PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית מים

Anonymous
24-03-04, 09:37
שלום
ברשותי סמוראי 93, בזמן האחרון נוצר מצב בו חסר מים בראדיאטור אולם במיכל האיוד יש מים. כלומר לא מתבצעת שאיבה ממיכל האיוד. הצינורות בין הראדיאטור למיכל אינן יבשות ונראות במצב סביר. לא זיהיתי מקום נזילה.
כיצד ניתן לבדוק את עוצמת השאיבה? אשמח לקבל כל המלצה.
תודה רבה
עודד

t_uri
24-03-04, 17:23
שלום עודד.

האם התופעה חוזרת על עצמה? האם היא חד-פעמית? במערכת תקינה אין למים לאן ללכת מעבר למעבר בין הרדיאטור למיכל העודפים. אם יש מים במיכל עודפים אבל הצינור סתום מאיזו שהיא סיבה (מעוך??) אז כמובן שלא יהיה מעבר מים בין הרדיאטור למיכל (לשני הכיוונים).

במידה ויש נזילת מים מהרדיאטור או מעבר מים לתוך אגן השמן, אתה כמובן תראה איבוד מים אבל אני לא רוצה שתיכנס לסרטי אימה לפני שיש מספיק פרטים כדי שנוכל לעזור לך אז תכתוב בבקשה כמה מים אתה מאבד ובאיזו תדירות אתה ממלא. בהיזדמנות תבדוק את צבע המים ברדיאטור וצבע השמן על המדיד שמן מנוע כדי לשלול אטם ראש פרוץ. מים בצבע כתום/שזוף או שמן עם בועות יבשרו כנראה על אטם ראש גמור.

המים שעוברים למיכל העודפים כשהמנוע חם אמורים לחזור אליו כתוצאה מתת-לחץ שנוצר ברדיאטור כשהנוע מתקרר.

אורי טל.

Anonymous
25-03-04, 08:19
תודה רבה
בינתיים זיהית פריצה בצינור שמעביר מים חמים לחימום תא הנוסעים, והצינור הוחלף. מקווה שזו הבעיה בינתיים אני במעקב.
הבעיה קודם היתא שהרדיאטור התרוקן אולם מיכל העודפים נשאר חצי מלא לפחות. מקווה שיש קשר בין התקלה לתופעה.
תודה רבה
עודד
דרך אגב לא זהיתי עקבות מים בשמן (למיטב הבנתי).

רונן וסרמן
25-03-04, 10:15
עודד
המים אמורים לחזור לרדיאטור ממיכל העיבוי כאשר הטמפרטורה שלהם יורדת ונוצר ואקום.
התהליך אינו מתרחש כאשר יש במערכת הקירור נקב .פעפוע של אויר בין האטמוספירה לבין מערכת הקירור.
חפש מאיפה המערכת מבריחה ואקום-בדוק את איזור המשאבה
בדוק את פקק החירום ברדיאטור(מכסה הרדיאטור)אולי הוא לא אוטם כהלכה או שאינו מתאים ללחצים במערכת הקירור
בהצלחה
רונן

Anonymous
28-03-04, 08:43
שלום
מבדיקת הראדיאטור גיליתי שקיימת דליפה קלה במספר נקודות בתפר בין החלק העליון (החלק בו ממוקם המכסה) לחלק העיקרי (בו נמצאות הצלעות). יש עקבות של מים והאזור רטוב ובנוסף נוצר משקע ירוק שאולי נובע מזה שהנוזל הקרור ירוק.
באופן כללי מצב הראדיאטור לא מזהיר, חלק לא מבוטל של הצלעות מכופף (איני יודע למה, כך קניתי את הרכב).
אני מעוניין להחליף ראדיאטור, האם כדי לחפש משומש ממגרש חלפים או ללכת רק על חדש?
דרך אגב הרכב הוא סמוראי 93. האם ראדיאטורים של רכבים אחרים כגון סוויפט מתאימים?
המון תודה
עודד

זאביק
28-03-04, 11:40
רדיאטור - תשקיע החדש.
זה חלק מתכלה (לוקח כמה שנים, אבל הוא מתכלה).
אם הוא לא תקין, אתה עלול להגיע למצב של נזק חמור ולא הפיך למנוע (ראש מנוע, אוברול !!).
אל תזלזל במערכת הקירור, בייחוד כשהקייץ מתקרב . . .

אלון_ק
29-03-04, 15:02
לידע כללי - ניתן לתקן את הנזילה בין שני החלקים ע"י ריתוך פשוט.

אבל לאור המצב שאתה מתאר, אני מצטרף לזאביק. תחליף בחדש. כמה מאות היום שיחסכו אלפים מחר.

-->