PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי אופן הגבהת הרכב

boondocks
16-05-08, 01:55
אז חבר שקנה טויוטה מתקשר אליי ואמר לי שהוא נוסע להגביה את הרכב.
בערב הוא מתקשר ואומר לי בוא,בוא תראה איזה מפלצת.
נסעתי אליו אני רואה אוטו גבוה.נראה לי שהגשר תאורה על הגג כבר מהווה הבדל בין התהפכות בשפ"צ.:-D
שאלתי אותו:נו? איפה? כמה?איך?
ענה לי:עירגול קפיצים בערך 6 שעות עבודה,מסגר שהכין לו שאקלים אחוריים ארוכים יותר,הסתכלתי ולדעתי יש להם רוחב עצום.(נראה לי שזה נקודה חלשה).
והתקנת בולמים בילשטיין 5150.
שאלתי:האם הגבהה באופן כזה,היא למעשה פשטות ואידיאל?
ישנם קיטים לגבהים שונים שמתקינים ברכבים אחרים,הכוללים קופסא עם הרבה רכיבים.
אז או שיש צורך בהגבהה כהלכתה,סט, קיט הגבהה, או שערגול ובולמים עושים את העבודה וזה מספיק.
האם ישנו קיט אמיתי שאפשר להתקין בהיילקס?
אני מקווה שהייתי ברור ואם לא אנסה שנית.

ד ו ר ו ן
16-05-08, 08:27
מסגר שהכין לו שאקלים אחוריים ארוכים יותר,הסתכלתי ולדעתי יש להם רוחב עצום.(נראה לי שזה נקודה חלשה)..
אורך או רוחב?

האם ישנו קיט אמיתי שאפשר להתקין בהיילקס?
.
כן,
יש קיטים כמוצר מדף, בארץ כמעט ולא וזה יקר מאד אבל יש.
יש לך כמה יצרנן מקומי של קפיצים בארץ שיכול לתפור לך קיט ויש לך כאלו שעובדים עם חומר גלם אחר וגם יכולים לתפור קיט חדש.

בכל מקרה בהיילקס ההגבהה זה לא החלק היחידי, כדי לעשות עבודה כמו שצריך ולא ליצור או להחליש נקודות כשל במערכת נדרשת החלפת המוט הדחיף למוט מונמך, החלפת זרוע מגל לזרוע מחוזקת ועדיף גם את מוט הרדיוס מקדימה.
מאחורה צריך לשנות את ווסת הבילום לגלגלים האחוריים אחרת הוא לא מעביר כמעט לחץ אחרי הגבהה שכזו, לבדוק אם כבל החשמל של הנעילה לא מתוח ואם יש לו ספייר לעבוד כשהמתלה פתוח ובטח יש עוד דברים ששכחתי.
בקיצור הקפיץ זה לא הכל.

ודבר אחרון,
תגיד לחבר שלך שגם אם הוא לא אוהב את הרעיון או שזה נשמע לו הזוי-גשר פנסים זה דבר לא חוקי בארץ ועילא להורדה מהכביש.

נמרוד
16-05-08, 10:41
אני אנסה לענות לשאלה עצמה - התשובה היא כן, היילקס הוא רכב שקל יחסית להגביה. ברכבים עם מתלים נפרדים, או עם מערכות קפיצי סליל (לנדרובר, גראנד/צ'רוקי) הגבהה רצינית דורשת שינוי ביותר רכיבים. ברכב על קפיצי עלים, אם זה היילקס, סיקס או סמוראי, הגבהה של ערגול ושאקלים פשוטה ועובדת. בהיילקס על אחת כמה וכמה - הוא מגיע גבוה מהמפעל יותר מכל רכב אחר לדעתי, ולכן ערגול שמוסיף 6-10 ס"מ, שיביא סיקס או סופה לגובה שנראה סביר, מביא היילקס גבוה מראש לגובה שנראה מוגזם.

זה בעקרון. על פי התיאור שלך, יכול להיות שכאן לקחו את זה באמת לקיצוניות וקיבלו גובה באמת מוגזם, על חשבון דברים אחרים... ויש פרטין קטנים וחשובים כמו שדורון ציין.

הכסף העיקרי שהחבר שלך חסך הוא על הקפיצים. הוא לקח קפיצים ישנים וערגל אותם, במקום לקנות קפיצים חדשים ארוכים מראש. זה אכן הבדל בין 600 שקל לערגול לבין 4000-5000 שקלים לארבע קפיצים חדשים. אבל תזכור שערגול הוא סוג של הימור, פלדת קפיצים ישנה ועייפה לא אוהבת שמנסים להעיר אותה לחיים חדשים ואם עלים מתחילים להשבר תוך כמה חודשים או פחות, שהחבר לא יהיה מופתע.

boondocks
16-05-08, 19:21
דורון,השאקלים שעשה המסגר הם גם ארוכים יותר,אבל גם הרוחב שלהם בצד שמתחבר לתושבת פשוט רחב הרבה מעבר למקורי,ובצד הקפיץ הוא בערך ברוחב שמספיק לקיפוף של המאיה לבתלבש וזהו.
אם תסתכל על השאקל הוא נראה כמו רוגטקה שהיית חותך מענף אקליפטוס כילד.מעין Y
אז אני בטוח שזו נקודה חלשה.
גשר התאורה?,עשיתי לו כבר שטיפה בנושא.
אני מורה לנהיגה,התקנות חקוקות אצלי,ואני נוסע עם אוגדן תקנות התעבורה שני חלקים קבוע באוטו.
עוד יפול עליו אחד שיוריד לו את האוטו מהכביש,פשוט הבחור מושפע.פעם אחת שראה איך צ'אק נוריס יוצא מהבור עם הברונקו סופרצ'ארג' בזאב בודד,והוא רץ להתקין גשר תאורה.
אם תראה מישהו עם היילקס עומד בצד הכביש ושופך פחיות בירה קרה על הראש תדע שזה הוא:wink:
ואגב תודה על התשובה

ERAN NO 1
18-05-08, 18:00
שקלתי לפתוח נושא אחר אבל זאת שאלה קשורה.

יש לי קיט שהיה מורכב על הטויוטה הקודמת עם הגבהה של למעלה מ10 סנטימטר קפיצי TGM קדמיים 4 בולמים ראנצו ומשולשים מאורכים אחוריים

עברו הימים שהיינו כובשים את הגבעות אבל כן יש לי צורך להגביה מעט את הרכב 4-6 ס"מ על מנת למנוע חיכוך של הגלגלים הקידמיים עם הפלסטיקה וכן טיפה (בתחום הסביר לאוטו ולעין הצרה של השוטרים)
לשפר את היכולת לעבור במקומות גבוליים.

האם לדעתכם אפשר לקחת זוג קפיצים שיוצר בצורה מסויימת להגבהה מסויימת ולהנמיך אותם בלי לפגוע בהם
אם על ידי ערגול הפוך ואולי הוצאת עלה מתוכם שוב מבלי לפגוע בחוזקם ואמינותם.

tooshey
18-05-08, 23:59
אהלן ערן
אם תשתמש בשאקלים מקוריים במקום המשולשים הגבוהים,תקבל פחות הגבהה.
לגבי הקפיצים,אם זהו קפיץ שנותן הגבהה של "4 או יותר,אז המאיה ארוכה בהרבה מהקפיץ המקורי.
ערגול "הפוך" ינמיך את הגובה אבל עלול להביא את השאקל לזווית לא נכונה ולהגביל את מהלך העבודה של הקפיץ בסגירת מתלה.
הורדת עלה ללא עירגול יגרמו לקפיץ להיות רך יותר (ואם תוריד קפיץ מאמצע החבילה גם תפגע בדרוג),וכך הקפיצים ישקעו יותר תחת משקל הרכב,מה שיוביל גם למה שכתבתי לגבי ערגול.

שורה תחתונה,לדעתי אפשר להנמיך קצת,אבל יתכן שיקח לך מספר נסיונות עד שתגיע לתוצאות הרצויות.

ואחרי הקפיצים,צריך גם להתייחס לבולמים.יתכן ויהיו ארוכים מידי עבור הסט-אפ החדש.

בברכה,טושי

-->