PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון: נסיעה עם ג'יפ בחוף הים או "תדמית בעלי הג'יפים"

יונתןמצפה
04-05-08, 23:40
ת'אמת, רציתי לעלות את הדיון הזה כבר אתמול, אחרי טיול רגלי קצר עם החברה וחבר נוסף בחוף הקשתות בחיפה. עד עכשיו התעצלתי, אבל ממש במקרה, עלה במקביל השרשור הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=27408) .

במהלך הטיולון, האירו חברה שלי והבחור הנוסף את עיני בכך שדי מפריע להם לראות כמות כזו של ג'יפים על קו החוף. (כל איזה 50 מטר היה ג'יפ...). הם ביססו את טענותיהם בכך שהם באים לחוף על מנת להינות מהנוף הפתוח, השקט והטבע ולהירגע ואילו כמות כזו של ג'יפים על קו החוף ממש מפריע להם להינות מזה.
אני, מעולם לא הפריעו לי הג'יפים על החוף כל עוד הם לא משמיעים מוזיקה בקולי קולות, מתפרעים או סתם נוסעים בשביל הפלברה. בעבר גם אני הייתי יורד עם הג'ים לים, זה פשוט יותר קל ונוח.

היום אני כבר לא יורד, יותר בשביל לכבד את האנשים שזה אולי מפריע להם וכמובן כי זה גם לא חוקי.
(אני לא מכניס כאן את עניין שמירת הטבע למרות שיש לו משקל כבד!!!)

שני השיקולים למעלה קשורים זה בזה. אסף תיאר את זה טוב בשרשור המצורף :

כמי שנהג באופן קבוע לרדת עד החוף ממש עם הג'יפ, הפסקתי לחלוטין להתקרב לקו החוף ביום שעבר החוק. זה לא רק עניין של שמירת חוק כפשוטה, יש כאן עוד שני עניינים שחשובים לי מאוד-
האחד- שמירת טבע, וירידה משבילים מסומנים על ידי ג'יפאים- אם אני נוסע איפה שאסור בחוף הים, איך יהיה לי פרצוף להעיר למי שיורד משביל באמצע הנגב? או מי מבטיח לי שכמו שאני נוסע על החוף במקום שנטחן לחלוטין על ידי ג'יפים במשך שנים, לא יהיה מישהו אחר שיחשוב שגם לו מותר, בחוף הבונים בשיא עונת ההטלה של צבי הים?
השני- התדמית של הג'יפאים (וזה קשור במישרין לראשון), כ"חבורת חוליגנים שמזלזלים בכל חוק". אני אעשה כל מה שאני יכול כדי לנסות לשנות את זה.

אסף.

הרבה פעמים אנחנו כג'יפאים (או בעלי ג'יפים- אני מעדיף את הכינוי האחרון), נהנים מדברים שלנו נראים כתמימים ולגיטימים (שעשועים מוטורים למיניהם...) ושוכחים כי יש אנשים שבאים לאותם מקומות בשביל מטרה שונה לגמרי. בד"כ היא לא מסתדרת עם המטרה שלנו...

אז נכון, לעולם יהיו אלו שהאחר יפריע להם. אבל בכל זאת, ראוי לדעתי ליהיות ערניים יותר לרצונם ורגישותם של אחרים בנוגע לאופן שבו מעשינו מפריעים להם.
אני לדוגמא- הייתי בעבר מנסה למצוא את החופים נטולי האנשים ע"מ לא להפריע (היום כבר בכלל לא יורד...), מחפש מקומות לשעשועים מוטורים בריחוק מספיק ממטיילים רגליים או איזורים בהם אנשים באים לפיקניק להירגע, ומשתדל לחשוב תמיד איך אני עלול להפריע למי שנמצא סביבי- ולוקח את זה בחשבון.

תדמית הג'יפאים כיום היא ברצפה, זה לא קרה סתם. יש לזה הרבה בסיס דומיננטי. בכלל, אני לא אוהב לקרא לכל הקבוצה הזאת בשם הזה (ולכן- "בעלי הג'יפים"). המודעות למה אחרים חושבים / מרגישים מנוכחות ג'יפים בקרבתם היא לדעתי הבסיס למה שאני מנסה להעביר כאן...

אשמח לשמוע את תגובתכם.

יונתן

shimixx
05-05-08, 00:39
עם הזמן "נוצרו " כמה חופים כאלו שלשם היו מגיעים גיפים טרקטורונים ואופנועי ים
אם זה פלמחים או אם זה ניצנים או אי אילו קטעי חוף כאלו ואחרים
לרדת עם גיפ לחופי רחצה נראה לי ברברי מידיי

גיא
05-05-08, 01:13
כמו שלבנות בית מלון למליונרים על שפת הים ניראה לי ברברי לגמרי ...

או להגיע עם הפרייבט לפארק עם דשא באמצע העיר/לחורשה מוסדרת עם ספסלים/לחוף הים / סמן את המיותר ... ולהשאיר שם מאות טונות של זבל שגם זה ניראה לי ברברי ...

למדינה שיש לה כמעט 200 ק"מ ים, אפשר היה למצוא כמה מטר למלונות וכמה מטרים לג'יפים וכמה מטרים לצבים ...

בכלל אפשר הכל ... אם רק היו רוצים.

אבל .. הם לא רוצים ואנחנו מתעצלים.

PAUL
05-05-08, 02:35
דבר ראשון אני רוצה להסכים לחלוטין עם שלושתכם.

בדיוק היום הייתה לי שיחה על כמה שהמחוקקים שלי עיוורים וחסרי חשיבה שלו השכילו להקצות בחוק קטע חוף או שניים שמטרתם היחידה היא ירידה לחוף עם ג'יפ.

וכן אני חושב שלרדת לחוף ובו אוכלוסית מתרחצים זאת התנהגות פשוט גועלית.

אבל ברשותכם הייתי רוצה כן להעלות את השאלה הסביבתית...

הבנתי שעיקר הנזק שנגרם מנסיעה על חוף ים ברכב הוא לקינים של צבי ים.

לכן עלתה בי השאלה, האם יש תקופות משנה בהן הסכנה לפגוע בצבי הים גדולה יותר?
האם יש תקופות בהן אפשר לרדת לחוף בלי נקיפות מצפון?

אני יודע שיש חוק, ואני מכבד אותו.
אבל אני בכל זאת לא מאמין בציות עיוור לחוק כי הוא חוק
(למי שלא מכיר אותי)
\_____
/

בכל זאת, נותרו עדיין חופים בארץ שירידה עד קו המים בהם לא פוגעת ברגשות של אף מבקר (כי ברוב ימי השבוע אין אף מבקר)
ואני לא חולם על לרדת אליהם מפחד לעשות נזק סביבתי.

גיא
05-05-08, 06:34
בעיה ....

הנסיעה לאורך החוף יוצאת קוליסים,

לאמא צב קשה לעבור את הקוליסים בדרך לחוף להטיל ביצים,

המשקל של הרכב מוערך את הביצים שנימצאות מתחת לחול,

ולצבונים קשה לעבור את הקוליסים בדרך לים,

זה משבית לך את רוב השנה.

אבל אחרי שבקעו הצבונים, ממילא הם נימשכים לאורות שממזרח להם וחושבים שזה ניצנוץ הירח על פני המים או משהו דומה ... וממילא לא מנסים להגיע לים ...

מצד שני, בחלקי החוף שבהם אין חול, אין גם צבונים .....

חנן-ג'יפולוג
05-05-08, 08:30
תקנו אותי אם אני טועה, אבל בחופים המוסדרים שאני מכיר עובר פעמיים ביום טרקטור עם קולטיווטור, ולומר לג'יפ שנוסע אחריו שהוא זה שמחרב לצבים את הסיכוי לבקוע, זה "קצת" הזוי.

רק להבהרה, אני לא בעד נסיעה על החופים ב4X4. עשיתי את זה כמה פעמים בחוף לא מוסדר לפני כמעט 20 שנה. החוקים השתנו, ההתנהגויות המקובלות השתנו, והיום זה לא אפילו עולה בדעתי.

coas
05-05-08, 09:57
יש חוק או אין חוק, במקום בו שוכבים, משחקים, או סתם מסתובבים מבוגרים וילדים לא נוסעים, גם אם זה חוף לא מוכרז ש"ידוע" כחוף לג'יפים יכולים להיות הולכי רגל.

אין הבדל בן נסיעה בחוף לעומת נסיעה על הדשא בפארק משחקים.

יוש
05-05-08, 10:24
אין צורך להכביר שוב במילים - אין מה לרכב שטח לרדת לקו המים, כפי שמגדיר החוק את רצועת החוף.

מה שאני לא מבין זה מדוע בפלמחים, ברצועת החוף הדרומית שאף הוארכה עקב הסרת גדר הבסיס הצבאי,
לא מתבצעת שום פעולת אכיפה ועדרי ג'יפים חונים על המים?

נימי
05-05-08, 10:54
כבעל גיפ (בסדר יונתן :D ) והורה אני חייב לציין שבפעמים שירדתי עם הילדים לחוף הים (ותמיד הרכב נשאר בחניה) מאוד הפריע לי שבמרחק לא גדול מאיתנו, בחוף רחצה, משתוללים להם בעלי רכבי שטח, בעיקר בשביל להראות ולהיראות, להראות לחברה למי יש יותר גדול ושכל הסובבים יראו אותם, אם נעזוב לרגע את החוק (פחות חשוב לדעתי בדרך כלל אבל זה היוצא מהכלל) ואת הפגיעה בטבע (יותר חשוב לדעתי), זה גרם לי לחוסר נוחות וחשש לילדים שלי המשחקים בחול, רוצים להשתולל? בכיף, אבל למה ליד האנשים? למה ביום שבת בצהריים שהחוף מלא באנשים? חסר לכם תשומת לב? חפשו אותה במקום אחר!

יונתןמצפה
05-05-08, 12:32
או קי.
קודם כל אני שמח לראות את הדעה שרובם ככולם מביעים כאן!
לגבי צבי הים: מה שאני יודע זה בערך מה שגיא תיאר. צריך רק לזכור שלמרות כל הבעיות עדיין יש צבונים שכן בוקעים ומצליחים להמשיך את מחזור החיים ועליהם מנסים לשמור...

חנן- אני חושב שמה שאתה מתאר עם הטרקטור שמכלתר את האדמה נכון רק לחופי רחצה מוכרזים בשטח שיפוט של העיריות. בחופים הפתוחים שאני מכיר (דדו דרום לצורך העניין- איזור הקשתות) מעולם לא ראיתי כזה דבר.

עכשיו, מכיוון שכולנו פחות או יותר באותה דיעה ואין לנו (עדיין) דוגמא מייצגת לדעה אחרת אני מעלה עניין נוסף:

מה לגבי בעלי אופנועי ים (או כל כלי שייט אחר שניתן להוריד לים רק בחופים הפתוחים). אנחנו למשל, היינו בעבר נוהגים להוריד סירת קטמרן גדולה בחוף הנ"ל עם הרכב עד הים כי לא היה שום מקום אחר שאיפשר את זה. אגב, זה לא היה עם רכב 4X4, אלא עם הוולוו 245 האגדית... (לכל מוטרדי הגורר/ לא גורר). אז, כמעט ולא היו ג'יפים על החוף ולא נראה לי שזה הפריע למישהו. להיפך- בד"כ זאת הייתה אטרקציה...

מה בעניין אנשים אלו?
אני מזכיר, השרשור במקור בא לבדוק כיצד ניתן להשפיע על "תדמית בעלי הגיפים" (ג'יפאים...).

סטובצקי
05-05-08, 12:46
חוף הים משמש להגעה למים (מוזר אבל עובדה),קשה לפסוח עליו.
הים משמש אותנו למגוון דברים , משפיכת פסולת ועד דייג עם רשתות וחומרי נפץ.
בין השאר יש גם גולשים , אופנועי ים דייגים וגם ילדים שבונים ארמונות.
וכמובן לא לשכח את הצבים , הציפורים והדגים .
לבוא בטענות דווקא לגיפים זה פשוט פופוליסטי.
לי לדוגמא מפריע הילד הקטן שחופר עם כף פלסטיק בור ומפריע לי לעמוד בזוית הנכונה כדי לחסום את הרוח .....
הטענה שלי היא כזו שפשוט צריך להקצות קטעים מתאימים לכולם כדי שכולנו נהנה מהים .
לפי מה שמסתמן נוציא את הגיפים מהחוק וגם את הטרקטורונים וגם את אופנועי הים ובהמשך , כדי להוריד את תאונות הדרכים גם לא נחדש רשיונות לרכבים .
נכון שיש צורה לכל דבר , גם בפינה של גיפים , אם אחד יחליט לעלות חול לשמים או לעשות "צלחות " , או הטרקטרונים שנוסעים על קו המים ומפריעים לדייג ולילדים ולמנגל (וגם לכלב שלי), מקומם לא פה .
אבל לחסום ירידה למים , אני לא חושב שזו הדרך.
הלובי שלנו חלש מאז שהמצב הגיע לזה שיש מינוח " בעלי גיפ" -(ממש כמו בעלי הרשיון על אופנוע ים שלא מבינים דבר בדו קיום וחוקי הים הלא כתובים ומקוממים את כולם ).
דוגמא הפוכה - אהבתי מאוד לעשות את הדרך בתוך המים בשמורת ציידא (במסלול האדום ).
לאחר שכבר פעמיים נתקלתי בהולכי רגל שבאים ממול , פשוט הפסקתי . למרות שלהולכי רגל יש מסלול משלהם להליכה במים . אז מצד אחד צריך להרגיע ולתת גם לנו במה להנות ומצד שני צריך למצא דרך איך נציג עצמנו בצורה יותר חיובית.
( זו היתה הוצאת קיטור )
שלומי

Gilad
05-05-08, 13:28
אני דווקא כן מגיע עם הג'יפ עד קוו המים כשאני הולך לים. אני "חובב ים" מושבע, גולש קייט בזמני הפנוי (כשיש כזה) ומגיע לים כל השנה.
עם כל הכבוד, אני חושב שמשפחה שיושבת בחוף, עושה על האש ומשאירה הר של שקיות זבל (במקרה הטוב) או סתם 2 טון זבל שנשאר אחרי שאנשים עשו מדורה בערב, יוצרים הרבה יותר נזק ממני.
אני לא נוסע לאורך החוף ולא דורס ילדים קטנים - יורד עם החברה מהשביל שמקביל לחוף דוך לקוו המים וישבים בצל הרכב. משתדל תמיד למצוא מקום מבודד וריק יחסית (עד כמה שאפשר) גם בשבילנו וגם בשביל להפריע כמה שפחות לשאר האנשים בחוף.

לא בא להתחסד בפני אף אחד אלא להראות שהשד לא נורא כל כך וכמו תמיד - יש ויש.

מה שכן, את רוכבי הטרקטורונים/אופנועים/ג'יפים שנוסעים על קו המים או משתוללים הייתי מכחיד בו במקום...

גלעד

Tzvika-Pick
05-05-08, 14:02
אני דווקא כן מגיע עם הג'יפ עד קוו המים כשאני הולך לים. אני "חובב ים" מושבע, גולש קייט בזמני הפנוי (כשיש כזה) ומגיע לים כל השנה.
עם כל הכבוד, אני חושב שמשפחה שיושבת בחוף, עושה על האש ומשאירה הר של שקיות זבל (במקרה הטוב) או סתם 2 טון זבל שנשאר אחרי שאנשים עשו מדורה בערב, יוצרים הרבה יותר נזק ממני.
אני לא נוסע לאורך החוף ולא דורס ילדים קטנים - יורד עם החברה מהשביל שמקביל לחוף דוך לקוו המים וישבים בצל הרכב. משתדל תמיד למצוא מקום מבודד וריק יחסית (עד כמה שאפשר) גם בשבילנו וגם בשביל להפריע כמה שפחות לשאר האנשים בחוף.

לא בא להתחסד בפני אף אחד אלא להראות שהשד לא נורא כל כך וכמו תמיד - יש ויש.

מה שכן, את רוכבי הטרקטורונים/אופנועים/ג'יפים שנוסעים על קו המים או משתוללים הייתי מכחיד בו במקום...

הוצאת לי את המילים מהפה. מסכים במאת האחוזים.
קטונתי מלקרוא לעצמי ג'יפאי (או אפילו כבעל ג'יפ) אבל אחת הסיבות שאני מחזיק ברכב כפול הנעה וכנראה גם אמשיך להחזיק בכזה היא הים.
אני לא מתפרע, אני לא יורד לחופים עמוסים בהולכי רגל ואני לא חונה על ילדים קטנים שבונים ארמונות בחול. אני גם לא חושב שהקוליסים שאני משאיר מאחורי זה מה שישפיע באופן משמעותי על אוכלוסיית הצבים, שיש לה 1001 בעיות אחרות חמורות הרבה יותר.

ERAN NO 1
05-05-08, 14:02
אין אין לזה סוף !

"אנחנו" שוחטים פרות עגלים תרנגולות ברוזים אווזים חזירים בשביל אוכל והנאה (של חלקנו) ומה שמעניין אותנו זה צבי הים
גם אני יורד עם הג'יפ לים היכן שיש רכבים נוספים וכן משתדל לרדת ישר מהכביש לכיוון הים ולחנות בלי לנסוע לרוכבו אני ממש נהנה מזה לשבת על החוף שכל הציוד לידי ושמור.
כל המתחסדים האלה שנזכרו פתאום בצבים לאחר שהחוק יצא הם היו לפני החוק שאז כן ירדתם לחוף מה השתנה חוץ מהחוק (בסדר מודעות) עדיין הכול מתחיל ונגמר בחינוך.
אם אתה משתולל לרוכבו של חוף הים לשם "דאווין" מגיע לך שתחטוף דו"ח אנשים כמוני שיורדים ישר לים וחונים לא רואה בזה פסול.

ויונתן אם החברים שלך לא רוצים לראות ג'יפים שלא ילכו להיכן שיודעים שיש ג'יפים יש מספיק חופים ללא כניסה
יש היום כל כך הרבה ג'יפים 4X4 במדינה זאת כבר לא קהילה זאת מציאות
בחוף הים באכזיב לדוגמא הלכו צעד קדימה וחסמו על ידי בולדרים את כל רצועת החוף פשוט וקל
צריך לעשות אותו דבר בכל מקום שבו יש חשש לפגיעה בבעלי חיים (הצבים בד"כ מטילים את ביציהם ב"דיונות" הקטנות מעבר לקו החוף וקוליס לדעתי לא אמור להפריע להם לחזור לים)
ולאפשר חופים מסויימים לאנשים בעלי רכבי 4X4 לרדת עד לקו המים .

דרך אגב מה ההבדל בחוק בין הים לכינרת גם שם יש עשרות רכבים ולא רק 4X4

GodsFather
05-05-08, 14:53
אני חושב שיש כאן התייחסות לא נכונה לאנשים שלמעשה החוק אמור להגן מפניהם.

טיפוס האדם שעושה "שופוני" , שמתלהם ואינו מתחשב באיש , שנוקט באלימות כמוצא ראשון ועוד כל מיני דברים שאפשר לומר על אותם "ערסים" , הוא הסיבה שהחוק הזה נוצר. כי יש כאלה שבלי חוק וקנסות, לא חושבים ולא מתחשבים וגם אם יש חוק , אז עד שהם לא רואים את השוטר שעושה להם "נו נו נו" , הם ימשיכו לשים עליו פס. ועל הדרך באו הירוקים והצטרפו לקרדיט על החוק.

אני לא מדבר על אנשים כמו יונתן או גיא או אסף או כל אחד אחר פה שנוסע כמו ילד טוב, מתחשב בסביבה, רוצה להנות מהים והדרך אליו והוא פשוט נפגע מהחוק כי החוק (הספציפי הזה) לא מסנן לפי גזעים אלא קולקטיבי, כי זו מדינת "כל אזרחיה" (זו לא , אבל בשביל המקרה נגיד שכן).

הבעיה העיקרית שלנו, ואני ואחרים אומרים זאת לא פעם בפורום היא שאנחנו יודעים רק להקליד. כי אנחנו עובדים למחייתנו, כי אנחנו עצלנים מכדי לארגן את כל העסק הזה כשאין בקצה שכר אישי, כי אנחנו לא מסוגלים להתאגד אם לא שמים לנו בשר מול העיניים או מעלה מאתגר... אז אנחנו סובלים וחופרים במקלדת והרגל רועדת תוך כדי מעצבים , והעולם ממשיך כסדרו.

אז תמשיכו לכתוב על כמה שההם לא בסדר ושאנחנו כן , אבל ההם ימשיכו לעשות צרות ולגרום לעוד חוקים אפלים לצוץ ולפגוע בכם כי אף אחד לא עומד מולם.

אתם באמת חושבים שהם קוראים את הפורום הזה? אם בכלל הם יודעים לקרוא...

אני זוכר תקופה יפה שבקו החוף של תל-ברוך חנו בשורה אחד ליד השני בצורה מסודרת ומופתית ג'יפים מכל הסוגים ואפילו העכביש השחור של מוש, הילדים רצו להם ללא חשש וההורים נהנו להם מהמים והבריזה... היו זמנים...

Gilad
05-05-08, 15:01
הבעיה היחידה היא ש"אותנו" קל לתפוס ואילו אני רוצה לראות שוטר שעוצר נהג טרקטורון/אופנוע מתפרע...

רק סיור של מסוק מעל קוו החוף יכול איכשהו להרתיע אותם וגם זה אני לא בטוח

יונתןמצפה
05-05-08, 17:15
אני אנסה לעשות סדר:

קודם כל, השרשור הזה לא מכוון לכל אותם מתפרעים שעליהם/ נגדם (אני חושב) יש קונצנזוס.
דבר שני, אני מזכיר שנושא השרשור הוא לווא דווקא חוף הים כי אם תדמית בעלי הג'יפים. אני אסביר:
לפעמים, כשאני סתם מטייל להנאתי בשביל ג'יפים מסומן וכשר, וצריך לעקוף קבוצה של הולכי רגל, אני נתקל במבטים זועמים, ולעיתים גם היערות מהסוג של :"אפשר גם ברגל..." או "לכל מקום הם מגיעים..." וזאת למרות שאני מאט עד כדי אפס מהירות, מחכה בסבלנות, לא צופר או מרים טורים, וגם לאחר שאני עוקף אני נוסע לאט כמה עשרות מטרים ע"מ לא להרים עליהם אבק.
ולשם ההבהרה- אני גם מכיר טוב את הצד השני של המטבע. (ראו את חתימתי האישית).

מה זה אומר?
כולנו ברברים? הולכי הרגל לא מבינים? הג'יפ הוא כלי רכב שלילי? או אולי הרוב הדומיננטי (ז"א אלו שזוכרים ולווא דווקא הרוב האמיתי) של בעלי הג'יפים הם אלו שיוצרים את התדמית הזו...?
מי שייך לרוב הדומיננטי?

באופן אישי אני כבר לא יורד לים כי לא בא לי להרגיש שמשייכים אותי לקבוצה שאיני רוצה ליהיות חלק ממנה.

ערן, ישנה בעייה שלא לקחת בחשבון. אין לנו עודף ים! באיזור חיפה, יש לך מספר אפשרויות אם אתה רוצה חוף חולי:
א. ללכת לאיזור ה"camel" ולסבול את המוני ישראל עם מוזיקה וצפיפות איומה. (כשעצרנו שם לגלידה כל מה שרציתי זה לעוף משם).
ב. טיפונת יותר דרומה- יותר טבעי אבל כמות אנשים אין סופית.
ג. האיזור הפתוח- כמות אנשים סבירה ומגרש חנייה של ג'יפים על קו המים.
ד. לנסוע דרומה על כביש החוף, להחנות את הוטו בשוליים ולצעוד כחצי ק"מ עד האיזור השקט והנעים והפחות מומלץ לשחייה.

השאלה שאני מעלה כאן לדיון זה לא מה אפשר לעשות/ איזה חוף להקצות לג'יפים וכו', או האם זה שהצד השני פשוט לא מבין/ לא מכיר אותי זה בעייה שלו... אלא:

מה כל אחד מאיתנו יכול לעשות ע"מ להתחשב יותר ברגשות של אחרים במטרה אולי לשפר ולו במעט את התדמית הזאת...

יונתן

ERAN NO 1
05-05-08, 17:48
ערן, ישנה בעייה שלא לקחת בחשבון. אין לנו עודף ים! באיזור חיפה, יש לך מספר אפשרויות אם אתה רוצה חוף חולי:
א. ללכת לאיזור ה"camel" ולסבול את המוני ישראל עם מוזיקה וצפיפות איומה. (כשעצרנו שם לגלידה כל מה שרציתי זה לעוף משם).
ב. טיפונת יותר דרומה- יותר טבעי אבל כמות אנשים אין סופית.
ג. האיזור הפתוח- כמות אנשים סבירה ומגרש חנייה של ג'יפים על קו המים.
ד. לנסוע דרומה על כביש החוף, להחנות את הוטו בשוליים ולצעוד כחצי ק"מ עד האיזור השקט והנעים והפחות מומלץ לשחייה.

יונתן

ככול שעובר הזמן יותר ויותר 4X4 נכנסים לשוק המכוניות אני חוזר זאת לא קהילה זאת מציאות כול צבוע שהיום אומר ככה מחר יקנה ג'יפ ויתנהג אותו דבר.
אותי לא מעניין מה אומר אדם זה או אחר או גרינפיס ירוקים איך שתקראו להם אותי מעניין איך החוקים שנחקקים כאן ערב והשכם מתייחסים למציאות של רכבי 4X4

וים יש הרבה עודף! לך ולחברייך (לא אישית ובלי להעליב) מפריע ג'יפים (על החוף) מוסיקה ערסים וצפיפות לי מפריע רק ערסים וצפיפות ובכל מקום שיש חוף מוכרז ומגודר זה קיים שם
אני בעד חוק נגד ירידת ערסים לקו 100 מטר מהים והשמעת מוזיקה (בעיקר מזרחית)
ולאותם אלה שמפריע להם ג'יפים או שאומרים לך אפשר גם ברגל יש רק משפט אחד
"שימותו הק......"

מה אנחנו יכולים לנסות כדי לשפר את התדמית להתנהג כמו בני אדם קודם כל ולחנך את ילדנו בהתאם!

GodsFather
05-05-08, 18:01
או שכולנו נעשה הסבת מקצוע למורים ונלמד דרך ארץ ו"כיצד להתנהג נכון עם ג'יפ ובטבע בכלל וכמו בני אדם מתורבתים ועוד כל מיני דברים יפים שנכנסים פה בגרשיים"

או שנבין שהם זה הם ואנחנו זה אנחנו , אנחנו כותבים פה , הם משתוללים שם.
אולי נקים משטרת תרבות ? סוג של אליטת ג'יפאים (ולא בעלי ג'יפים) שיודעים איך צריך להתנהג , נצא במסע פרסום ושיווק שאפילו גרינפיס ושאר תומכי מרצ יאהבו אותנו וירצו לקנות סופות.

בוא נוציא סטיקרים עם אמרה שתבדיל בינינו לבינם..אממה, עניין של ימים עד שהם ימצאו את דרכם לסטיקרים האלה גם והופס ההבדלה בוטלה.

נקים מועדון שמסנן את החברים שלו לפי מבחן ערכים בכתב ובמציאות...באמת מישהו יעשה את זה?

יונתן ושות' , בחברה פתוחה יש סוגים שונים של אנשים, לטוב ולרע. כשהם יושבים ושותים להם בירה ביחד ומפצחים פיצוחים הם יכולים לדבר על החנון ההוא (אתה/אני/אחרים פה) ולצחוק כשם שעכשיו אנחנו שותים לנו קפה מכונה ומקלידים... או שותים בירה ומפצחים כשאנחנו נפגשים בכניסה למשל"ט או בכל מקום אחר...

יונתןמצפה
05-05-08, 18:23
ערן, אמיר - יש לי הרגשה שאתם מפספסים את מה שאני מנסה להעביר.
ערן- תקרא שוב את השרשור. ג'יפים שנמצאים על קו החוף וזהו לא מפריעים לי להינות. הצגתי כאן דעה שונה של חברים על מנת להראות את פער הגישות שלא תמיד נמצא משני צידי המטבע.
זה מוביל אותי אליך אמיר- אתה כתבת:

שהם זה הם ואנחנו זה אנחנו .
אני חולק עליך. הם זה אנחנו ואנחנו זה הם.

רוצה דוגמא?
מסעות העבירות שאתה כ"כ אוהב. יש לזה הרבה מתנגדים. לא אומר שהם צודקים אבל כן יש אנשים שזה מפריע להם. מבחינתם- אתה זה אותם אלו "ששותים בירה ומפצחים" כדבריך.

לא יעזור, היום כל מי שיש לו ג'יפ שייך לקהילה הזאת . (שלדעתי היא בכלל לא קהילה). לא משנה אם הוא קנה ג'יפ אתמול, או שהמציא את נחל ערוד.

יש כאלה שרואים ג'יפ משופר מאד וישר מתמלאים אנטי (יש לי חברים כאלה...), מבחינתי, הם לא מבינים הרבה. אבל זאת המציאות.

שאלה: אתה מתפס לך במשלט 21 שבמקור הוא בכלל שביל שסומן כשביל להולכי רגל. במקביל אליך, ישנה משפחה עם ילדים קטנים וחמודים שסוף סוף הצליחו לצאת לטיול ותכננו טיול רגלי אינטימי לפי מה שהם ראו במפה.
אין ביניכם חילופי דברים ולכאורה אין כאן בעייה. רק לכאורה, כי יכול ליהיות שאותו אבא הוא מחוקק ש"נפגע" ממך בפעם הראשונה ומיד בתום הטיול יפעל לחסימת הקטע או כל חוק דרקוני אחר. אני שואל כיצד תנהג?
1. תמשיך כאילו כלום כי כבר מזמן זה שביל ג'יפים וגם לך מגיע להינות עד שמצאת זמן בין המבחנים.
2. תעשה אחורה פנה ותשאיר את המשפחה לבדה.
3. תשאל אותם אם זה מפריע להם.
4. תחכה שהם יסיימו את העליה ורק אז תמשיך. (אתה יכול בינתיים לעשות קפה)
5. משהו אחר..

החיים הם לא שחור ולבן, ובגלל זה הם זה אנחנו ואנחנו זה הם למרות ההבדלים התהומיים..
הכל קשור, ולנו (כל אחד בעצמו) נשאר להחליט כיצד ננהג.

GodsFather
05-05-08, 20:37
יונתן , הם זה הם ואנחנו זה אנחנו , כי הם לא חושבים על "איך נעשה שיהיה בסדר לאחרים" כמו שאתה ושאר החבר'ה פה חושבים...הם רק חושבים על איך למשוך תשומת לב ואיך שיהיה להם נוח כי לא איכפת להם מהזבל שהם משאירים מאחור (הרי אתה תאסוף את זה,לא?) ואם יש להם קהל שמריע, אין מה שיעצור אותם ובוא תנסה לעצור אותם בכוחות ידיך.

וכן, הייתי מחכה שהם יסיימו את המעלה, מכין קפה ברגוע ונהנה מהנוף , כי אני בא בשביל הנוף ואני לא במרדף אחרי השעון או המעלה הבא. ככה גם החברים שסובבים איתי. את אלה שיוצאים נגדי (ויש לא מעט כאלה לצערי) אני לוקח לטיול כדי שיראו שאני לא כמו המתוייגים כ"הם" וככה אני מפחית ממעגל השונאים אותנו.

לגבי התחרויות , למעט אירוע אחד שבוטל בגלל יתוש ביצות עלוב והרבה פוליטיקה מסביב, לא ידוע לי על התנגדות של ירוקים אלא של גורמים אחרים מצד החוק, והאירועים התרחשו בכל סוג שטח שקיים במדינה הזו למעט שלג (חומר למחשבה...).

גיא
05-05-08, 23:24
יונתן ידידי

אני מציע לחסום את הגישה לאינטרנט ולהקים קומנדו / מיליציה שתעסוק בלנקב צמיגי יפנומטיות ....

ככה כל הבעיות יבואו לפיתרון.

כמה פעמים עלה פה הנושא הזה של אנחנו מקלידים ולא עושים כלום.

אז יאללה .. תעשה, כשאני הבעתי רצינות, צחקו עלי. כשדרור ברלי הראה רצינות צחקנו עליו ...

קדימה, יודע למה יש חוקים שמפלים לרעה אוכלוסיה זאת או אחרת ? כי יש תמיד אוכלוסיה אחרת שיש לה זמן / סבלנות לשחק בקקי.

לנהגי המשאיות והמוניות יש מחיר משלהם לסולר, מחיר שהוא נמוך משלי. אני רוצה גם, הם לא חוסמים כבישים כי אין להן שום סיבה. למה אני לא חוסם כבישים ? אולי יורידו לי את מחיר הסולר גם ?

קדימה ... לעסק, סרג'יו !

נמרוד
06-05-08, 11:23
אתם מקטרים על איך אנשים אחרים מתנהגים? זה מה יש. שבע מליון תושבים בישראל, 7 מיליארד בעולם. כל אחד מתנהג אחרת.

אני אחראי ורק להתנהגות שלי ושל ילדי, על החינוך שלהן אני בכל זאת אחראי עד גיל 18. אולי אני מנסה להשפיע על הקרובים לי מיידית, וגם זה לא תמיד.

בדוגמא של יונתן על משלט 21 - חד משמעית, אני הייתי עוצר בצד, נותן להם לעבור, מחייך, שואל אם יש להם מספיק מים. ואתה יודע מה? אם רואה שיש שם הרבה הולכי רגל, משפחות - עושה אחורה פנה ועוזב.

בשרשור שננעל מישהו כתב על הבטיחה. אני מכיר את הבטיחה והזאכי עוד מלפני שהיה לי ג'יפ, בצבא היינו נוסעים שם עם ג'פסים. במשך שנים בכל טיול לאזור היינו משלבים את הקטע הקצר והנחמד הזה. בפעמיים האחרונות שלי שם ראיתי שהשבילים מטוילים יותר ויותר על ידי הולכי רגל, משפחות מזדמנות, שיירות של ג'יפים עמוסים של טיולים בתשלום. כשאני נוסע בשביל המסומן שבו נסעתי תמיד במים בין השיחים ובאה מולי משפחה ברגל - אין לי ברירה אלא לסוע רברס כל הדרך. אז את הבטיחה אני עוזב - בג'יפ - ומשאיר להולכי רגל.

כנ"ל את חופי הים. גם אני כסטודנט עם הסמוראי נהגתי לרדת לחופי חיפה בכיף. וכן, הייתי נוסע דרומה, או יורד מכביש החוף צפונית לעתלית ונכנס לחופים שאין בהם הרבה אנשים. לרדת לחוף הקשתות או הסטודנטים עם ג'יפ, איפה שבבירור יש הרבה אנשים - נראה לי לא לעניין, אז אני הפסקתי, וכשאני נוסע לים בחיפה עם בנותי - אני בכלל עושה את זה בפריבט, וחונה כמו כולם בחנייה, ויורד ברגל.

הג'יפ נועד לקחת אותי למקומות אחרים. שם, בנגב, יש מספיק מקום לכולם, וכשאני כן פוגש מטיילים רגליים אלו מטיילים אמיתיים, שמעריכים את זה שהם לא לבד לגמרי, ואת הטעם של כוס קפה שחור שלא הם סחבו על הגב, ואת העזרה עם בקבוק מים או הורדת משקל שקית הזבל מהתיק שלהם.

יונתןמצפה
06-05-08, 12:17
אתם מקטרים על איך אנשים אחרים מתנהגים? זה מה יש. שבע מליון תושבים בישראל, 7 מיליארד בעולם. כל אחד מתנהג אחרת.

אני אחראי ורק להתנהגות שלי ושל ילדי, על החינוך שלהן אני בכל זאת אחראי עד גיל 18. אולי אני מנסה להשפיע על הקרובים לי מיידית, וגם זה לא תמיד.

בדוגמא של יונתן על משלט 21 - חד משמעית, אני הייתי עוצר בצד, נותן להם לעבור, מחייך, שואל אם יש להם מספיק מים. ואתה יודע מה? אם רואה שיש שם הרבה הולכי רגל, משפחות - עושה אחורה פנה ועוזב.

בשרשור שננעל מישהו כתב על הבטיחה. אני מכיר את הבטיחה והזאכי עוד מלפני שהיה לי ג'יפ, בצבא היינו נוסעים שם עם ג'פסים. במשך שנים בכל טיול לאזור היינו משלבים את הקטע הקצר והנחמד הזה. בפעמיים האחרונות שלי שם ראיתי שהשבילים מטוילים יותר ויותר על ידי הולכי רגל, משפחות מזדמנות, שיירות של ג'יפים עמוסים של טיולים בתשלום. כשאני נוסע בשביל המסומן שבו נסעתי תמיד במים בין השיחים ובאה מולי משפחה ברגל - אין לי ברירה אלא לסוע רברס כל הדרך. אז את הבטיחה אני עוזב - בג'יפ - ומשאיר להולכי רגל.

כנ"ל את חופי הים. גם אני כסטודנט עם הסמוראי נהגתי לרדת לחופי חיפה בכיף. וכן, הייתי נוסע דרומה, או יורד מכביש החוף צפונית לעתלית ונכנס לחופים שאין בהם הרבה אנשים. לרדת לחוף הקשתות או הסטודנטים עם ג'יפ, איפה שבבירור יש הרבה אנשים - נראה לי לא לעניין, אז אני הפסקתי, וכשאני נוסע לים בחיפה עם בנותי - אני בכלל עושה את זה בפריבט, וחונה כמו כולם בחנייה, ויורד ברגל.

הג'יפ נועד לקחת אותי למקומות אחרים. שם, בנגב, יש מספיק מקום לכולם, וכשאני כן פוגש מטיילים רגליים אלו מטיילים אמיתיים, שמעריכים את זה שהם לא לבד לגמרי, ואת הטעם של כוס קפה שחור שלא הם סחבו על הגב, ואת העזרה עם בקבוק מים או הורדת משקל שקית הזבל מהתיק שלהם.

נמרוד-

לדעתי זאת צריכה ליהיות הגישה.

השרשור לא בא בשביל לקטר על ההתנהגות של אחרים אלא לנסות ולהראות עוד צדדים של דרכים כיצד לנהוג. וגם, לראות ואולי ללמוד מדעות של אחרים.

אתה תיארת את זה יפה!

Gilad
06-05-08, 13:08

משפט אחד שממצה לדעתי את רוחו של ג'יפאי אמיתי!

לצערי את היעוד הזה של הג'יפ הוא ממלא פעם בהרבה זמן, בשאר הזמן הוא משמש לטיולים קלב ולהגיע בנוחות לחוף הים...

ERAN NO 1
06-05-08, 17:49
הג'יפ נועד\נולד לנסוע בכל מקום שבו 2X4 לא מסוגל זה יעודו !
כל אחד יכול להגדיר לעצמו למה ולהיכן הגי'פ שלו נועד וכל אחד שיגדיר לעצמו מיהו ג'יפאי

אני לא אכבד אף אחד שלא מכבד אותי. מבחינתי מטיילים רגליים הם או פרימיטיביים או כאלה שאין להם את האפשרות לטייל עם ג'יפ וכנראה לא מבינים את ההנאה שבדבר או שהם פשוט אוהבי לכת.

אין לי בעיה עם אף אחד מהם להפך אבל כל עוד הם מכבדים ומקבלים את רצוני לטייל עם רכב ממונע.

יונתןמצפה
06-05-08, 18:16
מבחינתי מטיילים רגליים הם או פרימיטיביים או כאלה שאין להם את האפשרות לטייל עם ג'יפ

איך מדיון על תדמית בעלי הג'יפים הענו לקביעה כמו זו שנכתבה??

ERAN NO 1
06-05-08, 22:46
יונתן סלח לי שאני אומר לך את זה אבל יש לך בעיה
אתה נתפס למשפט מסוים ולא רואה את התשובה הכוללת אותו דבר גם עם תגובתי הקודמת שהפנת אותי למהות השרשור תאמין לי הבנתי אותך בפעם הראשונה ולא בטוח שאתה אותי אז אני אנסה לכתוב יותר ברור:

"תדמית בעלי הג'יפים" אתה באמת מאמין שמעשה זה או אחר ישנה את ה"תדמית" של בעלי הג'יפים
אתה כבעל ג'יפ מרגיש אחריות או חשיבות לשינוי התדמית?
אני יכול להבטיח לך ב100% שאותו בחור שהעיר לך בטיול ש"אפשר גם ברגל" לא ישנה את דעתו גם אם נמרוד יעשה פרסה לידו ויניח לו לנפשו דוקא כי הוא השיג את מטרתו והיא שלא יטיילו עם ג'יפ בשטח אולי כשהוא בעצמו יטייל בג'יפ בעצמו דעתו תשתנה.
אתה יודע מה אולי עלינו על משהו התדמית תשתנה כשהם בעצמם יטיילו בג'יפ!
ומה עם התדמית של המטיילים ברגל ולא אלה שנמרוד הזכיר, אלא אלו שמשאירים את הזבל וניירות הטואלט בשטח כי אין להם כח לסחוב אותו בחזרה לא מזמן היה שרשור על מה שקרה בפסטיבל בומבמלה ואלו אנשים שמטר מהם יש פח.
אז שוב פעם תגיד לי מה זה קשור לתדמית הג'יפאים? קשור! אין דבר כזה תדמית יש כאלה שהם בעד ויש כאלה שהם נגד בכל נושא כל אחד ממניעיו

אבא שלי תמיד אמר לי "שתתבגר לא תתיחס למה שכל אחד אומר" אתה עדיין צעיר זה יעבור לך

המטרה שלך בשרשור הזה היא שיפי הנפש יכתבו לא להשתולל ליד אנשים, לא לרדת משבילים, מסומנים, לא לעשות רעש בשכונה, לא לשפר, לא להגביה, לנסוע רק בכביש ולא בים או רק בדרום או רק בצפון וכן הלאה וכן הלאה
כמו שכבר כתבו מקודם כל אחד מביע את דעתו ומתנהג כפי שחונך בבית

coas
07-05-08, 00:45
קצת נסחפתם עם הקביעות הסוציולוגיות אנתרופולוגיות..
הסכמנו כבר שלא יורדים עם הג'יפ לחוף.

יש לכם בעיה עם הדימוי של הג'יפאים (לי אין, ש**** לי)? פנו לרני רהב, תמורת חבילת מרשרשים עבה יכשיר את השרץ.

ד ו ר ו ן
07-05-08, 15:40
שאלה: אתה מתפס לך במשלט 21 שבמקור הוא בכלל שביל שסומן כשביל להולכי רגל. במקביל אליך, ישנה משפחה עם ילדים קטנים וחמודים שסוף סוף הצליחו לצאת לטיול ותכננו טיול רגלי אינטימי לפי מה שהם ראו במפה.
אין ביניכם חילופי דברים ולכאורה אין כאן בעייה. רק לכאורה, כי יכול ליהיות שאותו אבא הוא מחוקק ש"נפגע" ממך בפעם הראשונה ומיד בתום הטיול יפעל לחסימת הקטע או כל חוק דרקוני אחר. אני שואל כיצד תנהג?
1. תמשיך כאילו כלום כי כבר מזמן זה שביל ג'יפים וגם לך מגיע להינות עד שמצאת זמן בין המבחנים.
2. תעשה אחורה פנה ותשאיר את המשפחה לבדה.
3. תשאל אותם אם זה מפריע להם.
4. תחכה שהם יסיימו את העליה ורק אז תמשיך. (אתה יכול בינתיים לעשות קפה)
5. משהו אחר..
.
לא יודע מאיפה הבאת את זה, השביל הוא שביל לרכב מתחיל כשביל של קק"ל וממשיך כדרך רכב-דפוקה אמנם אבל דרך רכב.

כמו שלהם יש זכות לטייל שם אז גם לי יש זכות כזאת-בכפוף לכללי דרך ארץ נורמליים כלומר לא להפחיד אף אחד בנסיעה קרובה מידי, לא להעלות אבק בדיוק לידם, להאט במעבר בסמוך ולעיתים לעצור לגמרי ולת להם לעבור, לחייך/להגיד שלום עם הראש וזהו, לא תורה מסיני רק מעט דרך ארץ.

eran4x4
07-05-08, 16:23
דורון

תבדוק במפה ותראה ששביל הקק"ל הירוק הופך לשביל הולכי רגל ירוק שעל שניהם מסומן שביל ישראל שמטשטש את הסימון של שביל הולכי הרגל.....

הדרך הדפוקה היא מסלול רגלי שנכבש ע"י ג'יפים לפני כ 5 שנים ומאז מצבו הולך ומתדרדר בזכות ההצלבות והחפירות.

ד ו ר ו ן
07-05-08, 16:28
צודק, עכשיו אני שם לב לכך אבל בעבר בתאום מעבר מסודר מול פקח באזור (זה נחשב גן לאומי) לא היתה התנייה למעבר רכבים בשביל.

נמרוד
10-05-08, 01:53
ערן (no 1) לדעתי טיפסת על עץ גבוה והסתבכת עם ההסברים המפותלים שלך... המשפט שיונתן ציטט צורם מאד. תקרא שוב את מה שאתה כותב ותראה שאתה "קצת" מגזים.

יונתןמצפה
11-05-08, 13:07
שלום שוב!
מצטער על העיכוב בתגובה, הייתי מספר ימים בירדן ללא גישה למחשב. (כן, טיול רגלי...)

ערן- כשאני מצוטט אותך אתה טוען שאני מוציא את דבריך מהקשרם אז אני לא אעשה את זה הפעם.
לדעתי אתה עדיין מפספס את העניין, לכן אני מתעקש להגיב על מה שכתבת, בשביל שיהיה ברור...

אני ממש לא מנסה לשנות את תדמית הג'פאים, אין לי כוונות להילחם בתחנות רוח. אני בסה"כ מנסה ליצור דיון פורה שבו כל אחד יוכל להאיר את עיננו לדברים שאולי לא חשבנו עליהם. חשוב לי (בכל דבר שאני עושה) לנסות למזער את הפגיעה שלי או ההפרעה שלי לאנשים הסובבים אותי. פתחתי את השרשור בעקבות מקרה שהאיר את עיני למשהו שלא הייתי לגמרי ער אליו. ככה אני.
אם לך אין את הצורך הזה ולא אכפת לך באם מעשיך פוגעים או יוצרים הפרעה אצל אחרים (ללא קשר למעשה או למי צודק) אז השרשור הזה לא מיועד לך. אתה לא תפיק ממנו כלום!

נכון שקראתי לשרשור הזה "תדמית הג'יפאים" וגם כתבתי את זה:

"השאלה שאני מעלה כאן: מה כל אחד מאיתנו יכול לעשות ע"מ להתחשב יותר ברגשות של אחרים במטרה אולי לשפר ולו במעט את התדמית הזאת..."

אם צריך למחוק את המילה "תדמית" בשביל להדגיש את החלק הראשון של המשפט, לך על זה. הכוונה שלי היא שהתדמית הזו, מקורה ביותר מדי מקרים שבהם אין התחשבות מצד בעלי הג'יפים באחרים ואת זה אני רוצה למזער, לא את התדמית עצמה שהיא התוצאה של זה.

מה שכתבת לגבי מטיילים רגליים, בומבמלה וזבלנים, מוכיח שאתה לא מכיר את התרבות הזאת או שקיבעת לעצמך דיעה ואתה לא מסוגל להשתחרר ממנה. מה הקשר בין משפחה שעושה טיול שבת במשלט 21 והזבל בבומבמלה???

ברשותך, רק ציטוט קטן (מצטער, אני לא מתאפק...) :

המטרה שלך בשרשור הזה היא שיפי הנפש יכתבו לא להשתולל ליד אנשים, לא לרדת משבילים, מסומנים, לא לעשות רעש בשכונה, לא לשפר, לא להגביה, לנסוע רק בכביש ולא בים או רק בדרום או רק בצפון וכן הלאה וכן הלאה
כמו שכבר כתבו מקודם כל אחד מביע את דעתו ומתנהג כפי שחונך בבית

שום דבר מהנ"ל זאת לא המטרה שלי! (ולראיה: הג'יפ שלי מוגבה, משופר, נוסע בדרום ובצפון)

את הדיעות שלי בנושא שמירת טבע אני דואג להשמיע בשרשורים המיועדים לכך, ואגב, הם לא תמיד מה שאולי נראה לך...

שבוע טוב!

יונתן

ERAN NO 1
12-05-08, 15:12
גם טיפסתי גם הסתבכתי גם התפתלתי גם צרמתי וגם "קצת" הגזמתי
וכל זה בכמה תגובות עניניות (לטעמי) לשרשור.
זכותך\ם לחשוב כך וזכותי לא.דרך אגב זה מתקשר מאוד עם השרשור הזה.

יונתן אתה נראה לי לפחות על פי מה שאתה כותב בחור עם ראש על הכתפיים!
לא נראה לי שמישהו כאן יכול לחנך אותך או להגיד\להוסיף לך על איך מתחשבים בזולת (אני מאמין שקיבלת את זה בבית) כי זאת בקלות יכולה היתה להיות הכותרת של השרשור הזה.
ולאו דוקא בנושא ג'יפים.

לגבי התשובה שלך אבחר לא להגיב כי במשפט אחד אתה אומר משהו ובמשפט השני סותר את עצמך ובעיקר בגלל שהיא מסולפת ומצוטטת כאילו היית באגודת העיתונאים.

ד.א יש כאן עוד תגובות שהן בדעתי ;)

נימי
05-07-08, 20:38
בהמשך ישיר לשירשור,
בידיוק מזה אני חששתי שהייתי עם הילדים שלי בחוף הים
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3564199,00.html

UNIX
05-07-08, 20:57
לא הי לי כח לקרוא את הכל אבל קראתי כמה תגובות
כרגע אין לי ג'יפ אבל אם היה כן הייתי יורד לחוף
זה הכיף שלי אז אתה רוצה להרוס לי אותו ?
אז לאלו שבאים לים ואני זה שהורס להם את האווירה בגלל שהנוף לא פתוח מבחינתי שיילכו לחוף אחר
שום ג'יפ לא נכנס לחוף מוכרז שיש בו מתרחצים אז אל תבלבלו את המוח.

ד ו ר ו ן
05-07-08, 22:13
שום ג'יפ לא נכנס לחוף מוכרז שיש בו מתרחצים אז אל תבלבלו את המוח.
אתה חי בסרט או במדינה אחרת או הולך לחוף פרטי..

מדגם קצר של חופים בהם יצא לי לפגוש הרבה רכבים על קו המים:
שדוד באזור חוף המצודה,
אשקלון,
חיפה,
חוף דור,
זיקים,
ניצנים,
להמשיך?

רק לראות את הקוליסים ברוחב 50+ מטרים מתרגם לך כמה מהחוף מנוצל כנתיבי תחבורה ביחס לשטח שנשאר לך לשבת, יש פעמים שזה מרגיש שאתה יושב עם שמשיה על אי-תנועה ולא על חוף רחצה.

-->