PDA

צפייה בגרסה מלאה : פילטר דלק סיקס ומשאבה חשמלית

shimixx
16-05-08, 15:13
בסיקס שעובד על משאבה מכנית ישנו הצורך בפילטר עם יציאה חזרה לעודפים כאשר זה מתמלא אז הוא מחזיר למיכל במקום "להעמיס" על הקרבורטור
האם כאשר נעשה שימוש במשאבה חשמלית גם ישנו הצורך בפילטר כזה שהרי כאשר המשאבה מתמלאת היא מפסיקה להזרים ?

ערן המסוקס
16-05-08, 19:13
אם עדיין יש קרבורטור ברכב, רק המשאבה חשמלית, אז כן צריך את ההחזרות. אחרת הדלק מתחמם בצינורות ועושה סמטוחה בקרבורטור.

בכל מקרה, דלק רותח לא נשמע לי כמו מתכון טוב. הסירקולציה גורמת לו להתקרר. כל הזמן מגיע דלק טרי וקר מטנק הדלק.

tzagi
16-05-08, 23:12
אם עדיין יש קרבורטור ברכב, רק המשאבה חשמלית, אז כן צריך את ההחזרות. אחרת הדלק מתחמם בצינורות ועושה סמטוחה בקרבורטור.

בכל מקרה, דלק רותח לא נשמע לי כמו מתכון טוב. הסירקולציה גורמת לו להתקרר. כל הזמן מגיע דלק טרי וקר מטנק הדלק.

לא צריך ולא נחוץ
אומנם טוב שיהיה וזה לא מזיק אבל בטח לא חובה,
וערן...לפני שתתחיל, תעשה קצת חיפוש ותגיד לי את השנה מתי רכבים אמריקאיים התחילו לבוא עם צנור החזרים ולמה (דגש על הלמה) רמז: אין קשר לסמטוחה בקרבורטור

AvigdorAharon
18-05-08, 08:33
תעשה קצת חיפוש ותגיד לי את השנה מתי רכבים אמריקאיים התחילו לבוא עם צנור החזרים ולמה (דגש על הלמה) רמז: אין קשר לסמטוחה בקרבורטור

זיהום אויר?

אביגדור

ערן המסוקס
18-05-08, 09:51
חיפוש מהיר הביא אותי לפה.

http://www.aa1car.com/library/returnless_efi.htm

בקצור ההסבר הוא כזה.
מערכות הכוללות החזרים נועדו לשם קרור הדלק ומניעת רתיחתו!
מערכות ללא החזרים יצאו ברכבים חדישים יותר לשם בקרת זיהום אויר טובה יותר (פחות התאיידות ממיכל הדלק מדלק חוזר חם). אך הבעייה עם מערכת כזאת היא שהיא צריכה לעבוד בלחצים גבוהים יותר ומדוייקים לשם פעולה תקינה של המנוע, אחרת באות צרות.

לדעתי זה רק צרות. לעשות קומבינה ללא החזרות אומר, לחצי עבודה משתנים כל הזמן ובעיות התאיידות של דלק בתוך הקרבורטור. בהזרקה זה פשוט יכול לגרום לvapor lock ואין מה להוסיף על לחצי עבודה לא מבוקרים במזרקים.

tzagi
18-05-08, 17:44
Return less EFI??????

אתה רוצה להגיד לי שכל הזמן הזה דיברנו על הזרקת דלק ולא היתי מודע לזה?

באתר שקישרת אין דבר רלונטי לנושא המדובר
Please try again.

ערן המסוקס
19-05-08, 05:41
קראתי כל מיני דברים מעניינים יותר ופחות.

http://www.ftw.com.au/content/view/209/50/ (http://www.ftw.com.au/content/view/209/50/)

tzagi
19-05-08, 06:29
קראתי כל מיני דברים מעניינים יותר ופחות.

נו וה...
לא שיש קשר לפורד אוסטרליה ולמנועי פינטו עם וובר אבל בא נגיד, אז מה למדת ממה שכתוב?

כנראה לא הרבה....
אז תרשה לי להסביר, צנורות החזר הופיעו בפעם הראשונה ב1973-1974 ברכבים אמריקאיים, הרבה מהם לא קיבלו אותם עד להתחלת שנות ה80,
לפני זה...במשך קרוב ל80 שנה המערכת ברוב הרכבים בעולם היתה זהה: טנק דלק, צינור למשאבת דלק, צינור לקרבורטור וזהו,
אז כנראה שהבעיות שאתה חושש מהם לא היו כל כך משמעותיות.
אני לא יודע כמה רכבים היו או יש לך משנות ה60 וה70, עם קרבורטור ובלי צינור החזרים,
אבל לי היו(ויש) יותר מכמה, ואני יכול להבטיח לך, שאף אחד מהם לא סבל או סובל מהבעיות שתיארתה...
הבעיות האלה הם בתאוריה בלבד, כלומר, הם עלולים לקרות, ולנסיוני העלוב....הם רק עלולים.

אני לא רואה מהי הקומבינה אם מישהו מרכיב קרבורטור בלי צינור עודפים, אותי זה לא היה מדאיג בכלל (וזה מנסיון אישי, לא תאוריות)

ערן המסוקס
21-05-08, 09:05
אני לא אמרתי שזה לא יעבוד בלי צינור עודפים. זה עובד, בודאי. השאלה היא איך עובד.

אבל לחצי העבודה מאוד לא אחידים במצב הזה, ויחד עם טמפרטורות בנזין גבוהות שנכנסות לקרבורטור, המצב לא ממש אידאלי.

חבר עם קרבורטור של מוטוקרפט ביטל את יציאת העודפים. הרכב עובד בסדר על הכביש, אבל בשטח בזחילה בקפיצות ושיפועים הרכב בהחלט לא עובד בצורה משביעת רצון. מעשן ונחנק בטיפוס, התנעה קשה. ביטול העודפים ברכב שלו, בא משום שביום חם מאוד המשאבה לא הצליחה להתמודד עם המצב (כנראה שהדלק התאייד בקו הדלק) והרכב סרב לנסוע. ביטול העודפים הוסיף מעט לחץ לקו, אבל לא פתר ממש את הבעייה (קו דלק חם מידי, משאבת דלק חמה וחלשה מידי). ברגע שמזג האויר קריר, העסק חוזר לחיים.

זרימה עם ספיקה טובה, ועם החזרים היא הדבר הכי מומלץ לעבודה נכונה ומדוייקת של הקרבורטור. וזה נכון שבעתיים כאשר מדובר על נסיעה בסביבה חמה מאוד.

דבר נוסף מומלץ, הוא בידוד קו הדלק באיזור המנוע, ככל האפשר מאיזורים חמים. לא להצמיד אותו לצנורות המים הרותחים. מומלץ לשים מעליו צינור שרשורי.

אני גם לא אתפלא אם בדיקת זיהום אויר בטסט תפגע למדי ברכב עם ביטול החזרים.

tzagi
23-05-08, 06:04
QUOTE:אני לא אמרתי שזה לא יעבוד בלי צינור עודפים. זה עובד, בודאי. השאלה היא איך עובד.

אז לפי התאוריה שלך כול רכב שבא בלי צינור עודפים לא עובד או עבד טוב?

ערן....צגיד לי.....
אתה מכור לסמים?
יש לך בעית הבנת הנקרא?
או שאתה כזה עקשן שאתה לא מסוגל לראות את היער דרך העצים?

אתה משתמש בדוגמא של" חבר" שביטל צינור עודפים והיה לו בעיות?
על זה אתה מבסס את ה"עובדות" שלך?

בא נתיחס לעובדות אמיתיות, לא "אח של חבר של אחותי אמר לי"

רוב המכוניות שיוצרו בעולם אי פעם, יוצרו בלי צינור עודפים, ובמשך 70 שנים( ידעת שיוצרו מעל ל 21 מיליון חיפושיות, נכון?????)
הוספת צינור עודפים הופיעה לא בגלל בעיות בקרבורטור, או בעיות כמו שאתה מתאר, אלא בגלל חוקי זיהום אויר, הרעיון הוא שלא ישאר לחץ בצינור הדלק כשהרכב ע ו מ ד, ולכן פחות דלק יתאדה.

תחשוב לבד, או לפחות תנסה...
אם כול רכב בעולם היה מראה בעיות כמו שאתה מתאר, וצינור עודפים היה פותר את זה,
אתה לא חושב שהיה לוקח קצת פחות מ70 שנה לפתור את הבעיה הזאת?

וחוץ מזה....הובלת דלק קריר לקרבורטור רק יעשה טוב.
אבל זה גם לא אומר שרכב בלי צינור עודפים יסע כמו חרא.

ד"א
אתה יודע מה קוטר צינור העודפים ברכבי מרוץ בNASCAR?

ערן המסוקס
23-05-08, 10:10
אתה יודע מה קוטר צינור העודפים ברכבי מרוץ בNASCAR?

אני לא מאמין שברכב תחרותי ישימו רכיב כשלהו בשביל להוריד זיהום אויר. אז למה בכלל יש צינור עודפים?

וחוץ מזה....הובלת דלק קריר לקרבורטור רק יעשה טוב.
אבל זה גם לא אומר שרכב בלי צינור עודפים יסע כמו חרא.

זה מה שאמרתי. קרבורטור שנועד לעבוד עם החזר עודפים, עדיף שיעבוד עם עודפים. בעיקר במקרה של משאבה חשמלית, שדוחסת את הקרבורטור גם עם מנוע כבוי וגם בסרק. זה פשוט משנה את גובה מפלס הדלק לפי הלחץ. וכן, זה משמעותי יותר ברכב שטח.

ברכב שטח עם קרבורטור, עדיף לעבוד עם מצוף נמוך ככל האפשר, למנוע הצפות הנובעות משיפועים וגם מדרך קופצנית, ואופי הנסיעה בשטח. ברגע שאתה עובד בלחצים משתנים, המצב הופך להיות בעייתי יותר, מכיוון שאתה לא יכול לכוון את המצוף בצורה המושלמת. מצוף נמוך, למניעת הצפות ובזבוז דלק, יגרום לחניקת המנוע בעומס, מצוף גבוה, יגרום להצפות בשיפועים ומהמורות.

כל זה בלי להוסיף, את הדבר הברור, שדלק רותח עושה צרות, גם בקו הדלק (משאבה עובדת גרוע עם גזים), וגם ע"י התאיידות מוגברת של בנזין בקרבורטור.

ברכב שנוסע רק בכביש הנושא הזה הרבה פחות בעייתי. וזה לא שזה גם בלתי אפשרי לרכב שטח. אני מדבר על פעולה מושלמת, לעומת פעולה פחות מושלמת. רוב האנשים לא מודעים, כמה טוב יכול לעבוד רכב עם קרבורטור, אם כל הרכיבים נמצאים ומכוונים נכון.

tzagi
24-05-08, 07:21
ערן ערן ערן.....
אני חייב להגיד לך שאתה משעשע אותי,
בערך כמו שליצן החצר שיעשע בימי הביניים..
אבל יש לך אותה בעיה כמו שהיה לאותו ליצן החצר, צריך חומר טרי כול הזמן, אחרת הוא מתחיל לשעמם.

אני לא בדיוק מבין איך לאחד כמוך בגילך הצעיר יכול להיות ראש כזה סגור, אתה מסרב ללמוד מהעבר,
מסרב ללמוד מנסיון אנשים אחרים, ומסרב ללמוד מטכנולוגיה מודרנית (יחסית) ומרכז את כול הדעות שלו על נסיון אישי מאד מאד מוגבל ומתיחס לזה כתורה מסיני.

קבל זאת בחברות: בלי יכולת ללמוד מהעבר לא תהיה לך אפשרות להתקדם ולהצליח, תמיד תשאר באותה נקודה שהתחלת בה.

בא נעשה ניתוח גניקולוגי ממה שכתבת (במקרה שאתה לא מודע, לא רק שרפואה זה המקצוע שלי, אני גם גניקולוג מתנדב)

QUOTE:אני לא מאמין שברכב תחרותי ישימו רכיב כשלהו בשביל להוריד זיהום אויר. אז למה בכלל יש צינור עודפים?

שאלה טובה, אולי תסביר?( רמז:אין אחד)

QUOTE:קרבורטור שנועד לעבוד עם החזר עודפים

המממ...אתה יכול לתת לי דוגמה של קרבורטור שנבנה לעבוד עם צינור עודפים? ( רמז:אין אחד)

QUOTE:בעיקר במקרה של משאבה חשמלית, שדוחסת את הקרבורטור גם עם מנוע כבוי וגם בסרק

מעניין...משאבה חשמלית שדוחסת גם כשהמנוע כבוי....זה ברכבים שנבנו בארץ אולי? כי אני לא מכיר כאלה, וחוץ מזה, אין הבדל משמעותי בצורת העבודה בן משאבה חשמלית למכנית, למעשה, משאבה חשמלית עדיפה כי הלחץ לא משתנה ואין פולסים.

QUOTE:זה פשוט משנה את גובה מפלס הדלק לפי הלחץ. וכן, זה משמעותי יותר ברכב שטח.

זה לא משנה כלום, ואין קשר לרכבי שטח, אני מתאר לעצמי שאתה מודע שנבנו לא מעט רכבי שטח לפני שצינורות עודפים "הומצאו" וכולם נסעו בשטח בלי כל בעיות, אולי תמצא מישהו שהשתמש בהם בשנות ה50-60-70 בצהל, אני יודע שיש פה באתר מספיק אנשים שהשתמשו ברכבים האלה ד'עז...ויחלקו על דעתך
רוצה עוד דוגמה?
כמה חפושיות באג'ה נבנו? כמה מהם השתוללו בשטח? לכמה מהם היה צינור עודפים?( רמז:אין אחד)

מפה אין לי כוח להמשיך, אז אני יחתוך לסוף

QUOTE:רוב האנשים לא מודעים, כמה טוב יכול לעבוד רכב עם קרבורטור, אם כל הרכיבים נמצאים ומכוונים נכון.

טעות בידך,
רוב האנשים מודעים היטב למגבלות הקרבורטור,
לכן הם מחליפים אותם לקרבורטורים שעובדים הרבה יותר טוב, או מעיפים אותם לגמרה ועוברים למערכות קצת יותר מודרניות,
אני מודע היטב שהקרבורטור שלך(BBD) עובד טוב בשבילך, אבל אתה מקרה קיצוני ויחודי (עובדה)
ולכן, כמו שאמרו להרשל אסטרופולי לפני מיליון שנה איפה שהוא בפולין, אתה שיכור, והוא...לפי האגדה, הלך לישון, למרות שלא שתה טיפה.

poo27
24-05-08, 08:08
רוב המכוניות שיוצרו בעולם אי פעם, יוצרו בלי צינור עודפים, ובמשך 70 שנים( ידעת שיוצרו מעל ל 21 מיליון חיפושיות, נכון?????)
הוספת צינור עודפים הופיעה לא בגלל בעיות בקרבורטור, או בעיות כמו שאתה מתאר, אלא בגלל חוקי זיהום אויר, הרעיון הוא שלא ישאר לחץ בצינור הדלק כשהרכב ע ו מ ד, ולכן פחות דלק יתאדה.

וזאת לא סיבה מספיק טובה???

סיקס כחול
24-05-08, 18:07
טרמפ על השרשור

במידה שאני מרכיב משאבה חשמלית ואוטם את המיכנית ב-2 הקצוות, האם היא לא ניזוקה?

איזה ריליי ופיוז להתקין לפני החשמלית?

tzagi
25-05-08, 04:31
ערן כנראה התעייף בחורשן...או משפץ את הBBD המפורסם...לא ברור..

לMUGU POO
אולי כדאי שתקרא את כול השרשור מראש לפני שאתה מגיב,
לא על זה הויכוח.

ל6כחול,
לא כדאי, המשאבה המכנית לא בנויה לעבוד על יבש, סתם תהרוס אותה,
עדיף שתוריד ותחליף בזה (או דומה ביצור עצמי)
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BBC-Mopar-SB-BB-Ford-SB-FE-Fuel-Pump-Block-Off-Plate_W0QQitemZ280228040253QQihZ018QQcat egoryZ33555QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZ ViewItem

poo27
25-05-08, 07:42
[QUOTE=tzagi]ערן כנראה התעייף בחורשן...או משפץ את הBBD המפורסם...לא ברור..

לMUGU POO
אולי כדאי שתקרא את כול השרשור מראש לפני שאתה מגיב,

קראתי גם קראתי.
ואני חושב שאתה צודק לגבי השימוש בצינור העודפים.
ואני שואל שוב, האם השימוש למען איכות הסביבה אינו סיבה מספיק טובה?
כי באמת מכל השירשור הזה (חוץ מה"מריבה" שלכם) הבנתי שעדיף צינור עודפים מסיבה זאת או אחרת.

tzagi
25-05-08, 08:12
אין מריבה,
זה ויכוח אידיאולוגי נטו
למרות שאני נהנה לרדת על ערן, הוא בחור טוב, רק חבל שלוקח מקדחת עמוד ומקדח חצי אינץ' להכניס לו משהו בראש.

לענות על שאלתך,
ובהתיחסות לכמות רכבים עם קרבורטורים(שנשארו) בעולם, זה באמת לא משנה,
The emission difference is negligent
שנות ה80 עברו כבר ממזמן....

וזה בא אליך מבוחן זיהום אויר מואשר ע'י מדינת נאבדה ....בעבר.

ובכלל, אולי תגיד איפה באפריקה אתה שורץ?(אולי אנחנו מאותו כפר?)

yoavshefer
25-05-08, 11:55
tzagi
אני מפנה אותך לשרשור הזהhttp://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=27682
המנוע בפנים והכל עובד, אבל עדיין הייתי רוצה להפטר מכל צינורות הווקום וה''דרק'' שנלווה לזה.
אשמח אם תוכל לייעץ לי.

poo27
26-05-08, 07:55
שורץ באיזור אוגנדה ואתה?

חנן-ג'יפולוג
26-05-08, 08:11
תעבירו בבקשה את הצ'אט להודעות פרטיות.

-->