PDA

צפייה בגרסה מלאה : גימיני- גורר או לא גורר??

אושר87
25-04-08, 15:14
אני מעוניין לקנות ג'ימיני חדש אבל מצד שני יש לי אופנוע ים לגרור האם מישהו יודע איך הג'יפ מגיב ביחס לגרירה? "סוחב" או לא "סוחב"?? ומה בנוגע למשקל של האופנוע עם הגרר ביחס לאוטו??
למבינים אודה לתשובה במהרה

MMR
25-04-08, 15:42
ג'ימני יתקשה מאד לרדת לחוף עם נגרר. גם בלי זה הוא די מתקשה בחול.
בקיצור לא מומלץ.

Gilad
25-04-08, 16:21
ג'ימני לבד דווקא לא רע בכלל בחול - משקל של זבוב יחד עם צמיגים סבירים נותנים עבירות לא רעה בכלל בחול.

לא יודע לגבי גרירת אופנוע ים, בטח אם מדובר באופנוע ישיבה מגודל.

asafk
25-04-08, 16:23
הילוך נמוך, תוריד אוויר מהצמיגים (גם של הגורר וגם של הנגרר) ויש סיכוי. מה שצריך בשביל לגרור זה מומנט, ולג'ימני אין. אבל יש לו הילוך כוח, ובמיוחד בשילוב עם ממיר-מומנט בדגם האוטומטי (שגם מגביר את המומנט) זה מפצה על המנוע החלשלוש.
זה לגבי החוף. לגבי נסיעה בכביש, אם המשקל הכולל של הנגרר הוא פחות ממה שהיצרן מרשה- כנראה שהוא ידע להתמודד עם המשקל. איך ייסע? תלוי גם במשקל של הנגרר וגם בצורה הארודינמית שלו. לא הייתי גורר יותר מנגרר קל מאוד עם ג'ימני, ששוקל מעט מאוד בעצמו..

אסף.

MMR
25-04-08, 19:23
ג'ימני לבד דווקא לא רע בכלל בחול - משקל של זבוב יחד עם צמיגים סבירים נותנים עבירות לא רעה בכלל בחול.

לא יודע לגבי גרירת אופנוע ים, בטח אם מדובר באופנוע ישיבה מגודל.

אז בתור בעל ג'ימני (שמעריך אותו מאד) תרשה לי לחלוק עליך. סביר מינוס בחולות, לא יותר.
עם נגרר שמתפקד כמו מחרשה מאחור מקסימום תצליח לרדת לחוף.

מורן.

סוזי המשתוללת
28-04-08, 00:43
ג'ימני ע לחץ אויר נמוך גם בעגלה מכניס את האופנוע ים עם הנעה אחורית בלבד ובחוף נווה ים הבונים
לא מאמינים ?
תתערבו איתי!!!
אין שום קשר למומנט שמומנט
אני רואה כבל קייץ את כל אלה עם המומנט וההספק יושבים עד השסי
אני גם מרגיש את זה בטרופר בנזין (שלא חשוד כרכב חלש) כשאני לא מוציא אויר
סיפור קטן
היינו פעם כמה חברים בחוף הים בנווה ים
אחד סמוראי חלשלוש אחד דיפנדר דיזל אחד גי מ סי סיירה בנזין ואחד אופל קורסה
בכניסה לחוף הוצאנו אויר גם מהקורסה והג'י מ סי גרר אותו בקלות
לפני היציאה הג'י מ סי והדיפנדר מילאו אויר וכשניסו לגרור את הקורסה הם שקעו אז במקום שהם יוציאו אויר הסמוראי החלשלוש ללא המומנט וללא האויר גרר את הקורסה בלי שום בעיות
הטעות הבסיסית של מרבית בעלי הסוזוקי למיניהם היא כמות הוצאת האויר
בג'ימני סמוראי לחץ האויר ההתחלתי (נתון היצרן )בכביש הוא 20 psi
כלל האצבע אומר שצריך לרדת בחצי ז"א ל10 אבל זה נשמע מעט מדי ולכן כל הסוזוקאים מורידים ל15 כי זה כמו ש"כולם" מורידים ומכאן מתחילות הצרות שלהם........... :idea:

סוזי המשתוללת
28-04-08, 00:45
אז בתור בעל ג'ימני (שמעריך אותו מאד) תרשה לי לחלוק עליך. סביר מינוס בחולות, לא יותר.
עם נגרר שמתפקד כמו מחרשה מאחור מקסימום תצליח לרדת לחוף.

מורן.

מורן תרשה לי להמליץ לך על קורס נהיגה על הרכב הספציפי שלך תתפלא מה הוא עושה בחול.......

שפן13
28-04-08, 01:10
מורן תרשה לי להמליץ לך על קורס נהיגה על הרכב הספציפי שלך תתפלא מה הוא עושה בחול.......

נעלבתי עד עמקי נשמתו של הגימיני שלי.
מעולם לא הכזיב בחול!

MMR
28-04-08, 19:19

סוזי, אני מסכים רק בתנאי שאתה המדריך! :wink: למרות שאף פעם לא התלהבתי מנסיעה בחולות, סתם קורע את המנוע וצריכת הדלק עולה בצורה משמעותית.
אגב, מאז התקנת הנעילה וצמיגי שטח מלא נראה לי שהמצב השתנה ורק לרעה (רק בחול כמובן, בשטח טכני אני מחייך כמו מטומטם כל פעם מחדש).

shimixx
28-04-08, 23:46
תוכל להראות לנו את זה גם בפלמחים ?
כלומר בפלמחים תוריד ותעלה אופנוע ים עם גימיני ?
למדתי בחיים לא לומר "אין מצב" למרות שזה ממש עומד לי על קצה הלשון אבל
אני יותר מאשמח לראות איך אתה עושה את זה

סוזי המשתוללת
28-04-08, 23:47
נעילה בתנאים מסויימים בחול יכולה לפגום בביצועים אבל לא בצורה משמעותית מהסיבה הפשוטה
כשיש אחיזה אין למנוע את היכולת לעלות בסל"ד ואילו בלי נעילות גלגל מפרפר עוזר למנוע לשמור על סל"ד גבוה אבל זה אולי נכון רק בטיפוס דיונות ארוכות
במשחקי הצלבות על דיונות קטנות חייבים את הנעילה
אני לא צריך להדריך (אלא עם זה בתשלום- אז אין בעייה )אבל את הטיפ קיבלת
תיקרא תפנים תנסה ותיוכח שאני לא טועה
ואל תיבהל מלרדת גם ל8 ול7 psi אז אתה פשוט תצחק
קישור קטן לחוף הבונים שנה שעברה בשיא הקייץhttp://www.youtube.com/watch?v=Kpv42t4vERk :grin:

ברקע אתה יכול לראות ג'יפים תקועים שחזקים פי 6 מהחיפושית.............. :-P
אגב זה החל בהתערבות של החברה איתי שאני לא מצליח להביא את החיפושית לחוף
אז הצלחתי לשכנע את הבעל ביית בנחיצות ההתערבות :grin: והוא לא האמין כשהוא חלףב60 קמ"ש על פני טוארג v 10 שישב על הגחון שלו
אתה יודע מה?
גם בעל הטוארג והחברים שלו שיפשפו עיניים :mrgreen:
רק בשביל זה היה שווה

סוזי המשתוללת
28-04-08, 23:52
שימי
כל קיץ אני מחלץ כאלה שחשבו שאי אפשר :twisted:
פלמחים זה קלי קלות ליד חוף נווה ים
והכי גרוע זה החוף ליד עתלית או באיזור נהריה :wink:

יונתןמצפה
29-04-08, 18:13
שמוליק, הסרטון הזה מזכיר לי איה שטות שעשינו כשרק קיבלנו רשיון...:
היה וולוו 245 שנת 79. כבד, גדול, אבל בריון.
קומזיץ לילי בחוף הבונים. הוולוו מלא בציוד מהספסלים הקדמיים עד הבגז'. בטח כמה מאות ק"ג.
חבר עם טרופר רצה שנעביר הכל אליו ע"מ להגיע לאיזור הקומזיץ. אני התעקשתי שלא...
הוצאת אוויר, נהיגה נכונה, והרכב פשוט אמר שאין צורך להגיע לחול הרטוב.
כך נסעתי לי בהנאה כשני ק"מ בחול הרך ביותר כמאתיים מטר מקו המיים.
גם כשעצרנו בעלייה קטנה בין המפרצים, לא היה אפילו צורך ברוורס. הוא פשוט התחיל נסיעה מהמקום!

*היום הוולוו הגיבור יושב בכפר יהושע ומחכה שנהפוך אותו לבאגי מהירות... (זרקתי כפפה :wink: )

yehudap9
30-04-08, 06:36
אני מופתע שכל בעלי הסמוראיים או ג'ימני לא מעריכים מספיק את רכבם!
היה לי סמוראי 93 ללא שיפורים למעט הגבהה קלה וגררתי איתו אופנועי ים וטרקטרונים בחולות בלי כל בעיה!
כפי שסוזי המשתוללת כתב לפניי הסוד פה הוא הורדת אוויר ל7-8PSI והנה הרכב יגרור בלי בעיות בכלל!
כל שנה יוצא לי לחלץ כמה אהבלים שחשבו שאם יש להם 4על4 עם מנוע מפלצתי וחזק אין צורך להוריד אוויר..בסוף אני זה שצוחק..
מה שעצוב שכרגע אין לי ג'יפ..

oren148
30-04-08, 19:37
סוזי!!!

אני מוכן להתערב איתך שבפלמחים אין מצב שאתה מצליח לסחוב אופנוע ים(3 מקומות ולא עמידה!!)
ודרך אגב נראה בקישור שהחול ממש אחרי הגשם כך שזה לא אמור להיות בעיה גם לכל רכב לנוע על 2X4 בוא לפלמחים ביוני יולי שהחול כבר ממש יבש ונראה...
נכון, יש הרבה אמת בדבריך שצריך להוריד אוויר והרבה- אבל משם לסחוב עם ג'ימני או סומראי אופנוע ים 3 מקומות שכולל הנגרר שלו שוקל באזור ה 400 - 500 קילו. אני ממש אבל ממש בספק...

אלא אם כן- הוא קשור לסופה או פג'רו מקדימה:)

סוזי המשתוללת
01-05-08, 15:23
אורן
כנראה שאתה לא חזק במתמתיקה
ג'ימני 81 כ"ס ל1.1 טון פג'רו בנזין קצר 180 כ"ס לכמעט 2 טון
יחס כ"ס למשקל של הג'ימני כמעט זהה
תהפוך את הפג'רו לדיזל ארוך והג'ימני חזק ממנו בהרבה (אין ג'ימני ארוך דיזל :twisted: )
רוחב הצמיג של הג'ימני 205 מ"מ רוחב הצמיג בפג'רו 250 (ממוצע)מ"מ
מכיוון שהמשקל של הגימני קטן כמעט בחצי מזה של הפג'רו ואילו שטח הצמיגים של הפג'רו לא גדול ב100 אחוז מהג'ימני הרי שלג'ימני יש יתרון בסיסי בחולות שם שטח הצמיג ביחס למשקל (פיזור הלחץ)חשוב ביותר וכנ"ל גם יחס כ"ס למשקל (אני יודע שגם למומנט יש משמעות אבל גם הוא לא בשמיים משמעותית גדול )

אגב בסרטון זה רק נראה חול רטוב אבל זה שיא הקייץ ואם תבוא ולא תוציא אויר אני מבטיח לך עבודת פרך בחפירות גם עם סופה :twisted:

oren148
01-05-08, 16:20
סוזי בואי לא נשתולל:razz:
קודם כל אינני מנסה או מתיימר להקניט את הרכב שלכם.הוא זריז ובעל עבירות יפה בשטח(אם משפרים את מה שצריך). אומנם, חבל שאת הנתון העיקרי החלטת לשים בתוך סוגריים. ובתור איש חיל האוויר לצערי,אינני יכול להוציא לך נתונים מסויימים, אבל אם אני עושה הקבלה לדברים שרשמת בין מטוס F16 לבואינג אזי יחס משקל הספק די דומה,אך האם שניהם טסים באותה מהירות?האם שניהם מתמרנים באותה צורה? בפירוש לא! כך גם ג'ימני שיגרור עגלה עם אופנוע ששוקל 500K (ביחד) בין סופה,פג'רו מאגנום וכל רכב אחר בעל ממומנט גבוה.

שגיא חן
01-05-08, 17:53
שלום לכולם אז ככה אני בעלים לשעבר של סמוראי 96 ועכשיו של גימיני 2001 התחביב שלי זה דייג ולכן רכשתי נגרר סגור שיש בו כל שעולה בדעתכם ושוקל לא פחות מאופנוע ים גדול תוסיפו לזה קייאק 3 מקומות על גגון הרכב וכמובן רכב עמוס וכל זה נוסע בין פלמחים לאשדוד. והסוד הוא 8 PSI אוייר בכל הגלגלים

shimixx
01-05-08, 21:26
אני אשמח לראות סמוראי בפלמחים מוציאRXT או כל כלי ממוצע אחר {350 ק"ג יבש רק אופנוע ועגלה כמעט 100 ק"ג וכל אלו עדיין משקלים יבשים כללים .
משום מה אני אף פעם לא רואה בכלל כלים כאלו עם אופנועי ים
אבל ...

שגיא חן
01-05-08, 21:44
צורקשר 0526046988 ורק תגיד מתי

oren148
01-05-08, 22:33
חברים אני חושב שלא ציינתי את העובדה שאני הבעלים הגאה של אופנע ים סידו wakeboard

3מקומות... ונסיתי לא מעט רכבים על מנת להוריד את הכלי למים אז נכון היו פעמים שהדרך הייתה כבושה ואז לא הייתה בעיה-אבל מה קורה שהדרך לא כבושה?אתה מוריד את האוויר ומגיע בקושי רב לקו המים-עד כאן הכל טוב ויפה, עכשיו אתה רוצה להכניס את האופנוע למים או להוציא אותו- אז נכנסים עם הרכב יותר מחצי גובה גלגל - כי הכנסנו את העגלה עמוק למים, האופנוע ים מאד כבד ואין ברירה צריכים את העזרה של המים לתת קצת גובה לאופנוע. ואז מגיעה שעת המבחן- זוכרים שרצינו לעבור את החולות הורדנו אוויר ל7-8 PSI -הצמיג התפרס על שטח חולות נרחב ואנחנו מבסוטים- העניין שבתוך המים הפעולה הזו דופקת אותנו - כי עד שקושרים את העגלה ומוודאים שהאופנוע קשור טוב ולא יפול במשיכה הגלגלים כבר טבעו וכל השטח שהצמייגים קיבלו ומקודם היינו מבסוטים התכסו בחולות כבדים(ספוגי מים)- ואז סוזי:wink: - כאן נכנס עניין הכוח והמומנט- ואם אין לך את זה אז אתה נשאר במים או עד שאתה מפרק את העגלה ואולי יוצא!!!
אז חברים - נכון שיש מקרים יוצאי מן הכלל-שיורדים עשרה חבר'ה לים ואז מרימים את האופנוע לעגלה בקו החוף ואז אולי יש סיכוי לצאת, אבל אני איש שאוהב את הים ולא מחכה לאנשים שיבואו, המון פעמים יורד ממש לבד ואז אתה ממש לא רוצה להתקע...

ארוך ארוך,אבל מקווה שהסברתי את עצמי!:-P

סוזי המשתוללת
02-05-08, 22:38
מי שעובד עם השכל לא צריך כח
קודם כל איזה אדם נורמלי מכניס את הרכב שלו לתוך ים מלוח - תזכיר לי לא לקנות את הרכב שלך :twisted:
יש טכניקות אחרות להכניס אופנועי ים כמו לנתק אותו לפני הכניסה למיים ולהכניס רק את העגלה
אח"כ מחברים אליה רצועה ושולפים אותה
כנ"ל כשמעמיסים את האופנוע
אין צורך לטבול גם את הרכב בים זה טפשי ומיותר
לאלו שיש כננת זה בכלל משחק ילדים
בכל מיקרה מנסיון אני אומר לך שמשכתי עם סמוראי (שחלש מהגימני ועם צמיגים גדולים יותר)אופנוע ישיבה 3 מקומות לא פעם ולא פעמיים
כנ"ל גם לגבי עגלות עם מטען
אין כל קשר לרכב יש קשר לטכניקה - רוצה תקבל לא רוצה על תקבל

סוזי המשתוללת
03-05-08, 00:01
משום מה אני אף פעם לא רואה בכלל כלים כאלו עם אופנועי ים
אבל ...

בד"כ הבעלים של הרכבים הנ"ל אינם נמנים על העשירים שבין הג'יפאים ולהחזיק אופנוע ים זה יקר מאד
(רק דלק בשבת = 300 ש"ח )
ב300 ש"ח דלק בגימני אתה גורר את האופנוע ועדיין נוסע אח"כ שבועיים עם הרכב ............
:-D

-->