PDA

צפייה בגרסה מלאה : למה שונאים פורנר?

עודד זנטון
19-05-08, 10:46
נתקלתי בכמה תגובות שלליות לגבי פוראנר.
על פניו, לי הרכב נראה כמו שילוב מצויין בין רכב משפחתי לג'יפ מסוקס.

איכשהו, אנשים סביבי לא חושבים כמוני.
כיוון שאני משתעשע ברעניונות כלשהם בכיוון, אשמח לדעת מהם היתרונות שלו ומהם החסרונות.
הבנתי כבר שישנה איזושהי בעית חלקים קלה.

עודד

שמוליקו
19-05-08, 10:50
משהו אמר דלק?
הרבה דלק?
המון?

איציק - 4X6ZH
19-05-08, 11:01
דלק + דלק ( מנועי בנזין V 6 )
מנוע צפוף צפוף
חלקים יקרים ולא תמיד זמינים
מערכת תמסורת מיוחדת .
הרבה מערכות פינוק שבדרך כלל אתה לא ממש צריך בשטח
דגמים מפוארים ( בשוק הישראלי ) לא בדיוק לשטח
ובסוף בסוף
מכונאים אהבלים שלא מוכנים לפתוח ספר + בעלי הרכב החכמים שלא מוכנים לשלם עבור טיפול מקצועי
אבל זה בסדר הפורנר בגירסה הישראלית
זאת הסנונית הראשונה של מפלצת מוצצת כאשר היא מזדקנת :shock:
איציק

דרור הראל
19-05-08, 14:34
כבעלים לשעבר של פוראנר מהדגם הלא מפואר,שנת 94 ,אני חוויתי את מה שאיציק מדבר עליו,למרות מוסך טוב שכן פותח ספר(יורם-מוסך אפ"ק),אני חוויתי עם הרכב הנ"ל את כל התקלות הכי מסריחות שיש-מראשי מנוע ועד קראנק-הוציא לי את המיץ-הדיפנדר הנוכחי למרות ההשמצות על הלנד רובר-אמין עשרות מונים מהפוראנר שהיה לי.
כקונספציה לרכב טיולים ומשפחה הפוראנר נהדר-גם נוחות גם כח וגם עבירות-אבל לפחות אצלי הוא "זיין" לי את הצורה ובסוף לאחר כל התיקונים מכרתי במחיר נמוך מאד,משום שכבר נגעלתי ממנו ולא יכולתי לגעת בו יותר מרוב אכזבה.

דרור הראל

סוזי המשתוללת
19-05-08, 15:48
דווקא לנווט שלי יש פוררנר שלא עוצר בשום מקום עולה הכל באלגנטיות ובזלזול ומאז שמטופל אצל מומחה אמיתי לטויוטה (ג'ריס ממוסך קרוזר ) שעבר השתלמות במפעל ביפן הרכב לא עומד אף פעם
מערכת חשמל אמינה מאד - וזה בד"כ מה שייתקע אותך בשטח ללא יכולת חילוץ או ידע רציני
מיכניקה די פשוטה בסה"כ
אם מכירים את הרכב אז גם ניתן להשיג את מרבית החלקים מרכבי טויוטה אחרים .....
בכלל עודד אני לא בדיעה של איציק שצריך לסבול ולנסוע בהיילקס דיזל רק בגלל האמינות המוחלטת
יש בחיים עוד דברים מעבר לאמינות כמו למשל נוחיות ,בטיחות ועוד
עם מחירי הסולר המאמירים אני לא רואה הבדל גדול בין דיזל לבנזין אפילו עם היתרון היחסי של הדיזל בחיסכון בדלק
דיזלים מהדור הישן זה ערימת עגלות שלא נוסעות וגם לא מי יודע מה חסכוניות ואילו הממוחשבות הרבה יותר יקרות לתחזוקה ולכן v 6 זו לא מילה גסה
מה שהורג את המנועים הגדולים זו נסיעה עירונית
בדרך לדרום על 100-110 עמוס אין לי בעייה להגיע ל1:8
וגם אין לי בעייה להגיע ל160וצפונה (על השעון כמובן )כשצריך ;) :twisted:

נימי
19-05-08, 18:07
בניגוד למנוע של הטרופר המנוע של הפוררנר חלש יותר (בכמה עשרות סוסים) וזללן דלק גדול יותר עקב בעיות בסעפת יניקה (לפי מה שהבנתי אין לי ניסיון עם הרכב), לא כל ה V6 נולדו שוים

ארז
19-05-08, 19:32
מעבר לכל מה שאיציק כתב מדובר על סתם רכב, פשוט סתם.
מנוע חלש וזללן, אמינות אי שם באמצע, לא גרוטאה אבל בטח לא האמינות האגדית של טויוטה.
עבירות במצב סטנדרטי חלשה מאוד,אחרי די הרבה כסף מקבלים עבירות סבירה ולא יותר מזה.
פנים הרכב נראה ומרגיש כמו סוברו DL משנת 84 ,בקיצור סתם רכב.

ליאור מ
19-05-08, 21:00
אני מבין את ארז. היה לי כזה "סתם רכב" במשך 7 שנים, ומאד אהבתי אותו.
הוא לא מבריק בשום תחום- לא בעבירות, לא באחזקה, לא באמינות ולא במראה מהמם.
אבל מה, אחרי מקצה שיפורים בסיסי של קפיצים + בולמים + נעילה אחורית + צמיגים, הוא הפך לרכב טיולים מעולה. נוח, אמין, עבירות מעולה. רכב שאתה פשוט סומך עליו ומנגן עליו.
פה ושם יש פוראנרים שמורים במיוחד שיעשו הרבה נחת לבעלים החדשים שלהם. תראה למשל את הפוראנרים של ליאור בנאי, הידני של אריק, הבונבון של אורן מ"קוני" והפוראנר שהיה שלי. עם זאת, יש הרבה גרוטאות שחוטות ולימונים (כמו הרכב הלימון של דרור הראל). תיזהר מפוראנר שעבר התעללות, הוא לא ישכח לך את זה ואת החשבון אתה תשלם. ראשי מנוע שרגישים לחום, אטם ראשים דולף אחרי 150,000 ק"מ, גיר ששונא לרתוח, מערכת היגוי רגישה ותפוחי היגוי חלשים הם התקלות העיקריות.
מצד שני הזמן עושה את שלו, ואם אתה קונה רכב בראייה קדימה, אז הפוראנרים כבר ישנים (הכי חדש משנת 96).
למה שונאים אותו- חלק שונא בלי להכיר. יש כאלה גם בשרשור הזה. אחרים נלחצים מצריכת הדלק או סתם שמעו על לימון. (מכיר את "אח של אחותי היה לו חבר שהיה לו פוראנר, מה זה בהמה"?).

ערן CJ
19-05-08, 22:18
בג'יפים השנאה והאהבה קרובים להפליא. הרכב הכי כיפי שלי היה הניבה. האנדרדוג הניצחי היה בילתי מנוצח...
היום, אחרי הרבה כלים (CJ, ניבה, טאטא, ואנדורה 4X4) עברתי לטויוטה פוראנר. רכב שלישי שיוצא לטיולים בסופ"שים בלבד. עניין הדלק לא היה משמעותי מכיוון שבבית יש שני רכבים של העבודה. רציתי היילקס שאוכל לשפר עד קצה העולם אבל אבל אישתי... מבט עליה הבהיר שאם מסיבה כלשהי הרכב יהפוך לרכב שני והיא תאלץ להשתמש בו הרכב חייב להיות אוטומטי ונוח במידה סבירה. השילדה של ההילקס היתה הפשרה. הפוראנר שבנוי עליה אכן מצליח לספק את הסחורה. מיד עם הקנייה החלטתי לבצע יישור קו כללי:
טיפול + החלפת כל התפוחים
התקנת מערכת גז - למרות המשמעות המישנית של עלות הדלק החלטתי להתקין רק כדי ששתי ירידות לדרום בחודש אחד, לא יהפכו למטלה פיננסית שתסתיים ברבנות.
הגבהה של 2 אינצ'ים
בולמי זעזועים מסוג קוני
נעילות דיפ' קדמית + אחורית
נעילות טבורים ידניים (וורן)

אי אפשר לומר שאין תקלות בכלל אבל אני מאוד מרוצה מהעבירות, האמינות, הנוחות, העמידות והמזגן המקפיא.

גיליתי שחלק ניכר מהחלפים מתאימים לכלי רכב אחרים של טויוטה, איסוזו ואפילו גיליתי שבלב הגיר האוטומטי שתול גיר של וולוו 740. (טפו טפו, שלא נזדקק!)

חלפים שאינם זהים לכלים אחרים יקרים בטירוף כי היבואן בישראל השתגע.
בארה"ב זהו רכב נפוץ מאוד והחלפים שלו זולים להפליא. אני תמיד בודק את העלויות של יבוא אישי מחו"ל וחוסך שקלים רבים. לדוגמה: בעבור סט של חגורת טיימינג + מותחנים + משאבת מים רצו בחברה 3100 ש"ח. טלפנתי לחנות בארה"ב והזמנתי את החלקים שנשלחו אלי ב- UPS, עד הבית. אחרי הכל יצא לי 1100 ש"ח (חסכתי 2000!). בעוד 5000 ק"מ אתקין אותם. מכיוון שאצלי הרכב נוסע מעט מאוד זה יקרה בעוד כ-שנה. יש לזכור שמכיוון שהרכב שלי הוא רכב שלישי שאינו משרת אותי ביום-יום, אין לי בעיה להמתין לחלפים שבוע עד עשרה ימים, במקרה הצורך.

מבחינת עבירות - יש תחושה של רכב מאסיבי, אמנם פחות מהיילקס אבל יותר מכל רכב אחר שהיה לי. תחושה טובה שהשבר אינו קרוב. העבירות מעולה, הנוחות מצויינת וצריכת הגז אינה נוראית.
באשר לצריכת הדלק - בדקתי עם בעלי פג'רו, טרופרי, ועוד רכבי בנזין עם מנועים בסדרי הגודל הזה וכולם צורכים דלק בסדרי הגודל הללו. צריכת הדלק שלי:
1:7 בנסיעה בין עירונית על 90 קמ"ש והאצות רגועות במיוחד.
1:6 מחוץ לעיר 100-110 קמ"ש
1:4.5 מעורב
צריכת הגז גבוהה בכ- 10%.

החיסרון של הפוראנר מצוי במנוע החלש על הכביש. למרות נפחו מדובר במנוע אנמי לחלוטין.

בסך הכל אני מרוצה מאוד מהרכב. אין רכב אחר, במחיר הזה, שמציע לי את רמת העבירות הזו, את הנוחות למשפחה ואת העמידות הנדרשת לטיולי השטח הקשה שאני עושה.

מי ששונא את הפוראנר כנראה שאינו מתאים לפוראנר. מי שאוהב את הפוראנר, מתאהב עוד יותר בכל גיחה לשטח.

ערן CJ

KOOKE
19-05-08, 22:35
אין רכב אחר, במחיר הזה, שמציע לי את רמת העבירות הזו, את הנוחות למשפחה ואת העמידות הנדרשת לטיולי השטח הקשה שאני עושה.

CJ

יש רכבים אחרים טובים לא פחות ואולי יותר במחיר הזה ואפילו נמוך יותר - למשל דיסקברי בנזין, פאגירו בנזין, טרופר בנזין.

כולם באותו שנתון בערך ובאותה רמת מחיר בערך ואפילו חלקם זולים יותר.

שלמה

נמרוד
20-05-08, 07:55
אני מהאוהבים את הפוראנר. יש לו את היתרונות של רכבי Jeep - הוא היה נפוץ ופופלארי כרכב שטח בארה"ב ולכן יש עליו שפע של מידע, חלקים ושיפורים - הכל באינטרנט. בדיוק כמו שערן כתב, כדי להחזיק רכב כמו פוראנר (או צ'רוקי כמוני) לא מתקרבים ליבואן, צריך רק קצת סבלנות ויכולת שחייה ברשת. מבחינה עקרונית זו גרסא של הילקס/מיניטראק של השוק האמריקאי, רמז עבה לכך הוא שספרי הטיפולים של היינס משותפים לפוראנר ולטנדרים. ועוד רמז - פשוט כנסה לקבינה של פוראנר והיילקס - אותו דבר, אבל עם ידית גיר אוטומט באמצע.

המנוע שונה - אבל כאמור, מה שנדיר בארץ לא נדיר בכלל בארה"ב, אז אין שום בעייה של חלקים תחליפיים, חדשים, משומשים. להגיד שזה מנוע וגיר בעייתים במיוחד, זו ממש הגזמה. אני מוכן להתערב שגם בעוד 5 ובעוד 10 שנים, אחוז הפוראנרים הנוסעים ביחס לכמות המקורית שנמכרה בארץ ימשיך להיות גבוה יותר ויותר מאשר כל רכב יפאני מקביל שהוזכר כאן (פאג'רו, טרופר).

פוראנר קל להגביה, יש קיטים בכל הרמות... קל לנעול - יש נעילות אוטומטיות, יש נשלטות, כל הסוגים. הדגם המפואר שנמכר בארץ בא עם יחסי העברה טובים מאד בסרנים - 4.56, ועם צמיגי 31 במקור. החסרון המהותי היחיד שלו - כבר משנת 85 אין פוראנר עם סרן חי. אם היה בארץ כזה דבר - כנראה שזה מה שהיה לי בחנייה.

ועוד מילה לגבי מיתוסים - צריכת דלק. אני התחלתי לכתוב מדריך למושג שנקרא צריכת דלק, נושא שבהחלט דורש התייחסות רצינית. צריכת הדלק היא פונקציה של גודל ומשקל הרכב. כל SUV ששוקל בערך 2 טון עם מנוע בנזין ידרוש תחת אותם תנאים ואותו סגנון נהיגה בערך את אותה כמות של ליטרים - טרופר, פאג'רו, צ'רוקי, פוראנר. ההבדלים בינהם אם ישנם ינבאו מהמשקל השונה, מסגנון נהיגה כמובן, מתוספות שפוגעות באווירודינמיות (גגונים), מתקינות הרכב, וכן יש הבדלים מסוימים של נצילות בין תיבות אוטומטיות שונות, בעיקר ברכבים ישנים יותר.

הפוראנר לא שותה יותר או פחות דלק מכל SUV בנזין באותו גודל, ואם אתה רוצה מספר לבנות עליו, זה 5-6 קילומטר לליטר, ומקסימום תופתע לטובה.

אופיר נדיר
20-05-08, 15:20
למה שונאים פוראנר? להיפך, אוהבים!
מסכים עם כל מילה של ערן. רכב טיולים אולטימטיבי למשפחות.
קח בחשבון שאלו רכבים ישנים. תטפל בו באהבה יחזיר לך אהבה.
כמות השיפורים (הזולים יחסית ברשת) היא אין סופית וכל אחד יכול להתאים את הראנר שלו לצרכיו.
אני את שלי לא מחליף בעד שום הון.
בהמלצת ערן קניתי נעילת דטרויט בארה"ב (1600 ש"ח) והיא תורכב בחודש הבא.

איציק - 4X6ZH
20-05-08, 15:29
לפני שאתה מתקין נעילות
תוריד את המדרגות הצד
תוריד את מגיני הבוץ
לגבי פגוש ניקל ... נו שיהיה .... צבע שחור ... זה מה שיש . גנטים מגנזיום ?!
אחרת אני לא מבין מה אתה צריך נעילות .
איציק

אבי גולן
20-05-08, 19:18
עודד

שב בפוראנר .... ואם הישיבה נוחה לך... אזי תתחיל לחפש כלי שיתאים לך
אני מצטרף לכל המצדדים
יש לי חבר קרוב (אמנון מרדיטור מודיעין) איש שטח ותיק
הנ"ל היה בעל פוראנר בעלת ...400000 ק"מ עד שהגיח ישמעאלי ופגע אנושות ברכב והפכו לטוטללוס
הנ"ל נסע בו כ10 שנים וטיפל בו באהבה והכלי החזיר לו באותה מטבע

כנ"ל ירון פרסלני שגם הוא לא קוטל קנים (איש שטח עם המון נסיון) והנ"ל רק מילים חמות יש לו על הרכב
מה שמצביע על כל מה שאנחנו מבקשים מהרכב
אבל לדעתי הבעייה היחידה הינה הישיבה ברכב
לכן המלצתי היא ...כנס ..שב בכסא נהג ... ותחליט

tooshey
20-05-08, 23:40
שלום לכולם
לי לא היה 4 ראנר,אבל היה לי טויוטה היילקס סרף בחו"ל.
מזה סרף? 4 ראנר עם מנוע טורבו דיזל וגיר ידני או אוטמטי.לי היה ידני.
זהו דגם המיוצר עם הגה ימני בלבד ומיועד לשוק היפני,אבל מגיע כיד שניה למזרח אפריקה.
הרכב מודל 90,עשה אצלי כ 50 אלף ק"מ במשך שנתיים.
אישית,לא אהבתי.
סביבת נהג ונוסע בדיוק כמו היילקס עם ריפודים וחישמולים.בסדר,ולא יותר מזה.
מושב אחורי צפוף (שני ילדים בכיסאות בטיחות + נני ששומרת עליהם...)
אין אופציה למושבים נוספים מאחור.
דלת אחורית עם חלון עולה יורד מעצבן במיוחד.
פרונט(משולשים,תפוחים,היגוי) חלש ומתפרק.
שילוב 4X4 חשמלי מעצבן.
מהלכי מתלה עלובים בתצורה מקורית.
מה שכן,צמיגים במידה "32 נכנסים בלי בעיה.(235X85X16).

מכיוון ששלי היה דיזל ידני,קשה להשוות באופן ישיר ל 4 ראנר המצוי בארץ .

לדעתי האישית,אחרי שנה וחצי שיש לי טרופר בנזין ארוך,טרופר בנזין משנתון דומה או אף גבוה יותר יתן תמורה טובה יותר,במחיר נמוך יותר.

בברכה,טושי

stav amrosi
28-05-08, 16:06
איזה יופי שיש פה עוד אנשים עם עבר מאפריקה הקרובה (ללב)

גם לי היה surf ולדעתי אחד הכלים היותר יפים חזקים וטובים שהיו לנו ...
ועברנו את רובם ממשפחת הטוסונים סנטפה דרך פגארו פשוט לאנד קרוזר גאלופר וויטרה (נוכחית)
אהבתי אותו כול כך ! לייווה אותי בכול קניה ומיחוצה לה! בלי שום בעיה אפילו לא אחת!!!
הוא היה כול כך חזק שכשהבאנו נהג חדש לבית והוא עלה על האוטו ויצא מצומת בראשון הוא זרק ועף לתעלה בצד.

לדעתי האוטו מדהים משפחה שלמה היתה נכנסת בו בכיף... וכול הציוד שאפשר לחשוב עליו...
דרך אגב שלי היה שנת 94.

ohad v
11-04-11, 23:07
כמה עולה נעילת דטרוית?מה כדי אחורה או קדימה?

אור .ס.
12-04-11, 17:44
היי, חשוב לדעת:
ע"מ להרכיב נעילה קדמית דטרויט או כל נעילה אוטמטית אחרת, חובה שיהיה לרכב קודם כל נועלי טבור ידניים, אחרת הנעילה תרצ'ט לך באמצע היגוי על הכביש ואתה בבעיה.

אגב, לי יש כיום פורנר, שאני מאוד מאוד אוהב, הרכב נוסע בערך פעם בשבועיים, התחלתי לחשוב על מכירה שלו בעקבות חוסר שימוש ומעבר למשהו ריאלי יותר, אבל המחשבה הזו עושה לי רע אז בנתיים הוא משתזף לו בצל ומחכה :)

4ראנר
17-04-11, 18:47
אני מחזיק פוראנר שנת 94 כבר 5 שנים ומרוצה עד הגג.

מי ששונא פוראנר כנראה קנה חתול שחור ומוזנח.

נמרוד
17-04-11, 22:23
היי, חשוב לדעת:
ע"מ להרכיב נעילה קדמית דטרויט או כל נעילה אוטמטית אחרת, חובה שיהיה לרכב קודם כל נועלי טבור ידניים, אחרת הנעילה תרצ'ט לך באמצע היגוי על הכביש ואתה בבעיה.

וחשוב לדייק, למרות שזה דיון ישן שמישהו כאן העלה מהאוב: ניתן להתקין נעילה אוטומטים גם בסרן קדמי, גם כשאין נועלי טבור ידניים, ברכב שבו נוסעים בכביש כרגיל בהנעה אחורית בלבד (כמו פוראנר, היילקס, ג'יפ CJ וסופה, סוזוקי סמוראי ועוד רבים). כשהסרן הקדמי לא מקבל כוח, הנעילה לא מפריעה ולא מורגשת, אם או בלי נועלי טבורים.

לגבי הפוראנר - הזמן עשה את שלו כמו לכל רכב, עברו שלוש שנים מהדיון הזה שנערך בשלהי עידן הפופלריות של הפוראנר. היום פוראנר משנות 94-96 הם כבר בשלב הסופי של החיים שלהם - או שהם בידיים של מישהו שמעריך אוהב וישמור עליהם כרכב שטח קלאסי, או שהם בדרך למגרש גרוטאות ( אם לא שם כבר).

נמרוד
17-04-11, 22:31
כמה עולה נעילת דטרוית?מה כדי אחורה או קדימה?

Detroit Soft Locker (כך נקרא הדגם שנמכר היום) עולה בסביבות 600$ בארה"ב. 5,000-6,000 שקלים בארץ. לא יודע אם היום מיובא בצורה סדירה. התקנה במוסך/סדנא בדרך כלל סד"ג של 1,000 שקלים נוספים.

בכל רכב, אם התקציב מאפשר נעילה אחת אז קודם כל אחורית.

סוזי המשתוללת
18-04-11, 00:41
וחשוב לדייק, למרות שזה דיון ישן שמישהו כאן העלה מהאוב: ניתן להתקין נעילה אוטומטים גם בסרן קדמי, גם כשאין נועלי טבור ידניים, ברכב שבו נוסעים בכביש כרגיל בהנעה אחורית בלבד (כמו פוראנר, היילקס, ג'יפ CJ וסופה, סוזוקי סמוראי ועוד רבים). כשהסרן הקדמי לא מקבל כוח, הנעילה לא מפריעה ולא מורגשת, אם או בלי נועלי טבורים.

לגבי הפוראנר - הזמן עשה את שלו כמו לכל רכב, עברו שלוש שנים מהדיון הזה שנערך בשלהי עידן הפופלריות של הפוראנר. היום פוראנר משנות 94-96 הם כבר בשלב הסופי של החיים שלהם - או שהם בידיים של מישהו שמעריך אוהב וישמור עליהם כרכב שטח קלאסי, או שהם בדרך למגרש גרוטאות ( אם לא שם כבר).

גם בשרשורים שעולים מן האוב כדאי לדייק
ב4רנר כמו גם בטרופר (לגבי פג'רו לא סגור) מתנתקת ציריה אחת בלבד על ידי מנגנון ואקום מא שאומר שגם אם נשלב 4x4 אך נדאג (למשל על ידי מפסק עוקף)שאותו מנגנון לא יעבוד נקבל מעין נעילה נשלטת שכן הרכב יהפוך ל4x3
מצד שני בגלל אותו מנגנון יש עומס קל על ציריה אחת בלבד במצב 4x2 שעלולה לגרום למשיכה קלה בהגה
בגלל אותה משיכה (שלא בהכרח מורגשת בכל רכב)מומלץ להרכיב לוקרים

כל האגדות של להרכיב לוקר למיקרה של שבירת ציריה זה בזבוז כסף כי פירוק של הפלאנג' המקורי עושה את אותה עבודה

טרופר בנזין יש עד 2004 ואיכות הבנייה הרבה יותר טובה גם באותן שנים
לגבי נוחות הנסיעה אין בכלל השוואה תנוחת הנהיגה ב4 רנר באמת מזכירה סוברו /הונדה עם תנוחת נהיגה מאדד נמוכה
למי שחושב לעבוד לבד נח יותר לעבוד על הטרופר וגם זול יותר (משולש עליון קומפלט למשל 170 ש"ח כולל בושינגים ותפוח )
לגבי דלק
מעולם לא ראיתי את ה 1:4 אפילו לא מקרוב
נסיעה לטיול מדבר יהודה כולל כביש ושטח קל בינוני ממוצע 7:1 (כביש ב110 ) נמדד במקביל בפרדו דיזל 1:7.5
מצד שני גם ה4רנר הפתיע הרבה כלים מסוקסים בהרבה ממנו ולא נבהל ממסלולי תחרויות עבירות

ועוד משהו לגבי נעילות
כמו שאת הצ'יפס גילו במיקרה כך גם אני גיליתי שהתיאוריה של נעילה אחורית לפני קדמית נכונה בעיקר ........... בתיאוריה
בייחוד ברכבים עם מיתלה נפרד קדמי
רכב שבתצורה מקורית מגיע עם דיפ מוגבל החלקה (טרופר ו4רנר מגיעים למשל) ועם מהלך מיתלה אחורי נאה יתפקד מצויין (כמעט כמו שתי נעילות) עם נעילה קדמית בלבד שכן זו פותרת את בעיית אבדן האחיזה של הifs , הרכב לא נבלם וכך מוגבל ההחלקה יכול לתרום גם את חלקו וכל זאת מבלי לוותר על בטיחות/איכות חיים ביום יום ומבלי להכנס להוצאות של arb

מיקי4X4
30-04-11, 15:54
נוסע על פוראנר של ליאור כבר 5 שנים עם קצת תוספות מי שאומר שהפוראנר לא טוב לשטח לא מבין בשטח עובר בכל מקום כולל המעלות של הערבה
גורר אחריו את כל השאר הכל תלוי בנהג ובטיפול.רכב מטופל משרת את בעליו.

-->