PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת PCV

שחף110
29-03-04, 16:24
אז ככה:

במקור היו 2 קרבורטורים. כמו כן שני ראשים (מנוע v8), אשר מכל אחד עלה צינור PCV.
אחד התחבר ישירות לקרברטור דרך שסתום PCV (הבנתי שלמעשה זה לא שסתום אלא סתם רשת ?) והשני היה בעל שסתום כפול - כלומר בצד אחד נכנס הצינור ממכסה השסתומים ולידו היה צינור נוסף שחובר דרך כנראה שסתום אל חזור אמיתי (אני צריך לבדוק) אל הפילטר אוויר.
היציאה (צידו השני של שסתום ה PCV) משם הלכה לקרברטור השני.

היום צינור PCV אחד מחובר דרך שסתום PCV אל הוואקום של הקרברטור והשני צריך ללכת לפילטר אוויר אני מבין. הענין הוא שאני עכשיו צריך שסתום PCV (במקום ההוא המפוצל) אשר יהיה מחובר לפילטר אוויר.
ז"א מכסה אחד מחובר כעת לקרברטור החדש (דרך השסתום PCV המקורי) ולשני אני צריך שסתום (רגיל, עם יציאה וכניסה אחת) PCV כדי לחבר אותו לפילטר אוויר.

אם הגעתם לשורה הזאת ולא הבנתם, קראו שוב ונסו להבין - אם הבנתם
אז השאלה ההיא האם כל שסתום PCV יתאים ?

שחף.

ניר ל
29-03-04, 16:41
האמת היא שלא הבנתי מה אתה רוצה לתאר.
שסתום PCV הוא שסתום חד כווני שיוצא ממכסה השסתומים ומתחבר עם צינור לוואקום (יניקת אוויר למנוע), אם יש לך V-8 אז יוצא שסתום מכל ראש . דרך השסתום הזה מתבצעת יניקת גאזים מחלל המנוע.
ללא קשר - בכל מכסה שסתומים קיים נשם כדי לאפשר כניסת אוויר נקי במקום הגאזים שנשאבים לתא השריפה, האוויר הזה צריך להיות מסונן בין אם ע"י פילטר נפרד או ע"י צינור שנכנס לפילטר האוויר הראשי.

שחף110
29-03-04, 16:50
אוקיי - השאלה היא מה צריך להיות החיבור:
מראש אחד אל הקרברטור דרך שסתום PCV
ומראש אחר אל הפילטר אוויר דרך שסתום PCV

?
והאם אני יכול לשים כל שסתום PCV ?

שחף110
29-03-04, 16:58
עוד נקודה,
ממכסאות השסתומים יש רק יציאות PCV.
היה צינור דק שהיה מחובר לפילטר אוויר,
והוא היה מחובר למעין כוסית (נראה כמו עוד מסנן) ואליה מחוברת עוד צינור שמוליך
אל האמבטיה שמתחת לסעפת (היכן שנמצאים המרימים ההידרואים והקאמשפט).
הכוונה ב

ללא קשר - בכל מכסה שסתומים קיים נשם כדי לאפשר כניסת אוויר נקי במקום הגאזים שנשאבים לתא השריפה, האוויר הזה צריך להיות מסונן בין אם ע"י פילטר נפרד או ע"י צינור שנכנס לפילטר האוויר הראשי.

לצינור הזה?

ערן המסוקס
29-03-04, 17:03
אצלי (CJ) מחובר שסתום PCV בצינור יניקה ממכסה השסתומים לואקום בתחתית הקרבורטור. הצינור השני מקבל אויר נקי מפילטר האויר למכסה השסתומים דרך פילטר (מלא בצמר פלדה?) ללא שסתום כלשהו. לדעתי הפילטר הזה הוא כדי למנוע מאדי שמן לעלות דרך הצינור ללוע הקרבורטור ולג'ייף אותו.

שחף110
29-03-04, 17:55
ירדתי ובדקתי את השסתומי PCV. אף אחד מהם לא שסתום חד כיווני...
מוזר ?

ערן המסוקס
29-03-04, 18:16
אז מה יש לך שם? אתה יכול לתאר את זה? אתה יכול לצלם?

polar bear
29-03-04, 18:20
שחף, בוא נסכים על כמה דברים:

תפקיד מערכת ה PCV הוא מניעת הווצרות לחץ שונה מלחץ אטמוספרי בתוך חלל המנוע { קראנק-קייס, איזור המרימים וכו' }.

לא משנה על איזה מנוע אנחנו מדברים -צריך להיות צינור אחד עם שסתום ווצינור אוורור אחד.

לפי מה שאני זוכר הסתום PCV אצלי הוא מעין ג'ולה בתוך צילינדר שנעה בהתאם להפרש הלחצים בין סעפת היניקה למנוע.

עכשיו: למה צריך שני שסתומים? לא יודע.

לדעתי - תהפוך את המערכת שלך למה שיש ברכבים בהם מותקן קרב' כמו שלך.

שחף110
29-03-04, 18:29
כן, זה מה שאני אעשה. ז"א שאני צריך לנסוע - עם הלנדרובר שלי , ליאנוביץ ולבקש שסתום PCV למנוע של סיקס ?? מה לעזעזאל אני אמור לשים שם ?

והבעיה היחידה שאין לי צינור איוורור ...

asafk
29-03-04, 20:28
תסתכל בCJ לכאורה של הפודל. יש שם מנוע V8 אמיתי (לא אנגלי). תראה מה הסידור אצלו- ונראה לי שתוכל להשיג יותר בפשטות ובזול סט שסתומים וצינורות של מנוע V אמריקאי, מאשר לאלתר משהו אחר.

אסף.

שחף110
29-03-04, 20:41
אצלו נמצאים שסתומים ה PCV מתחת למכסאות השסתומים.
באמת שלא בא לי להחליף גם מכסאות שסתומים.
לא תמוהה שאין פתח אוורור למכסאות השסתומים אלא רק לאמבטיה באמצע ?

איציק - 4X6ZH
30-03-04, 07:50
בוקר טוב

אין לי זמן לקרוא את כל השרשור אבל על רגל אחת לדעתי כל שסתום יתאים אולי רצוי שלא יהיה
שסתום כזה עם גולה . אלה להסתפק בצינור בעל קוטר דק . פשוט שלמנוע לא תיהיה יכולת
להעלות לחץ עוקה .
שלא ניתן יהיה לקבל לחץ בתוך גוף המנוע . זה כל הסיפור !!
בעבר לא היה בכלל שסתומי PCV במנועים . היעוד העיקרי שלהם הוא זיהום אויר שימוש משני נקוי שמן מאדי דלק .
איציק

-->