PDA

צפייה בגרסה מלאה : רוצה לקנות סמוראי ו...

yossi21
27-04-08, 15:10
יש לי כמה שאלות:
1. חלקים של הרכב, האם נפוצים וניתן להשיג בקלות ואיפה?
יש מוסכים של סוזוקי שעדיין מטפלים ברכב או מוסכים פרטיים?

2. אני רוצה לקנות אחד פתוח ואני קצת מפחד מהחורף, מישהו יודע האם ברנזט באמת מונע כניסה של מים בכל מצב? ומה עם שלג?

עוד כל מיני עצות וכאלה יתקבלו בברכה

גיא
27-04-08, 15:28
1. יש חלקים נפוצים לסמוראים שמעל שנת 86, שנת 84 והבודדים ביבוא מ 85 נדירים הרבה יותר.

2. יש מוסכים למכביר שמטפלים באוטו וכולל אנשים שמטפלים בו בלי מוסך וחוץ מזה אתה יכול לטפל בו לבד, אוטו פשוט למדי. כמות הידע שבאינטרנט בכלל ופה בפרט מספיקה לרוב המכריע של התחזוקה.

3. ברזנט חדש יכול להיות לא רע בכלל בחורף ואם החימום פועל אז בכלל אין בעיה. בשלגים, לפחות בטמפ' מעל מינוס 40 אין בעיה בדרך כלל ...

בהצלחה :-)

bobsfog
27-04-08, 15:29
1. חלקים נפוצים
2. יש גם מוסכים מורשים גם סתם מוסכים וגם מומחים (מורי, שמטפל רק בסמוראים)

ואני נוסע בסמוראי פתוח עם ברזנט קצת דפוק (קרע קטן נורא) ואין שום בעיה בחורף שלנו, לא מונע כניסה של מים בכל מצב אבל זה מספיק טוב, וגם יותר יפה וכיף

בחירה טובה של רכב

yossi21
30-04-08, 14:12
ומה לגביי צריכת דלק? בגלל שלא מזמן השתחררתי אין לי אפשרות להחזיק אותו בתור רכב שני, לכן אני אצטרך אותו גם לנסיעות בעירואם אתם יכולים לציין שמות של מוסכים שמטפלים בסמוראי ואת מיקומם, אני יודע שזה רכב שפשוט לטפל בו באופן עצמאי, אבל אין לי שום ניסיון ועד שאני אשיג קצת לא בא לי לגרום לו נזקים :-D

Viper
30-04-08, 14:59
לגבי צריכת הדלק- סמוראי הוא אחד מרכבי השטח היותר חסכוניים.
כמובן תלוי מה מצבו. סמוראי "בלוי" יכול ללגום 1 ל-7 ואילו סמוראי "מדוגם" יכול ללגום 1 ל-12 (בנסיעת כביש כמובן).
בעיקרון כל מוסך יכול לטפל לך ברכב.
יש מומחים יותר ויש מומחים פחות. (חלקם אפילו חברים כאן באתר. המומחים יותר, אני מתכוון... :grin: )
אבל שווה לך להשקיע וללמוד לטפל בו לבד. בהתחלה זה יעלה לך ב"שכר לימוד" אבל בהמשך זו תתגלה כהשקעה שמחזירה את עצמה ובגדול.
כרכב ללימוד אחזקה של רכב- הוא מצוין. קל להגיע לרוב המכלולים בלי צורך בכלים מיוחדים, המכניקה פשוטה וברורה, ויש ים של מידע לגביו באינטרנט בכלל ובפורום הזה בפרט.

אז יאללה- תקנה, תתחדש ובהצלחה!

נ.ב.
בצע בדיקה יסודית למועמדים הפוטנציאליים. ככה תוכל לחסוך קצת כסף בראיה עתידית. (גם אם מחיר הקניה קצת יותר גבוה).

yossi21
01-05-08, 13:48
בלוי במה? במנוע? במשאבה?

Viper
01-05-08, 14:18
קרא היטב את הכתבה הזו (http://www.jeepolog.com/151.html).
ואז תקרא שוב ושוב עד שתהיה ספץ.
ככה תוכל לקנות סמוראי בראש שקט.

yossi21
01-05-08, 14:37
ומה לגביי אבטחה של רכב מפני גנבות?

איזה דברים יש כדי להגן על סמוראי פתוח מפני גניבה?

Viper
01-05-08, 16:47
איזה דברים יש כדי להגן על יגואר? ועל מרצדס?
השאלה היא כמה אתה רוצה להשקיע.
אפשר לשים קודן, אזעקה, מנעול הגה, אולי אפילו איתוראן...
וגם ראיתי מישהו שנועל את הרכב שלו עם שרשרת עבה לעמוד החניה...

ilan.sch
01-05-08, 17:26
קודן
מנעול הילוכים
מנעול הגה
זה מספיק מה שלי יש ולא גנבו

גנבים יעדיפו להתמקד ברכבים שווים ולא סמוראי
לפי דעתי

yossi21
04-05-08, 14:58
שאלה נוספת: מה הפירוש של התקנת מזגן באוטו

כמה עולה, איפה אפשר לעשות את זה? האם יש הכנה ליציאת האויר בתוך האוטו?

Viper
04-05-08, 15:09
הפירוש של התקנת מזגן באוטו- זה, התקנת מזגן באוטו...
תריץ חיפוש.
יש כאן שרשור על התקנת מזגן באופן עצמאי (שמזמן לא שמענו מה קורה עם העבודה שלו, אז הגיע הזמן שתעורר שם את הנושא).
בהתקנה אצל בעל מקצוע- יעלה לך בסביבות 5-6 אלף ש"ח. (בהינתן ואין לך כלום ברכב: מדחס, מעבה, מייבש וכו').

ilan.sch
04-05-08, 21:43
היי
יוסי אני לא מבין את השאלות שלך
פעם אחת אתה אומר שעכשיו השתחררת ואין לך כסף לדלק
ואז אתה שואל לגבי התקנת מזגן
מזגן - אוכל דלק
מנסיון עם סמוראי, בקיץ לא צריך מזגן פשוט תפתח חלון, ובחורף תלבש איזה מעיל ממילא הכל רטוב
זה המצב הקיצוני
בכל אופן, סמוראי אוטו מאוד קשה, תחשוב על מנוע ישן 1300 של סוזוקי סוויפט, הבולמי זעזועים לא משהו, נהיגה לא נוחה ,בעקרון סמוראי אוטו שטח לתפרנים / אוהדים / סתם אנשים שיש להם עודף כסף לג'יפ במשפחה שיהיה בתור רכב ב'.

אבל מה, בשטח הוא פנתר ואת זה ראיתי מנסיוני. מה שכן אל תשכח שכל פעם שיורדים לשטח צריך לדעת איך להתנהג אחרת כל ג'ולבה שתרד תעשה לך נזק וכל נזק מסתכם במאות שקלים מינימום.

bobsfog
05-05-08, 02:43
היי

אבל מה, בשטח הוא פנתר ואת זה ראיתי מנסיוני. מה שכן אל תשכח שכל פעם שיורדים לשטח צריך לדעת איך להתנהג אחרת כל ג'ולבה שתרד תעשה לך נזק וכל נזק מסתכם במאות שקלים מינימום.

אני מצטער שאני חורג מנושא השרשור
אבל:

מה???
על איזה נזק אתה מדבר, ומאות שקלים? (אני מדבר על שבירות רגילות, ולא על צירות ודרייבשאםפטים שנשברים שזה הרבה יותר נדיר)

שום דבר פה לא נכתב בכעס או עצבים, אני סתם מנסה להבין למה אתה מתכוון

yossi21
05-05-08, 13:56
מעולם לא טענתי שאין לי אפשרות להחזיק רכב, רשמתי בברור שאין לי אפשרות להחזיק שני רכבים (סמוראי בתור רכב שני)
השאלה שלי לגביי המזגן היא כי אני רוצה לקנות רכב ויש מישהו שגר קרוב אליי שמוכר את שלו אבל אין לסמוראי שלו מזגן אז רציתי לדעת כמה זה יעלה לי להתקין בו.

חוץ מזה מה הבעיה במנוע 1300? זה המנוע הבסיסי ועד כמה שקראתי עד עכשיו לא צריך יותר
אמרתי שהרכב ישמש אותי גם לנסיעה בעיר, אז אני מאוד אשמח לדעת למה סמוראי לא טוב לזה (אם הוא לא טוב)

אם אני קונה רכב הוא אמור להיות במצב מכני טוב, לא משהו שאני הולך להוציא עליו כמה מאות/אלפי שקלים ישר

Tzvika-Pick
05-05-08, 15:49
למה סמוראי לא טוב? זה לא שהוא לא יסע בעיר, זה לא שתגיע לפקק הראשון ופתאום תקפוץ לך יד מהמנוע ותעמיד את הרכב בצד.
הסמוראי יסע בעיר, עם או בלי מזגן. פשוט יש רכבים קצת יותר חסכוניים, קצת יותר נוחים וקצת יותר זולים לנסיעות כאלו.

אגב, אני אישית בכלל לא בטוח שיש רכב משומש כזה, שלא צריך להוציא עליו כמה מאות שקלים אחרי הקנייה. זה לא שאי אפשר למצוא רכבים למכירה במצב מכני מצויין, זה פשוט שברכבי שטח ישנים תמיד יהיו איזה שניים-שלושה דברים שהבעלים הקודם לא טיפל בהם כי לא התחשק לו/כי הוא מוכר את הרכב/כי הוא לא חושב שזה חשוב וכו' וכו' וכו' אבל אתה לא יכול לנסוע בלעדיהם (או איתם).
לפעמים זה גם משהו קטן כמו ידית איתות או רדיו-דיסק, וזה עדיין עולה כמה מאות שקלים.

ilan.sch
05-05-08, 21:53
אני מצטער שאני חורג מנושא השרשור
אבל:

מה???
על איזה נזק אתה מדבר, ומאות שקלים? (אני מדבר על שבירות רגילות, ולא על צירות ודרייבשאםפטים שנשברים שזה הרבה יותר נדיר)

שום דבר פה לא נכתב בכעס או עצבים, אני סתם מנסה להבין למה אתה מתכוון

על מה אני מדבר? על מישהו שלא בטוח יודע לנסוע בשטח מספיק טוב כי הוא חדש ויעלה אולי על איזה בולדר או יירד מדרגה במהירות ולא יודע ייפגע במיכל דלק או משהו, יכולות להיות מיליון ואחת סיבות. מה שאני בא להגיד זה שג'יפ זה עסק יקר. אנשים שקונים חושבים שהכל סבבה נוסעים בעיר ובשטח ולא קורה כלום, אבל לא יודעים שיכולה להיות שניה בשטח שתעלה הרבה כסף לתקן.. צריך לקחת דברים כאלה בחשבון שקונים ג'יפ ויורדים לשטח שייקח את זה בחשבון.
זה רק הערות בונות..

ilan.sch
05-05-08, 21:59
הוא מעולה לעיר
אני נוסע איתו בעיר כל יום ובסופי שבוע לשטח
הוא קטן ואפשר להחנות איתו בכיף, וגם על מדרכות.
מבחינת דלק זה קצת מטחנה אבל אם מסתכלים בסה"כ זה עולה 70-100 שקל לחודש.. משהו שאפשר להסתדר איתו, תלוי בכמות הנסיעות.

מזגן לא יודע אם הייתי מפעיל אני מדבר איתך דוגרי אם אתה מכיר את חיפה אז אני עולה את פרויד על הילוך 3 ב50-60קמ"ש ואני מרגיש שהאוטו "עובד". לא הייתי רוצה לפתוח מזגן ולראות מה ייקרה.. גם לא כזה נוראי.. לא קר או חם.. בינתיים

yossi21
05-05-08, 22:16
זולל דלק??? לפי מה שאני רואה פה אפשר להביא את הסמוראי לצריכת דלק של 1:12

הדלק אומנם היום מאוד יקר, אבל לא נראה לי שיש הרבה רכבים שהצריכה שלהם נמוכה יותר (ובדקתי בקטלוגים של מכוניות חדשות וקטנות יחסית)

עד כמה המזגן משפיע על הסחיבה של האוטו והצריכת דלק שלו?

Viper
05-05-08, 23:19
יוסי-
לגבי צריכת הדלק- זה הדבר האחרון שצריך להטריד אותך. אתה הרי רוצה ג'יפ, לא? :D
ומבין הג'יפים שיש בארץ- הסמוראי הוא אחד החסכוניים ביותר.
לגבי מזגן- אתה בהחלט מרגיש שינוי ב"סחיבה", אבל לא משהו קריטי.
אולי לא תצליח לעלות את מעלה מחמל עם מזגן (וגם בלעדיו) אבל לנסיעות יומיות (ואני אפילו משתמש במזגן בשטח) הוא עושה את העבודה בלי בעיות.
צריכת הדלק כמובן עולה עם הפעלת המזגן.
משהו בסביבות 1 ל-11 בלי ו-1 ל-9.5~ עם.
ותזכור- לשם הבורגנות- צריך לשלם... :lol:

ilan.sch
06-05-08, 01:27
אף אחד לא אמר זולל דלק
תלמד לקרוא

שלי בעליות ונסיעה בתוך העיר, שזו חיפה עושה בערך 1-8

אני נותן לך דוגמא ממני

yossi21
06-05-08, 08:59
אני לא יודע לקרוא???
עד כמה שידוע לי מטחנה היא לא מילה נרדפת לחסכנות
כשאני מדבר על צריכת דלק של גיפ, 1:10 מבחינתי זה לא מטחנה

הוא מעולה לעיר
אני נוסע איתו בעיר כל יום ובסופי שבוע לשטח
הוא קטן ואפשר להחנות איתו בכיף, וגם על מדרכות.
מבחינת דלק זה קצת מטחנה אבל אם מסתכלים בסה"כ זה עולה 70-100 שקל לחודש.. משהו שאפשר להסתדר איתו, תלוי בכמות הנסיעות.

מזגן לא יודע אם הייתי מפעיל אני מדבר איתך דוגרי אם אתה מכיר את חיפה אז אני עולה את פרויד על הילוך 3 ב50-60קמ"ש ואני מרגיש שהאוטו "עובד". לא הייתי רוצה לפתוח מזגן ולראות מה ייקרה.. גם לא כזה נוראי.. לא קר או חם.. בינתיים

נמרוד
06-05-08, 09:35
אתם מסתובבים אחד אחרי הזנב של השני.

יוסי - תחליט אם אתה רוצה רכב שטח בכלל. אם כן - אז התשובה היא סמוראי, נקודה. אין רכב שטח חסכוני יותר, אין רכב שטח מתאים יותר למתחילים. זה בכלל לא משנה מה נתוני צריכת הדלק שיכתבו לך כאן - כולם סביב 10 קילומטר לליטר +- אחד או שניים. אבל אין רכב שטח אחר שמתקרב לזה. אפשר לעשות איתו הכל - לסוע בעיר ובכביש המהיר ולטייל בכל הארץ. הכל, אבל קצת יותר לאט, וקצת פחות נוח.

הנקודה של המזגן היא חשובה. קנה רכב עם מזגן, מקורי, במידת האפשר. זה שיש סמוראי למכירה במקרה קרוב אליך - זה לא שיקול בקנייה. אתה צריך לחפש את הסמוראי הכי שמור והכי טוב שאתה יכול למצוא, שכולל את הדברים שחשובים לך (מזגן למשל) ואם זה אומר לקחת אוטובוס לטבריה או לבאר-שבע כדי לבדוק סמוראי - אל תתעצל. זה שווה את זה.

אה, וקרא את הכתבה של אלון שנתנו לך קישור אליה, שוב.

-->