PDA

צפייה בגרסה מלאה : פילטר אין ליין לסופה

Neilman
22-05-08, 10:07
בוקר טוב,

מעוניין להחליף את פילטר הדלק לפילטר אין ליין איכותי לסופה 98, עדיף עם מפריד מים, למישהו יש הצעות/רעיונות לאיך לעשות את זה ובעיקר איזה דגם/חברה של פילטר דלק איכותי שיתאים??

תודה מראש....

coas
22-05-08, 22:46
פילטר סטנדרטי של YJ וצ'ירוקי, WIX 33486 או Baldwin BF890.
את אותו פילטר אפשר למצוא גם בחנויות חלפים של רנו, נועד לרנו 9/11, שריד מהשת"פ של AMC ורנו.

http://www.wixconnect.com/images/filters/1865_1.gif

Neilman
23-05-08, 22:52
הפילטרים המדוברים מחליפים את הפילטר שנמצא בתא מנוע?? כי אם כן אז הם לא מפרידים את המים, ואני מעוניין בפילטר שגם "יודע" להפריד את המים מהדלק (בעיקר בגלל איכות הדלק ברוב התחנות...), למישהו יש המלצות? אולי פילטר נוסף שרק מפריד את המים??

תודה

נמרוד
24-05-08, 23:40
פילטר מפריד מים - אתה מדבר על סופה דיזל או בנזין?

Neilman
25-05-08, 00:08
מדובר על סופה בנזין. למה התמיהה הגדולה??
לפי הספר רכב הצבאי (שהוא של בנזין עד כמה שאני יודע) גם בפילטר הנוכחי יש מפריד מים.

נמרוד
25-05-08, 00:14
צודק. התמיהה באה גם נושא של הפרדת מים בדרך כלל נדון בהקשר של מנועי דיזל.

בכל מקרה, כמו שאשר כתב - בצ'רוקי אותו מנוע, אותה משאבת דלק, ובינהם פילטר אינליין "קופסאת שימורים" הנ"ל. אני מתקשה לחשוב על סיבה שהוא לא יהיה טוב גם לסופה.

דרור ברלי
25-05-08, 09:13
מה לא טוב בפילטר המקורי, חוץ מזה שהוא לא זול?

Neilman
25-05-08, 15:10
קודם כל הוא לא זול...... :-)
שנית, מכיוון שזו פעם ראשונה שאני מחליף אותו (הסופה רק נרכשה...), אחרי כמה דיונים שקראתי פה על אנשים שהסתבכו עם הפירוק/הרכבה שלו חשבתי לטפל בבעייה מראש וישר להחליף אותו למשהו יותר זול/נוח לטיפול.... אם הפילטרים התחליפיים עושים את העבודה טוב באותה מידה והם יותר זולים/נוחים לטיפול, למה לא בעצם??

yoav21
25-05-08, 15:34
ההחלפה פשוטה מאוד, אין שום בעייה להחליף (מפתח 10 אם אני זוכר נכון) לא מבין למה אתה מחפש פתרון שהוא קומבינה.
יש פילטר שמיועד בדיוק לרכב!, יושב במקום ומתאים בול.
פעם בשנה להחליף פילטר במחיר120ש"ח על זה אתה חוסך??
יואב

coas
25-05-08, 15:51
דווקא הפילטר "המקורי" שבסופה הוא קומבינה, הפילטר מעלה הוא הפילטר שהגיע עם מנועי ה4.0L של קרייזלר, בתע"ר החליפו לפילטר הנ"ל.
מבחינת יעילות, קומבינה או לא, הפילטר שבסופה יותר טוב, מה שמוכיח שלא הכל שחור בתע"ר..

השאלה אם להחליף את סוג הפילטר או לא תלויה בזמינות גוף סינון איכותי או שישנם רק חליפיים נחותים, לזה אין לי תשובה.

yoav21
25-05-08, 16:33
"השאלה אם להחליף את סוג הפילטר או לא תלויה בזמינות גוף סינון איכותי או שישנם רק חליפיים נחותים, לזה אין לי תשובה".

לא ברור לי למה הכוונה, החלק שמחליפים הוא החלק הפנימי. שאתה אומר גוף הסינון הכוונה לחלק החיצוני ז"א הקייס שבתמונה ? או לפילטר עצמו (חלק פינימי זה שבתוך הקייס).

גם בית הפילטר ופילטר האוויר שיש בסופה הם לא המקוריים של JEEP ברנגלר יש פילטר מרובע.

yoav21
25-05-08, 16:45
בתמונה רואים את הפילטר אויר ודלק המקורי שמגיע עם רנגלר.

יובל48
25-05-08, 18:36
מאות אלפי מכוניות מסוגים שונים,עם מנועי בנזין ומערכת הזרקה
ובהן מותקן פילטר אין ליין סטנדרטי ולא שמעתי תלונות על כך
או בעיות הנובעות מזה.
מה יש בסופה שונה מכולן שצריך את מפריד המים?.

coas
25-05-08, 19:01
התכוונתי לחלק הפנימי, זה שמוחלף אחת ל...

בתמונה שצרפת זהו פילטר דלק של גרנד צ'ירוקי, פילטר שהוא גם ווסת לחץ.

סופה היא רכב עבודה, במקור, הותאמה לעבודה בתנאים קיצוניים של זמן חרום, הרבה אבק, דלק מחביות או ממקור מאולתר ומרווח טיפולים ארוך. מאותה סיבה סופה או CJ ישראלי מצויידים בפילטר אוויר ענק.

Neilman
25-05-08, 19:38
תקנו אותי אם אני טועה, אבל בלא מעט תחנות דלק בארץ מוהלים את הדלק במים, ככה שלמיטב הבנתי פילטר מפריד מים יכול לעשות רק טוב.... חוץ מזה שאני חושב שגם בלא מעט רכבי יוקרה ישנו פילטר כזה...

חנן-ג'יפולוג
25-05-08, 20:01
אני חושב שאתה טועה. אם היו מוהלים דלק במים כולנו היינו עכשיו בצד הדרך.

מוהלים את הדלק, בהחלט, אבל בחומרים אחרים. נפט, נפטא, ממיסים, שמנים והשד יודע מה עוד.

Neilman
25-05-08, 20:52
זו רשימה מ-2006, קשה לי להאמין שהמספר קטן, הוא בטח גדל...
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3204509,00.html

אני מניח שהמהילה לא נעשית בכזאת כמות שתשבית לכולם את הרכבים, אבל מספיק שאתה נופל על האחד שכן בשביל שזה יהיה מאוד מאוד מבאס....

חנן-ג'יפולוג
25-05-08, 21:07
כמו שכתוב שם וכמו שכתבתי, בהחלט יש מהילות. האם אלו מהילות במים? למיטב ידיעתי התשובה היא שלילית.

Neilman
25-05-08, 21:17
השאלה היא האם פילטר כזה יכול להזיק? מבחינת הורדת הלחץ שבקו או סיבה דומה

חנן-ג'יפולוג
25-05-08, 21:25
אני לא רואה סיבה שזה יזיק.

עוזי5555
06-12-10, 20:39
מאיפה אפשר להשיג פילטר דלק שגם מפריד מים??

omri_t
06-12-10, 21:14
האם אתה מתכוון לפילטר כמו שיש בסופות הצבאיות?
(זה שמופיע בשרטוט בתגובות לשרשור זה...)

אם כן, מפירוקים את בית הפילטר- ה"קייס" והתושבת שלו, ואת הפילטר עצמו שיושב בתוך הקייס מחנות החלפים.

אני החלפתי את הפילטר אין-ליין שיושב על צינור הדלק (השחור שבתמונות) בפילטר שכזה.
אצלי ככה זה בא והחלטתי בעצת חבר לעבור לפילטר הסופה כמו שישנו בצה"ל.

מבחינת עלות פילטר- לי עלה האין-ליין יותר מהפילטר הצבאי....

אגב, אמורים לנקז את המים רק בהחלפת פילטר?
או שאמור להיות בתחתית הכוסית ברז ניקוז? אחרת לא ברור לי איך מתנקזים המים.

סופת המדבר
07-12-10, 22:17
עזבו אותכם משטויות אולי הפילטר שהרכיבו בנצרת הוא לא מקורי
אבל לדעתי הכי טוב הכי נוח וגם יוצא שהכי זול (אני קניתי פילטר תוצרת ארה'ב ב35 ש'ח)
וגם אפשר לפתוח ולקבל דיאגנוזה במקרה של חיתוכים או קירטועים
אז יכולים לראות את הפילטר ולאות מה מצבו אם הוא סתום מלוכלך וכו'...
החלפה קלה ופשוטה בחצי דקה וגם רואים בכוסית מה יש במיכל (אם זה נשאב במשאבה)

יצא לי להחליף פילטר כמה פעמים ואף פעם לא ראיתי שאריות מים בכוסית

עוזי5555
08-12-10, 18:06
פילטר דלק של יונדאי H-100 מתאים לסופה?

-->