PDA

צפייה בגרסה מלאה : רוקר פאנל לסופה (+פגושים ומתקונים)

kobiarava
06-05-08, 23:26
ערב טוב לכולם

עם השיפוץ של הג'יפ, החלטתי גם להוסיף מיגון סף, מהסיבות המוכרות, והתלבטתי בין מדרגות לבין רוקר פאנל. לבסוף החלטתי להשקיע קצת יותר וללכת על רוקרים, שאמנם קצת יותר מורכבים לביצוע אבל גם מקשיחים את הבודי, דבר שהיה חשוב לי כדי לשמר את הבודי המזדקן, גם לא פוגעים במרווח הגחון בשולי השלדה וגם נראים יותר טוב לטעמי.
אם כך, ניגשתי למלאכה, הזמנתי פלטות מכופפות של 4 מ"מ, עם תוספת אוברקיל קלה, לפי המידה מבית גלגל קדמי לאחורי, חתכתי במקומות המתאימים כדי להקיף את תושבות הבודי ולסיום כופפתי מדרגות צד מצינור סקדיול 40 בקוטר 1.25", שנכנסות בדיוק בין כנפון לכנפון, שוב אוברקיל קל עם איכות הצינור, אבל עם כבר עושים-שיהיה כמו שצריך.
שתי שכבות יסוד, שתי שכבות בריאות של צבע עליון שחור איכותי, ולפניכם התוצאה....

קובי

עירא
07-05-08, 03:39
נראה מעולה!
יש לך את השרטוט שהוצאת לחיתוך? (אני גם מתכנן לבנות כזה וזה יכול לחסוך לי זמן של הורדת מידות)

kobiarava
07-05-08, 08:41
נראה מעולה!
יש לך את השרטוט שהוצאת לחיתוך? (אני גם מתכנן לבנות כזה וזה יכול לחסוך לי זמן של הורדת מידות)

תודה על הפירגון. לגבי שרטוט-פשוט לא היה אחד, את הפחים המכופפים הזמנתי בטלפון, מבעל מקצוע שאני עובד איתו בד"כ ו"מבין עניין", היתר -מיקום החיתוכים-הכנתי סקיצה של צירי אורך ורוחב על חתיכת נייר, וחתכתי בהתאם עם כוס 60 מ"מ ודיסק. אם תרצה מידות אין בעיה להעלות אותן.

קובי

חנן גולומבק
09-05-08, 07:20
מבעל מקצוע שאני עובד איתו בד"כ ו"מבין עניין", קובי

אשמח לדעת מי זה ?

kobiarava
25-05-08, 23:43
חוב קטן-ככה זה נראה כשהרוקרים מורכבים, עדיין לא עד הסוף אבל כבר רואים מה יוצא. בדרך כבר מתבשלים פגוש אחורי עם מתקן מסיבי לגלגל ספייר.
לגבי יתר השיפוץ-זה כבר נושא לשרשור אחר....

לילה טוב-קובי

kobiarava
03-06-08, 20:29
הפגוש האחורי והמתקן לגלגל ספייר כבר צבועים ומורכבים על הרכב

six 4 life
03-06-08, 21:38
פצצה אחי, תתחדש:cool:

חרוזון
14-06-08, 23:46
ניראה שאתה בחור מאוד מיקצועי בתחום הרתכות והפרזול.
העבודה מקסימה.
האם אתה מעוניין לקבל עבודות נוספות?
שרון:rolleyes:

דניאל בסו
14-07-08, 19:59
תגיד ממה עשית את הציר למתקן לגלגל ספייר?

kobiarava
14-07-08, 20:03
תגיד ממה עשית את הציר למתקן לגלגל ספייר?

שאלה מצויינת, אפילו נושא לחידה, יש ניחושים?

דניאל בסו
14-07-08, 20:20
שאלה מצויינת, אפילו נושא לחידה, יש ניחושים?

וואלה אין לי מושג אני לא מצליח לזהות.......
דרך אגב נראה מעולה!!!
כמה זמן זה כבר על הגיפ?

kobiarava
14-07-08, 20:44
כמה זמן זה כבר על הגיפ?

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=28757

kobiarava
14-07-08, 20:54
עוד כמה תמונות של הציר המדובר

טלסקופ
21-02-10, 21:47
הי קובי,

אני מעלה את השרשור האלמותי הנ"ל מן האוב, מקווה שאני לא דורך על יבלות עם הסופה הצהובה זצ"ל...

הפרוייקט המתואר נראה לי סביר במסגרת יכולות הריתוך המוגבלות שלי, ורציתי לשאול כמה שאלות בנוגע לרוקרים:

1. למיטב הבנתי חיברת את הפח ע"י ברגים "דוך" לתוך הבודי. במבט לאחור האם החיבור היה חזק מספיק? האם שמת פלאח בחלק הפנימי של הג'יפ? האם הברגת ברגים רק מן הדופן או גם מלמטה?

2. מדוע המדרגה כ"כ גבוהה? חשבתי שהמדרגה אמורה להיות נמוכה יותר כדי לעזור לטפס לרכב וגם כדי להיות מגן למגן גחון (כמו מגלשיים במקרה של מדרגת סלע רחבה, למשל)

3. קוסמטיקה - כיצד המשכת את הכנפונים? האם הרוקרים מגיעים עד מתחת לכנפיים?

4. חלודה - האם עשית טיפול מיוחד לדחיית החלודה שבין הבודי לתוספת?

סלח לי על ההתקרצצות, אבל אתה יודע שהכל מתוך הערכה...

יובי

kobiarava
22-02-10, 16:19
הי קובי,

אני מעלה את השרשור האלמותי הנ"ל מן האוב, מקווה שאני לא דורך על יבלות עם הסופה הצהובה זצ"ל...

הפרוייקט המתואר נראה לי סביר במסגרת יכולות הריתוך המוגבלות שלי, ורציתי לשאול כמה שאלות בנוגע לרוקרים:

1. למיטב הבנתי חיברת את הפח ע"י ברגים "דוך" לתוך הבודי. במבט לאחור האם החיבור היה חזק מספיק? האם שמת פלאח בחלק הפנימי של הג'יפ? האם הברגת ברגים רק מן הדופן או גם מלמטה?

אכן חיברתי בברגים "דוך", ראש בחוץ ואום מבפנים. בחלק מהמקומית, כשהתאפשר לי, השתמשתי בפלא לפיזור הלחץ, בחלק רק אום עם שייבה גדולה. היו ברגים גם בדופן וגם ברצפה, ולא מעט, ואין שום ספק (מניסיון כמובן) שזה היה חזק מספיק.

2. מדוע המדרגה כ"כ גבוהה? חשבתי שהמדרגה אמורה להיות נמוכה יותר כדי לעזור לטפס לרכב וגם כדי להיות מגן למגן גחון (כמו מגלשיים במקרה של מדרגת סלע רחבה, למשל)

המדרגה גבוהה כדי להינות מהיתרון שנותן הרוקר פאנל-מיגון הסף ללא פגיעה במרווח הגחון. אין צורך במגן למגן הגחון, מכיוון שהרוקר פאנל חזק מאוד ויכול להחזיק את משקל הרכב בקלות מבלי להימעך או להתעקם וזה למעשה ייעודו. מטרת המדרגה היא לסייע בעליה לרכב, להוסיף מראה "קרבי" והכי חשוב לדעתי-להרחיק את נקודת עיגון ההיליפט מהבודי כדי לאפשר הרמה נוחה יותר וכן להימנע מפגיעות בבודי במהלך ההרמה.

3. קוסמטיקה - כיצד המשכת את הכנפונים? האם הרוקרים מגיעים עד מתחת לכנפיים?

הרוקרים ממשיכים לאורך כל הבודי ועד לכנפיים, מתחת לכנפונים שהתלבשו מעליהם ללא כל שינוי בחיבורים. כל החורים נקדחו כמובן מראש, לפני הצביעה של הרוקרים ושל הרכב.

4. חלודה - האם עשית טיפול מיוחד לדחיית החלודה שבין הבודי לתוספת?

לא עשיתי שום טיפול נגד חלודה, למעט העובדות שצויינו לעיל. כשהרוקר צבוע היטב ונכון, והבודי גם הוא אחרי פחחות יסודית וצבע טוב, ייקח הרבה זמן לדעתי לחלודה להגיע, שנים.

סלח לי על ההתקרצצות, אבל אתה יודע שהכל מתוך הערכה...

יובי

אין על מה להתנצל, אני שמח לעזור כשאפשר. יש לי על השולחן כבר די הרבה זמן זוג רוקרים כאלה, כמעט גמורים, שאמורים לעלות על הסופה הנוכחית ברגע שאני אתפנה להשלים אותם. אכן לא מדובר בעבודה מורכבת מדי, עניין של כמה אחה"צים והרוקרים מוכנים. כדי לבצע מדידות מדוייקות חייבים בתור התחלה לסלק את המדרגה המקורית, אם עדיין ישנה, ומאוחר יותר (כשמגיעים לשלב הקדיחות לברגים) גם לשחרר את הברגים הרלוונטיים בכנפונים- 2 קדמיים באחורי, את ההארכה לקדמי וגם 2-3 אחוריים בו.
אל תחסוך בצביעה יסודית-2 שכבות יסוד ו-2 שכבות עליון עם בערך 24 שעות ייבוש בין שכבה לשכבה, וחשוב גם לצבוע (לפחות ביסוד טוב) גם את החורים שקדחת בבודי.
אם יהיו עוד שאלות, אני אשמח לענות...

בהצלחה-קובי

riko
23-02-10, 11:41
אהלן קובי
היום כשהצצתי מתחת לגיפ ( סופה) על מנת לתכנן כאלה רוקרים , ראיתי שהפח דופן של הגיפ
נמוך יותר מרצפת הגיפ , ועל כן כאשר עושים כיפוף של 90 מעלות , יוצא שהחלק התחתון של הרוקר רחוק מהרצפה , איך התגברת על הסוגייה הזו ?
תודה

kobiarava
23-02-10, 16:50
אהלן קובי
היום כשהצצתי מתחת לגיפ ( סופה) על מנת לתכנן כאלה רוקרים , ראיתי שהפח דופן של הגיפ
נמוך יותר מרצפת הגיפ , ועל כן כאשר עושים כיפוף של 90 מעלות , יוצא שהחלק התחתון של הרוקר רחוק מהרצפה , איך התגברת על הסוגייה הזו ?
תודה

אהלן

הרצפה של הג'יפ, כמו שבטח שמת לב, אינה שטוחה ואחידה. לכן, הפתרון שלי לבעיה היה לקדוח את חורי ההצמדה לרצפה רק במקומות שהיא אכן שטוחה ומקבילה לגובה הספים בדופן. כמובן שאם יש מקום שבו היה רווח של 2-3 מ"מ אז הבורג הצמיד הכל יופי-יופי, אבל במרווחים גדולים יותר לא ראיתי צורך להילחם. אם אני זוכר נכון, היו כ-8-10 ברגים לרצפה, וביחד עם שורת ברגים יפה בדופן (בסביבות 15-20 ברגים) התוצאה היתה חזקה מאוד, והבודי ננעל היטב אחרי השלמת הברגים, דבר שהורגש היטב בירידת החריקות והקרקושים.

בהצלחה-קובי

מאיר רוטברג
23-02-10, 17:25
כנס לפרוייקט שלי על הסופה בנושא רוקר פאנל זה יותר פשוט ממה שאתה מפחד

riko
23-02-10, 20:28
מאיר ראיתי הרוקרים שבנית מפלצתיים וחזקים , אבל אני הולך על הצורה של קובי קצת פחות אוברקיל , בדקתי שוב את רצפת הגיפ ואכן יש נקודות השקה בין החלק התחתון של הרוקר לרצפת הגיפ , מה גם שחשבתי אולי להניח בין הרוקר לרצפת הגיפ יריעת גומי בעובי של 4 מ"מ ( יש בנמצא) וכך גם למלא את החללים במקומות שאין בהם נקודת השקה וגם למנוע וויברציות וגם לשמור על רצפת הגיפ , מה דעתכם?

udi500
24-02-10, 09:03
בפרוייקט שעשינו פעם השתמשתי בהרבה מאד "גומי" למלא חללים שבין הבודי לשלדה (ולהדק טוב טוב אח"כ) וזה עזר מאד גם להורדת מפלס הרעש.
לדעתי כדאי להשתמש ב"גומי" מסוג EPDM שהוא חומר עמיד מאד גם ל- UV, שמן וכד'.

yoav21
24-02-10, 16:56
כנס לפרוייקט שלי על הסופה בנושא רוקר פאנל זה יותר פשוט ממה שאתה מפחד

מאיר תן את הקישור

סופת המדבר
27-02-10, 12:04
זה מה שאני העדפתי לעשות אולי קצת יותר עבודה יותר חיתוכים כיפופים התאמות מרוקר
גם יצא יותר חזק ממה שציפתי וגם במקרה של היתישבות על סלע או איזה מכה חזקה
אז רוב הכח על השלדה ולא רק על הבודי

כל אחד והעדפות שלו

-->