PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה לגבי פרוייקט + רצון ללמוד

EliFrik
26-04-08, 02:53
שלום קוראים לי אלי.
אני לומד בכיתה י"ג מגמת מכונות לפרוייקט גמר י"ד אני צריך להכין פרוייקט.
עכשיו 2 דברים:
1: אין לי ידע כל כך גדול אפשר אפילו להגיד מצומצם ברכבי שטח, ולפרוייקט גמר אני רוצה להכין באגי אני רוצה לדעת אם יש פה אנשים שיהיו מוכנים לעזור לי בתכנון, כי מקריאה פה אני מבין שיש הרבה דברים שאני לא יודע. יש לי קונספט כללי של הבאגי איך אני רוצה שהיא תהיה בסופו של דבר
(http://youtube.com/watch?v=EetUh57PV_I). אני רוצה שהיא תוכל לינסוע בכל מקום אבל לא רק על חול כמו בסירטון אלא שתוכל לינסוע גם בכל שטח בארץ.
בנוסף אני רוצה לבנות אותה ככה שהיא גם צריכה להיות פרקטית.
בנוסף יש לי דברים שאני רוצה לדעת כמו מה עדיף מנוע מרכזי\אחורי\קדמי? איך בוחרים הספקיי ונפח מנוע לפי השילדה? סוגי מתכות? משום מה אני ממש רוצה הנעה של 4*4 האם זה באמת שווה את זה?

2: אם יש מישהו באזור נהריה, חיפה או ירושלים שבונה באגי או סתם יכול להסביר לי בקשר לריתוכים ומכונות בכלל זה יהיה ממש לטובה אני רוצה ללמוד הכל בקשר לבניה. זה דברים שאני אוהב מילדותי ואני מיעד להם את חיי.

הרצון לשטח זה בגלל שזה שטח. זה ניראה לי כמו מקום שיש עוד הרבה מה לכבוש!
תודה רבה לאדיבים מביניכם.

אלי.

EliFrik
02-05-08, 19:20
בגלל חוסר תגובות אני מבין או שאנשים לא מעוניינים לעזור או שפשוט לא הבינו אותי נכון.

יש פה כמה חברה שבונים באגי או משפרים את הג'יפ שלהם ואני רוצה לדעת אם אני יוכל לבוא אליהם ולראות את התהליך, לשאול שאלות (יותר נוח לשאול שאלות מול המכונה עצמה) ואם צריכים עוד זוג ידיים אני רוצה ומוכן לעזור.

כשאמרתי להכין באגי התכוונתי לתכנן לסרטט ככה שאפשר יהיה פשוט לקחת את הסירטוטים ולבנות אותה.
זה עוד אחת מהסיבות שאני רוצה שמישהו יקח אותי ויסביר לי ויראה לי את זה חיי ועובד.
(אני לא מחפש רק מישהו עם ידע בסירטוטים ותיכנונים כל אחד יכול לעזור)

אין לי בעיה להגיע לכל מקום רק תגידו איפה ומתי ואני ינסה להגיע.

אבל תעשו טובה תגיבו שלפחות אני ידע מה קורה.

lizard
02-05-08, 20:50
ה"באגי" שאת הסרטון שלה נתת בהודעה היא לא באגי כלל אלא ג'יפ עבירות קיצוני שנבנה במטרה לטפס על הרי געש במדינות סקנדינביה.

השאלות שלך מאוד גולמיות ומראות על כך שלא טרחת לקרוא שירשורים קודמים בנושאים דומים.
אני מציע לך לקרוא קודם שירשורים בפורומים שעוסקים בבניית כלי רכב, לקבוע לך מטרות ולראות מה אתה צריך כדי להשיג את המטרות האלה.

רק לידיעתך, רכב כזה או דומה עולה בסביבות ה100K ש"ח.

אני חושב שבתור פרוייקט לבית ספר זה מוגזם ועדיף לך להשקיע מאמצים בבניית באגי בסגנון הפירנה או הסיידווינדר (חפש על זה מידע בפורום). גם הם יעלו די הרבה אבל האפשרות שתסיים את הפרוייקט הרבה יותר מעשית.

EliFrik
02-05-08, 21:01
קודם כל לפרוייקט אני צריך רק סרטוטים. לא את המכונה עצמה.

דבר שני אני באמת רוצה לתכנן משהו בסגנון. אולי ברמה יותר נמוכה.
המטרה זה ג'יפ שאת השלדה אני מתכנן ותהיה לו עבירות גבוהה (משהו בגודל של סופה עם שילדה והכל בבניה עצמית)

ואתה צודק אני לא מבין הרבה אבל לצערי אני קראתי הרבה שרשורים ואני פשוט לא מצליח להבין. (יכול להיות יותר מידי חומר במכה או לא יודע מה)

ומכיוון שאני בשלב זה רק מתכנן אז הכסף לא מהווה בעיה.

lizard
03-05-08, 01:12
דווקא בגלל שאין לך מגבלות "פיזיות" כגון כסף אז זה כן בעיה. לדעתי לפחות.

תתחיל בזה שתחליט מה אתה רוצה. רכב עבירות יכול לבוא בכל מיני צורות, גדלים ואופנים.
תחפש למשל תמונות של XRRA בגוגל. יש שם המון סוגים שונים של כלי רכב שנועדו לעבירות קיצונית.
אבל אתה יודע מה, לפני כן תגדיר מהזו עבירות קיצונית. כי יש עבירות של רכב תחרותי במתחם סגור ויש עבירות של רכב יערנים בג'ונגל. יש רכב שנוסע X ק"מ לפני שהוא צריך לעצור בפיטסטופ ויש כאלו שאמורים (לפחות) לחצות מדבריות בלי תקלה.
בשני סוגי הרכבים האלה, רק דוגמא, העבירות יכולה להחשב קיצונית. אז תתחיל בזה שתעשה לעצמך רשימה של מה שאתה בדיוק רוצה מהרכב.
אני למשל רוצה לבנות רכב שמיועד לעבירות מכשולים קשה עד קשה קשה מאוד, במתחם סגור.
אז מבחינתי תא מטען לא מעניין אותי. אני לא צריך מקום להרבה כלים (פרט למשל לכלים שאני צריך על מנת לעבור מכשולים ושהתקנון לא מאפשר לי להביא אותם מהפיטסטופ לכן הם חייבים להיות ברכב).
לעומת זאת ברכב שמיועד למסעות עבירות בשטח פתוח תא מטען זה אחד האלמנטים החשובים ביותר, סידור נכון שלו, לדעתי, יאפשר סחיבת ציוד רב יותר ולכן אם תהיה תקיעה שנובעת מקילקול מכאני אז הזמן שיקח לתקן יהיה יחסית מהיר לעומת זה שצריך לחכות לרכב סיוע.
שני הרכבים יכולים בעיקרון להראות אותו הדבר ושניהם האמת יכולים בתנאים מסויימים להתחרות באותם תחרויות אבל לאחד יש דגש מסויים ולשני דגש אחר.

אז קודם תעשה רשימה של מה שאתה רוצה.
תתחיל בזה שתחליט אם מדובר על רכב טיולים (ואז אתה מוגבל לשינויים בהתאם לתקנות התעבורה) או שאתה מייעד את הרכב למירוצים ואז אתה מוגבל לשינויים בהתאם לתקנוןשעל פיו אתה בונהאת הרכב ולתקנות הנהיגה הספורטיבית.
אם החלטת ללכת על רכב תחרותי, תחליט לאיזה סוג של מירוצים אתה שואף.
תבדוק איזה סוגי רכבים יש בכל מירוץ שכזה, איזה קטגוריות ועל פי זה תחשוב מה יהיה לך אפשרי לבצע.

בהצלחה

kobiarava
03-05-08, 01:38
מיכה, אתה מסבך את הילד בשאלות קיומיות-הוא רוצה פורמולה איסלנד, ואתה שולח אותו לתכנן את הבגאז'....

אלי-לפנטז על רכבי העבירות החזקים וכנראה גם העבירים ביותר בעולם, כמו בקישור שלך, זה טוב ויפה, אבל לתכנן ולבנות כזה לעבודת גמר-לא ריאלי.
אם תרצה שיכבדו את השאלות שלך בפורום, תעיף מבט על ההודעות הדביקות בראש פורום הבונים ופורום המתחילים, אח"כ תקדיש כמה ימים טובים לקרוא את פורום הבונים לדורותיו ביסודיות (החומר הרלוונטי, אין צורך לקרוא על בניית פגושים) וכן את יומני הבאגי הוירטואלית, משם כבר תתחיל לקבל מושג ומיקוד.
אח"כ, כשתחזור לשרשור שכאן (או שתפתח אחד חדש, בפורום המתחילים, לשם הוא כנראה שייך), יהיה לך הרבה יותר מושג מה אתה רוצה, ולכן השאלות שלך יהיו ממוקדות בהרבה.
דרך ההודעות הישנות אתה כבר מבקר בסדנאות של רבים מבאי הפורום, תוכל ללמוד המון על בנייה ותכנון של רכבים שונים לייעודים השונים, וכשתשאל שאלות רציניות-תקבל תשובות רציניות מהאנשים שחיפשת, בעלי הניסיון בתכנון ובניית רכבים.
ככה כולנו התחלנו, בין אם כאן ובין אם בפורומים האמריקאים (על הפיראטים שמעת?), ופורום הבונים, מניסיון, הוא פורום מסביר פנים ומאוד מאוד אינפורמטיבי,תנסה אותנו...

בברכת שבת שלום, ובהצלחה-קובי

EliFrik
03-05-08, 03:07
תבינו חברה אני לא צריך לבנות אותה לפרוייקט גמר!
אני רק צריך לתכנן אותה עד הפרט האחרון!
הבניה תהיה בשלב מאוחר יותר!

ושוב אני לא מבקש לבנותץ אותה עכשיו או מחר!
אני רק רוצה לתכנן ולסרטט אותה זהו! בשביל זה אני צריך עזרה לא יותר!

EliFrik
03-05-08, 03:58
הג'יפ שאני רוצה לתכנון ובתקווה לבנות הוא לא אמור להיות תחרותי ושום קשר למרוצים.

הוא צריך להיות בעל סיבולת גבוהה עבירות גבוהה למרחקים ארוכים בלי שום עזרה. יכולת נסיעת כלים (משמע בגאז' והרבה דלק) בשביל לצאת לטיול של כמה ימים ולשכוח שיש צליבזציה במרחק מסוים ממך.

אגב בשביל לבנות ג'יפ שמיועד למסעות יש בשבילו תקנונים מסוימים? (שוב לא מיועד לתחרויות)
הסרטון שסמתי אליו קישור זה הדבר הכי קרוב שמצאתי למה שאני רוצה זה הסיבה שסמתי אותו כאן.

ושוב בשלב התיכנון לפרוייקט גמר אני יכול להתפרע בסופו של דבר לא בודקים עם המכונה פרקטית אלא עם המכונה יכולה לעבוד ותעמוד בעומסים. בתכנון וסרטוט אני רוצה לקחת חלקים סטנדרטים ומוכנים ורק את השלדה של הג'יפ לתכנן ולעשות משל עצמי.

תודה למי שהגיב עזרתם לי להבין כמה דברים שלא חשבתי עליהם קודם.
ויש לי בקשה תגיבו ותקשו עליי רק ככה אני לומד (מזה שאני קורא שרשורים בכל מיני נושאים אני לא ממש מבין). מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי אם יש שאלות הערות תנו לי לדעת אני רק מעוניין בהם (לפעמים אני צריך "שימשכו אותי בלשון" כמו שאומרים)

ושוב אם יש מישהו שבונה או משפר ג'יפ או באגי או רכב שטח כלשהו ומוכן שאני יבוא לעזור ולהתעניין שיודיע לי אני יבוא בשמחה.

rozen
03-05-08, 09:09
יפה אז אתה צריך לקחת גיפ דיפנדר למדל אותו כאילו אתה תיכננתה אותו ושאר הדברים למסע אתה צריך פשוט להוסיף לרכב הקייםואת זה להגיש כפרויקט וכשתירצה לבנות פשוט תקנה גיפ ותוסיף איליו אתשאר הדברים כמו מקרר ארונות ציוד מיטה מותאמת .

הצעיר
03-05-08, 19:30
חברה אתם פה סתם מתקיפים את הילד....

הוא בסה"כ הכל רוצה להצטרף לאחד שבונה איזה באגי (שיש פה כמה חבר'ה כאלה) ופשוט לסרטט אותה לעבודת גמר שלו ולהפך זה צריך להחמיא לאותו בנאדם שהוא מסרטט לו את הרכב...

אלי בוא אני יעזור לך יש פה כמה אנשים שבונים רכבים עכשיו שלח להם הודעה פרטית ויכול להיות שהם יעזרו לך ברצון

מקווה שעזרתי

אור

EliFrik
04-05-08, 01:40
תודה רבה אור.
אני לא בדיוק רוצה לקחת באגי או משהו שמישהו בונה אני רוצה לתכנן משהו מישלי עם עזרה של מישהו שמבין בזה (אני רוצה לראות כל מיני דברים, גם לראות מה יותר פרקטי מה יותר טוב ולחקור את הנושא הזה עד כמה שאפשר יותר לעומק). וכמובן שגם אוכל לסרטט את הבאגי. מנסיון אני יודע שכיף לראות פרייקט ניבנה מכלום והופך למשהו אמיתי וגם כמובן לראות אותו מסורטט או אפילו סקיצות ואת הדבר האמיתי. (השתתפתי בכמה פרוייקטים)

וזה לא הסיבה היחידה שאני רוצה להצטרף למישהו שבונה באגי או ג'יפ כולשהו אני גם רוצה ללמוד על זה עוד, זה מעניין אותי גם בלי שום קשר לפרוייקט.

-->