PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ ג'יפ בן 40+ פיזר קייזר

CG 6
11-05-08, 00:39
שלום לחברי ג'יפולוגיה!
שמי משה נשוי +3 מודל 69
בימים אלו התחלתי לשפץ ג'יפ שקניתי בשנת 1989 מודל 70 כך לפחות רשום ברישיונות.
(מכיוון שהוא שירת את המדינה כניראה בקק"ל וכשהוא יצא לאזרחות הוא קיבל מספר רישוי מהמאגר בן 5 ספרות כמובן וקיבל את השנתון של האזרחות למרות שבפועל הוא יותר ישן).
במשך כ4-5 שנים היה חבר במועדון ה-5 באותה תקופה (הוא אפילו מופיע בספר העשור של המועדון)
ומאז הוא מונח על ברזלים באויר עד היום.
:idea: כעת התחלתי לשפץ אותו, אשמח לשתף אותכם בתהליך השיפוץ.

(אישתי אומרת שאני אצבע אותו בכחול יזמין טרקטור יתן לו 50 שקל שיזרוק אותו לים! לך תבין נשים!?:))

CG 6
15-05-08, 01:05
שלום לחברי ג'יפולוגיה!
שמי משה נשוי +3 מודל 69
בימים אלו התחלתי לשפץ ג'יפ שקניתי בשנת 1989 מודל 70 כך לפחות רשום ברישיונות.
(מכיוון שהוא שירת את המדינה כניראה בקק"ל וכשהוא יצא לאזרחות הוא קיבל מספר רישוי מהמאגר בן 5 ספרות כמובן וקיבל את השנתון של האזרחות למרות שבפועל הוא יותר ישן).
במשך כ4-5 שנים היה חבר במועדון ה-5 באותה תקופה (הוא אפילו מופיע בספר העשור של המועדון)
ומאז הוא מונח על ברזלים באויר עד היום.
:idea: כעת התחלתי לשפץ אותו, אשמח לשתף אותכם בתהליך השיפוץ.

(אישתי אומרת שאני אצבע אותו בכחול יזמין טרקטור יתן לו 50 שקל שיזרוק אותו לים! לך תבין נשים!?:))

ובכן כך זה התחיל:
לאחר החלטת השיפוץ, יצרתי לי מקום מוצל ונקי.
הרמתי את הג'יפ עם מלגזה על "חמורים"
ובתעות בילתי ניסלחת קיפפתי לי את הדריבשפט האחורי טעות שגרמה לי להתחיל מדריבשפט והחלפת צלבים וכוסיות בקידמי ובאחורי, (מזל שהיה דריבשפט לחבר במחסן כזה בדיוק).
עד כאן להיום.

שמוליקו
15-05-08, 08:30
משה,
נראה שהולך להיות מעניין השרשור שלך.
תן לנו להנות עד הסוף ולא בדימיוננו בלבד.
זה אומר תמונות וכמה שיותר, שנוכל לראות את היצירה בהתהוות.
המון בהצלחה.

DoRoN
15-05-08, 13:09
http://i11.photobucket.com/albums/a161/Doron4x4/ThisThreadIsWorthless.jpg

CG 6
21-05-08, 22:22
ובכן כך זה התחיל:
לאחר החלטת השיפוץ, יצרתי לי מקום מוצל ונקי.
הרמתי את הג'יפ עם מלגזה על "חמורים"
ובטעות בלתי ניסלחת קיפפתי לי את הדריבשפט האחורי טעות שגרמה לי להתחיל מדריבשפט והחלפת צלבים וכוסיות בקידמי ובאחורי, (מזל שהיה דריבשפט לחבר במחסן כזה בדיוק).
עד כאן להיום.

עדכון פרטים:
לאחר הטעות הבלתי ניסלחת עברתי לפירוק גלגלים וניפוח אויר, פירוק הגלגלים לא היה קל
גם עם פטיש אויר, אבל כידוע מה שלא הולך עם כח הולך עם עוד יותר כח והרבה מכות על הבוקסה
ניפתחו הברגים בשעה טובה ומוצלחת. וכמובן לא הכזיבו גם הדרמים שלא רצו לצאת כי הבלמים תפסו אותם חזק וללא אפשרות לכוון אותם בגלל החלודה אבל כאן זה דרש סבלנות רבה ועקשנות מרובה ובסוף הצלחתי!!!!!!

CG 6
15-06-08, 23:28
עדכון פרטים:
לאחר הטעות הבלתי ניסלחת עברתי לפירוק גלגלים וניפוח אויר, פירוק הגלגלים לא היה קל
גם עם פטיש אויר, אבל כידוע מה שלא הולך עם כח הולך עם עוד יותר כח והרבה מכות על הבוקסה
ניפתחו הברגים בשעה טובה ומוצלחת. וכמובן לא הכזיבו גם הדרמים שלא רצו לצאת כי הבלמים תפסו אותם חזק וללא אפשרות לכוון אותם בגלל החלודה אבל כאן זה דרש סבלנות רבה ועקשנות מרובה ובסוף הצלחתי!!!!!!

טוב בשעה טובה החזרתי את הבלמים משיפוץ צבעתי את ברזלי הסנדל באדום ואת הדרמים בכסף יצא יפה מאוד קניתי מסמרות ומשאבות אופן חדשות ולאחר הרכבה החלפתי את משאבת הבלם המרכזי לקח לי יומיים היתי צריך לפרק את כל הפדלים עד שהגעתי למאבה שיושבת בשילדה וכמובן החלפתי צינורות בלם פגומים וחלודים

CG 6
25-06-08, 12:11
ובכן חברים
לאחר הרכבת הבלמים היתחלתי בשעה טובה בהגה
פירקתי את ההגה מהסקטור עד הפיניון ושיפצתי את כולו
החלפתי פיטמות גירוז
היה לא קל לפרק את המשולש מהגשר החלפתי בוקסה לגרים ושימסים
עד לכיוון מקסימלי
גם בפיניון לא היה קל פירקתי אותם מהביצה הוספתי שימסים
לפי הצורך מה שהיה חסר בניתי חדשים והגעתי לכיוון יפה

CG 6
15-07-08, 18:37
ובכן חברים!
אז ככה לאחר התקפה של מחלה שמונעת ממני להמשיך כל דבר שאני מתחיל
אני בצער רב נאלץ להפסיק מזה זמן מה את השיפוץ
ולהעביר את הג'יפ לטיפוליהם המסורים של בעלי מקצוע (חברים אומנם אבל עובדים באהבה)
וכן אני יעדכן את האשכול על פרטי ההתקדמות של הג'יפ.

שלמי
15-07-08, 19:29
קודם כל רק בריאות,
הג'יפ הראשון שלי היה פיזר קייזר מודל 74 (מנוע הוריקן וכיו"ב)
קניתי אותו ביחד עם חבר, והג'יפ הזה הביא אותנו לכל מקום בנגב.
ג'יפ בסיסי ביותר, וזה היתרון העיקרי שלו, פשוט אין מה שיתקלקל (אפילו אין רצועת טיימינג)
תהיה בריא, תגמור את השיפוץ ותהנה ממנו הרבה שנים.

CG 6
16-08-08, 16:25
לאחר הורדת הרכב (רק לבדיקה כמובן) לריצפה לא ניתן לסובב את ההגה במקום חלק רק עם 2 ידיים
הרמתי את הג'יפ שוב וניסיתי לכוון אותו שוב כמובן שגם כיוונתי את הברקסים
מזל שאבי הוא שמאי רכב בצבא כך רוב הידע והעבודה בעזרתו
ובשעה טובה נתחיל להרכיב צינורות ברקסים חדשים אשר פירקתי אותם מיכיוון שאחרי 40 שנה הם היו רקובים קצת מה שכן את הניפלים שמרתי לצינורות החדשים

-->