PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה: מה עושים כשמגלים שהסרן הקדמי בסוף חייו?

nisan23
24-04-08, 14:33
סרן קדמי של סמוראי 84..
בסוף של יומיים ארוכים של טיפולים הסמו התחדש ב:
1.כבל קלאץ'
2. כבל צ'וק
3. כבל גז
4. רדיאטור
5. משאבת מים
6. נשם ראש מנוע
7. רצועת טיימינג
8. רצועת פאן קלאץ'
9. פילטרים למיניהם

ובסוף של כל ההשקעה הזאת אני מגלה שהסרן הקדמי בדרך לנטוש אותי לאחר תקופה מאוד קצרה..
מה עושים עם דבר כזה?
מאיפה אני מביא סרן עכשיו?!!?

s_n_p
24-04-08, 15:34
סרן קדמי של סמוראי 84..
בסוף של יומיים ארוכים של טיפולים הסמו התחדש ב:
1.כבל קלאץ'
2. כבל צ'וק
3. כבל גז
4. רדיאטור
5. משאבת מים
6. נשם ראש מנוע
7. רצועת טיימינג
8. רצועת פאן קלאץ'
9. פילטרים למיניהם

ובסוף של כל ההשקעה הזאת אני מגלה שהסרן הקדמי בדרך לנטוש אותי לאחר תקופה מאוד קצרה..
מה עושים עם דבר כזה?
מאיפה אני מביא סרן עכשיו?!!?

לפני שבוע ראיתי סאמוראי טנדר בחוות עזים שליד נטף.
נראה שהרכב עומד שם די הרבה זמן ומצבו לא משהו. דיברתי עם הבעלים (הוא גם בעל החווה), והוא די בעד למכור את הרכב. אולי כדי לך לדבר אם הבחור.

nisan23
24-04-08, 16:46
העניין הוא שאין לי מושג כמה חיים נשאר עוד לסרן הקדמי...
ולכן השאלה היא האם פשוט להשתמש בו עד כוחו האחרון או ש...?

nisan23
24-04-08, 17:16
ומה לגבי סרנים של היילקס? שמעתי שאפשר להתאים באופן חוקי...
מה היתרונות\חסרונות לכך?
ומה ההבדלים בין סרן סמוראי לסרן של היילקס?
תודה!

danip
24-04-08, 17:38
שלום ניסן

סרנים של היילקס ניתן להתאים. אבל זה המוווןן עבודה, המוון $$$ למי שלא עושה לבד. והכי חשוב לא חוקי.

דני

Viper
24-04-08, 17:55
והכי חשוב- איך הגעת למסקנה שהסרן או-טו-טו נופח את נשמתו?

itay
24-04-08, 19:20
והכי חשוב- איך הגעת למסקנה שהסרן או-טו-טו נופח את נשמתו?

+1

הוצאת לי את המילים מהמקלדת:mrgreen: :mrgreen:

איתי

אבי 1
24-04-08, 20:33
יש לי סרן קדמי של 84קומפלט.אתה מוזמן ליצור איתי קשר בטלפון 0542247010אבי

nisan23
24-04-08, 22:20
ככה לגבי השאלה איך אני יודע שהסרן הולך למות?
במקרה המוסכניק שלי לקח סיבוב על האוטו כדי לבדוק את הבלמים, ונבהל מהרעש שסמו עשה במהירות של יותר מ-50 קמ"ש...
לטענתו המיסבים בפנים כבר גמורים, ולא ניתן לשפץ (ולא הוא לא ניסה לדחוף לי תיקון, הוא לא מתעסק בזה)...
מישהו יודע אם יש אפשרות להביא סרן חדש איכשהו או שרק משומשים?
ואם כן אז מה המחיר למשומש בערך?

יש אפשרות לבדוק את הסרן והתקינות איכשהו לבד?
לפתוח משהו אולי? לא כל כך מבין בזה...

וסתם תמונה עסיסית...

itay
24-04-08, 23:00
אני מצטער אבל אני לא מבין מה זה "לא ניתן לשפץ".
מייסבים אפשר להחליף וגם את הבית שלהם מחליפים (חובה).
המייסבים גרמו נזק בצינור הסרן עצמו? על הטבור? איפה?
משהו פה לא מובן. תיקון הוא לא ניסה לדחוף לך - אולי סרן חדש קומפלט דרכו??

איתי.

GodsFather
24-04-08, 23:21
לא יודע מי זה המוסכניק הזה שלך אבל.....

מה זה אי אפשר לשפץ? ואם הוא לא מתעסק עם זה , אז איך הוא יודע שאי אפשר ?

סרן של 84 נדיר יותר מאשר השנתונים מעליו, אבל עדיין אני לא מוצא בעיה בהחלפת החלקים שבתוכו.

מיסבים זו הבעיה ? קורונה פיניון ? מה הלך בדיוק ? לא תדע עד שלא תפתח, אפילו שיש דברים שאפשר לזהות גם מבחוץ על ידי נסיעה או עליה על ליפט ובדיקה של בעל ידע.
אולי שווה לך לתת למישהו בעל רקע וידע בסמוראים שיבדוק ויאמוד את המצב... (אם אני לא טועה אתה מהצפון, אז אני לא יודע כמה זה יעיל בשבילך, אבל אני ממליץ על מורי במקרה הזה)

קצת מחירים - בית סרן (בלבד) חדש במכשירי תנועה עולה 800 שקל לפני מע"מ ואני מדבר על סרן של 88 . דיפרנציאל ושאר מרעין בישין תראה בשרשור מחירים ומספרים סידרתיים, זה יתן לך אומדן סביר, קייס "חבר שלישי" למשל, עולה באיזור ה700+מע"מ. אבל (!) לא בטוח שיש את כל הדברים האלה במכשירי תנועה בגלל שמדובר במודל נדיר.

דרך אגב, אם כבר , במקום סרנים של טויוטה שיעלו לך המון ויהיו השיפור הכי טוב שרק אפשר לבקש, אפשר להחליף לסרנים במודל גבוה יותר שהם נפוצים יותר בשוק ויש כאלה שמוכרים כבר נעולים ומשופצים כי הם עברו לטויוטה... שווה לך לבדוק עלות של התקנה של זוג כאלה, לגבי החוקיות... נו...נשאיר את הויכוח על זה לפעם אחרת.

סוזי המשתוללת
24-04-08, 23:30
איך הוא יודע שזה סרן קדמי ?
סרן קדמי פשוט לא אמור להסתובב על כביש למעט מיסבי הגלגלים שאותם בודאות ניתן להחליף בעלות לא יקרה ובעבודה עצמית
הוא כנראה שמע רעשים אחרים שגם לו אין מושג מהם כי הוא כנראה לא מבין גדול בג'יפים ובטח שלא בסמוראי
גש למישהו שמבין
יש כאן מספיק כאלה שמבינים - בחינם ויש גם כאלה כמו מורי ודוד(כפר הנגיד) שזו ההתמחות שלהם

nisan23
25-04-08, 10:23
לאחר קריאה של התגובות... אין לי מה לומר חוץ משאתם צודקים..
בעיקרון המוסכניק בעל פג'רו, ולדעתי יש לו רקע ברכבי שטח בגלל כל הלנד קרוזרים והפג'רואים שמציפים אותו כל יום במוסך..
אמממ האם יש אלטרנטיבה לסרן 84, להחליף בסרן של שנתון קצת יותר גבוה כמו 86?
או שיש הבדלים רציניים שדורשים שינויים משמעותיים?
ולגבי מה לא תקין בסרן... אין לי מושג כי אני הכי לא מבין בזה.. ואגב אני מהמרכז ואני מכיר את מורי פשוט זמני העבודה של שנינו מתנגשים, וזה כמעט ולא מאפשר לי לקבוע עם הבחור להסתכלות, מה עוד שהסמוראי משמש אותי יום יום לעבודה ובחזרה, ולכן אני לא יכול לאפשר לעצמי להשאיר את הרכב לתיקון של כמה ימים..
ללא שום כוונה לפגוע , אבל במוסך יש כלים שמזרזים את תהליך התיקונים, ולידיעתי למורי אין ליפט בבית.. נכון? :-|
אבל אין לי שום ספק במומחיות שלו עקב כל ההמלצות!

GodsFather
25-04-08, 11:36
אין צורך בליפט בשביל לטפל לך בבעיה ובכלל בסמוראי אני לא מכיר תיקון שמחייב ליפט ולא יכול להפתר בתנאי בית - הורדת גיר, מנוע, החלפת סרנים ותוכנם ועוד, הכל כבר בוצע בפורום הזה ובפורומים אחרים במסגרת "מוסך מדרכה".
אני לא אנהל לך/למורי את היומן, אבל אני אומר שלמוסכניק שלך לא הייתי נותן לטפל בתקלה הזו ואולי בכלל בסמוראי, שישאר עם הרכבים שמכניסים כסף גדול על כל נאד שהם תוקעים. (מנסיוני ומנסיונם של רבים, תמיד אפשר לקפוץ למורי לבדיקת קפה , גם כשעובדים עד הערב ולפעמים גם בסופ"ש...)

אבל אם יש לך בעיית לו"ז כמו של רמטכ"ל ;-) , תנסה למצוא מישהו מאיזור המרכז שיוכל לתת מבט ברכב ובתקלה ומשם יהיה לך כיוון למה צריך באמת לתקן. תחלק את הפתרון לכמה ימים, זה יקל עלייך.

לגבי החלפת סרנים לשנתונים אחרים , הדבר מצריך החלפה של שני הסרנים יחד ולא רק אחד. שווה לבדוק עלות של החלקים שצריך להחליף אצלך כרגע בקדמי ואז לשקול אם לשדרג את הרכב או רק לתקן את המצב הקיים.

Viper
25-04-08, 19:48
ונמשיך בשאלות ההכוונה-
האם המוסכניק שלך נהג ברכב כאשר נועלי הטבורים (לוקרים) נעולים?
האם ידית הטרנספר היתה ב-4X4?

אם התשובה לשתי השאלות שלילית- הבעיה שלך כנראה לא מהסרן הקדמי. (ומיסבי גלגלים בודקים בשניה מבלי לפרק בכלל את הגלגל מהרכב. ואת זה אני מניח שהמוסכניק שלך יודע לעשות...)

-->