדינה לא מצליחה/ רוצה להפעיל לחץ מדיני על מצריים שימנעו מצידם את המצב הנוכחי, אסור לצבא לנהוג באופן אלים וחסר פרופורציות.

יש דרכים אמיתיות להתמודד עם זה.

ERAN NO 1
22-04-08, 20:33
יוני באמת מידע מעניין ומועיל רק כמה דברים

1 סכנת חיים היא לא בהכרח אקדח ברקה גם מצב כלכלי ורעב

2.תפסיק לקשקש נותנת מקלט באבוהה בוהה (מקלט,קורת גג,ופרנסה) אחרת לא היו באים לכאן

3. אל תכניס לי מילים לפה אישתי לשעבר ידעה לעשות את זה טוב לא יצאה מפי המילה שואה רק הסתננות דרך גבול של מדינה שאתה לא תושב בה

איציק אתה יודע מה מצחיק אותי? לא, אז אני אספר לך

המצחיק הוא שאני אתה וכל השאר חושבים כאן בדיוק אותו דבר הלוואי שהיינו חוזרים לימים שהיינו יכולים להסתובב עם עוזי במדבר ולחסל כל ערבוש שנקלע בדרכנו והלוואי שהיה לנו גבול שאנשים בעולם היו יודעים שמי שמתקרב חוטף כדור בתחת וכל זונת צמרת רוסיה שעוברת תגבול עולה במטוס הראשון לרוסיה והסרסור שלה יושב 10 שנים בכלא כולנו רוצים את זה הבעיה היא שאנחנו כלומר הדור שלי כבר חיים במציאות הזאת של מדיניות חלשה שמתחנפת לכל העולם ואתם חיים עוד בדור או שניים הקודמים של האנשים שבנו בגופם את המדינה הזאת

ותרשה לי עוד משהו פוליטי קטן כאשר מצע מפלגתי של מפלגה חדשה מושתת על הכפשת היריב ובניסיונות לגרום לציבור לחשוב שהוא אדם נלחץ ומזיע וזה כל המצע שלה ומשקרת השכם וערב בכל נושא ואחרי זה אנשים מצביעים עבורה ברוב קולות ולמפלגת גמלאים כנקמה ושוכחים את מי שעשה
ככה אנחנו נראים!

אנחנו יכולים לבכות עוד הרבה זה לא יעזור. עד שלא נקבל בומבה על הראש ככה טוב טוב שנרגיש בעצמותינו אנחנו לא נקבל שכל ובאנחנו אני מתכוון לישראלים

ד ו ר ו ן
23-04-08, 09:21
יוני,
תיקון קטן,
זה יותר קרוב ל1500 דולר כי צריך לשלם גם על הסעה באזור קהיר לתעלה, צריך לשלם למבריח על תעלת סואץ כי המצרים מפקחים על המעברים ורק אחרי זה לשלם כמה מאות דולרים להברחת הגבול.

ערן,
מבחינתי מי שעובד שנה-שנתיים במצרים זה אומר שהיה לו בית, היה לו מספיק הכנסה כדי לא לרעוב במשך שנה-שנתיים(חלקם מגיעות עם ילדים שנולדו במצרים),היה לו מקום לשמור את הכסף שהוא חסך לתרגיל הגדול של החיים שהוא מתכנן לעשות והיה לו הרבה כסף כדי לבצע את כל התוכנית.
מי שיכול להרשות לעצמו לחסוך ולהוציא סכום כזה הוא לא בדיוק פליט, אולי היה אבל לא כרגע.
זה לא שהוא חצה את אפריקה ברגל, הוא הגיע למצרים-קיבל מעמד פליט (לרוב, אם לא הסתנן גם לשם), עבד קשה כדי לחסוך את הסכום הזה שהוא לבדו בגדר דימיון מופלג לאוכלוסיית דארפור שהשכר השנתי שלהם נמדד בעשות דולרים.
אחד כזה אי אפשר ואסור להשוות אותו למה שהיה לפני 60 שנה ואם כל הצער ובטח עם מה שיוני כתב לך (ויש לי חברים שגם הם עשו קו באזור ומשום מה הסיפור שלהם זהה לזה של יוני) אז הם משיגי גבול.
לא חוק דרומי ולא נעליים- גבול בינלאומי שמבחינתי אם הם היו פליטים הם היו באים למעבר גבול ומבקשים מקלט, זאת הדרך הבינלאומית לבקש מקלט-זה לא שיש מלחמה בגבול הזה שצריך להבריח אותו אם אתה מגיע אליו בצורה לגיטימית.
כל אחד אחר שמגיע לגבול בלילה כמבריח גבול קודם כל יקבל נוהל מעצר חשוד ואם צריך שירו עליו קצת ואחרי זה אם הוא בכל זאת הוא הצליח להכנס ועצר אז אולי שיכניסו אותו פנימה, ויעלו אותו למטוס הבא חזרה לאפריקה בחסות האו"ם.
אתה יודע להבדיל בין סודני למישהו מחמולות עביד וכו' מהרצועה שעוברים כמחבלים?
בחושך?
אתה מוכן לקחת על עצמך תרגיל הטעיה שישלחו אחד כזה לצד אחד כדי לעבור מאחורי הגב עם חגורת נפץ?

זה שהוא (הקצין) חרג ממה שמותר לו לעשות בהתייחס למכות זה לא אומר שמותר לחרא הקטן הזה לחשוב שהוא מלך העולם כשהוא הגיע לכאן ומאיים לתבוע תביעה אזרחית את הקצין.
כל יפי הנפש שצועקים "אבל הוא כיוון אליו נשק" שוכחים למה חיילים נושאים נשק-בשביל לעצור את מי שנכנס אליך למדינה בלי רשות, לא בשביל קישוט.

נמרוד
23-04-08, 09:31
הכל טוב ויפה, וגם אם הבחור היה מחבל עם תעודת מוסמך מאוניברסיטת טהרן - למה היה צריך להרביץ לו? ולמה המפקד? הסטירה היא קטנה. אבל בגזרה שבה המפקד מכניס סטירה בקטנה לאיזה כושי מסכן (ואני בטוח שאף אחד לא באמת חשב שם שמדובר היה במחבל), גורם לזה שהחיילים בסיורים ירשו לעצמם דברים חמורים בהרבה.

אני כמו הרבה אחרים כאן כבר 16 שנה משמש שוטר גבולות/שטחים בסדיר ובמילואים. תמיד ביצעתי את המשימות שלי במסירות, מעל ומעבר לפקודות. אף פעם לא בעטתי ולא סטרתי לפלסטיני. התפקיד שלי בין היתר זה לדאוג שאף אחד בפלוגה שלי לא ידרדר למעשים חמורים בהרבה (כמו לחטוף מונית פלסטינית, להסתערב סתם ככה ולהרוג עובר אורח פלסטיני שמתקרב אליך - מי שראה בטלויזיה לפני כמה חודשים את הראיון עם הקצין מגדוד נחשון נדמה לי). וזה אומר קודם כל דוגמא אישית, וזה איפה שהקצין המצטיין הנדון חטא, ועל זה הוא גם נענש. עונש קל מאד, וזה אומר שבאמת התחשבו בעבר המפואר שלו.

ד ו ר ו ן
23-04-08, 10:58
נמרוד,
כתבתי שהוא חרג ממה שמותר לו לעשות בהתייחס למכות.

זה לא אומר שהוא צריך לפצות אישית את המסתנן הזה- הוא אולי צריך להשפט ולהענש במסגרת הצבא אבל לא להעביר את האחריות למקרה החוצה אל המשפט האזרחי.
כמו שכתבו לפני,
זה שהוא חרג ולא שימש דוגמא וכו' זה עניין צבאי פנימי בלבד-לא צריך להיות כלל מעורב העניין של כן מסתנן/לא פליט וזאת הבעיה הגדולה, חוסר הגיבוי החוצה.
כל אחד שעומד על הגבול צריך לדעת שהוא מגובה ע"י המערכת ששלחה אותו לשם, את הדין הוא חייב לה ולא החוצה כפיצויים למסתנן/עבריין/פורץ/גנב רכב וכו', אתה מתחיל לראות מאפיינים דומים לכבילת ידיים של גופי חוק אחרים בארץ?
ממחר או יותר נכון מרגע ההרשעה כל אחד בגזרה הזו ידע להבא שעדיף לעשות את המינימום כדי לעצור מישהו שעובר את הגבול כי אם חס וחלילה הוא ימעד וישבור שן אז הוא יתבע את הכוח כי "הם הפחידו אותו וגרמו לו ליפול".. משמע נצעק לו פעם אחת, יעצור=יופי, לא יעצור גם יופי.

בזמנו כשהיו חוצים את גדר הרצועה לארץ המחבלים ידעו מנסיונות מעבר של פועלים כי נוהל המעצר נגמר על הגדר ומי שעובר את הגדר ורץ מהר בטוח כי מקס' ינסו לתפוס אותו אבל החיים שלו בטוחים, אתה יודע כמה מחבלים ניסו לנצל את השיטה הזו?

יוני5
23-04-08, 11:24
בואו ננצל את הפוסט הזה לצורך לימוד של תרבות דיון.

ערן ויונתן (יונתן, איתך יש לי חשבון פתוח, תיכף נסגור אותו :lol: )

בגבול מצריים יש בעיה.
המשמעות של המילה "בעיה" בהקשר הזה, היא שיש מספר דרישות ומשימות מחד, אך מאידך, דרכי הפתרון של כל אחת ואחת מהן מנוגדת לשניה.

אם צריך לאפשר להם כניסה חופשית: קדימה, אין בעיה. אפשר להתווכח אם זה נכון או לא, אבל בעיה אין.
אם צריך לירות בהם חופשי כמו בכלבים שוטים, אז שוב אין בעיה. נשים עלינו מדי אס.אס, נתפוס את כל מי שעובר את הגבול (אישה, ילד, מהגר עבודה, פליט) נכריח אותם לחפור בורות, צרור קצר ונגמר העניין.
גם כאן אין בעיה.

אני אגיד לכם איפה יש לי בעיה. כשאני הולך למילואים, קורה התהליך הבא: יושב במשרדו גבי אשכנזי, מסתכל על מאות הק"מ של גבולות, מבין שהוא לא יכול לעשות את זה לבד, ומאציל סמכויות לשלושה אלופי פיקודים. הם בתורם מעבירים אחריות לאוגדות.. חטיבות... בסוף אני כמ"פ מקבל אחריות מלאה (בעלות בטאבו מוגבלת ל3 שבועות) על גזרה מסויימת.
עד כאן יפה.

מצד אחד אומרים לי שצריך למנוע חדירות מכל סוג למדינת ישראל בגזרת הגבול שאני אחראי עליה, ומוסיפים חברה שלא נזכיר את שמם, שמבריחי הגבול לא מבריחים רק אפריקאים וזונות, אלא גם סיגריות מזוייפות, סמים, חומרי נפץ, חומר טכני ודוגמאות להכנת אמל"ח וסתם יועצים, ומומחים מטעם החיזבאללה לטובת החאמס. לכן, אסור לתת לאף אחד לעבור את הגבול.

מצד שני, אומרים לי שגם מבריח, עטוף בכאפייה ונוסע בסופה או אופנועי שטח, בסוף כל יום הוא, בסבירות גבוהה ישראלי כמוני (חוץ מזה שאני לא מבריח. ועובד. ומשלם מסים. ועושה מילואים...) ואסור לירות בו.

מצד שלישי (אחלה מטבע יש לי, אה?) אסור לירות על הפליטים מדארפור (שהם לא כל כך פליטים, וגם לא כל כך מדארפור).

מצד רביעי בין העוברים את הגבול יש גם ילדים רכים, ואפילו טינופת כמוני לא יורה בילדים קטנים.

מצד חמישי, מכיוון שאני טינופת בן ביבים, אני יודע איך אני הייתי נוהג כמבריח, הייתי מעביר קבוצה גדולה, נגיד 30 איש, ועוד אחד יחיד ומיוחד עם חבילה מיוחדת שצריכה להגיע לחברון, נגיד.
אז הפתרון לשלוח את כולם ביחד, חוץ מהיחיד, שיעבור בדירוג של זמן ומאה מטר - והכל בסדר.

מהצד השישי, אין גדר. חופשי חודשי.

אז עומד הקצין האומלל, ומנסה להבין אם ה 30 איש שהוא תפס הם באמת 30, או שחסרים שניים שהלכו לאיבוד בטעות ועוד אחד שהלך לאיבוד ממש לא בטעות?
אז הוא יכול לשים זין על כל העולם, להגיד ש30 מתוך 32 זה יחס יפה, ואם עבר עוד אחד או שניים, אז לא נורא, ואף אחד באמת לא יידע לעשות קישור חד חד ערכי למטען שיתפוצץ בצומת תפוח, ועכשיו הוא תקוע באמצע הלילה, במדבר, והסודאני לא אומר מילה...

יוני5

יונתןמצפה
23-04-08, 12:05
(יונתן, איתך יש לי חשבון פתוח, תיכף נסגור אותו :lol: )

אני מרגיש מקופח...

לא אוהב חשבונות פתוחים, במיוחד שאיני יודע על מה הם.

בלי קשר, ההודעה האחרונה שלך אכן מתארת יפה מאד את הבעייה באיזור הזה. אין ספק שזה לא כ"כ פשוט כמפקד!

נמרוד-
אני חושב שמה שכתבת מתאר יפה את הפסול במה שהקצין עשה. לגבי העונש- זה נושא לוויכוח.

יוני5
23-04-08, 14:28
אני מרגיש מקופח...

לא אוהב חשבונות פתוחים, במיוחד שאיני יודע על מה הם.

בלי קשר, ההודעה האחרונה שלך אכן מתארת יפה מאד את הבעייה באיזור הזה. אין ספק שזה לא כ"כ פשוט כמפקד!

נמרוד-
אני חושב שמה שכתבת מתאר יפה את הפסול במה שהקצין עשה. לגבי העונש- זה נושא לוויכוח.

צודק, צודק:

מה אתה מזכיר שלהיות מ"פ בגזרה זה קשה: טיולי עומק?...

על המושג בטחון שדה שמעת? תיכף תספר לאשתי גם על המנגלים, טיולים ליליים, שחייה יומית בבורות מיים נבטים, חיפוש בורות חדשים, עבירות...
מעתה אמור: מסכן יוני, מסכן, כל היום פתיחות צירים, עבודה קשה, בחום היום וקור הליל, ללא אוכל, ללא שינה, כמו כלב...

ובתוך כל זה, לעזור לאיזה חלאת אנוש שמגיעה עם סמוראי וקפיץ שבור, רק ע"מ שהוא יגיע הביתה, ויחשוף בפני העולם ואשתי שאני עושה חיים? :roll:
נשבר לי, אני הולך לקב"ן, מוציא פטור והולך הביתה.
שאם כן, את תוצאותיהם אתה עלול להרגיש בקניון הקרוב...

וחוץ מזה, למרות שאני מטומטם עם דיפלומה (תשאלו את נמרוד, הוא מוכן להעיד על כך בשבועה), אני יודע שהמצב שדחף את אותם אנשים לחפש את מזלם הטוב יותר בארצנו הקטנה, משותף לעוד אי אילו מאות מיליונים מחבריהם תושבי אפריקה.
הם אולי אפריקאים, אבל בטלפון הם יודעים להשתמש, (וד"א אלה שתפסתי ותחקרתי הודו שחבריהם צילילו אליהם לקהיר מאילת או ת"א וסיפרו להם שממש כדאי לבוא. הם קיבלו את העצה כמו שהבנתם) ואז נצטרך לארח כאן כמה מיליונים?

אז שתחליט המדינה מה שהיא רוצה, אבל בהקשר לכתבה שקושרה בתחילת השרשור, אני חושב שלא נכון לזרוק את חוסר ההחלטה והדילמות (יחס טוב או לא, לזרוק אותם בחזרה למצריים או לא, פליטים או מהגרי עבודה, מניעת מסתננים בחסותם וכיו"ב) על כתפיו הצרות של מ"פ ב3 בלילה שצריך להוביל 31 אפריקאים (בני 7 לאומים שונים): 15 גברים, 16 נשים וילדים, ובמקביל, לרוץ כמה ק"מ ימינה ושמאלה לחפש את העקבות הבודדות של זה שאולי הסתנן איתם...
וכשיש חשש אמיתי שמישהו נכנס איתם או בחסותם, עדיף לתת לו להגיע לקניון הקרוב למקום מגוריך, אבל לא להרביץ... ואם כן אז לשפוט אותו.

השאלה המעניינת אותי, והיא צריכה להיות לעניות דעתי אמת המידה, היא במידה והקצין היה מפוצץ לו את הצורה, ומוציא ממנו שעוד 2 נכנסו והם קבעו עם 4 אחרים ליד העץ בנחל ממול וכך היו תופסים חוליית חמאס, עם רכב תופת + מטען ספיישל שהוברח זה עת מסודאן לארץ (מיוצר ע"י אל קאידה להרג מירבי). גם אז היו מענישים את הקצין על המכות שהוא נתן למסתנן או שהיו נותנים לו צל"ש?
אם תשובתך היא שצריך לתת לו צל"ש, אז כנראה שכך צריך לנהוג. ואם לא? אז אנא תצהיר שאתה מוכן לגבול פתוח ומטענים חופשי. (אל תלך רחוק, תיזכר בשנת 2002)

ואם אתה ממש רוצה להיות הומאני, אז לזרוק אותם בתחנה מרכזית ב"ש (שזה מה שעשה הצבא) ללא אוכל, מים, שירותי בריאות ועבודה, לא יביא אותם למצב טוב יותר ממה שהם היו בו באפריקה.
ואם אתה חושב שתצליח לייצר עבודה למליוני אפריקאים, אז אולי כדאי שתתחיל בלסגור את 9% האבטלה שיש לנו פה? סוף סוף מישהו שיודע...

יוני5

איציק - 4X6ZH
23-04-08, 14:43
מרגע לרגע טלפרינטר ההודעות ממשיך לספק מידע על אזרחי שוויץ החופשית :razz:

הודעה שהגיעה ישירות מ ..
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3534922,00.html

אין ספק הוא היה צריך לפתוח באש ולטעון להגנה עצמית בתוך החנות .
אבל עכשיו ?
את החנות הוא סגר
את האקדח לקחו לו
את ההזמנה למשפט נתנו לו
את ההוצעות הגנה .... מי ישלם לו ?
מענין איך סיפור כזה היה נגמר בקהיר ?
איציק

ERAN NO 1
23-04-08, 15:08
אנחנו יכולים להתווכח שעות בסוף נגיע לאותה נקודה.יוני ימשיך לספור צדדים ודורון ימשיך לקבוע מה מבחינתו היא רמת חיים מספקת (נראה אותו חיי בתנאים שלהם) וחבל באמת על הויכוח.

אני רוצה להתעמק על נקודה אחרונה מבחינתי
עצר הקצין את הפליט נתן לו שתי סטירות בוקס בשיניים ובעיטה בתחת ושאל אותו "תגיד יש עוד אנשים בדרך"
מה לדעתכם היתה התשובה וכמה מועילה היא היתה ?
מה זה מעבר גבול מפוקח? בכל מקום בגבול יכול לעבור פליט אין בן אדם אחד שקובע מי עובר ומתי
אז המכות שהכניס לו אותו קצין הביאו לו מידע מועיל או לא? (אותו פליט יודע על כל מה שנעשה בגזרה?)
המטרה היתה להכניס לו מכות כדי שידע לפעם הבאה, או כדי להוציא מידע?. בשני המקרים זה חסר תועלת וכמה רמבואים שנהיה לא יפתרו את הבעיה.
עכשיו השאלה של פיצוי לא פיצוי אתם יודעים מה אפשר להתווכח על זה עדיין אני חושב שהעונש קל וראוי

יוני5
23-04-08, 15:36
בלי להיכנס לנקודה במקרה הזה, אבל אם אתה שואל מה יכול לדעת בנאדם כזה - התשובה המון. הקבוצה שלו, עצרה בדרך, אספה שניים אחרים, כולם קיבלו הוראה להתעלם מהם....

או שאתה צודק, ואז צריך לסגור את השב"כ ולשלוח את חוקרי השבויים ללשכת האבטלה.

ערן,
זו מדינה דמוקרטית, וזכותך להחזיק באיזה דעה שרק תרצה, אבל נראה לי, ורק נראה לי, שאתה טיפסת על עץ גבוה.

אנחנו לא טוענים שצריך לירות בכל מה שזז, ולשלוח נשים וילדים לעמוד בשורה...
אבל אנחנו גם מבינים שהצד השני לא פחות בעייתי.

יוני5

מידבר
23-04-08, 16:37
נמרוד-זה שהמסתנן היה "כושי מסכן" לא מזכה אותו אוטומטית מחשד כי הינו מחבל ("כושי מסכן"). לכן הנחת העבודה של הקצין היתה עדיין סבירה בנסיבות ועל המערכת לגבותו כמי שהפעיל שיקול דעת סביר ולשאת בעצמה בתוצאות הטעות (אפשר לשלוח אותו לסדרת שיקום פה
באיזו מרפאה צבאית :lol: ) אייייי.
אני רק מדמיין לאיזה צרה נקלע כאשר הנבלות יצליחו להחדיר "כושי מסכן" עם חגורת נפץ שרק יחכה שהכח יתקרב אליו. למה צריך להתאמץ ולהגיע לקניון ? המטרה גם ראויה וגם קלה. אחר כך מה יהיה ? נתחיל לעשות "נוהל שווארמה" לכל זונה ? במחשבה שניה ,רעיון לא כ'כ רע...

Juv
23-04-08, 16:53
אני לא מבין מה הטעם בדיון האם מה שקצין עשה נכון או לא ומה העונש שהוא צריך לקבל. מזמן למדתי לא להאמין למה שכתוב בעיתונים ובגלל שאין לי מושג מה באמת קרה בין הקצין לפליט מחפש העבודה אני לא מוצא עניין להתייחס למקרה.

אבל, יש כאן בעיה הרבה יותר עקרונית.אני לא עורך דין, אבל עד כמה שאני יודע ברגע שמישהו רוצה לתבוע חייל בשל פעילות צבאית שהוא היה בה, הוא לא מסוגל לתבוע אותו פרטנית אלא את המדינה. לדוגמה, פלשתינאי ש-D-9 עשה לו חניון מהבית לא יכול לתבוע את הנהג אלא את המדינה. התביעה מול המדינה תתברר בבית משפט אזרחי. אם צה"ל חושב שהחייל שהיה מעורב ב"תקרית" התנהג לא כיאות הוא יתבע אותו במסגרת הדין הצבאי. אם כל פליט/פלשתינאי/אזרח במחסום מסוגל לתבוע אותי ישירות על פעילות שאני עשוי להיות מעורב בה, מילואים אני לא עושה יותר.

לא ברור לי איך במקרה הזה פליט תובע חייל ולא את מדינת ישראל. אולי אחד מעורכי הדין שבינינו יוכל להאיר את הנקודה.

נמרוד
24-04-08, 00:04
לפי הכתוב הוא נשפט בבית דין צבאי, קיבל עונש צבאי (40 ימי עבודה במרפאה ועיכוב בדרגה), איך בדיוק ה1500 שקלים נכנסים בעניין (קנס בית דין צבאי יכול לתת, אבל להגיד שזה פיצוי ולהעביר לגורם שלישי?) - לynet הפתרונים.

לאיציק - הבעייה שלך ביסודה היא גלישת יתר באתרים שמתחילים באות y. תנסה קצת דבקה. או אולי סתם אתרים של ג'יפים :-D

סוזי המשתוללת
24-04-08, 01:14
אני קורא את השרשור ונדהם
מה הקשר למצב הגבול / מהיכן הגיעו הפליטים / טיפול הממשלה ועוד תירוצים לבין התנהגות שאיננה עומדת במבחן הראשון של הקצין - כאדם
במבחן הזה הוא נכשל
ההיתר שאתם נותנים לקצין הזה להכות היום פליט אפריקאי כי הוא לא נשמע לו וחצה את הגבול ומחר זה אותכם כי נכנסתם במהלך טיול לשטח צבאי סגור והתפתח ויכוח שבמהלכו הוכיתם - זה לא דמיוני
זה קורה כל יום בתוך הארץ על ידי אנשים שמנצלים את כוחם /מעמדם להשתמש בכח (למשל המשטרה - ולא כנגד העבריינים הכבדים מהם המשטרה מפחדת)
לא כל שימוש בכח הוא מוצדק ולפני כל שימוש כזה צריך לחשוב האם לא ניתן להשיג תוצאה טובה יותר בדרך אחרת
מכות זו הדרך הקלה - מרביתכם כאן הורים ואני רוצה להאמין שאתם לא בוחרים בדרך זו כנגד ילדיכם ואתם מחפשים פתרונות אחרים כדי להשיג מהם את המטרות שלכם
אני בטוח שמקרי התעללות בילדים מזעזעים אתכם לפחות כמו מקרה הקצין הנ"ל ולכן אני לא מבין את האיפה ואיפה
מכות זה לא הכאב הפיזי אלא ההשפלה האיומה שחש המוכה והשפלה זו היא שמובילה לרצון לנקמה ואת זה אנחנו בטח לא רוצים........
אותי כילד לימדו שאם מכים אותי אני צריך להכות הרבה יותר חזק כדי שיפחדו ממני אבל גם לימדו אותי שבמכות לא פותרים שום דבר - לכאורה הפכים אבל אם תחשבו לעומק תראו שלא .

איציק - 4X6ZH
24-04-08, 07:32
וואלה סוזי טיעון כבד כתבה הפעם .
שווה מחשבה .
ליונתן הפעם אני באמת לא ציני :wink:
בוקר טוב לכולם
איציק

ERAN NO 1
24-04-08, 11:26
או שאתה צודק, ואז צריך לסגור את השב"כ ולשלוח את חוקרי השבויים ללשכת האבטלה.
זו מדינה דמוקרטית, וזכותך להחזיק באיזה דעה שרק תרצה, אבל נראה לי, ורק נראה לי, שאתה טיפסת על עץ גבוה.
אנחנו לא טוענים שצריך לירות בכל מה שזז, ולשלוח נשים וילדים לעמוד בשורה...
אבל אנחנו גם מבינים שהצד השני לא פחות בעייתי.
יוני5

יוני יש לי שאלה (אני כבר לא בטוח שהיא אחרונה);)
היית שם ראית את המצב!. כמה מסתננים אתה הכית סטרת להם שברת להם את השיניים?
אתה יודע מה אני אקשה עלייך קצת אם היית מקבל אישור להשתמש באלימות (פיזית בלבד כלומר ללא נשק) נגד אותם מסתננים היית עושה את זה? מה זה היה נותן לך? היית מרגיש שביצעת את תפקידך טוב יותר?

אני מצפה לתשובה ישירה ולא ססמאות ותשובות כלליות ואז נראה מי טיפס על עץ.
ברור שהצד השני בעייתי אבל הוא פחות בעייתי מכיוון שאם אנחנו לא עושים את המינימום לתת את הכלים להלחם בתופעה אי אפשר לצפות מהקצינים האלה לעשות את הבלתי אפשרי ולכן שגם לא יקחו את החוק לידיים. שיתפסו את מי שצריך ויחזרו למשפחתם בשלום.

יוני5
24-04-08, 11:26
אני קורא את השרשור ונדהם
מה הקשר למצב הגבול / מהיכן הגיעו הפליטים / טיפול הממשלה ועוד תירוצים לבין התנהגות שאיננה עומדת במבחן הראשון של הקצין - כאדם

הקשר סוזי הוא שלי, כמפקד הגזרה שעומד מול 24 אפריקאים שהתפזרו לי בשטח 10 דקות הליכה מהישוב עזוז, חשוב מאוד, אבל מאוד, לדעת שאין אף אחד אחר שמתקדם לכיוון עזוז ומתכוון לעשות שם פיגוע.
מצב הגבול, מהיכן הגיעו הפליטים, הנחיות הממשלה לגביהם אולי לא רלוונטית לך, אבל רלוונטיות מאוד במבחן הראשון של הקצין - עמידה במשימה. אנושיות, להיות אדם, להיות אדיב, נעים, סימפתי, בלונדיני עם חוש הומור - הכל נכון ורצוי, אבל המבחן הראשון הוא העמידה במשימה.
במקרה שתיארתי (ד"א, מקרה אמיתי שלי) כל התכונות היפות לא רלוונטיות וכל ההסברים \ תירוצים אינם רלוונטים במקרה שילדה אחת היתה נפגעת בעזוז. חד וחלק. מי שמספר לך אחרת, מבין באנשים, סימפטיות, אדיבות ונימוסי שולחן, אבל כנראה שבנושאים צבאיים לא.

צר לי אם קילקלתי לך את תדמית הקצין וג'נטלמן שטום קרוז ומחלקת אגדות קרב טרחו לחנך אותך כל השנים.
(ובסוד, בסוד, ביננו, אני אגיד לך שאחרי העמידה במשימה עומדים אצלי החיים של החיילים שלי, ורק אח"כ, להיות "אדם". לא יפה להגיד, אסור לגלות, אבל זה ביננו.)
יוני5

סוזי המשתוללת
24-04-08, 18:30
יוני
צר לי לקלקל לך אבל אתה לא היחיד שעמד בסיטואציות כאלו
אז אצלי לא היו 24 אפריקנים אבל היו אחרים
משום מה אני די בטוח שלא הכית אף אחד
תקן אותי אם אני טועה

סוזי המשתוללת
24-04-08, 18:40
[
(ובסוד, בסוד, ביננו, אני אגיד לך שאחרי העמידה במשימה עומדים אצלי החיים של החיילים שלי, ורק אח"כ, להיות "אדם". לא יפה להגיד, אסור לגלות, אבל זה ביננו.)
יוני5[/QUOTE]

על כך אין ויכוח אבל אני חושב שכקצין יש לך עוד כלים מעבר ללהכות אדם .
היכולת לשלוט ולנהיג היא בד"כ מה שמבדיל אותך מהחפ"ש ואם זו הדוגמה שאתה כמפקד (ואני לא מתכוון אתה במובן של אתה אישית)נותן אז איזו התנהגות אתה מצפה מחייליך
אתה תמיד צריך לזכור שאתה גם דמות לחיקוי
ואל תתרץ לי בדמות שמירה על חיי הלוחמים וכו'
אם אתה מספיק קרוב כדי להכות מישהו אז זה אומר שאתה לא מפחד שהוא ממולכד / חמוש וכו'

לא אצל כולם ההגיון נעצר בש.ג

MMR
24-04-08, 20:31
צר לי אם קילקלתי לך את תדמית הקצין וג'נטלמן שטום קרוז ומחלקת אגדות קרב טרחו לחנך אותך כל השנים.
יוני5

סיכום מצויין למצב העגום של צה"ל היום.

יוני5
29-04-08, 16:40
סיכום מצויין למצב העגום של צה"ל היום.

קדימה, בוא תחליף אותי ויהיו קצינים טובים אמיתיים.
ואז המצב לא יהיה עגום.

ד"א, אתה מוזמן להחליף אותי ביום שישי הקרוב בסיור קו ולהתכונן למילואים מסוף מאי לסוף יוני. ובמסגרת פקודת ההתראה, אז יש אימון של יומיים שלושה בספטמבר ואימון האמרים בצאלים בדצמבר. ואולי גם בקרת תרגיל או משהו כזה.

(לא ע"מ לבאס, רק ע"מ לתת לך תמונת מצב לגבי מה שצפוי לך בחצי השנה שנותרה)

יוני5, אחראי מצב עגום

השמשוני יחיעם
29-04-08, 18:49
גבול זה גבול זה גבול זה גבול !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

מה כל ההתיפיפויות (כושי מיסכן / כושי רעב / פלסטינאי מיסכן,,,,,,,).

רוצה המדינה לקלוט פליטים >> שתעשה מה שעשה בגין בזמנו עם פליטי וויטנאם - תודיעה ותקבל אותם באופן רישמי.

בקו הגבול - אף אחד חי לא עובר !!!!

או,,,,שהאחרון יכבה כאן את האור.

fuksi
30-04-08, 10:32
אני אגיד לכם איפה יש לי בעיה. כשאני הולך למילואים, קורה התהליך הבא: יושב במשרדו גבי אשכנזי, מסתכל על מאות הק"מ של גבולות, מבין שהוא לא יכול לעשות את זה לבד, ומאציל סמכויות לשלושה אלופי פיקודים. הם בתורם מעבירים אחריות לאוגדות.. חטיבות... בסוף אני כמ"פ מקבל אחריות מלאה (בעלות בטאבו מוגבלת ל3 שבועות) על גזרה מסויימת.
עד כאן יפה.

מצד אחד אומרים לי שצריך למנוע חדירות מכל סוג למדינת ישראל בגזרת הגבול שאני אחראי עליה, ומוסיפים חברה שלא נזכיר את שמם, שמבריחי הגבול לא מבריחים רק אפריקאים וזונות, אלא גם סיגריות מזוייפות, סמים, חומרי נפץ, חומר טכני ודוגמאות להכנת אמל"ח וסתם יועצים, ומומחים מטעם החיזבאללה לטובת החאמס. לכן, אסור לתת לאף אחד לעבור את הגבול.

מצד שני, אומרים לי שגם מבריח, עטוף בכאפייה ונוסע בסופה או אופנועי שטח, בסוף כל יום הוא, בסבירות גבוהה ישראלי כמוני (חוץ מזה שאני לא מבריח. ועובד. ומשלם מסים. ועושה מילואים...) ואסור לירות בו.

מצד שלישי (אחלה מטבע יש לי, אה?) אסור לירות על הפליטים מדארפור (שהם לא כל כך פליטים, וגם לא כל כך מדארפור).

מצד רביעי בין העוברים את הגבול יש גם ילדים רכים, ואפילו טינופת כמוני לא יורה בילדים קטנים.

מצד חמישי, מכיוון שאני טינופת בן ביבים, אני יודע איך אני הייתי נוהג כמבריח, הייתי מעביר קבוצה גדולה, נגיד 30 איש, ועוד אחד יחיד ומיוחד עם חבילה מיוחדת שצריכה להגיע לחברון, נגיד.
אז הפתרון לשלוח את כולם ביחד, חוץ מהיחיד, שיעבור בדירוג של זמן ומאה מטר - והכל בסדר.

מהצד השישי, אין גדר. חופשי חודשי.

אז עומד הקצין האומלל, ומנסה להבין אם ה 30 איש שהוא תפס הם באמת 30, או שחסרים שניים שהלכו לאיבוד בטעות ועוד אחד שהלך לאיבוד ממש לא בטעות?
אז הוא יכול לשים זין על כל העולם, להגיד ש30 מתוך 32 זה יחס יפה, ואם עבר עוד אחד או שניים, אז לא נורא, ואף אחד באמת לא יידע לעשות קישור חד חד ערכי למטען שיתפוצץ בצומת תפוח, ועכשיו הוא תקוע באמצע הלילה, במדבר, והסודאני לא אומר מילה...

יוני5

יוני ידידי
זה שצה"ל ממזמן הפך להיות אירגון גדול שמן וטיפש כולנו לצערינו יודעים.
שאלה לי אליך-אתה כמפקד גיזרה בגבול לא מקבל מהמפקד הישיר שלך מהמג"ד פקודות ברורות של מקרים ותגובות?
התחושה שלי מדבריך שקיבלת הנחיות קצת כלליות ולך תישבור את הראש-האם זה המצב?

שמשוני היקר
לכל מדינות המערב למרות הגבולות זולגים מליוני מהגרים לא חוקיים ברגל/סירות/מנהרות וכו'... זה מסוג הדברים שאתה אמור ל"שלם" עליהם כיוון שאתה חי בארץ מערבית שבעה!!! (כן כן למרות הכל אנו ארץ מערבית שבעה)

shachar
04-05-08, 10:28
לאחר שקראו המצרים את השירשור ואת פסק הדין,

הם החליטו לנהוג אחרת.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3539120,00.html

Viper
04-05-08, 13:20
לאחר שקראו המצרים את השירשור ואת פסק הדין,

הם החליטו לנהוג אחרת.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3539120,00.html

כנראה שאחרי השרשור הזה- הם לא מוכנים לעוד אחד מייגע...
אז הם החליטו לעצור אותו עוד לפני שהתחיל.
אגב, משום מה, לא נראה לי שמישהו ישפט בצד השני... :!:

יוני5
04-05-08, 15:17
המצרים כבר מזמן נוהגים כך. זה לא מופיע באופן אחיד בכל הגזרות, יש כאלה שלא אכפת להם כלום, ויש כאלה שיורים חופשי.

וכן, הם הורגים לעיתים את הפליטים האפריקאים.

יוני5

קיד
05-05-08, 21:56
אתם חבורה של שמאלנים יפי נפש.

בואו נבדוק מה היה קורה אם המצב היה הפוך.
לדוגמא: יהודי בבגדי שבת יעבור את הגדר לתוך רצועת עזה. מכות? כנראה שלא. גרוע מזה.

כן, בטח שאני לאומן. כי אני קורא ספרי היסטוריה של עם ישראל. אבל רגע, מה קרה לאותם חיילים שטעו בדרכם? לינץ'? לא יכול להיות שנערבים כל כך אכזריים.

במזרח התיכון כנראה שאין מקום להתנהגות האשכנזית. היה עושה נכון דוד בן גוריון אם היה מתקשר אחרת את מקרה דיר-יאסין. יכול להיות שהיה מונע 20 שנה של התקוממות בתוך גבולות ישראל.

ובנושא הכושים-סודנים. רעבים או שבעים במלחמת יום כיפור הם עזרו מצויין למצרים כאשר רצו בסיני עם טילי סאגר על הכתף ותקעו טנקים של צה"ל. רחמים? למה?

בברכת חג עצמאות שמח.
קיד.
נ.ב. שמוליק אתה מפתיע אותי. מה הקשר בין ערבים לבין הילדים שלך/שלי? אני בשביל עתיד הילדים שלי שירתתי רצוף 5.4 שנים בצה"ל . צה"ל כידוע אינו אירגון צדקה למען הערבים. מכאן נובע שאני מעדיף ערבים מתים (חלקם רובם או כולם) על פני העובדה שלילדי לא יהיה בית. כאשר השמועה בעולם תהיה שצה"ל יורה ולא שואל (פגזים בעזה, פצצות אויר קרקע בסוריה, נק"ל בגבול מצרים, אש מקלעים 24*7 בגבול לבנון) כנראה שמצבנו הבטחוני יהיה טוב יותר.

-->