PDA

צפייה בגרסה מלאה : קפיץ אחורי סופה כקפיץ קדמי לג'יפ - הזזת תושבות?

shmil
11-05-08, 21:21
קפיץ אחורי סופה, התיישב כקדמי.
קדמו לזה - הזזת תושבות הבולמים, שינוי אוזן בולם ההגה, והכנת תושבות אחוריות של קפיץ סיקס (הרחבות יותר - 2.5'').
הסרן זז בערך 0.5'' קדימה, מה שחייב החלפת פיטמן למונמכת וקצרה יותר, וצד אחד של המייצב קרוב מדי לטעמי לסרן. למעט קרבת המייצב, אין לי בעייה עקרונית עם תזוזת הסרן קדימה.
התמונה הסופית טובה מבחינת גובה וחוזק קפיץ ותחושת הנסיעה נעימה יותר, אך הזווית של הנדנדות נוראית ומחייבת הזזת התושבת הקדמית קדימה (בחור אחד?).

שתי שאלות, אך לפניהן מראה עיניים (בצהוב - התושבת ושני הברגים):http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=9860&stc=1

האם להוציא את המסמרה ולהשקיע בהברזה ובורג נוסף?
הבורג האחורי ממילא צריך להשאר, כי הוא קשור לתושבת תיבת ההגה, האם לרתך הארכה לתושבת הקפיץ, לקדוח בה חור בדיוק במקום של החור האחורי, ולהשאר עם שני ברגים בלבד, אך מיקום העיין יזוז כמעט 1'' קדימה?
האם קיימת תושבת כזו בולט און (ללא ייבוא מארה"ב, תוך יומיים זה יהיה כבר גמור).

מי כבר עשה התקנה דומה ואיך פתר?

coas
11-05-08, 21:39
תושבת מתאימה לתיבת הגה.
(http://mountainoffroad.com/catalog/SteerBrace/brace.htm)

lizard
11-05-08, 22:34
אצלי התושבת אכן בערך אינץ' ארוכה יותר מקדימה בגלל הקפיץ הארוך.
בזמנוקבלתי אותה ממתלם כחלק מהעסקה. מתחברת לנקודות הרגילות, רק ארוכה יותר.
אני לא אוהב את זה שהפלח דק מהמקורי.
אם כבר קונים אז תקנה באותו עובי של המקורי.

או שתבוא ותיקח ממני קפיץ אחורי ותעשה ממנו 2 תושבות.

shmil
11-05-08, 23:01
רעיון יפה בקישור, אשר, יכול להיות שיום אחד אבנה כזה, אך זו לא הבעייה, כי בעיית נגיעת התפוח של הפיטמן במוט השפור נפתרה עם החלפת זרוע הפיטמן למונמכת וקצרה יותר. זה כנראה דפק לי קצת רדיוס סיבוב, אבל זה לא דחוף.
הבעייה היא בתושבת הקפיץ, אותה צריך להזיז קדימה.

מיכה, תודה, אבל קפיצים שאפשר לחתוך יש לי, רק הרעיון של לבנות תושבת ועיין מקצה של קפיץ משום מה לא נראים לי. לקחת עין של קפיץ עייף, מפלדה, ולבנות ממנו את תושבת הקפיץ?
נראה לי שריתוך והארכת תושבת ברזל יהיו חזקים יותר, ומועדים פחות לכשל.

AvigdorAharon
11-05-08, 23:02
תושבת מתאימה לתיבת הגה.

(http://mountainoffroad.com/catalog/SteerBrace/brace.htm)

אבל שמיל מחפש תושבת קפיץ...

אביגדור

נמרוד
11-05-08, 23:52
אם יש לך קפיצים ישנים, תחתוך מאיות. להזכירך, החלק בקפיץ שעובד ומתעייף זה האמצע, הקצוות לא רואים מאמצים גדולים, ובכל מקרה פלדת קפיצים הרבה יותר חזקה וקשה מהפלדה השחורה הרגילה שממנה עשוי כל שאר הג'יפ. הבעייה היחידה היא שהיא קשה יותר לחיתוך ובעיקר לקידוח, אבל אתה תסתדר אני בטוח. אל חשש.

אצלי מאיה חתוכה וקדוחה עבדה 8 שנים עד שמכרתי את הCJ (לפני שבועיים...).

ערן המסוקס
12-05-08, 10:20
ממליץ להאריך את התושבת כמה שצריך וגם לקדוח ולהבריז (או להשתיל בורג מתוך השילדה החוצה, עדיף*) ולתפוס את התושבות של הקפיץ עם 3 ברגים ולא רק 2. זאת נקודת תורפה רצינית בעומסי ההיגוי, ויש נטייה לתושבת לזוז, אם הברגים לא מהודקים חזק והעומס רק יגדל אם תאריך את התושבת.

נראה לי ששימוש בעלה ישן יהיה מצויין.

* הברגות בתוך השילדה נוטים להחליד ולהאכל עם הזמן, אומים מרותכים פנימית גם כן ובנוסף נוטים להתנתק, ואז הבורג מסתובב על ריק. הפתרון העדיף לדעתי הוא בורג עם חתיכה מרותכת על הראש כדי שלא יוכל להסתובב בתוך השילדה, ולהשחיל אותו מתוך השילדה החוצה.

השמשוני יחיעם
12-05-08, 10:47
אחרי אין ספור החלפות של התושבת המחורבנת ( תמיד נשבר בנקודה של החור הגדול !!).

תרתך את התושבת לשילדה פעם אחת ולתמיד ותפתרנה כל הבעיות של השבירה !!!!!

ערן המסוקס
12-05-08, 11:18
התושבת המקורית כפי שהיא באמת מחורבנת. נשברת מהר. למי שלא נשבר.. תתחילו לטייל. :-P

הפיתרון הוא יצירת תושבת ללא חור, או ריתוך פלאח מעל החור. שני הפתרונות מחזיקים מצויין. זה לא נחמד לרתך לשילדה (למרות שבהחלט סוג של פתרון עם חוזק מכאני גבוה).

shmil
12-05-08, 21:06
יחיעם - חורים גדולים זו נקודת תורפה ידועה ;-) , אבל בתושבת אחורית אין חור גדול.:roll:

חיפוש בין הקפיצים הישנים העלה שכולם צרים, ''2, או כאלו שהם ''2.5, אבל עם מאיה מכופפת. לכן כעזרה ראשונה תרותך מחר הארכה, ובהמשך יחתכו ויקדחו מאיות.

אחליט מחר, תוך כדי עבודה, לפי הזמן ומצב הרוח, האם לקדוח חור שלישי (הברזה או בורג), לתת שני ריתוכים קטנים לשלדה, או להסתפק כפתרון זמני רק בשני הקיימים.

מיכה, מקבל בברכה את הצעתך, שלח לי סלולארי ונתאם...

נמרוד
13-05-08, 08:48
הזכרתם לי נשכחות - את החור הידוע בתושבת...

תחתוך מאיות. זה לא אלתור - זה ניצול של חומר גלם מעולה חותך ומכופף בדיוק במידה הנכונה.

אברמלה
13-05-08, 09:59
קפיץ אחורי סופה, התיישב כקדמי.
קדמו לזה - הזזת תושבות הבולמים, שינוי אוזן בולם ההגה, והכנת תושבות אחוריות של קפיץ סיקס (הרחבות יותר - 2.5'').
הסרן זז בערך 0.5'' קדימה, מה שחייב החלפת פיטמן למונמכת וקצרה יותר, וצד אחד של המייצב קרוב מדי לטעמי לסרן. למעט קרבת המייצב, אין לי בעייה עקרונית עם תזוזת הסרן קדימה.
התמונה הסופית טובה מבחינת גובה וחוזק קפיץ ותחושת הנסיעה נעימה יותר, אך הזווית של הנדנדות נוראית ומחייבת הזזת התושבת הקדמית קדימה (בחור אחד?).

שתי שאלות, אך לפניהן מראה עיניים (בצהוב - התושבת ושני הברגים):http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=9860&stc=1

האם להוציא את המסמרה ולהשקיע בהברזה ובורג נוסף?
הבורג האחורי ממילא צריך להשאר, כי הוא קשור לתושבת תיבת ההגה, האם לרתך הארכה לתושבת הקפיץ, לקדוח בה חור בדיוק במקום של החור האחורי, ולהשאר עם שני ברגים בלבד, אך מיקום העיין יזוז כמעט 1'' קדימה?
האם קיימת תושבת כזו בולט און (ללא ייבוא מארה"ב, תוך יומיים זה יהיה כבר גמור).

מי כבר עשה התקנה דומה ואיך פתר?כמו שזה נראה זה נראה טוב. ביגלל שהנדנדה עומדת כך הגיפ רק ונעים לנסיעה. אם תשנה אתה תינעל את הקפיץ..

shmil
14-05-08, 18:05
לטעמי אתה טועה, שופינסקי, כי כך הנדנדה כמעט נעולה ואין לה עוד לאן לנוע.

מכל מקום, בוצע ריתוך (זמני) לתושבות, עד שאייצר בעוד כמה שבועות תושבת ממאיה של קפיץ. זו הזוית שהתקבלה מהזזה קדימה בחור אחד.
עדין רך ונעים.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=9893&stc=1

חיים אמדו1
15-05-08, 21:19
שלום לכולם

יש לי שאלה האם אפשר לעשות את אותו שיפור אבל עם קפיצים של CJ אחורים

נמרוד
15-05-08, 21:22
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=9893&stc=1

זו תמונה של זוית שאקל מושלמת, על פי הספר - 90 מעלות בין השאקל לקפיץ (לקו המשיק לקשת הקפיץ אם כבר מדייקים).

UNIX
15-05-08, 21:53
חיים אל תעשה את זה לרכב שלך יש מתלים מדהימים מקדימה !!

tzagi
15-05-08, 22:38
שלום לכולם

יש לי שאלה האם אפשר לעשות את אותו שיפור אבל עם קפיצים של CJ אחורים

כמובן,
שמוש בקפיצים אחוריים קדימה נפוץ מאד(בארצות נוארות)

חיים אמדו1
16-05-08, 20:51
ברוך אתה לא יודע איך הגיפ ניראה עכשיו

עם חזית חדשה אבל הקפיצים ירדו והנדנדות נישענות
על הטמבון לכן אני רוצה להחליף אותם

UNIX
18-05-08, 02:26
אני מת לראות אותו תעלה תמונה
יש לי מי שישמח לקבל\לקנות אותם
מאוד מאוד

-->