PDA

צפייה בגרסה מלאה : שלום לכולם, צריך המלצה ועזרה דחופה לגבי בחירת הרכב...

erez33
20-05-08, 19:09
אז ככה,
שוב שלום, אחרי תקופה מאוד ארוכה שלא הייתי פה מסיבות שונות, אבל סוף סוף החל ממחר אני במרתון של 3 ימים למצוא רכב וזהו....
כרגיל, הבחירה היא בין טראנו, ויטרה ועכשיו הכניסו לי לראש את הגימני....
הסיפור הוא כזה...
מצאתי טראנו קצר דיזל 2002, מעט ק"מ במחיר מעולה, לפי מה שהבעלים אומר במצב מעולה פלוס, עם תוספות ב15 מתחת למחירון....אם הוא במצב כזה מעולה (שאני לא מבין למה הוא מוכר אותו ב15 מתחת וכל ההסברים שהוא יתן לא יעזרו, זה חשוד) אז הוא ממש שווה. רכב אמיתי, גדול, כבר רכב רכב....כמובן שאני אקח אותו לבדיקה (דרך אגב לא קשור אבל איך אבחון מושלם לרכב ברעננה? שווה משהו? האתר שלהם הוא:cartest4*4.co.il, מישהו מכיר? הם טוענים שהם הכי הכי בשטח...אם לא הם מה שווה)
לעומתו, והייתי מעדיף, גראנד ויטרה 1600, 2003-2004 במצב טוב, במחיר טוב, אבל את זה אני ממש לא מצליח למצוא....
ועכשיו הודיעו לי שיש מבצע של עובדי המדינה של ג'ימני ב105 אלף, חדש מהניילונים...על הכביש....שזה מחיר מעולה, ואולי שווה לי לקחת הלוואה וללכת על זה, חדש והכל וגימני שומר על הערך לפי מה שאומרים....
אבל כמו שכבר אמרתי בעבר אני לא אדם קטן, ואני כן אדם רווק שאוהב בחורות קטנות :-) אבל ברצינות, אני 180, 90 קילו, רחב, בקיצור, הבנתם, לא מישהו צנום, ישבתי בגימני, הוא ג'יפון לכל דבר, טיילתי איתו כמה שעות, אבל אני לא יודע איך זה לטווח ארוך...פשוט מתלבט מאוד...
שוב, אם הייתי מוצא גראנד במצב שאני מחפש במחיר שאני מחפש אז מעולה, אבל לא מוצא....
אז זה בין הטראנו לג'ימני החדש מהניילון (בל שיפורים ובלי כלום ועם הלוואה של 20 אלף אבל חדש).... וזה גם העניין של האם באמת מנוע 1300 יכול להחזיק טיולים ארוכים, לטווח ארוך, אם אפשר ממש להעמיס עליו כמות ציוד לשני אנשים וכלב ולהנות מטיול של יומיים והכל יכנס. אתם מבינים את הכיוון של השאלות....
בבקשה תעזרו לי, זה מאוד דחוף...נכון שזה הרבה שאלות ודי מבולבל, אבל אם מישהו יכול לעזור אני אשמח....רכב חדש לחלוטין, קטן, לא משופצר וכו מול רכב מסיבי, רכב רכב אבל מצד שני, משומש שיכול לעשות הרבה בעיות, דיזל (ממש מעדיף בנזין אם היה טראנו בנזין חדש למרות שהוא חלש יותר. אבל אין ברירה) וכו....:-)
ולא צריך לומר לי לקרוא פורומים, מי שמכיר יודע שכבר קראתי את כולם, ולמשל אני יודע שהרבה פה מעדיפים ללכת למוסך לבדיקה ולא למכון, ועוד כל מיני דברים שעלולים לצוץ, אבל אני באמת שצריך עזרה ודחוף כי עד יום שבת אני חייב להיות עם רכב והסיבה היא שאני גר באילת ועובד מאוד קשה כל השבוע ובשביל להגיע למרכז לשלושה ימים למצוא רכב אני צריך להפוך את כל העולם, אז זאת אפשרות די חד פעמית ונמאס לי כבר ללכת ברגל ולא לטייל) :-)
תודה מראש למי שעונה...

גיא
20-05-08, 21:08
על לא דבר ....

ג'ימני.

תתחדש !

נמרוד
20-05-08, 21:13
הבחירה ההגיונית היא ללא ספק ג'ימני (אין שום דבר מהותי שטראנו דיזל משומש נותן לך יותר מהג'ימני), וזו בדיוק הסיבה שהבחור מוכן מראש לרדת 15K מתחת למחירון - כל קונה עושה בדיוק את החשבון שאתה עושה ויגיע לאותה מסקנה הגיונית.

גיא
20-05-08, 22:01
אתה יודע, נימרוד, שאין שום קשר להגיון ( חוץ ממוני ) בקניית ג'יפ.

מצד שני, לשואל, מה אתה בכלל משווה רכב חדש באחריות לנבלה מתפוררת שאתה לא מכיר ? המחיר הנמוך של הטראנו ( ונגיד לרגע שהוא באמת מושלם ) נובע משוק של קונים ...

קשה מאוד למכור רכב יקר ובזבזן כיום.

yoav
20-05-08, 22:29
נק' למחשבה:
ג'מני הוא קטן קטן קטן.

כשהוא חדש מהניילונים יותר קשה מנטלית לרדת איתו לשטח.

נכון- הוא שומר על הערך שלו- אבל בעיקר כשהוא בן 3 ומעלה- השנים הראשונות המחיר יורד משמעותית (אחרת אנשים יקנו רק חדש...)

ואם אתה הולך להשקיע 80-100K ברכב- אז ברשימה נכנסות הרבה מאוד אופציות שהן לא טראנו, כולל ויטארה משנת 2000 וצפונה, ספורטאז' ואחרים- שיכולים לענות על הצורך שלך ברכב גדול יותר.

בהצלחה.

gilinash
21-05-08, 01:50
טוב אז ככה לדעתי אם אתה מחפש רכב רכב אז תחשוב טרופר בנזין זהו רכב נהדר אמין חזק בטירוף 215 כ"ס ומפנק מאוד. אפשר למצוא כאלה בלי ק"מ כמעט כאלה שלא ראו שטח מעולם. תפתח את אתר יד 2 ותראה, אם אתה רווק הקצר יספק אותך לי יש שני ילדים והרכב הקצר עדיין מרווח מאוד. שכח מטרנו ושכח מג'ימני.... טרופר בנזין!!!!

eran4x4
21-05-08, 08:29
טוב אז ככה לדעתי אם אתה מחפש רכב רכב אז תחשוב טרופר בנזין זהו רכב נהדר אמין חזק בטירוף 215 כ"ס ומפנק מאוד. אפשר למצוא כאלה בלי ק"מ כמעט כאלה שלא ראו שטח מעולם. תפתח את אתר יד 2 ותראה, אם אתה רווק הקצר יספק אותך לי יש שני ילדים והרכב הקצר עדיין מרווח מאוד. שכח מטרנו ושכח מג'ימני.... טרופר בנזין!!!!
רק לפני שאתה שוכחת, בדוק עלויות אחזקה שוטפות וקבועות
להערכתי בטרופר ובטרנו שתיהן פי שתיים מבג'ימיני שיושב קרוב מאוד לרכב פרטי...

idanw
21-05-08, 08:55
נק' למחשבה:
כשהוא חדש מהניילונים יותר קשה מנטלית לרדת איתו לשטח.

יואב לא דוגמא! גם כשהיה לו סמוראי 98 היה לו קשה מנטלית לרדת לשטח, והוא היה נלחץ מכל גרגר חצץ שהרכב היה צריך לעבור עליו! עכשיו, כשיש לו רכב "כמעט" חדש הוא פשוט לא יורד לשטח!
:twisted:

erez33
21-05-08, 08:59
כבר קבעתי להיום נסיעת מבחן לג'ימיני, אם היא תעבור בשלום ואני אוכל להכנס ולצאת מהרכב ולקפל כיסאות וישאר לי תא מטען סביר לשני אנשים וכלב אז אני כנראה אלך עליו. כולם ממליצים (באתר ומחוץ לאתר), אז בניגוד לאופי שלי ואם הכל יהיה סביר וכשאני אשב בתוכו אני אתחבר גם לרכב, אני אלך עליו, אין ספק....מה שקצת מפריע זה (גם לפי מה שאתם אומרים פה) שבשביל להכנס איתו לשטח צריך לא מעט מיגונים ושיפורים מראש שזה עוד עשיריה לפחות (המינימום - נעילה אחורית, מיגון תחתון וצמיגי שטח או 50 50 או שאני טועה ולא צריך את זה?) וזאת כבר מתחילה להיות הוצאה רצינית יותר. ואני מתכוון להכנס איתו לשטח עוד עם הניילונים בדרך הביתה, לפני שאני קורע אותם (לניילונים לא מגיע להרגיש קצת שטח???) אני קונה רכב שטח לא בשביל לחנות על המדרכות. דבר שני, וזה לא שאני טייס, ממש לא, אבל רכב שמגיע רק ל135 בתור הצהרת יצרן!!! האם אפשר לקרוא לזה רכב? :-)
אבל נראה איך יהיה החיבור כשזה אמור להיות שלי ולא בתור מישהו שמטייל ברכב של אחרים. עדיין אופטימי. כי כמו שאמרתי, בסופו של דבר מה לעשות, צריך לחיות בתקציב ובתור רכב שטח למישהו עם משכורת ממוצעת, אולי זה באמת הפתרון האמיתי היחיד, מה גם שיש לי אפשרות לקנות אותו באיזה 5-10 אחוז מתחת למחיר של סוזוקי. אז זה כבר הופך את העסקה (יכול מאוד להיות) לכדאית מבחינת איבוד הערך של רכב חדש.

שוב תודה, עידכונים בקרוב מאוד, ומקווה סוף סוף אחרי תקופה מאוד מאוד ארוכה לפגוש אתכם בשטח, ולהנות באמת מנסיעה טובה ואנשים טובים.

יום טוב לכולם.

fuksi
21-05-08, 09:18
מה שקצת מפריע זה (גם לפי מה שאתם אומרים פה) שבשביל להכנס איתו לשטח צריך לא מעט מיגונים ושיפורים מראש שזה עוד עשיריה לפחות (המינימום - נעילה אחורית, מיגון תחתון וצמיגי שטח או 50 50 או שאני טועה ולא צריך את זה?) וזאת כבר מתחילה להיות הוצאה רצינית יותר.

כשאתה קונה רכב מהניילונים רוץ איתו לצמיגן תחליף לצמיגי 50/50 ותקבל זיכוי כלשהו על צמיגי הכביש שלך.
נעילה נחוצה לשטח קשה.הייתי מחכה עם זה תקופה. לדעתי מיגון תחתון צמיגים וזהו לשלב ההתחלה.

. דבר שני, וזה לא שאני טייס, ממש לא, אבל רכב שמגיע רק ל135 בתור הצהרת יצרן!!! האם אפשר לקרוא לזה רכב? :-)

אל תבנה על 135 קמ"ש .בתור אחד שנוסע הרבה על ג'ימיני 2004 100-110 קמ"ש וזהו!!!!

בהצלחה

שמוליקו
21-05-08, 09:22
....מה שקצת מפריע זה (גם לפי מה שאתם אומרים פה) שבשביל להכנס איתו לשטח צריך לא מעט מיגונים ושיפורים מראש שזה עוד עשיריה לפחות (המינימום - נעילה אחורית, מיגון תחתון וצמיגי שטח או 50 50 או שאני טועה ולא צריך את זה?) וזאת כבר מתחילה להיות הוצאה רצינית יותר.

, אבל רכב שמגיע רק ל135 בתור הצהרת יצרן!!! האם אפשר לקרוא לזה רכב? :-)

אין בעיה לרדת עם ג'ימיני לשטח ללא מיגונים, אפילו הטרנספר די גבוה.
כמובן שמיגון רק יעזור לך (לפחות בהרגשה)
צמיגים לדעתי זה שיפור שמתחייב, כי לפעמים הרכב במצב שעובר מכשול ללא בעיות (גובה וזויות) אבל הצמיגים פשוט מחליקים במקום.
כל זה מנסיון, טילתי לא מעט עם גימיני חדש מהניילון (לא אני נהגתי, הרכב של גיסי, הוא היה חלק מהשיירה ) ואני מדבר על רכב שכבר בחודש הראשון שלו על הכביש עשה את נחל צין.
נעילות? אתה מתכנן ישר טיולי אקסטרים? טייל קודם עם הרכב, נהיגה נכונה אתה עובר כמעט כל מסלול,
שוב אותו גימיני, אפילו עם צמיגי כביש, עלה את מעלה יאיר, המדרגה בצין, לאחר החלפת צמיגים ,עלה די בקלילות את מעלה שחרות וזה רק חלק......

מבחינת המהירות הסופית, גם אם הוא היה מגיע ליותר מזה, לדעתי מסוכן ולא יציב, זה רכב שלא נועד למהירויות
(אם אתה נוסע הרבה אילת - מרכז ,אתה צריך לקחת את זה בחשבון)
בכל מקרה ובשורה התחתונה, לדעתי גימיני היא הבחירה הנכונה, אישית היית מחליף צמיגים עוד במרכז לפני הירידה הראשונה לשטח.

אלה שני הסנט שלי
בהצלחה.

erez33
21-05-08, 12:23
לאחר מבחן קצר והתלבטות קצרה (הרגליים....) הוחלט פה אחד על הג'ימני, את הברכיים תמיד אפשר להחליף :-)
באמת שהבעיה היחידה שאני רואה היא זווית הרגליים, אבל זה היה ברור מראש, ולא קריטי עד כדי כך.
אני מזמין אותו כבר עם 4 מיגונים של אספיר (3650 כולל מע"מ והתקנה זה מחיר טוב או שללכת ישירות אליהם כי היבואן לוקח לי מחיר גבוה?)
דבר נוסף הוא החלפת הצמיגים ישר כשהרכב מגיע. מה שיש למי שבדקתי בנתניה שהבנתי שהכי סביר והגיוני לקנות זה 50 50 של קופר (ATR), זה 4 צמיגים בתוספת של 1200 ש"ח וכמובן שהוא לוקח את שלי, ומשאיר את הספייר שאני מקבל עם הרכב. מחיר הגיוני או שמישהו מכיר משהו טוב יותר?
בנוסף לזה הוא נתן לי עוד הצעה לMT (זה 80 20) של מקסיס בסביבות 1500 ש"ח, או שזה מוגזם לקחת MT? כמובן שני אלו הם 205, כרגע לא הולך על, מוגזם על ההתחלה, גם ככה אני מתעלל בכיס עד הגרוש האחרון והרבה מעבר לזה.
עוד משהו שמישהו יכול לחשוב עליו שהוא הכרחי כרגע? בולמים וכאלו ונעילות כמובן שבאופק, אבל לאט לאט.
עוד דבר אחרון, אוטומט או ידני?
מה עדיף, מבחינת הכל, משהו אם אפשר כוללני ומפורט, לרכב שלפחות בחצי שנה עד שנה הקרובה יעשה בסביבות, ביום יום עם הכביש, אולי 30 ק"מ ביום וגם זה בהגזמה פראית ובסופי שבוע כמה עשרות, מאות ק"מ בשטח, בתכנון לפחות פעם בחודש אם לא פעמיים טיול ארוך ומידי פעם גיחות.(כשההרים קורצים מטר מהבית, אין ברירה) :-)
שוב, תודה מראש, מחכה לתשובות בשביל ההחלטה הסופית....

שמוליקו
21-05-08, 13:18
לגבי קופר היו כאן שירשורים.
תנסה לחפש, התמצית היא שהדעות חלוקות.
אני הייתי הולך על ה MT 80\20 , אבל זה רק אני.
בכל מקרה בהצלחה.

yoav
21-05-08, 14:45
יואב לא דוגמא! גם כשהיה לו סמוראי 98 היה לו קשה מנטלית לרדת לשטח, והוא היה נלחץ מכל גרגר חצץ שהרכב היה צריך לעבור עליו! עכשיו, כשיש לו רכב "כמעט" חדש הוא פשוט לא יורד לשטח!
http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_twisted.gif

עידן- קודם כל- תפנה אליי למרפאה לבירור אלצהיימר בהקדם.

http://pic.hevre.co.il/Files/970914C21BD445008EFB163A492E88D4/norm_0077277841404EB3AE653632B245E20F.JP G
ד

דבר שני לגבי הצמיגים:
בסמוראי היו לי AT משך שנה וחצי ו MT משך שנה וחצי ואין פה בכלל שאלה: MT!
יותר עמיד, יותר עביר, יותר יפה (http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_smile.gif ), ולא נסתם מבוץ כמו ה AT בכל שלולית דלוחה.

תתחדש.

idanw
21-05-08, 17:20
כן כן.. זה היה הטיול הראשון והאחרון של הג'ימיני שלך!

Tzvika-Pick
21-05-08, 18:13
סט של מקסיס שטח מלא עולה בערך 2000 ש"ח, אולי קצת פחות אם אתה מאלו שיודעים להתמקח טוב.
חשבון מהיר מראה שהצמיגאי שלך מזכה אותך ב500 ש"ח עבור הצמיגים החדשים (או הישנים, תלוי מאיזה כיוון אתה מסתכל על זה) שאתה משאיר אצלו.
מחיר הוגן, לדעתי.

ואם ההפרש בין AT לMT הוא רק 300 ש"ח - לדעתי MT לוקח.

MMR
21-05-08, 19:35
לאחר מבחן קצר והתלבטות קצרה (הרגליים....) הוחלט פה אחד על הג'ימני, את הברכיים תמיד אפשר להחליף :-)
באמת שהבעיה היחידה שאני רואה היא זווית הרגליים, אבל זה היה ברור מראש, ולא קריטי עד כדי כך.
אני מזמין אותו כבר עם 4 מיגונים של אספיר (3650 כולל מע"מ והתקנה זה מחיר טוב או שללכת ישירות אליהם כי היבואן לוקח לי מחיר גבוה?) לא יודע אם זה מחיר גבוה או לא, אבל כמעט בטוח שמיותר. צריך להיות ממש מוכשר כדי לפגוע באיברים הפנימיים של הג'ימני. אולי תפנה את התקציב למדרגות צד שיגנו על הספים ותישאר עם עודף גדול מהסכום שציינת.

דבר נוסף הוא החלפת הצמיגים ישר כשהרכב מגיע. מה שיש למי שבדקתי בנתניה שהבנתי שהכי סביר והגיוני לקנות זה 50 50 של קופר (ATR), זה 4 צמיגים בתוספת של 1200 ש"ח וכמובן שהוא לוקח את שלי, ומשאיר את הספייר שאני מקבל עם הרכב. מחיר הגיוני או שמישהו מכיר משהו טוב יותר?
בנוסף לזה הוא נתן לי עוד הצעה לMT (זה 80 20) של מקסיס בסביבות 1500 ש"ח, או שזה מוגזם לקחת MT? כמובן שני אלו הם 205, כרגע לא הולך על, מוגזם על ההתחלה, גם ככה אני מתעלל בכיס עד הגרוש האחרון והרבה מעבר לזה. ההפרש הוא 500 ש"ח, שזהו מחיר של הצמיג כביש העדין שאולי יקרע לך בשטח מקצת סלעים. מה ההתלבטות? המקסיס אגב מצויינים.עוד משהו שמישהו יכול לחשוב עליו שהוא הכרחי כרגע? בולמים וכאלו ונעילות כמובן שבאופק, אבל לאט לאט. מחשבה נבונה.

עוד דבר אחרון, אוטומט או ידני? באוטומט ממיר מומנט, מקנה יתרון בשטח. בנוסף, יותר "נוח" לנעילה אוטו' לעבוד איתו. בשורה התחתונה העדפה אישית שלך.

מה עדיף, מבחינת הכל, משהו אם אפשר כוללני ומפורט, לרכב שלפחות בחצי שנה עד שנה הקרובה יעשה בסביבות, ביום יום עם הכביש, אולי 30 ק"מ ביום וגם זה בהגזמה פראית ובסופי שבוע כמה עשרות, מאות ק"מ בשטח, בתכנון לפחות פעם בחודש אם לא פעמיים טיול ארוך ומידי פעם גיחות.(כשההרים קורצים מטר מהבית, אין ברירה) :-) בסופו של דבר ההחלטה היא שלך. אני במקומך הייתי מחליף לצמיגי שטח מלא, מזמין נעילה מארה"ב, לא מתקין מיגון חוץ ממדרגות צד וקדימה לשטח....

שוב, תודה מראש, מחכה לתשובות בשביל ההחלטה הסופית....

erez33
21-05-08, 20:30
עוד שבועיים אני מקבל, לא היה לבן :-( אז הלכתי על כסף, נראה לי שבסופו של דבר ההחלטה היתה מאוד נכונה גם אם היה לבן, בכל מקרה. לגבי הדברים החשובים יותר...
עשיתי מיגונים, אני ארגיש יותר בטוח להכנס לשטח איתם, אולי זה יתברר כטעות, אבל מעדיף לעשות את הטעות הזאת ולשלם 3000 ש"ח ולא להרוס משהו ולהצטער על זה אחר כך. מה גם שזה דרך היבואן ואז זה באחריות שלו ושהוא ישבור את הראש, ומאופנועי שטח שהיו לי הרבה, היו גם הרבה אנשים שאמרו למה צריך מיגון כזה או אחר ובעיקבות אלו שהיו לי (אם לאופנוע או לגוף) יצאתי מהרבה מצבם עם פגיעה במגן ולא במשהו חשוב יותר (כשחוטבים עצים עפים שבבים, מה לעשות...ואני מתכוון מהיכרות עצמית לחטוב אותם טוב טוב).
מעבר לזה, צמיגים יש לי שבועיים לחשוב עליהם כי זה לא דרך היבואן, אז רק כמה ימים לפני שהרכב יגיע (יום שישי עוד שבועיים) אני אצתרך באמת להחליט ולהזמין.
דרך מי כדי לי להזמין צמיגים, מי אמין וזול, כי אני לא בטוח שאני רוצה דרך אלו שאני בדקתי....אם יש מישהו מוכר ומומלץ ע"י אנשי הפורום אני אשמח.
מעבר לזה, זהו.....אני חושב שזהו, נשאר רק לנסוע ולהנות....:-)
תודה, ואם בשלב הבא כשיהיה לי את הרכב מישהו מגיע לדרום, אני אשמח להצטרף ולהכיר ואם מישהו מגיע לאילת אז הדלת תמיד פתוחה לאנשים טובים.

yoav
21-05-08, 20:49
תתחדש

3000 זה כולל מדרגות צד?
של איזו חברה?

erez33
21-05-08, 21:17
תתחדש

3000 זה כולל מדרגות צד?
של איזו חברה?

לא, זה מיגון תחתון מלא, שני הדיפרציאלים טרנספר וכל החלק הקדמי, בלי מדרגות צד.
זה דיל שיש לסוכנות סוזוקי עם אספיר...משהו סטדרט.

eran4x4
21-05-08, 21:18
מנסיון אישי של הרבה ק"מ שטח כולל עבירות הג'ימיני צריך מגני סף איכותיים (כאלו שמתאימים להיליפט) ואולי מגן טרנספר - שאר המיגונים מיותרים ופוגעים במרווח הגחון של הרכב.....

צמיגים - תבדוק בג'יפטריפ יש בחור - נדמה לי מוטי יוסף שהוא הצמיגאי של מכשירי תנועה או משהו דומה - יתכן והוא יכול לעשות לך את ההחלפה בעלות יותר נמוכה.

מידת צמיגים - בכדי להישאר חוקי - תשאר עם המקורית ותלך על המקסיס שטח מלא

אם אני זוכר נכון עלות סט 1800

erez33
22-05-08, 13:18
עם כל הכבוד למרווח גחון, את זה אפשר לשפר ע"י הגבהה אם אני אראה שזה ממש בעייתי אבל שווה עם רכב חדש לעשות מיגונים (לדעתי) ועוד בחברה גם אם זה רק בשביל השקט הנפשי שהם עשו את המיגונים והם אחראים ואז כל נזק לא יכול להיות נזק ישיר והם צריכים לטפל בו, אם לא הייתי עושה הכל ונכנס לשטח ובטעות פוגע באבן או משהו קורה, אז אין לי אחריות על מה שנהרס. תמיד יכול לקרות משהו, אבל ככה אני מכוסה יותר, שקט יותר, לדעתי שווה את ההשקעה ואם יש הגבלה לכסף, כמו אצלי, צריך סדר עדיפויות והוא הולך למיגון מלא ולצמיגים, ששם אני כנראה אקח את העצה ואלך על MT בסופו של דבר, יש לי שבועיים להחליט לגבי זה בכל מקרה, ורק הצמיגים כבר יוצרים הגבהה כלשהי....אז יהיה בסדר..:-)
נראה לי שווה, בטח בשבילי, בגלל שאני גר באילת ומעבר לנסיעה הראשונה מהמרכז לאילת אני רוב הזמן אסע נסיעות קצרות על הכביש והשאר טיולים, להשקיע בפרופיל "קרבי" יותר בשביל ההנאה שבטיולים...
אני אשמח לשמוע מכולם, ותודה רבה על הסבלנות וההענות....מאוד מעריך את זה...
ארז,
0577321679

MMR
22-05-08, 20:56
תתחדש!
אני לא רוצה לבאס אותך, אבל אל תבנה על זה שאם יהיה נזק כתוצאה מפגיעה כלשהי בשטח (ואני אומר שוב שהסיכוי לכך הוא קלוש) מכשירי תנועה ירוצו לתקן לך את הרכב על חשבונם רק כי הזמנת את המיגון דרכם.
צמיגי שטח במידה זהה לא נותנים שום הגבהה. למה? בגלל שהמידה זהה... :roll:

erez33
25-05-08, 15:05
כנראה חוסר הבנה שלי אבל זה שהפרופיל הוא יותר שטח לא נותן לצמיג גובה מסויים? צמיגי כביש יותר מלאים וצמיגי שטח מחורצים וה"קוביות" גבוהות יותר, לא? אין יותר גומי? תמיד אמרו לי (גם כאלו שנחשבים מבינים) שצמיגי שטח מגביהים את הרכב (זאת לא הגבהה מטורפת, אבל בכל זאת...) לא כך הוא הדבר?

erez33
25-05-08, 15:08
שאלה נוספת, אני בודק עכשיו צמיגים כמו שאמרתי, משום מה כל מי שאני מדבר איתו מתייחס לסט כ4 צמיגים ולא 5....ככה צריך להתייחס לזה? לא לקנות שגם הספייר יהיה אותו הדבר כמו מה שאני קונה? אם אני נתקע עם גלגל מפונצ'ר באמצע השטח לא רצוי מאוד מאוד שיהיה לי צמיג שטח בשביל לצאת משם גם בשלום?

פשוט מוזר לי, גם מוטי שהמליצו לי עליו פה אמר אותו הדבר....ודרך אגב, המחיר שלו לא נמוך ממחירי השוק, מה הסיבה ללכת אליו בקנית צמיגים? למה הוא נותן משהו שמישהו אחר לא נותן?

שלומי
25-05-08, 15:39
נסה את גיא מצמיג ישיר - 039247764

תגיד לו ששלומי עם הדיפנדר הצהוב שלח אותך

נמרוד
25-05-08, 23:47
כנראה חוסר הבנה שלי אבל זה שהפרופיל הוא יותר שטח לא נותן לצמיג גובה מסויים? צמיגי כביש יותר מלאים וצמיגי שטח מחורצים וה"קוביות" גבוהות יותר, לא? אין יותר גומי? תמיד אמרו לי (גם כאלו שנחשבים מבינים) שצמיגי שטח מגביהים את הרכב (זאת לא הגבהה מטורפת, אבל בכל זאת...) לא כך הוא הדבר?

צמיגי שטח במידה גדולה יותר מגביהים את הרכב, אבל אתה קונה באותה מידה. לא יהיה הבדל גובה משמעותי אם בכלל (יכול להיות בקטנה, מילימטרים, כי כל צמיג של כל יצרן גם אם המידה הנומינלית זהה, שונה בכמה מ"מ לפה ולשם).

אבל אל תבלבל - גם אם לא תקבל עוד גובה, היתרון של פרופיל שטח מלא, כזה עם קוביות, הוא דרמטי. הרבה יותר אחיזה בסוגי שטח מסוימים - בוץ, דרדרת - בדיוק המקומות שבהם נדרשת אחיזה. בנוסף, צמיגי שטח מלא באמת מגיעים עם "יותר גומי". הם מתוכננים להיות עמידים יותר, במיוחד בדופן.

לגבי 4 או 5 צמיגים - אתה צודק בעיקרון, ואם תגיד שאתה רוצה 5 צמיגים אין פאנצ'ר מעכר בעולם שיתנגד למכור לך, כמובן. אבל רוב האנשים עושים את השיקול הכספי. הצמיג הרזרבי המקורי עדיין יעשה את תפקידו בחירום, אין בעייה לסוע עם צמיג בפרופיל שונה (ואפילו במידה לא זהה) כדי לסיים טיול ולחזור הביתה. מה גם שהנסיון אומר, שברגע שיש לך סט של צמיגי שטח טובים וטריים, פאנצ'רים יהפכו לנדירים למדי.

erez33
26-05-08, 08:05
תודה שלומי,
אף אחד לא ענה לי על עניין ה4 צמיגים או 5....יש למישהו דיעה או רעיון לגבי זה?
יום מעולה לכולם,
ארז

erez33
26-05-08, 08:08
נמרוד, אני חייב לך התנצלות :-)
לא ביצעתי רענון לדף ולא ראיתי שענית.....
תודה רבה....:-)

pinister
26-05-08, 08:09
ארז.
נמרוד ענה לך בתגובה שמעליך.
ואם הרזרבי שלך ישן מאוד, תוכל להחליפו בצמיג הטוב ביותר מהסט שהחלפת.

-->