PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוויץ' תחליפי לסופה?

kobiarava
26-04-08, 21:04
שבוע טוב לכולם

אני מחפש פתרון חיצוני, ללא החלפת בזוקה קומפלט, להחלפת סוויץ' בסופה שלי, מאחר ובניסיון גניבה הושחת בית הסוויץ' בבזוקה. החלפה של הבזוקה כולה עולה כ-1000 ש"ח, למשומשת כמובן, ואצלי יתר האלמנטים שיושבים סביב ההגה תקינים. חשבתי על סוויץ' שיושתל בדש-בורד איפשהו, אני מניח שעם חיבתם של בני הדודים לסופות, היו כבר מי שעשו את זה בעבר והשאלה היא אם יש סוג מומלץ, אם קיים דגם אוניברסאלי או סוויץ' שירד מרכב מסויים, שיעשה טכנית את העבודה בצורה המתאימה ויכול למתג את המעגלים הנכונים בנקודות השונים בסיבוב הסוויץ', וכמובן-איך לא- יעלה פחות מבזוקה שלמה...

בתודה מראש-קובי

אדי
27-04-08, 03:26
אני לא יודע למה אתה קורא בזוקה ...
אבל בעבר החלפתי את הסוויץ' בסופה עקב תקלה (לא היה מדומם מנוע) בסוויץ' של GM. נכנס למקום המקורי ועבד אצלי כמה שנים עד שמכרתי את הסופה.
אני לא זוכר את המחיר, אבל עד כמה שאני זוכר היה מדובר במחיר סביר כולל העבודה.

בכל מקרה, מבחינה חשמלית הסוויץ' לא מבצע משהו מסובך מדי - לא משהו שאי אפשר לבנות בעזרת מספר מתגים ו/או סוויץ' של רכב אחר. אבל למה להסתבך? למה לא להתקין סוויץ של סופה או של רכב אחר במקום המתאים לו?

גיתאי נוה
02-05-08, 00:00
גם אני עברתי אותו סיפור עם הבני דודים.

חשמלאי מקומי התקין בדש בורד סוויץ' אוניברסלי בעלות של כ-100 ש"ח. המסקנה היא שזה בוודאי אפשרי, אם כי אינני יודע לספק מידע טכני קונקרטי.

גיתאי

kobiarava
02-05-08, 21:41
גם אני עברתי אותו סיפור עם הבני דודים.

חשמלאי מקומי התקין בדש בורד סוויץ' אוניברסלי בעלות של כ-100 ש"ח. המסקנה היא שזה בוודאי אפשרי, אם כי אינני יודע לספק מידע טכני קונקרטי.

גיתאי

אני די משוכנע שאתה לא היחיד שנוסע ככה, אין לאף אחד מושג? אולי מישהו שמכיר את מעגלי הסוויץ קצת יותר טוב ממני יכול לתת כיוון של רעיון? אני יכול לנסות להמציא את הגלגל, אבל בטוח מישהו כבר עלה עליו לפניי....

שבת שלום-קובי

six 4 life
02-05-08, 22:09
אני רק לא מבין את השיקול, שלאחר שאתה יודע ששמו ידיים על הסופה שלך בנסיון לקחת אותה,
אבל מה שבגדול עיכב אותם למזלך היה הסוויץ' המקורי,
להתקין סוויץ' אוניברסלי ופשוט בטירוף, על הדשבורד, כשההגעה אליו נעשית על ידי העברה פשוטה של היד מאחוריו ומשיכה של החוטים ממנו?
אתה רק מקל על הפורץ הבא.

ולאחר זאת עוד דבר שלא הבנתי-
למה לא לקנות סוויץ' מתאים כמו זה שבבזוקה, ולהחליף את זה שהרסו?
אתה יכול להשיג באיביי סוויץ' ב15$-20$, או בארץ ב200 ש"ח

ההחלפה ברת ביצוע, יש פה יותר מחבר אחד שביצע את זה.

shmil
02-05-08, 23:10
חפש בפרוקיות בזוקות של כל אמריקאית אחרת, כולל ונדורה וספארי. כמעט כל חלקי הפנים מתאימים, למעט אורך הבזוקה ונקודות העיגון שלה לרכב. כך ותוכל להשמיש חזרה את הבזוקה שלך עם בית סויץ המקורי.

הבזוקות האלו אינן יקרות, כי אין להם דורשים.

זו שאצלי למשל, היא שעטנז בין בזוקה של סופה (או סיקס, אני כבר לא זוכר), לונדורה ולאמריקאית פרטית כלשהי.

ארז צודק לעניין חוסר הכדאיות בסויץ' אוניברסלי.

kobiarava
03-05-08, 00:13
כנראה שלא הבנתם אותי כמו שצריך-הבזוקה הושחתה לרמה שלא ניתן להשתמש בסוויץ' דרכה יותר, משמע בית הסוויץ' שבור כולו, כולל המערכת הפנימית של מנופים\גג"ש. לגבי חלקי ואנדורה-ניסיתי, לא ניתן לביצוע מאחר שבונדורה הפרנציפ זהה, הישום טיפה שונה בגלל ההגה המתכוונן בואן, בדוק-חפרתי היטב-לא בר ביצוע, ובדרך כבר קניתי צילינדר סוויץ' סופה חדש, וכן שחטתי לפרטי פרטים בזוקת ואנדורה, ולכן אני אחדד: האופציות שלי הן או סוויץ' אוניברסאלי ב-100 שח, ויתר המכלולים התקינים נשארים, או לשים אלפיה +- כדי לשים בזוקה קומפלט, כדי לחזור לסוויץ' סופה המקורי שגם ככה שווה לת*ת מבחינת עצירת הגנב. בכל מקרה, מה שיעצור את הגנב בפעם הבאה לא יהיה הסוויץ', אני מבטיח, בין אם המקורי ובין אם האוניברסאלי...

קובי

נ.ב. אם למישהו יש בזוקה בצד למכירה במחיר קצת יותר סביר (תודה, טושיי)-זה הזמן להשמיע קול

shmil
03-05-08, 08:52
נסיון אחרון -

אם בזוקת הונדורה עדיין ברת השמשה - מדוד אורך כללי של בזוקת הונדורה, מול אורך כללי של בזוקת הסופה. אם כמעט זהה - העבר את נקודות העיגון, ותהיה לך בזוקה עם הגה מתכוונן.

עם הפרשי אורך של עד 3-4 ס"מ אין בעייה להתמודד.

kobiarava
03-05-08, 09:13
נסיון אחרון -

אם בזוקת הונדורה עדיין ברת השמשה - מדוד אורך כללי של בזוקת הונדורה, מול אורך כללי של בזוקת הסופה. אם כמעט זהה - העבר את נקודות העיגון, ותהיה לך בזוקה עם הגה מתכוונן.

עם הפרשי אורך של עד 3-4 ס"מ אין בעייה להתמודד.

גם את זה כבר עשיתי, ידידי, ולצערי האורכים שונים ומשונים, הצינור קצר בכמעט 10 ס"מ, ואילו ה"צוואר" גם ארוך מדי (בגלל מכלול ידית ההילוכים), מה שמביא את גלגל ההגה קרוב מדי לחזה. הדבר היחידי שאפשר לעשות זה ניתוח השתלת בזוקה על הצינור של הסופה, מה שיחייב חיתוך של הצינור של הסופה וריתוך התושבת מהוואן, ואז הרכבת הבזוקה מהוואן כמכלול, אבל אם הניתוח לא יצליח, סחבק יהיה תקוע בכלל בלי בזוקה...

kobiarava
03-05-08, 09:20
אבל כרגע אני לא שולל את זה לגמרי, כי יש אצלי בזוקה (גם כן פרוצה) ספייר, ששייכת לטושיי, רק שאם הניתוח יכשל אני אצטרך לקנות ממנו אותה, למרות שהיא מחזירה אותי לאותו המצב....
דילמות, דילמות, עוד רעיונות למישהו? ד"א, גיתאי, לך לא היה את החשש החוזר מבני הדודים? או שנקטת באמצעי בטחון נוספים מראש?

גיתאי נוה
03-05-08, 21:35
גיתאי, לך לא היה את החשש החוזר מבני הדודים? או שנקטת באמצעי בטחון נוספים מראש?

לא. כפי שאמרת בעצמך, לא על הסוויץ' תצליח או תיפול הגניבה, אלא אם הגנב ברמה נמוכה ו/או לחוץ מאד.
הג'יפ שלי מוגן כמו מצודת "קן הנשרים" הגרמני של מהל"ע II, תאמין לי שהסוויץ' לא מעלה ולא מוריד ברמת אבטחה כזו...יתרה מזו, דווקא סוויץ' אוניברסלי מאפשר לדבג תקלות ביתר קלות, בטח בהשוואה לגישה הכמעט בלתי-אפשרית למעגל הסוויץ' המקורי. בגדול, 4 חוטים מחוברים לסוויץ': אחד מקבל מתח עבודה מפיוז F4 שבתיבת הנתיכים והממסרים הראשית, שני מעביר מתח לתיבת נתיכים שבקבינה, שלישי מעביר מתח לממסר התנעה, ורביעי לא זוכר.
עם זאת, מעולם לא התעסקתי עם המעגל במקום המקורי שלו תחת כיסוי עמוד ההגה, אם למישהו יש ניסיון ומעוניין לשתף גם אני אשמח ללמוד.

גיתאי

kobiarava
03-05-08, 22:18
רק 4 חוטים? למה לי זכורים 8-9? בכל מקרה, אני אנסה להשיג סוויץ' אוניברסאלי, ואז פשוט אשב עם רב מודד\נורת ביקורת ואבדוק את המיתוג בכל אחד משלבי הסוויץ', ואחווט בהתאם את החדש. לגבי סוויץ' אוניברסאלי, יש טיפוסים שונים עם דרגות מיתוג שונות, או שבכולם יש 4 כמו במקורי? יש לי עוד כמה שבועות עד שאני באמת אצטרך אותו, בינתיים הסופה מושבתת לחלוטין מסיבות אחרות, אבל אי אפשר להניע אותה כרגע בכל מקרה...

שבוע טוב, ותודה על התגובות-קובי

-->