PDA

צפייה בגרסה מלאה : מי יכול לעזור לי למצוא גבעה מסויימת באמצע המדבר? לא חידה.

נמרוד
24-03-04, 14:59
http://www.jeepolog.com/ext_images/hemda%20hill.jpg

איפה שהוא באזור שבמפה, שהוא שטח אימונים ללא אש של שיזפון, יש גבעה, או שתי גבעות, שעליהן תקועים שלטים. השלטים הם שלטים של פלוגות הקק"ש (קורס קציני שריון). היה מנהג כזה, לפחות כשאני הייתי שם, כמה שנים לפני וכמה שנים אחרי (יוני5 מעמיד פנים של זקן שלא זוכר כזה דבר). מישהו מכיר, נתקל, יודע? גבולות גזרה שאני די בטוח בהם הם שזה צפונית לנחל חיון, בין כביש הערבה במזרח לכביש שזפון-ציחור במערב, פחות או יותר באזור של גבעת חמדה.

עירא
25-03-04, 18:36
אם הייתה מפת קוד כל הסיפור היה הרבה יותר פשוט, אבל בעיקרון זה אמור ליהיות דרומית לשלוחת נוצה באיזור שטח אש מ1 או מ2. מיזרחית לכביש (לא רחוק מידיי)
עירא

רכס חיים
25-03-04, 20:56
זה תא שטח קטן ועקב כך מעולם לא הייתי בו. האם יש בו משהו מיוחד? בכל מקרה אני לצערי לא יכול לעזור בנושא.

נמרוד
28-03-04, 10:28
אם הייתה מפת קוד כל הסיפור היה הרבה יותר פשוט, אבל בעיקרון זה אמור ליהיות דרומית לשלוחת נוצה באיזור שטח אש מ1 או מ2. מיזרחית לכביש (לא רחוק מידיי)
עירא

אתה בטוח? אנחנו מדברים על אותו דבר? משום מה אני זוכר את זה צפונית לנחל חיון ולשטחי המ' - אבל הי, מבין שנינו, אתה היחיד שהשתחרר מהצבא במאה הנוכחית... :lol:

עירא
28-03-04, 13:30
אומנם צעיר אבל ממש לא שיריונר :lol:
התשובה נתנה ע"י חבר שהשתחרר לפני בערך חצי שנה, והוא טוען שזה שם (הגבעה עם השלטים של הקק"ש). כך שאני לא יכול לאשר או לסתור.
עירא

נמרוד
21-03-07, 15:17
מעלה את הנושא שוב לקראת פסח... מישהו יודע איפה הגבעות האלו? שמשוני? PW?

איציק - 4X6ZH
21-03-07, 15:33
אני לא מבין איך עוד יצאה משלחת של זקני וחכמי הפורום למצוא את גבעת השלטים .
הבדויים כבר לקחו את השלטים מזמן :lol:
איציק

השמשוני יחיעם
21-03-07, 16:25
בפעם האחרונה שהייתי שם >>>> רדפו אחרי טנקים !!!

לקחתי פרוייקט לפסח !!

PW
21-03-07, 23:50
יקירי:
אם אנחנו מדברים על אותו דבר, וזכרוני החלוד לא בוגד בי - (מדובר במשהו שיש בו אופלסט אדום או צהוב) מערבית לגבעות לובן, בין נחל מנוחה לנחל חמדה.

נמרוד
22-03-07, 10:00
זה האזור המדובר פחות או יותר PW. אבל אופלסטים יש שם הרבה. אני מדבר על שתי גבעות, אחת לכל פלוגה, עם שלטי פח על בזנטים. אני זוכר שעלינו לגבעה עצמה ברגל, לא ברכב.

יוני5
22-03-07, 16:17
אצלי בקורס לא עשו את זה. אז או שהמסורת החלה אחרי, או שבמחזור שלי שכחו לספר לנו.

מוזר, כי זו פעם ראשונה שאני שומע על זה, ואני בטוח שאם זו היתה חוייה כל כך חשובה, בטוח היו מדברים על זה.

אולי הבדואים הורידו את השלט של הקורס שלך, כי קורס שהשתתפת וסיימת לא ראוי להיקרא קורס? לאלוהי הגמלים פתרונים.

האמת שבקורס שלי הייתי די תייר נודד, תכל'ס הרס"פ, אז אולי עשו את זה ואני הייתי תקוע בהזמנה של 60 פחיות מהשקם (או במהלכה של השלאף-שטונדה).

יוני5

נמרוד
24-03-07, 16:04
למיטב זכרוני, כשתקענו את השלט של הקורס שלי, היה כבר מספר גדול מספיק של שלטים באדמה שיאשש את ההנחה שהמנהג היה קיים בהחלט גם בזמן הקורס שלך יוני, וששכחו, כנראה "בכוונה" לשתף אותך. לא מפתיע.

זאביק
25-03-07, 11:24
כרגע הכיוון שיש לי הוא שלוחת נוצה (זה מספיק טוב ?)
נ.צ. מדוייק בקרוב (אני מקווה)

eysham
22-04-11, 18:50
נו...???....
שוב פעם פסח...

משהו מצא את זה?
גם בקק"ש שלי (שהיה קצת לפני של נמרוד לדעתי) היינו שם ואפילו אם אני זוכר נכון הצטלמנו ליד השלטים של הדורות הקודמים - צריך לחפש...

ואפרופו לחפש: את השרשור הזה העלתי בחכה שזרקתי במנגנון החיפוש המפואר.
מיותר לציין שלא ממש חיפשתי גבעות או קק"שים.... :) (<-- להלן סמיילי)

איל

מידבר
22-04-11, 19:32
זה האזור המדובר פחות או יותר PW. אבל אופלסטים יש שם הרבה. אני מדבר על שתי גבעות, אחת לכל פלוגה, עם שלטי פח על בזנטים. אני זוכר שעלינו לגבעה עצמה ברגל, לא ברכב.

אתם מבינים, לקק'ש יש מנהג שהם עולים על גבעה אחת ברגל ואז זה נחרט להם במוח ולא יוצא גם אחרי 20 שנה.

באמת, ארץ ישראל נקנית ביסורים וגו'

eysham
22-04-11, 22:12
אתם מבינים, לקק'ש יש מנהג שהם עולים על גבעה אחת ברגל ואז זה נחרט להם במוח ולא יוצא גם אחרי 20 שנה.

באמת, ארץ ישראל נקנית ביסורים וגו'

עוד כמה שנים זה כבר יסופר - "טיפסנו על פסגת הר גבוה עם השלטים הכבדים, בזנטים והלמניות על הגב... וכל זה בקור עז ותחת אש..."

zivo
23-04-11, 03:41
אנחנו מעולם לא סמכנו על הניווט של השירונרים - הם תמיד התברברו.....
30 שנה אחרי, אני מבין כמה צדקנו :):):rolleyes::-)

eysham
26-04-11, 12:22
השריונרים של היום זה לא השריונרים של הלילה....

-->