PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפון רך - לשפר או לשדרג?

dovt
13-05-08, 18:49
לצוות ג'יפולוגים שלום!

קודם כל - תודה רבה על האתר המצויין וכתבות נהדרות ומגווונות שמצאתי בו. :D

ועכשיו - לשאלות שלי:
ברשותי ג'יפון רך /גרנד ויטרה 2007/.
בקרתי מספר פעמים בשטח קל ובינוני /מבאות ירושליים ,הר חרשן/, התרשמתי - לטובה - מיכולות של האוטו.
התאבון מתפתח - לתיולים קשים יותר;) אך האוטו "רך" /בעקר - נמוח/ מידי :twisted:
אני שוקל:
- האים כדאי להגביה אותו ולהמשיך "לשכות" /לא בטוח מסיבולת שלו :??/
- או "לעזוב בצד" - כרכב משפחתי - ולבחור בשביל משחקים כלי קטן ואמין אחר? :-> אין לי בינתיים תקציב - אני רוצה תחילה להבין לאיזה כיוון ללכת. אז נתחיל לעבוד אל מימון-מימוש

גיא
14-05-08, 00:38
לא הבנתי מה זה "לשכות" ?

אבל מעבר להחלפת צמיגים לפרופיל שטח מלא, שינוי שיוסיף לך הרבה מבחינת שטח אבל ישאיר את האוטו נמוך ופגיע ...
תצטרך גם מיגונים פה ושם ואולי נעילה רוחבית אחורית וכו'

זה הרבה שינויים והרבה כסף שבסופו של דבר ישאירו אותך עם רכב שלא נועד במקור להתפרעות בשטח קשה.

האוטו ישאר "רך" גם אם יהיה לו ציפוי קשה.

אתה צריך להחליט עם עצמך אם אתה מסתפק במה שיש, או הופך לשרוט שחייב אנדרנלין בלי סוף .. אם כן, אז כדאי להחליך לרכב יותר מתאים כבר עכשיו לפני השינויים.

זאת לפחות דעתי האישית.

צביקהר
14-05-08, 11:11
מספר פעמים הצטרף אלינו לטיול גרנד ויטרה ולמעט מגבלת מרווח הגחון הרכב הציג יכולות סבירות.
אם אתה מחפש רכב עבירות לטיפוס מעלות אז עדיף להחליף אבל למטרת טיול, הרכב לאחר תוספת מיגונים והגבהה, נראה סביר בהחלט.

dovt
14-05-08, 16:20
בדקתי במכשירי תנוע: כל שיפורים - מלבד מיגון גחון - פוגעים באחראיות שלהם :(

Tzvika-Pick
14-05-08, 18:41
פוגע ברמה של "אם תשים נעילה אחורית אנחנו לא אחראים על הסרן האחורי" או ברמה של "אם תשים נעילה אחורית אנחנו לא אחראים על המנוע וחלונות החשמל"?

בכל מקרה, אחריות נגמרת בשלב כלשהוא, לא? :grin:

dovt
14-05-08, 20:01
.. ברמה של "אם תשים נעילה אחורית אנחנו לא אחראים על המנוע וחלונות החשמל"?

בדיוק כך!

בכל מקרה, אחריות נגמרת בשלב כלשהוא, לא? :D
יש לי עוד שנתיים
Ok, אצטרך לחפש "דרכים חילופיות" ובנתיים להנות מתקופת אחריות
/יש לGV אח קטן במישפחה;)/

asafk
15-05-08, 20:56
אני אצטט משפט שאמרו לי פעם:
"מי שנולד לזחול לעולם לא יעוף"

וג'יפון, מה שלא תעשה לו, ישאר ג'יפון.

אסף.

IlanHadar
15-05-08, 21:32
דוב,

לטוחני הסלעים הרציניים אכן הגרנד ויטארה הוא לא מספק אבל, יש לך רכב חדש באחריות ונדבקת באבק השטח יש לך עוד דרכים.

הגרנד בצורתו הבסיסית הוא אכן מוגבל עם מרווח גחון של פחות מ 20 ס"מ ומערכת המתלים הנפרדת שלו מקדים ומאחורה שקצת מקשה על שיפור הרכב אבל, רוב רכבי השטח העירוניים היום הם בצורה דומה או עם מתלים נפרדים מקדימה.

אם יש ברשותך סכום של כ 10 - 15 אלפים ש"ח תוכל להגביה את הרכב במספר ס"מ (גם עוד 4 ס"מ יעשו הבדל גדול) ולמגן אותו לחלוטין, לשים צמיגים רצינייים ואתה יכול להתפרע להחליף פגוש קדמי למגן פגוש אחורי ועוד.

לאחר הגבהה, צמיגים ומיגון תוכל לנסוע ב 98% משבילי ארצינו ללא חשש, לא נראה לי שאתה גם אחד שמעוניין לעלות את ורדית ולרדת בעשוש (למרות שגם את זה תוכל לעשות).

אני באמת לא רואה סיבה למה לך להחליף את הרכב, מה תקנה, תשקיע עוד 100,000 ש"ח פלוס בשביל לנד קרוזר שגם הוא יעשה "רק" 99% משבילי ארצינו. (גם לאחר השקעה רבה).

גם החלום שלי זה האמר או רנגלר לימיטיד, אז מה, בינתיים מטיילים עם מה שיש.

נמרוד
19-05-08, 08:14
רובנו לא מטיילים לבד. עם גראנד ויטארה, גם משודרג, אתה אכן יכול לטייל ב99% אחוז מהשבילים... אבל אתה עלול למצוא את עצמך עם הזמן כ"חוליה החלשה" בקבוצת טיול. כזה שיש להתחשב בו בזמן תכנון המסלול, וכזה שמאט את הקצב בקטעים ובמסלולים מסוימים, ויהיו טיולים שפשוט יהיו סגורים בפניך. אני יודע את זה היטב כאחד שכמעט תמיד מוביל את הטיולים, ומטייל עם מגוון גדול מאד של רכבים. אני יכול לטייל עם חברים מהפורום - ג'יפים, טויוטות ודפנדרים - וזה סוג אחד של טיול, או לטייל עם חברים טובים לא פחות אבל לא ג'יפאים - ברכבי שטח סטדנרטיים ולא משופרים - ואני מתכנן את הטיולים אחרת לגמרי(אני בכלל לא מדבר על טיולי עבירות בהגדרה).

dovt
19-05-08, 22:16
תודה לכל העונים!
בזכות תשובות שלכם וגם בזכות "שיוריי בית" יבנתי שבינתיים אני הולך להוריד פרופיל בקשור לאוטו זה. חוזר "לשולחן שרטוטים" - לבשל תוחניות על כלי רציני יותר.
אמת - בזכות רוח האתר אני מתחיל לחשוב ברצינות אל "עבודת ידיים".
(היגיע הזמן ליזכור איך עזרתי לאבא לטפל בלאדה עתיקה שלו) ;)

-->