PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעייה בסקודה ישנה

avshalom
11-05-08, 11:51
שלום, אני וחבריי בונים באגי מרכב סקודה שנת 94 מנוע קרבורטור 1300, האוטו היה עם מצבר מרוקן אך הנענו אותו וטענו את המצבר קצת, האוטו נסע יפה מאוד אך מידי פעם דלקה הנורה של השמן, כאשר לוחצים גז היא מפסיקה להבהב, היה יוצא המון עשן מהאגזוז בתחילת נסיעה, כניראה חוסר שמן הוספנו שמן 20\50 וניסינו ליסוע שוב הנורה שוב עשתה את אותה פעילות של הבהוב אך האוטו עדיין נסע יפה , למחרת נסענו שוב באוטו והפעם הבעייה הייתה מורכבת: לאוטו אין כוח בעלייה הוא כמעט נכבה ולא סוחב , הטורים לא עולים בעלייה וגם בדרך ישרה הוא לא נוסע כמו קודם , כאשר מכבים אותו מתחיל לצאת עשן מתחת לאוטו כלומר מתחת ליושבים מאחורה והאוטו מוציא מהאגזוז המון עשן שמניעים ובדקות הראשונות. החלק שמתחת ליושבים מאחור מאוד חם שלא כמו בימים קודמים משהו התחמם שם כניראה, הנורה של השמן דולקת בתדירות גבוהה יותר.
ניסיתי לפרט עד כמה שאני יכול את הבעייה, אני אשמח לקבל עזרה וחוות דעת בנושא , לפי מה שאני חושב הבעיה היא בזרימת שמן , או משהו שקשור לשמן מנוע, או לאיזה צינור סתום אך אני לא מומחה גדול .

צביקה קרבורטור
25-05-08, 17:27
שלום רב!
הדלקת /הבהוב נורת שמן בסרק, או בכל סלד שהוא, מעידה לרוב על בעייה של חוסר לחץ שמן!

הבהוב נורת לחץ שמן, אינו מחייב חוסר שמן מנוע, ומלוי שמן מנוע, ובוודאי מלוי עודף שמן מנוע, לא יפתור את הבעייה, ומלוי עודף רק יחמיר אותה.
יש להתחיל מן הקל לכבד:
1- לבדוק חשד של חדירת דלק לשמן, מה שגורם לדלול השמן בדלק, ולירידה משמעותית בלחץ השמן,
יש לבדוק את מפלס השמן במידה ומתברר, שקיים עודף שמן, השמן דליל כמים, ויש בו ריח של דלק, יש להחליף משאבת דלק, שמן מנוע חדש+ מסנן שמן מנוע.
2- משאבת שמן שחוקה, המספקת לחץ שמן נמוך בסרק, מה שגורם לשחיקת המנוע, רעש מיסבים, והדלקת הנורת אזהרה של לחץ השמן.
הפתרון: פרוק אגן השמן, פרוק המשאבה, נקוי הרשת סינון, והחלפת משאבת השמן במקרה הצורך,
ונקוי הבוצה, בקרקעית אגן השמן.
3- חשד ליוניט לחץ שמן מזייף בסרק, וגורם להדלקת הנורה. יש לפרק את היוניט, ולבדוק בעזרת שעון לחץ שמן, את רמת הלחץ שמן, ובהתאםלממצאים להחליף יוניט, או לטפל במנוע, על ידי החלפת מיסבי טלטלים, גל ארכובה וטבעות שמן= אוברול, פתרון זול יותר הרכבת מנוע מפירוק.
בברכה
צביקה

-->