PDA

צפייה בגרסה מלאה : מד טורים

עודדוש
29-03-04, 10:26
שלום
לסמוראי שלי מודל 93 אין מד טורים. האם זה פריט שניתן להוסיפו? אם כן היכן ניתן לרכוש? האם יש חשיבות לשעון זה, בעיקר בירידות עזות כאשר המנוע צועק לשמים?
האם זהו מידע חיוני לנהג?
תודה רבה
עודד

חנן א.
29-03-04, 11:03
אפשר גם בלי, אבל נחמד שיש. ככה אתה יודע שאתה לא חורג מהקו האדום, מצד אחד, ומצד שני, אתה יכול לנצל את מלוא ההספק של המנוע.
ניתן להוסיף בקלות, נדמה לי שהמחירים הם באיזור ה100-300 ש"ח, חפש בחנויות לחלפי רכב.

חנן א.
29-03-04, 11:05
אם בא לך לחסוך את הכסף, אתה יכול לסמן עם טוש אדום קוים אדומים על הספידומטר עבור כל הילוך. זה יעשה בדיוק את אותה עבודה כמו מד סל"ד רק קצת פחות אלגנטי ומרשים.

אלון_ק
29-03-04, 14:57
זה יעשה בדיוק את אותה עבודה

אני דווקא נגד - הסימונים יהיו טובים או לHI, או לLOW, או שהוא יצטרך לסמן לשניהם - וזה מבעס. חוץ מזה, מה התועלת בזה, לא הבנתי. מד סל"ד שנותן חיווי לסל"ד תמיד, גם בסרק, אני מבין. אבל רק כחיווי להעברת הילוכים?

ומה אם הוא יחליף מידת צמיגים, וכד'? יישאר תקוע עם סימונים לא רלוונטים?

אדי
29-03-04, 15:00
ומה אם הוא יחליף מידת צמיגים, וכד'? יישאר תקוע עם סימונים לא רלוונטים?
החלפת מידת הצמיגים משפיעה על המהירות בפועל, לא על המהירות הנמדדת במד המהירות של הרכב.

חנן א.
29-03-04, 15:04
הסל"ד בLOW ובניוטרל לא רלוונטי, כמעט, לטעמי. המצבים שבהם אני מציץ במד הסל"ד בפרייבטים או בג'יפ שלי הם בהאצות ברמזור, בעליות ארוכות בכביש , גרירת נגרר בעלייה וכו' . כשאני בשטח בLOW אני מתעניין יותר בשטח מאשר במד הסל"ד. ממילא נדיר מאוד שאני עובר את ה1500 סל"ד בשטח אז זה לא מעניין אותי.
באופנוע השטח שלי סימנתי את הסל"ד המירבי בצורה שתיארתי על שעון המהירות, וכאמור, זה שימש אותי בכביש בלבד, בשטח אני מסתכל על השטח, לא על לוח השעונים.
שינית צמיגים? קח אצטון, מחק את הסימונים וסמן מחדש, איזו כבדות... :wink:

חנן א.
29-03-04, 15:27
וסתם, כקוריוז, פעם בטרקטורים היה סידור דומה, אבל הפוך:
היה מד סל"ד גדול, ובתוכו היו המון סקלות קטנות, סקלה עבור כל הילוך, שאמרה מהי המהירות של הטרקטור.

AvigdorAharon
30-03-04, 09:33
בוקר טוב,

גם אני, מנסיוני בעבר עם רכבים בעלי משקל כולל של יותר מ 15 טון, חושב שמד סל"ד חשוב מאוד במקרים בהם נדרשת התאמה מלאה בין ההילוך, תנאי הדרך ומשקל הרכב.
אין משמעות רבה למד הסל"ד בנסיעה בשטח בהילוך כח LOW שבו גם כך אנו לא מאמצים את הרכב.

אביגדור

אלון_ק
30-03-04, 22:54
נו שווין. צודקים.
אדי, אז יחסי העברה, לא צמיגים, טוב?

אני מאוד סקרן לדעת מה הסל"ד של האוטו לפעמים, גם בעליות בשטח. ברור שאי אפשר להסתכל עליו באמת, אבל להעיף מבט זריז מדי פעם - מסקרן. אני מעריך את הסל"ד לפי הרגש והרעש, אבל זה נורא לא מדוייק.

חוץ מזה, בסמורי יש תופעה מצחיקה מאוד:
ידוע שהרכב חלש באופן יוצא דופן. אחרי כמה זמן שהרכב היה אצלי, שמתי לב שיש ימים שהוא נוסע כמו פנתר (טוב, פנתר צולע עם רגל קשורה) בעליות ויש ימים שהוא סוחב כמו זקנה. אחרי אינסוף בדיקות מכאניות ותשאול של בעלי סמוראי אחרים, התברר לי שלכולם יש את אותה הבעיה. יום חם ובהיר - האוטו נוסע. יום מעונן ואביך - לא זז.
את הסיבה אני כבר לא זוכר מי גילה לי, אבל הנה היא: ככל שהלחץ הברומטרי עולה (מתאפיין גם בפיזור עננים, אגב) כן עולה יחס הדחיסה. ההבדל קטן, אמור להיות זניח - אבל עובדה שמורגש בסמוראים ישנים, שהמנוע שלהם כבר לא הכי חדש.עשיתי בדיקה - השוותי לחצים ברומטריים למהירויות הסופיות שלי בעליות נתונות (95 ביום טוב...), בימים עם תנאי רוח דומים ואכן - הלחץ הוא הגורם.

הקשר לדיון הוא שאני מאוד סקרן לדעת מהם הפרשי הסל"ד כתוצאה מהפרשי הלחץ הברומטרי.

חנן א.
30-03-04, 23:32
אני סקפטי לגבי דומיננטיות השפעת הלחץ על יחס הדחיסה וכו'. זה משפיע, השאלה אם ברמה שאתה מסוגל להרגיש.
מה שכן, הוא בהחלט משפיע על התערובת:
לחץ נמוך, מעט מולקולות אוויר על אותה כמות דלק. תערובת עשירה. מנוע לא סוחב.
לא בכדי מוכרים את הטרק' של פולריס עם דיזות שונות בהתאם לגובה המדינה שבה הם נמכרים.
נסה לשאול בעלי סמוראי עם הזרקת דלק ושאל אותם אם הם מרגישים באפקט הזה. אני מאמין שהם יגידו לך שלא, כי מערכת ההזרקה יודעת לפצות על לחצי אוויר שונים.

אלון_ק
31-03-04, 00:45
טוב, ההסבר שלך נשמע הגיוני יותר, אין ספק.

בכל מקרה, רכב מוזרק אינו מרגיש בהבדל, אם מהסיבה שציינת, אם מתוספת 10 כ"ס שלהם.

shermenz
03-04-04, 02:14
מאיזה שנה התחילו עם הזרקת דלק בסמוראי?

אלון_ק
03-04-04, 15:42
94. יש בודדים ביבוא אישי או עם שינויים שמוזרקים מ91 ומעלה, אבל הם נדירים מאוד.

netivi
14-04-04, 01:09
היכן מומלץ באזור השרון להתקין לסמוראי שלי שעון טורים??

asafk
14-04-04, 02:06
אם אתה מתעקש על מד טורים- תקנה (ברוב חנויות החלפים) מד אוניברסלי ותרכיב לבד. שלושה חוטים ושני ברגים.

אבל... באמת? מד טורים? בסמוראי? אתה לא שומע מתי המנוע בטורים גבוהים? זה באמת משנה אם אתה ב2000 או ב2200? במילא אין כוח לא כאן ולא כאן.

אסף.

-->