PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתחיל- זקוק לעזרה בנוגע לרכב שטח ראשון

shlomic
16-05-08, 14:37
טוב אז אחרי חפירות חוזרות ונישנות באתר ובפורום הגיע גם זמני
לרכוש את ה4*4 הראשון שלי.

התקציב שלי כרגע הוא באיזור 20K לפני ישור קו

ואני צריך מידע לגבי צריכת דלק של סמוראי מול ויטרה
התחלתי לחפש סמוראיאבל התחלתי לפזול לכיוון של ויטרה בעיקר בגלל השאחרי שניסיתי לדחוס את עצמי לאחד חשבתי שאולי שווה להגדיל ב שקל תשעים ולנסות למצוא ויטרה(תוך הגדלת התקציב)

השאלה מה זה אומר מבחינת צריכת דלק וחלפים.

אודה לתשובתכם המלומדת

Viper
16-05-08, 19:20
בתקציב שלך, אני מניח שמדובר ברכבים בעלי גיר ידני ובשנתון נמוך יחסית (וכך גם ההשוואה צריכה להיות...).
סמוראי מטופל היטב צריך ללגום בערך ליטר ל-10-12 ק"מ. (והלא מטופלים יודעים גם לשתות בערך 1 ל-7-8 ק"מ).
ויטארה ידנית- לוגמת בערך את אותה הכמות עבור 1-2 ק"מ פחות.
בתקציב שלך- קשה לי להאמין שתמצא ויטארה נורמלית.

אם צפוף לך ולא נוח לך בסמוראי עד כדי בלתי אפשרי- אל תלך עליו וכדאי לך להשקיע יותר בויטארה.
אם כי סמוראי פחות פגיע (לא צריך מיגון כמעט כלל (למעט מיכל דלק) ולעומתו הויטארה מצריכה מיגון תחתון מלא).
חלפים- לשניהם יש בשפע ומחיריהם כמעט זהים. (לסמוראי זולים בקצת, אבל תלוי בחנות חלקי החילוף שלך).
בשורה התחתונה- הפער בדלק לא צריך להיות השיקול שלך.

בהצלחה!

Tzvika-Pick
16-05-08, 20:04
ויטרה ב20K? לא ממליץ לך לגעת.
תעלה את התקציב לאזור ה30K ואז תוכל להתחיל לדבר על ויטרה ידנית במצב סביר. וגם למצוא אחת לא קל בכלל, השוק מלא ברכבים גרועים שרק עוברים מיד ליד.

ובכל זאת - כבעלים של ויטרה ידנית אני יכול להעיד שתצרוכת הדלק שלה נעה בין 1:8 בעיר עם פקקים לבין 1:14 בנסיעה בין-עירונית רגועה על 90 קמ"ש וחלונות סגורים.
מבחינת חלפים אין שום בעיה. למעט חלפים שתתעקש לקנות אצל מכשירי תנועה, הכל זמין ודי בזול. חלק מהחלפים משותפים עם הסמוראי, חלק אחר עם הבלאנו ובסך הכל זמין.

shlomic
16-05-08, 21:58
ברשותכם אני יקשה קצת ,

מה לגבי עבודה עצמית יש העדפה? עושה רושם שעל הסמוראי קל יותרל עבוד או קל יותר למצוא חומר כתוב בנושא.

ושאלה נוספת לגבי אמינות כי אני צריך רכב שלא יעשה לי "פאנצרים" כי הוא מיועד להיות הרכב היומיומי שלי. (אני יודע שזה תלוי ברכב הספציפי ואין כלל, אבל בכך זאת.. אולי יש הבדל)

ובגדול דברים שאני צריך לדעת לפני שאני קונה (כנראה סמוראי)

תודה מראש

נמרוד
18-05-08, 23:56
אתה צריך לקנות סמוראי, נקודה.

נשמע לפי השאלות שלא קראת את המדריך לבדיקת סמוראי משומש (http://www.jeepolog.com/151.html).

shlomic
19-05-08, 17:55
אוקי סמוראי איט איז !

נתחיל בחיפושים (כנראה שהייתי צריך את החיזוק ),

תודה לכל המשיבים !

elyashiv_b
15-07-08, 14:43
לדעתי אל תהייה פזיז מידי. תבדוק גם וגם. אני קניתי ויטרה שנת 90 ידנית בסביבות התקציב שלך וחוץ מיישור קו בסיסי ביותר שכלל גם טיפול 10000 על הדרך לא הוצאתי כמעט כלום חוץ מדלק...

ilan.sch
15-07-08, 15:44
אוקי
כל אוטו והבעיות שלו
יכול להיות שתקנה אוטו ב20,000 שהוא במצב של שנת 96 ויכול להיות שהוא יהיה הרוס.
בבדיקות לא תמיד מגלים הכל
לכן תשתדל לא להתפוצץ על אוטו ספציפי מההתלהבות.

כנס לסמוראי שב בו קצת בתור נהג קח את הכסא אחורה
תעשה אותו דבר בויטרה..
אמרת שסמוראי קטן עליך. אני 185 אני מסתדר שמה מעולה
הבעיות זה בכביש ההתנהגות שלו לא משהו קופצני וזה אבל מתגברים.
חוץ מזה אני בחיפה ויש עליות וירידות ורמזורים וכל הבאסה לוקח לי בסביבות 1-9 לידני שנת 96. בינעירוני כמו שמציינים פה בערך 1-11 1-12.
תחשוב ששיקול הדלק הוא אומנם גדול, אבל אוטו יעלה לך הרבה דלק 600 שקל לחודש אם אתה עושה נסיעה יומית של 30 קמ. אם תשלם 640 או 600 זה כבר לא ההבדל.
קח בחשבון ביטוח חובה וגימל 3000 שקל וטיפולים מדיי פעם.
טסט וכו'.
חוץמזה מאוד מרוצה מהאוטו יש לי פתוח כיף גדול. למרות שלא יוצא לי לרדת לשטח יותר מדיי בגלל הלימודים, אני מעדיף לסבול במהלך השנה איתו רק בשביל לצאת בקיץ לטייל. בשטח הוא חיה רעה. תראה גם מושבים. אצלי למשל זה לא מושבים מקוריים אלא מושבים יותר נוחים שבמקרה גם הסיטו אותם אחורה אז יכול להיות שתמצא סמוראי שדיגמו אותו כבר לאנשים גבוהים.

הסמוראי זה אוטו ל2-3 אנשים גג. מנוע קטן 1300 של סוויפט. בכביש בינעירוני לנסוע איתו יותר מ90 זה זוועה.

idan_c
18-07-08, 18:06
גם הסמוראי וגם הויטארה רכבים מצויינים לשטח, מבחינת איכות נסיעה בכביש אני מניח שיהיה לך קצת יותר קשה עם סמוראי. ויטארה לנסיעות יום יומיות הרבה יותר נוחה וזה מה שגרם לי לקנות ויטארה במקום סמוראי, בכל מקרה הויטארה שלי למכירה כרגע ואני לא ממש מנסה לרמוז לך לפזול כי 20 אלף שקל זה לא המחיר שאני דורש.. המחירון שלי הוא 39000 אני מוכן להתגמש הרבה בשביל לסגור וכן הספרה הראשונה תהיה 3 ולא 2 ;)

בכל מקרה לגבי צריכת דלק, הויטארה שלי עם פקקים גם צורכת כליטר ל8 וחצי ק"מ מחוץ לעיר המצב הרבה יותר טוב נע סביב ה12 ק"מ לליטר..

nadler
19-07-08, 14:12
הבנתי ממך שזה הרכב היחיד שלך ושאתה נוסע איתו יום יום.
לויטרה התנהגות כביש נוחה יחסית... הסמוראי לעומתה לא אוהב כבישים. קופצני מאוד, מסוכן בסיבובים, קטן וצפוף והרבה פחות בטיחותי.
ההבדלים בשטח לטובת הסמוראי למעט שיפוע צד (לטובת הויטרה) אבל ההבדלים לא משמעותיים בשטח כמו ההבדלים בנסיעה בכביש.
אני הייתי הולך על ויטרה, רק מחפש בנרות משהוא סביר

-->