PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעשים מהגיר/קלאץ'

מליון
12-03-03, 01:04
בכל פעם שאני מוציא מהילוך מתחיל רעש כמו של גלגל מתכתי שמסתובב מהר ומתחכך במשהו.
ברגע שאני משלב הילוך, הרעש נפסק.
אשמח לשמוע מה מקור הרעש עם מישהו מכיר(קלאץ'/גיר?)
ומה ניתן לעשות/לבדוק/אם בכלל.

t_uri
12-03-03, 09:02
אייל.

במחשבה ראשונה, הייתה אומר לך שכנראה מיסב הלחץ שלך בסוף חייו. אבל אני לא בטוח שהוא באמת הסיבה לרעש כי אתה אומר שכשהגיר בהילוך, הרעש נפסק.

:idea: ניסית לשכב מתחת לג'יפ ולשמוע עם הרעש מגיע מה"בל-הוסיג" (איפה שהקלאץ' יושב) או מגיר? אם הרעש מגיע בבירור מתוך הבל-הוסינג, אז די הגיוני השמיסב לחץ שלך בסוף דרכו.

עוד שאלה: ניסית לשמוע מה קורה בנסיעה? האם הרעש קשור לזה שהציר שמחבר בין הגיר והמנוע (הילוך ישיר) מסתובב מהר והמיסב שלו גמור? האם יש לך שמן גיר בגיר? (אם חסר הרבה זה יכול לגמור על הגיר).

אורי טל.

UNIX
12-03-03, 11:05
אותה בעיה אצלי

זה מיסב לחץ למישהו יש מושג למחירו? ואם כבר גם לתושבת גיר?

t_uri
12-03-03, 13:05
מיסב לחץ עולה בערך 70 ש"ח (אל תתפוס אותי במילה).

אצל מליון זה לא קשור בשום אופן לתושבת גיר. זה נטו נשמע כמו מיסב חלוד שטוחן את עצמו (אני שמעתי את זה).

מבעיה היא שאני לא מוצא קשר בין זה שהרעש נשמע כשהגיר בניוטרל ולא נשמע כשהוא בהילוך ובין מיסב לחץ.

אם המזלג תקין ומיסב הלחץ יושב עליו כמו שצריך, אז המיסב לא אמור לגעת בדיאפרגמה בזמן שהרגלית לא לחוצה - לכן הוא לא אמור להסתובב בכלל ובטוח שלא להרעיש.

אולי התמונה של המנגנון קלאץ' מפוצץ בכתבה הזו תוכל לעזור לך לראות קצת איך העניינים בנויים:
http://www.jeepolog.com/jp_archive/jplg_stories_CJ5_clutch.html

אורי טל.

UNIX
12-03-03, 13:32
אורי קודם כל תודה על הקישור לכתבה זה לימד אותי עוד קצת
אבל אני לא התכוונתי שמליון צצריך להחליף תושבת אלא אני צריך להחליף
ואם כבר אני עושה מנוע אז אני עושה את הכל ולא חלק חלק אז סה"כ שאלתי באותה הודעה כמה עולה תושבת גיר

מצטער אם בילבלתי מישהו

חנן-ג'יפולוג
12-03-03, 13:50
לפי התיאור (שיכול היה להיות הרבה יותר מושקע ובכך היה עוזר לנו לענות בצורה טובה יותר) מדובר אולי בבעיה בכניסה לגיר:
מיסב של ציר הכניסה או של הקונטרה גיר.

t_uri
12-03-03, 14:01
חנן. מה זה "קונטרה גיר"?

חנן-ג'יפולוג
12-03-03, 14:06
הקונטרה גיר הוא ציר עם גג"שים שיושב מתחת לציר הכניסה וציר היציאה, מקבל כוח מציר הכניסה דרך זוג גג"שים ומוסר אותו לציר היציאה דרך זוג אחד מתוך ארבעה או שלושה זוגות גג"שים.
הציר הזה מסתובב כל זמן שציר הכניסה מסתובב ועומד כשציר הכניסה עומד.

מליון
12-03-03, 23:15
בעזרתו האדיבה של אורי טל,הצלחנו לעלות על כך שמקור הרעשים הוא מהגיר.
פתחנו את הפקק שמן וע"י בדיקה עם האצבע היה ברור כי חסר שמן.
כאשר פתחנו את פקק הניקוז יצא שמן בתחילה מימי,אח"כ משהו לא ברור בצבא אדום ושכבה אחרונה וסמיכה יותר בצבע צהוב.
לאחר שמילינו שמן גיר חדש(ודי פשוט),הנענו את הג'יפ והרעשים פסקו כמעט כליל.
עוד מספר דק' של מנוע עובד ואין יותר את רעש החיכוך.
רק ניתן לקוות שלא ניגרם נזק כלשהו ועלינו על העניין בזמן.(ימים יגידו).

t_uri
12-03-03, 23:21
כנראה שמשהו מילא את הגיר עם שמן של גיר אוטומטי שהוא בסה"כ שמן הידראולי (בצבע אדום). לשמן הזה אין כמעט תכונות של סיכוך והוא נורה דליל.

כמו שאייל כתב, השמן המתאים (80-90) פתר את הבעיה מידית.

אורי טל.

t_uri
13-03-03, 09:49
מליון.

נסה לשים לב אם מתחילה להופיע אצלך בעיה בשילוב הילוכים. יכול להיות שהעובדה שהשמן הנכון צמיג יותר תשפיע לרעה על תיפקוד הסינכרונים (תפקידם לסנכרן בין מהירות הציר שנכנס לגיר לציר שיוצא לגלגלים כשמשלבים ילוך).

אורי טל.

מליון
15-03-03, 00:16
אכן הייתה בעיה בהעברת הילוכים,בעיקר לשני אבל זה הסתדר.במקביל לאחר מס' ימים חזרו הרעשים.
בהמשך לכך שהרעשים מהגיר נעלמו די מיד לאחר החלפת השמן בגיר,בכל תחילת נסיעה אין רעש והכל שקט.עד לנקודה בה הג'יפ מתחמם ואז חוזרים הרעשים מהגיר.
אמנם לא באותה עוצמה כמו לפני החלפת השמן אבל מאד מורגש.
אשמח לקבל עצה/דעה מה הדברים הבאים שיש לבדוק לפי סדר.

חנן-ג'יפולוג
15-03-03, 02:38
כמו שכתבתי קודם, סבירות גבוהה לבלאי במיסבים של הציר הראשוני או הקונטרה גיר. בסבירות מעט פחות גבוהה, בלאי בגג"שים עצמם שמשלבים בין ציר הכניסה לקונטרה גיר.

t_uri
16-03-03, 14:43
ניר.

במידה והבלאי הוא במיסבים האלו. האם לדעתך מסובך לפרק אותם (יש חצורך בכלים מיוחדים)?

ניר ל
23-04-03, 03:01
כנראה פספסתי את המודעה הזאת...
ללא ספק נגרם נזק למייסבים ( או לשני הראשיים או לרוליקים הפנימיים או לכולם). יש לשפץ את הגיר באופן דחוף או לצפות לנזק של 1500 ש"ח לא כולל גרירה.... איך מפרקים ומה דרוש אפשר לראות בכתבה באתר.
אורי, אחרי שיפוץ של T18, קטן עליך...

ron_gal
24-04-03, 16:38
אורי,

אתה זקוק לאפ ציר טוב עם רגליים ארוכות כדי לשלוף את המיסבים
אני נעזרתי בשל בועז , ובמזל המיסבים יצאו קל.
לדעתי,
פרקו את הגיר מלמעלה , ותבחנו אם רואים משם קצת על גודל הנזק (שברים , סינכרונים וכו')
ומשם קבלו החלטה אם לשפץ או לקנות אחר מפירוק , עלות גיר מפרוק (ימ"ח וכדומה)
סביב ה 1000 ש"ח כך שיש פה התלבטות לא קטנה.

רון.

-->