PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה שאלות בנוגע תחום התומקארים רינגירם מיולים והכלים הסינים

biker
23-04-08, 22:24
קודם כל שלום!
אני דור בן 15.8 ברצוני להתחיל להכינס לתחום רכבי הבאגי קודם כל האם לכל הכלים האלה אפשר לעושת רשיון מגיל 16?לרינגר אני ידוע שבטוח אפשר...(הרישיון הוא לעושת לטרקטור בהתחלה ומשם הסבה ?)
ועוד שאלה משיהוא יכול להסביר לי טיפה יותר על הרכבים האלה השינוי שבהם בין המיול לתמוקאר לרינגר והכלי היסיני שהיום ראיתי באוטומוטור R500 שחברת פרדי משווקת אותו מה השינוי ביניהם איזה יותר מדהים לתנאי שטח קשים מה יותר חזק ומומלץ בתקציב של כ -50-65 אלף.

תודה רבה!

biker
25-04-08, 02:39
עזרה יש אולי פורום ישראלי לרכבים האלה?

Tzvika-Pick
26-04-08, 19:15
מכיוון שאף אחד לא ענה לך עד עכשיו, אני ארשה לעצמי לזרוק את חמשת הסנט שלי לגבי הטומקאר.
לפני שבוע עשיתי סיבוב על אחד כזה בגולן בטיול מאורגן. האמת, התרשמתי לטובה מהכלי ואותי לפחות הוא הפתיע ביכולת השבילים שלו.
לא מדובר בכלי שיכול לטפס מכשולים קשים מדי או מעלות בעבירות שהיא מעבר לבינונית אבל יכולת השבילים שלו מפתיעה מאוד. מאוד מהנה בנהיגת שבילים מהירה.

כמובן שמהירה ומהנה הם מושגים יחסיים. ההנעה אחורית שזה מעולה, המנוע ממוקם גבוה גבוה מאחור שזה עוד יותר טוב, אבל אין מספיק כוח לגלגלים המניעים והגבלת המהירות המגוחכת של 60 קמ"ש מוציאה את המיץ. אולי אם קצת שיפורים למנוע ולצמיגים אפשר לקבל כלי שהוא טורף שבילים, אבל לא יותר.

לגבי רישיון - עד לא מזמן היה אפשר לנהוג עליו עם רישיון לטרקטור. עד כמה שאני יודע ההגדרה של הכלים האלו בעיניי החוק שונתה ועכשיו הם כבר לא "טרקטורי משא" או משהו כזה. צריך לבדוק מה מוגדר על הרישיון של הרכב שאתה קונה ואז תוכל להיות בטוח האם הכלי נהיג.

biker
26-04-08, 21:44
בדיונות תומקאר אוכל הכל?והאם רכבי באגי אחרם אתה מכיר שהם חזקים בשטח ושבילים קשיים?ושהם בסגנון רכבי הרינגר מיול והתומקאר?(באגי )

-->