PDA

צפייה בגרסה מלאה : cj :סטרטר נטחן וכמה שאלות על קרבורטור

airzax3
23-05-08, 19:25
1.לפני כחודש החלפתי סטרטר שנטחן, היום שוב הסטרטר נטחן (עקב בעיות בקרבורטור הסטרטר עבד קשה מאד בחודש האחרון ולפרקי זמן גדולים)-שמתי לב שהבנדיקס (?) טחון בצורה שווה ורק עד החצי האם הגיע שעתו של הזר או שיש פתרון אחר?

2.היום החלפתי את כל צינורות הדלק והוואקום ופרקתי קרבורטור לצורך ניקוי-מכיוון שאני בור בנושא מה שעשיתי היה לפרק לגורמים, לנקות ולהחזיר למקום(כן,אני יודע שהייתי אמור לקנות קיט שיפוץ...) בשאיפה להיכנס אח"כ לכיוון במכון,כמה שאלות:

הקרבורטור למעשה מחולק ל2 ומכיל את אותם הרכיבים בכל צד-האם זה קרבורטור כפול או שבצורה שעדיין לא הבנתי צד אחד נכנס לפעולה בשלב מאוחר יותר?

למה יש לי 2 דיזות (מסומן באדום)ולמה משמשת כל אחת מהן?

בסרק הרכב שומר יפה על טורים אבל בנסיעה הרכב כבה פתאום וסרב להניע במשך כמה דקות-אח"כ הניע שוב ועבד בצורה תקינה-מה יכולה להיות הסיבה?

יש חיבורי צנרת מהקרב' למפלג,בית פילטר,מכסה שסתומים, מכסה מפלג-לאן יש לחבר את היציאות המסומנות בצהוב?

תודה רבה!

נמרוד
24-05-08, 23:10
אני חושש שאכן הגיע זמנו של הזר. שקול החלפה לגלגל תנופה+זר+סטרטר סופה אם כבר, חפש יש הרבה מידע בפורום על היתרונות של התצורה הזאת.

airzax3
25-05-08, 00:08
מזה חששתי-מכיוון שהרכב משמש לטיולים בלבד וישור הקו כבר מזמן עבר את הסכום התלת ספרתי (בנוסף לכך שיש לי שני סטרטרים) אני כנראה אשאר בשלב זה עם זר של cj,
מה שכן, קראתי בהרבה שרשורים שהחלפת בנדיקס זה תהליך פשוט אבל לא מצאתי בשום מקום הסבר לביצוע-האם מדובר על פירוק והרכבה פשוטים של הסטרטר או שאני צריך לדעת עוד משהו לפני שאני נכנס לזה?

boba banay
25-05-08, 00:10
אני בדיוק עם אותה בעיה

מחר אני מוריד את הגיר - כנראה שאני אשאר בסט אפ המקורי כלומר - אני הולך להחליף את הזר, הסטרטר ואת הפלטה המתאמת שעל ההאוזינג

יש המלצות כלשהן?

אני אדווח אחרי אם זה עזר...

נמרוד
25-05-08, 00:19
החלפת הזר עצמו היא תהליך פשוט... ברגע שיש לך את גלגל התנופה ביד. הזר הישן יורד עם מכות פטיש, הזר החדש נכנס ל20 דקות לתנור של אשתך/אמך על חום גבוה ואז בזהירות על האצבעות מתיישב על גלגל התנופה כמו חמאה.

אבל כדי להגיע למצב של גלגל תנופה ביד, אתה צריך להוריד גיר... למעשה זה אותו תהליך בדיוק של החלפת קלאץ' כולל תיאום ציר הכניסה של הגיר לקלאץ' בהרכבה. הרבה עבודה.

shimixx
25-05-08, 09:36
ההחלפה של הבנדיקס זה שטויות הורדת תסטרטר פותח את הברגים שרצים מלמעלה ואתה כבר תעכל את זה לבד ממש פשוט ולא מסובך אבלללללל
אבל זה למעשה רק מכות חשמל ודחיית המוות. מתי שהוא בדיוק כשתצטרך תסטרטר הכי הרבה הוא ימות לך בשטח :mrgreen: :mrgreen:

חנן-ג'יפולוג
25-05-08, 12:04
אני לא הייתי רץ להחליף זר. זו הרבה עבודה, בטח ביחס להחלפת בנדיקס, ומסיפור המעשה אני בכלל לא בטוח שלא מדובר כאן בבלאי סביר לבנדיקס שהעבדת אותו קשה מדי. למיטב זכרוני עובי שיני הזר קטן משיני הבנדיקס כך שזה סביר שהבנדיקס נשחק רק בחלקו. העף מבט על הזר ותראה אם בכלל יש עליו סימני שחיקה סופניים.

במידה והזר נראה בסדר, אני הייתי הולך על סדר הפעולות הבא:
החלפת הבנדיקס.

סידור המנוע כך שיתניע בנגיעה.

מעקב אחרי מצב הבנדיקס. אם הוא ממשיך להיטחן אז הייתי שוקל החלפת הזר.

boba banay
25-05-08, 18:55
אני הייתי מחליף בנדיקס אחת לחודש - זה הגיע למצב שהחלפתי בבוקר הטיול ובהנעה האחרונה ביציאה לכיוון הבית הוא כבר השמיע רעשים רים של טחינה

הגיר למטה והגלגל תנופה בחוץ - החלק עליו מוצמד הקלאצ' סדוק - אני אהיה חייב להחליף גלגל תנופה

האם לקנות משומש עם זר או לקנות זר חדש ולהרכיב על גלגל משומש?

הפלטה המתאמת זאת שכולם אמרו שהיא המקור לבעיה - לא נראית פגומה - החורים עגולים ולא אובלים והפלטה לא שחוקה (זה המנוע מהסוג הישן עם פחית דקה ולא גלגל תנופה של סופה) - אני לא מצליח לראות איך היא המקור לכל הבעיה

צורת השחיקה של הבנדיקס מעידה שהוא לא נכנס מספיק - הוא שחוק רק בחלק העליון - מה יכול להיות הגורם? יכול להיות שהסטרטר בכלל לא מתאים?

כמה שיניים צריכות להיות (אולי יש חוסר התאמה)? אני ספרתי 164 בזר ו 9 בבנדיקס

הרבה שאלות אבל הכל מפורק והפעם אני רוצה להרכיב ולשכוח - נמאס שכל הנעה של הג'יפ הופכת לפרויקט..

eliv1
25-05-08, 21:04
יש לי גלגל תנופה שעבר חריטה, עם זר חדש עליו.

במידה ותתעניין, שלח הודעה פרטית.

ערן המסוקס
25-05-08, 21:47
הקרבורטור למעשה מחולק ל2 ומכיל את אותם הרכיבים בכל צד-האם זה קרבורטור כפול או שבצורה שעדיין לא הבנתי צד אחד נכנס לפעולה בשלב מאוחר יותר?

קרבורטור כפול. הכל סימטרי. שני החצאים עובדים יחד ואותו הדבר, כל הזמן.

למה יש לי 2 דיזות (מסומן באדום)ולמה משמשת כל אחת מהן?

ברגי כונון תערובת סרק. כמו שאר הדברים בקרבורטור, הם עושים אותו הדבר. אלא ברזי הדלק שקובעים את התערובת בסל"ד סרק. הם צריכים להיות פתוחים סימטרית.

בסרק הרכב שומר יפה על טורים אבל בנסיעה הרכב כבה פתאום וסרב להניע במשך כמה דקות-אח"כ הניע שוב ועבד בצורה תקינה-מה יכולה להיות הסיבה?

אפשר רק לנחש דרך האינטרנט.
- בעייה באספקת הדלק (פילטר דלק סתום, משאבת דלק, צנרת וכו')
- הצפת דלק חמורה. האם האוטו מעשן חזק בנסיון נסיעה?
- מודול הצתה דפוק.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=10090

צינור נשם. חבר אליו צינור גומי קצר ובקצהו פילטר דלק, אשר ישמש כפילטר אויר.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=10089

את 2 הפתחים שמחוברים אחד לשני נתק אחד מהשני וסתום אותם עם בורג כמו היציאה השלישית.

אלא פתחי ואקום שאין להם שימוש במערכת הקיימת אצלך.

airzax3
25-05-08, 22:28
תודה רבה!
צנרת,פילטר ומשאבת דלק חדשים -סליחה על הבורות:מה זה מודול הצתה?
לפי יאנוביץ יש לי מפלג לא סטנדרטי (לטענתו של ספארי)
על מכסה המפלג אצלי יש יחידה נוספת שלפי הבנתי זה הכויל-יש קשר?

shimixx
25-05-08, 22:59
זה כנראה מפלג של GM
אבל אני אומר לך את זה כאחד שעבר בדיוק את אותו סרט עם בנדיקסים שנטחנים וסטרטרים שמתעייפים .תחסוך מעצמך את הרדיפה המיותרת הזהו
סטרטר וגלגל תנופה סופה .

ערן המסוקס
26-05-08, 00:04
לא ציינתי עוד צינור ואקום.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=10090

מתחת לצינור המסומן בחץ צהוב, יש עוד צינור ואקום קטן. הוא אמור להתחבר למפלג.

airzax3
26-05-08, 08:19
מתחת לצינור המסומן בחץ צהוב, יש עוד צינור ואקום קטן. הוא אמור להתחבר למפלג.
יש-מחובר
תודה!

ערן המסוקס
26-05-08, 11:07
זה שהכל חדש, לא אומר שזה תקין. ההיפך. הדברים החדשים הם הדברים הראשונים שצריך לבדוק.

אני משער שיש לך פילטר דלק פח עם יציאת עודפים. חיברת אותו נכון?

מודול הצתה זה רכיב אלקטרוני, שבמקרה שלך (מפלג GM גדול), נמצא במכסה. הוא נראה כמו כרטיס שחור כזה. הם ידועים בהתבשלות עצמית פה ושם.

http://images.chevyhiperformance.com/techarticles/p137772_image_large.jpg

מה שהברנש מחזיק ביד.

airzax3
26-05-08, 15:14
זה המפלג!
איך אני (אם בכלל) בודק תקינות שלו?
איפה אני יכול למצוא מכסה מפלג כזה?חיפשתי ללא הצלחה אצל יאנוביץ ואמריקה-ישראל
ושאלה אחרונה-איך קוראים באנגלית למודול הצתה? (ננסה לחפש בEBAY ).

לגבי פילטר מתכת-אכן המקורי שקניתי ביאנוביץ היה דפוק (וזה עלה לי בבנדיקס לגלות את זה),
בבדיקה אחרונה מגיע דלק לקרבורטור וחוזר מעודפים-מכיוון שלאחר שהמנוע כבה הקרבורטור לא הוצף ויש סילון דלק בלחיצה על דוושת גז, יחד עם העובדה שבפעם האחרונה שזה קרה הרכב הניע אחרי 10 דקות בלי שעשיתי כלום אני מתחיל לחשוב בכיוון של הצתה...
תודה.

חנן-ג'יפולוג
26-05-08, 15:22
ושאלה אחרונה-איך קוראים באנגלית למודול הצתה? (ננסה לחפש בEBAY ).

IGNITION MODULE

moriseven
26-05-08, 15:34
יש חנות חלקי חילוף בריב"ל פינת יגע כפיים במתחם יד חרוצים בתל אביב, לא זוכר כרגע את השם שלה.
וילונות לבנים מבחוץ, לא נראית כחנות חלקי חילוף.
יש להם מכסה חדש, אני קניתי אצלם, לא זול 150 שקל אם אני זוכר.(בעיות זכרון בזמן האחרון :lol: )

boba banay
26-05-08, 16:05
רונית חלפים בריב"ל

six 4 life
26-05-08, 17:00
זה המפלג!
איך אני (אם בכלל) בודק תקינות שלו?

אם הוא היה לא תקין האוטו שלך ב99% לא היה מניע.
אם אתה חושד בבעיית ניצוץ חפש הלאה- פלאגים, חוטי הצתה, פלוס בריא לכוייל המפלג.

לגבי הבנדיקס- אני לא הייתי ממהר להספיד את גלגל התנופה
שחיקה של זר גלגל תנופה מתבטא בסטרטר מחליק אבל בבנדיקס שלם למראית עין.
הבנדיקס שלך טחון פיזית, אם לא היו שיניים בגלל התנופה, לא היה מה שיטחן אותו כמו שהוא טחון.

מאחר ובדקת את החורים בפחית ההאוזינג ואתה מדווח שהם אינם אובאליים- תחליף בנדיקס, שלך עבר התעללות קשה והוא לא עשוי מיהלום.

אם תחליף לדעתי לא תהיה לך בעיה הלאה.
אם תהיה- הפסדת בנדיקס שעולה בסביבות ה60 ש"חים אבל עכשיו אתה יודע שזה בעיה מעבר לסטרטר.

בהצלחה.

סיקס כחול
26-05-08, 19:55
אחד משני הפתחים המחוברים בצינור שהוצע להפריד אותם ולסתום בבורג, לא אמור להוליך ואקום לממברנה של הצ'וק האוטומטי (במידה שישנו)?

ערן המסוקס
26-05-08, 20:19
אחד משני הפתחים המחוברים בצינור שהוצע להפריד אותם ולסתום בבורג, לא אמור להוליך ואקום לממברנה של הצ'וק האוטומטי (במידה שישנו)?

כן, אתה צודק! טעות שלי.

boba banay
29-05-08, 00:08
עדכון סופי

הוחלפו:
גלגל תנופה משומש + זר שיניים חדש
פחית תאום חדשה
סטרטר סיקס חדש מהנילון

יצא מלא כסף - אבל אני מקווה שיהיה שקט לטווח ארוך

נכון לעכשיו - ההנעה הכי יפה שלו ששמעתי מאז שהוא אצלי

six 4 life
29-05-08, 17:40
האמת שאחרי הפירוט שלך אני עוד יותר לא מבין למה לא הלכת על אופציית ההסבה

העלויות היו זהות לחלוטין אם היית הולך בדרך הזו.

בכל אופן, תתחדש ושיהיה הרבה בהנא/עה 8-)

boba banay
29-05-08, 19:46
התכנון המקורי היה להחליף זר שיניים, פחית ובנדיקס בלבד והעלות הסתכמה בכמחצית סכום ההסבה

אבל אחרי שהוזמנו והורכבו כבר החלקים שוכנעתי ע"י מספר בעלי מקצוע אותם אני מעריך שלא לשפץ את הסטרטר שלי שוב ורק לקנות חדש ולא, הכל יחזור על עצמו - אז לא היתה ברירה אלא לקנות את הסטרטר החדש שהוא העלות הכי גדולה

ובמחשבה לאחור - תוך כדי שהגיר עדין היה על הרצפה - הבנתי שפתרון ההסבה היה משתלם הרבה יותר

וזוהי המלצתי לכל מי שיקרא את השרשור בעתיד

מקווה שיהיה שקט.... עכשיו, הגבעות.....

airzax3
30-05-08, 21:40
מה זה הרבה-אפשר לקבל עלויות?
כמה זמן לקח לך כל השיפוץ הזה?
אגב-בנדיקס בחולון עולה היום 80 ש"ח+מע"מ

boba banay
30-05-08, 21:57
אם כל החלפים אצלך ביד - זה אפשרי תוך פחות מיום
השאלה היא באילו תנאים אתה עושה את זה
אם תעשה את זה בתנאים ביתיים צפויה לך עבודה מאד קשה במיוחד בחלק של להוריד את הגיר פיזית לריצפה (הוא מאד כבד) ולהחזיר אותו למקום.
אני עבדתי עם ליפט במוסך שבו אני עובד (היה יום חלש וליפט פנוי)

עלויות:
זר שיניים חדש - 230 - ינוביץ
פחית תאום שיושבת על ההאוזינג - 180 - ינוביץ
זה בלי מע"מ

סטרטר חדש - עלה בחנות 740 ש"ח ברוטו ללקוח פרטי בד.ש באור עקיבא - אני קניתי אחרי הנחת מוסך במחיר שאני לא יכול לפרט.

בנדיקס חדש (אם הולכים על האופציה הזאת) - 80 - ינוביץ לפני מעמ

חנן-ג'יפולוג
30-05-08, 23:01
אם כל החלפים אצלך ביד - זה אפשרי תוך פחות מיום
השאלה היא באילו תנאים אתה עושה את זה
אם תעשה את זה בתנאים ביתיים צפויה לך עבודה מאד קשה במיוחד בחלק של להוריד את הגיר פיזית לריצפה (הוא מאד כבד) ולהחזיר אותו למקום.
אני עבדתי עם ליפט במוסך שבו אני עובד (היה יום חלש וליפט פנוי)

נו, נו. כמה זמן זה לקח לך עם ליפט וכלי מוסך?

אצלי על המדרכה ליד הבית, עברו 80 דקות מתום נסיעת מבחן כשאבחנתי בעיות בהוצאה מרוורס ועד שהייתי עם גלגל השיניים של הרוורס ביד, כולל הורדת הכלים מהבית, הורדת הגיר מהרכב, הפרדת הגיר מהטרנספר ופירוק משני של כל רכיבי הגיר.

אז אני מבקש לא להפחיד סתם את הגולשים ;)

boba banay
31-05-08, 10:59
לא מפחיד - מציאותי חנן
לא כזה פשוט להוריד גיר וטרנספר מCJ - זה כבד ובמיוחד כששוכבים מתחת לג'יפ ולבד

לפרק את הארבע, חמש ברגים של ההאוזינג זה שטויות והגישה פשוטה מאד - הבעיה היחידה היא רק המשקל ונוחות העבודה

eliv1
31-05-08, 13:02
חנן צודק,

זה הרבה יותר פשוט ממה שזה נראה, בוודאי בפעם השניה.

הורדת גיר לוקחת לאדם מיומן בבית בערך 30 דקות (זה מה שלוקח לי עכשיו).
וזה לא כ"כ כבד אם מורידים חלק חלק (טרנספר לבד וגיר לבד).

בפעם הראשונה אני מעריך עד שעה.

lizard
31-05-08, 16:18
לפרק באמת לא בעיה, להרים אחר כך את הטרנספר (מילא גיר שעשוי ברובו מאלומיניום) זה סיוט. לכן רצוי להצטייד בג'ק עגלה עם איזה משטח שמחובר עליו כמו שצריך (כמו שצריך=לא מתחלק בדיוק כשמרכזת את הטרנספר לחורים)

תצטרך גם בוק כדי לתמוך את המנוע.

-->