PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם צריך להיות ממיר קטליטי בסופה שנת 95?

עודדוש
10-05-08, 18:00
שלום
נכשלתי בטסט על רמת CO ( בסרק 1.15 ובסל"ד גבוה 0.52) ונאמר לי שללא ממיר קטליטי אין סיכוי לעבור את הבדיקה, לכן האם צריך להיות ממיר קטליטי בסופה שנת 95?
במידה ואין האם ניתן להתקין ומה ההתאמות שצריך לעשות?
מה עוד ניתן לעשות על מנת לשפר את הפליטה?
תודה רבה
עודד

דרור ברלי
11-05-08, 08:08
כן.
על פי החוק, ממודל 95 הרכב עובר בדיקת 4 גזים ולכן חייב להיות מצויד בממיר. היו סופות (כל הסופות שבמקור בעלות מספר צהוב, כמו מבעלות פרטית אבל גם מוסדית שאינה בטחונית) שצוידו במקור בממיר.

אבל סופות רבות מאוד יצאו מתע"ר ללא ממיר כלל (אז בכלל לא ביצעו בטסטים בדיקת 4 גזים כמו היום), וזה לא מפריע לרשויות לחייב כיום את הרכב הזה בממיר למרות שלא הגיע כך מהיצרן.

תצטרך להתקין ממיר (יש תחליפיים) וחיישן חמצן.

עודדוש
11-05-08, 09:35
שלום
תודה רבה על התשובה. שלי היא בעלת עבר צבאי ולכן אני מבין ללא ממיר.
כיצד ניתן להוסיף ממיר למערכת?
האם מקצרים את צינור הפליטה ושותלים ממיר?
מה העלות המשוערת להתקנת ממיר כולל עבודה?
היכן ניתן באזור הצפון לבצע זאת?
תודה רבה
עודד

דרור ברלי
12-05-08, 01:50
ממיר תחליפי (לפי מה ששמעתי) סביב 1000-1200 ש"ח לפני עבודה. לא יודע איך וכמה זה בצפון.

חיישן חמצן - 250 ש"ח לתחליפי, בערך 500 למקורי, נכון ללפני שנתיים (כי אז גנבו ממני את החיישן. ככה זה בחולון, אתה יודע...) יכול להיות שמאז המחיר השתנה, ולאוו דווקא כלפי מעלה. תברר.

אחד ההבדלים בין החיישנים הוא שהתחליפי מגיע עם חוטים חשופים שצריך להלחים ולחבר, ולעומתו המקורי מגיע עם תקע מוכן (שמבחינתי, בסופה עם חיישן מקורי, זה אומר החלפה פשוטה שלוקחת כמה שניות ולא יותר, ובגלל זה גם קל ומפתה כל כך את הגנבים) דברים כאלה אני קונה אצל ינוביץ בת"א או אצל גיא ורועי ביהוד. לך בצפון יש את ראוף אבו נעים בנצרת.

-->