PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסבה לגז לרנגלר החדש

קובי-ערד
07-05-08, 09:23
אפשרי או לא?

TEDDY
07-05-08, 18:37
כמובן,לכל רכב בנזין אפשרי חוץ מסולר.

קובי-ערד
07-05-08, 20:58
אני שואל ברצינות כי אני מכיר מנועי בנזין מסויימים שלא הולכים עם גז וכמו כן אני מכיר על כמה יצרני רכב שמודים שהמנועים שיש להם לא מתאימים למערכות גז.

TEDDY
07-05-08, 21:29
אף אחד לא הגיב ב :D אלה ממש ברצינות.

ואני בכל זאת לא שמעתי על רכב בנזין שלא ניתן להסב לגז.
כעקרון אפילו אופנועים מסוימים ניתן בתאוריה להסב לגז אם רק היה מקום איפה למקם מיכל.
"אולי בתוך הסירה של האופנוע , זה כבר בצחוק לא ברצינות".

יוני5
07-05-08, 22:09
יש ערכות גם למנועי דיזל. הן יקרות, לא נפוצות והן לא מחליפות את הסולר אלא הגז מתווסף לסולר.

השאלה היא לא האם אפשר להסב רכבים לגז (אפשר), השאלה היא מידת האמינות והחוקיות של התהליך ולא פחות חשוב, מה המשמעויות הנילוות (מוסכים אחריות וכיו"ב).

אתה עשוי לגלות, שכנראה זה לא כדאי לך.

בברכה,
יוני5

TEDDY
07-05-08, 22:30
אולי ברכב חדש כמו שיוני אומר באמת כדי לעשות חושבים כל מה שציין אחריות טיפולים במוסך מורשה וכו',
ברכב ישן ולוגם אין מה לחשוב פעמיים,נוסע כחמש שנים כמעט על גז כמה רכבים 0 תקלות בכולם. "הקודמים נמכרו לחברים" קרוב ל100 אלף קילומטר בחצי מחיר ממה שבאמת היה אמור לשלם על בנזין.
ואני מדבר על רכבים שנוסעים אחד ל3 קילומטר במקרה הטוב אחד ל4 ובטיולים גם אחד ל2 אז תעשו לבד חישוב כמה חסכתי על מאה אלף קילומטר.
חוזר ואומר 0 תקלות למעט 5-6 פילטרים שהחלפתי בתקופה זו שעלות כל אחד 100ש"ח וזהו.
אז כמו שיוני ציין לעשות חושבים חדש אולי לא לשים,משומש למה לא לדעתי אפילו עדיף ללא כל ספק.

יוני5
08-05-08, 23:57
הי טדי,

אני שמעתי על הרבה אנשים שחוו המון תקלות עם מערכות הגז השונות. חלק התבטא בסאגת מוסכים בילתי נגמרת שהסתיימה בפירוק המערכת ועוגמת נפש שלוותה בנסיונות בלתי מוצלחים להשיב את כספם ואחרים חוו נזקים קטלניים במערכות הרכב.
אצלך היה בסדר - מצויין, אבל הרבה אחרים אכלו הרבה קש וספגו נזקים.

לאור הנסיון הרע בארץ, אני הייתי נמנע ממערכת כזו בשלב הזה.

יוני5

דרור ברלי
09-05-08, 01:16
לאור הנסיון העגום בישראל עם התקנות גז, ולאור העובדה שמנועים רבים באמת אינם מיועדים ואינם בנויים לקלוט כהלכה הסבות לגז, אנחנו נוטים לא להמליץ על צעד כזה.

אבל מסתבר שיש גם מי שמרוצה - טדי, מכיוון שאתה ממליץ ובגדול, אני מציע שתשתף אותנו בנסיונך.
על איזה רכבים מדובר? איזה מערכות גז (יצרנים ודגמים) ומי הם המתקינים. להתאמה ספציפית של דגם המערכת ולאיכות ההתקנה יש משקל גדול מאוד כאן.

dud
09-05-08, 17:04
מעונין מאוד בפרטים????

חולהjeep
13-05-08, 00:06
אני התקנתי מערכת גז של טרטריני אצל נענע בגבעת ברנר,לפני שנה ונסעתי כבר יותר מ20000 והאמת שאני מבסוט מאד.
בעיה אחת היא המחסור בתחנות מילוי אבל לומדים לתכנן את המילואים לפי הצורך
תופעה נוספת בזמן האחרון יש לפעמים קצת ריח של גז שאני לוחץ אני לא חושב שזו בעיה רצינית אבל פשוט אין לי זמן לגשת לטפל בזה.
נ.ב
מדובר בסופה 94 עם 150000 קילומטר

קובי-ערד
15-05-08, 19:59
זה מעניין.לי היתה סופה מאותו שנתון ולא רצו לבצע את ההסבה בגלל השנתון

חולהjeep
15-05-08, 22:23
זה מעניין.לי היתה סופה מאותו שנתון ולא רצו לבצע את ההסבה בגלל השנתון
גם אני נתקלתי בחוסר התלהבות לא ברורה כי אם הייתי בא עם צירוקי אותו שנתון(גם אותו מנוע)אז היו מתלהבים יותר כנראה
בהתחלה קצת פחדתי מההסבה אבל אני בנתיים באמת מבסוט וגם קצת פחות עני :p

TEDDY
16-05-08, 00:02
לאור הנסיון העגום בישראל עם התקנות גז, ולאור העובדה שמנועים רבים באמת אינם מיועדים ואינם בנויים לקלוט כהלכה הסבות לגז, אנחנו נוטים לא להמליץ על צעד כזה.

אבל מסתבר שיש גם מי שמרוצה - טדי, מכיוון שאתה ממליץ ובגדול, אני מציע שתשתף אותנו בנסיונך.
על איזה רכבים מדובר? איזה מערכות גז (יצרנים ודגמים) ומי הם המתקינים. להתאמה ספציפית של דגם המערכת ולאיכות ההתקנה יש משקל גדול מאוד כאן.

הרכבים הינם ואנדורות 4X4 וגם 4X2, מערכות הגז שהותקנו היו מערכות איטלקיות מתוצרת lo gas
חד נקודתיות.שהיבואן שלה נמצא בחיפה בשם JGAS.
דגם ספציפי של המערכת איני יודע כרגע אבל אם יהיה ביקוש כאן בשרשור אבדוק ברכב והרשום זאת כאן.
איכות ההתקנה של המתקינים ארשום בקצרה בגלל שאחד מהם כל כך הרגיז אותי שאני כבר עכשיו מתחיל להתעצבן ולא בא לי שהשרשור הזה יהפך אם זה נכון או לא נכון על חברה זו.
ההתקנות בוצעו בחב' המוביל בגז ראשל"צ, ובמוסך עידן הגז בחולון.
יש לציין שההתקנות בוצעו בצורה מקצועית בשתי המוסכים, על הפעם הראשונה שיצאתי מהמוסכים לאחר ההתקנה לא היו אף פעם בעיות ברכבים כתוצאה מסיבה כל שהיא למעט כיוון חד פעמי ראשוני לאחר התקנה.
היחס והשרות לאחר ההתקנה וביצוע הפרוצדרה למתן ניירת לאישורים לרכבים במוביל בגז ראשל"צ גובלת בחוצפה שלא תיאמן שקרים וסיפורים שונים ומשונים לאורך שנים בעזות מצח שלא מתאים לחברה בסדר גודל כזה.וכאן סיימתי לכתוב על חברה זו כי אם אני אתחיל לפרט אני לא אסיים כל כך מהר ואין לי שום עניין להתחיל לדון בנושא לאחר שהחלטי לסיים לנסות לקבל שרות כל שהוא ממוסך זה.
היחס והשרות לאחר ההתקנה במוסך עידן הגז בחולון הוא אדיב,אישי,מעל ומעבר למקובל ללא דופי בכל פעם מכל צוות העובדים שם.
אני אישית יצא לי להתנסות רק במערכות חד נקודתיות,יכול להיות שבמערכות רב נקודתיות שההתקנה יותר מורכבת יש מין הסתם יותר סיבות לבעיות,אך כמו שאמרתי אם יש שרות טוב מקצועי ואדיב אין שום סיבה בעייני שהבעיה לא תתוקן ותיפתר עד שתימצא גם אם זה יקרה לא בפעם אחת, כי בסך הכל הרוב הגדול שנוסע על כבישי ארצנו ברכבים מוסבים גם אם זה לא 4X4 מאוד מרוצה ובעיקר נוסעים על מערכות רב נקודתיות שמתאים יותר לדגמים של המכוניות בארץ.

-->