PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפאית מתחילה צריכה עזרה...

דנה אלברג
13-05-08, 10:34
כרגע נוסעת בסנטה פה חדשה שכל קשר בינו לבין ג'יפ מקרי בהחלט:razz: אז עד שאמצא את הג'יפ המיוחל אני מנסה ללמוד מושגים טכניים שונים ובכלל להבין את מהותו של הג'יפ לא משנה איזה).בחיפוש במילון גם ההסברים מלאים במושגים שאיני מבינה כלל!! ואם את את האוריינות הבסיסית קצת קשה בלשון המעטה להבין את המונחים. לכן אשמח לשמוע אם קיים קורס נהיגת שטח אשר משלב גם הסברים טכניים ומראה בפועל את המדובר או שיש אפשרות לתת הסברי מונחים אשר מופיעים במילון להדיוטות כמוני. אז לאלו הסובלניים אשמח לתשובה,אתם יודעים "שלח לחמך על פני המים..." גם אם ישנם "מאותגרים" שכלית בענייני הג'יפאות;-)

ItayWitzer
13-05-08, 18:39
תנסי את אבירם ברקאי:

www.barkai4x4.co.il (http://www.barkai4x4.co.il)

מידבר
13-05-08, 18:48
לא חסרות חברות שתמורת תשלום נאה יעבירו לך קורסי נהיגת שטח למיניהם.
טוב ,זול ומעשי הרבה יותר יהיה להצטרף לגיחות שטח קצרות שמתארגנות חדשות לבקרים כאן באתר.
תוך כדי כך מתנסים בנהיגה ושואלים שאלות. זו הדרך הטובה ביותר ללמוד.
לגבי הסנטה פה-בסדר בשביל התחלה. אם תדבקי בחיידק תוכלי בהחלט ,סביב אותו מחיר, לשדרג לרכב שטח יעיל יותר.
בהצלחה.

dovt
13-05-08, 18:57
טוב ,זול ומעשי הרבה יותר יהיה להצטרף לגיחות שטח קצרות שמתארגנות חדשות לבקרים כאן באתר...
אני מעונין גם. איך מצטרפים?

GodsFather
13-05-08, 19:37
יש את המרכז הישראלי לסיור, תריצו כאן חיפוש, יש המלצות רבות על הקורסים שלהם.

יש גם את יואב קווה שמדריך אחד על אחד ועושה עבודה מצויינת, הנה אחד האתרים שלו לטיולים , תוכלו למצוא דרכים להתקשרות משם ולהתרשם מפועלו -

http://www.shvilim.co.il/

עודד זנטון
13-05-08, 20:09
לא חסרות חברות שתמורת תשלום נאה יעבירו לך קורסי נהיגת שטח למיניהם.
טוב ,זול ומעשי הרבה יותר יהיה להצטרף לגיחות שטח קצרות שמתארגנות חדשות לבקרים כאן באתר.
תוך כדי כך מתנסים בנהיגה ושואלים שאלות. זו הדרך הטובה ביותר ללמוד.

בפורום טיולים ישנם לא מעט חברים שמחפשים שותפים לטיול.
פשוט מוסיפים את הטלפון שלכם לשירשור ומתאמים ..

נהיגת שטח נכונה היא יותר אינטואיציה מידע.
עם הזמן והנסיון, האינטואציה מתפתחת ואתה אפילו לא שם לב שיום אחד אתה פשוט יודע איפה להשים את הגלגלים ואיך לעבוד עם הגז.

אז מה עושים?
יוצאים לטייל.
טיולים קשים הופכים קלים עם הזמן ומה שהיה מאתגר הופך לפשוט ונחמד.

אין ממה לפחד ולחשוש, פשוט צאו לשטח.
תפעלו בשיקול דעת ותגלו שלמעשה אין דבר כזה ללמוד לנהוג טוב, זה לגמרי בא לבד.

לגבי מושגים "מקצועיים", כל מה שקשור למכונאות, כנראה, לא מעניין אותך בשלב זה.
כל השאר זה שפה מדוברת. השהיה בקרבת דוברי השפה תפתור את התהיות.

asafk
15-05-08, 21:06
קורס נהיגת שטח הוא דבר חשוב מאוד.
נכון, הנסיון שאיתו באה אינטואיציה וקריאת שטח (היכולת לראות את השטח בתלת מימד ולהבין איפה הגלגלים יהיו עוד רגע) הוא חשוב, חשוב מאוד. אבל הבסיס הוא ידע, שאין טוב מקורס כדי להעביר.
יש כמה וכמה בתי ספר שמלמדים נהיגת שטח, ואני יכול להמליץ רק על השניים שאני מכיר- המרכז הישראלי לסיור, ואם נדייק, כיוון שאני לא מכיר אף מדריך אחר שם- כדאי לבקש הדרכה של יפתח (שהוא לא רק חבר, אלא גם מדריך נהיגת שטח מהטובים שיש), והשני הוא אבירם ברקאי שהוזכר למעלה.

פרט לכך, גיחות השטח או הטיולים הארוכים יותר שמתארגנים בפורום הטיולים הם לא רק דרך נהדרת ללמוד, אלא גם המטרה לשמה אנחנו מחזיקים רכבי שטח- כדי לטייל. אז יאללה... לשטח.

אסף.

KOOKE
17-05-08, 11:29
אם את מחפשת הסבר למונחים הטכניים, אני לא בטוח שקורסי נהיגת השטח הם התשובה עבורך.

בקורסים האלו מתמקדים יותר בהיבט המעשי של הנהיגה ופחות בהסברים של מונחים טכניים.

אם את מעוניינת בשילוב של הסבר מונחים טכניים והדרכת נהיגה אז מומלץ לקחת אכן הדרכה אישית...אבל זה יקר יחסית

הפתרון הזול הוא כמו שהוצע לך, להצטרף לכמה שיותר טיולים עם חברה מנוסים יותר. מניסיון בהפסקות או בערב סביב המדורה ממילא רוב נושאי השיחה הם הרכב ויכולות הרכב כולל כל המונחים הטכניים.

שלמה

-->