PDA

צפייה בגרסה מלאה : כלי העבירות המדהים ביותר שראיתי בארץ (זיבאר של עידו כהן)

אלינועם חן
24-05-08, 20:32
שלום לכולם
היום {שבת}ראיתי את כלי העבירות ,בנייה עצמית היפה ביותר שנוסע בכבישי הארץ.
הכלי מזכיר בעיצובו את ההאמר HX קונספט,צבוע בירוק {קקה}צבאי ומדוגם מכל טוב.
כל מה שרק יעלה בדעתכם יש בו. שאלתי את הנהג מהיכן הוא והוא אמר שמפרדס חנה ורק מבקר בגליל.
הוא היה בכרמיאל היום,מי שמכיר או יודע משהו על הכלי המדהים הזה שיעלה בבקשה קצת פרטים,תמונות או כל דבר אחר...דרך אגב לרגע היה נדמה לי שמדובר בפרוייקט הבאגי שהעלתם פה באתר וכששאלתי אותו על כך הוא הגיב בגיחוך...{המבין יבין..} והרי לכם אתגר קטן לצוות הפרוייקט...
תודה מראש לכל מי שיגיב
אלינועם

yaniv.s.
24-05-08, 20:46
מדובר על עידו כהן......תבקר בסדנא ותראה

lizard
24-05-08, 21:18
עוד מתלהב....

מגיע לעידו כהן כל הכבוד על היצירות שהוא מוציא מהסדנא שלו אבל להשוות את הרכב שראית (שכנראה הוא הזיבר או הAXE) לרכב תחרותי נטו זה פשוט מגוחך. אלו רכבים שמיועדים לצבא ולצרכי הצבא, לא ניתן להשוות בכלל לרכב תחרותי. גם להשוות כזה רכב לבאגי או רכב 2X4 זה די מטופש.

שלא יהיה לכם ספק, מדובר על רכבים מדהימים אבל זה שכתבת "...וכששאלתי אותו על כך הוא הגיב בגיחוך...{המבין יבין..} והרי לכם אתגר קטן לצוות הפרוייקט..." מראה רק על דברים לא טובים.

אלינועם חן
24-05-08, 22:46
עוד מתלהב....

מגיע לעידו כהן כל הכבוד על היצירות שהוא מוציא מהסדנא שלו אבל להשוות את הרכב שראית (שכנראה הוא הזיבר או הAXE) לרכב תחרותי נטו זה פשוט מגוחך. אלו רכבים שמיועדים לצבא ולצרכי הצבא, לא ניתן להשוות בכלל לרכב תחרותי. גם להשוות כזה רכב לבאגי או רכב 2X4 זה די מטופש.

שלא יהיה לכם ספק, מדובר על רכבים מדהימים אבל זה שכתבת "...וכששאלתי אותו על כך הוא הגיב בגיחוך...{המבין יבין..} והרי לכם אתגר קטן לצוות הפרוייקט..." מראה רק על דברים לא טובים.

לא השוויתי את הרכב שלו לשום רכב אחר ,זו הייתה התפעלות נטו,פשוטו כמשמעו!!!!!!!!!
וכן אני :"עוד מתלהב" בתור אחד שהיה בצבא המון שנים בתחום הרכב,אני חושב שאם הצבא יבחר בכלי כזה הוא רק ירויח. מדובר ב"זיבר".
אם יש לכם תמונות אשמח לראות...

אלינועם חן
24-05-08, 22:48
מדובר על עידו כהן......תבקר בסדנא ותראה

אני אשמח לבקר שם,תן קצת פרטים שאדע לאן להגיע..
תודה אלינועם

rozen
24-05-08, 23:17
אלינועם תגיע לבנימינה וסע אם הכביש לכיוון גבעת עדה פנה לכביש המוביל לפרדס חנה ואז אתה נכנס לאזור תעשיה ושם תפנה שמאלה לכיוון סילו גדול מצד שמאל יהיה לך אנדורו ואחר כך מימין עידו .אבל שאלה קטנה אם ההיתה הרבה שנים בצהל בתחום הרכב אז תענה לי בבקשה למה עידו צריך היה לפנות לחברת טאטא ההודית כדי שתייצר את הaxe לשימוש צבא הודו ואילו צהל החליט לעזוב את הפרויקט .

נמרוד
24-05-08, 23:32
זה מה שראית?

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=trophy_2007_no_2/cross%20country%202%20024.jpg

הזיבאר האישי של עידו, משמש אותו בתחרויות וכרכב טיולים בהזדמנויות. לא AXE.

עידו ידיד האתר ג'יפולוג, היצירות שלו הופיעו במדור הפיצ'רים פעמים אחדות, ותמיד כיף להתארח אצלו בסדנא ולראות מה חדש. אני חושב שהוא בהחלט זכאי לתואר בכיר בוני רכב השטח בישראל, במספר הכלים, במגוון, בשנות הנסיון, וכמובן בהישגים - במרוצים ותחרויות בארץ ובחו"ל ובבפרויקט הAXE המתקדם עם חברת מהינדרה ההודית.

יקח עוד זמן עד שמישהו יוכל לגזול את התואר מעידו, למרות שיש בהחלט תחרות יפה מאד הן מצד מקצוענים (רמי לוי, איציק מיני ועוד) והן חובבים (כמו ידידנו הצפרדע).

lizard
24-05-08, 23:56
לא השוויתי את הרכב שלו לשום רכב אחר ,זו הייתה התפעלות נטו,פשוטו כמשמעו!!!!!!!!!
וכן אני :"עוד מתלהב" בתור אחד שהיה בצבא המון שנים בתחום הרכב,אני חושב שאם הצבא יבחר בכלי כזה הוא רק ירויח. מדובר ב"זיבר".
אם יש לכם תמונות אשמח לראות...

הכלי הזה נבנה בשביל איזה פרוייקט של הצבא בדרום וחוץ מ2-3 כלים ועוד כלי אחד או שניים של עידו עצמו, אין יותר. יש סיבה למה הAXE נבנה ואין יותר כלים של הזיבר...והמבין יבין.

יצא לי להיות במושב הנוסע כשעידו נהג עליו, רכבת הרים בלונה פארק היתה רואה את הביצועים ומקבלת התקף חרדה. לטעמי האישי הרכב פשוט נפלא. אני מת שיהיה לי אחד כזה אבל מה שעיצבן אותי זה ה"והמבין יבין" הזה שכתבת.

אלינועם חן
25-05-08, 01:14
הכלי הזה נבנה בשביל איזה פרוייקט של הצבא בדרום וחוץ מ2-3 כלים ועוד כלי אחד או שניים של עידו עצמו, אין יותר. יש סיבה למה הAXE נבנה ואין יותר כלים של הזיבר...והמבין יבין.

יצא לי להיות במושב הנוסע כשעידו נהג עליו, רכבת הרים בלונה פארק היתה רואה את הביצועים ומקבלת התקף חרדה. לטעמי האישי הרכב פשוט נפלא. אני מת שיהיה לי אחד כזה אבל מה שעיצבן אותי זה ה"והמבין יבין" הזה שכתבת.

נתחיל מהסוף להתחלה, אין צורך להתעצבן בטח לא בשביל משהו שנכתב .לא הייתה כוונה לפגוע באיש!!!
לגבי הנושא של הצבא,אני יכול רק להצטער בשביל צה"ל שאין לו כלי כמו הזיבר....לא אני הוא שיושב בוועדות שמחליטות איזה רכב לרכוש לצה"ל,מה גם שרב כלי הרכב הם בכלל מכספי סיוע אמריקאים וניתנים ללא "תמורה".דעתי בנושא היא אישית ולא משקפת את הצבא.ללא ספק יש לנו כלים נהדרים ועבירים מאוד אך כלי כמו הזיבר יכל להוות תוספת משמעותית לצי הרכבים שיש לצה"ל ולו רק ביחידות מסויימות שללא ספק זקוקות לרכב עביר ברמה גבוהה...ופה באמת המבין יבין:p

אלינועם חן
25-05-08, 01:18
[QUOTE=נמרוד]זה מה שראית?

ראיתי את הזיבר!! מאובזר ,נוצץ,ומשגע...תאווה לעניים...הסמוראי שלי ניראה לידו כמו תינוק בעגלה..

נמרוד
31-05-08, 02:24
אלינועם הי,
אז אכן, פגשת בכרמיאל את עידו שלקח לסיבוב מבחן את האחד מהzibarM החדשים... הוא זוכר אותך ואת השאלות שלך :D

זה הרכב (http://www.jeepolog.com/540.html)
http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/with_watermark/zibarm/zibar_military_vehicle.jpg

lizard
31-05-08, 09:14
כל כך כיף לקרוא שעידו מצליח.
הכלי החדש-ישן נראה פשוט שיגעון. הלוואי עלי אחד שכזה :-) (אני מעדיף בצבע שחור:cool:)

לאיזה שוק הם מיועדים? מקומי או בנלאומי? לא שמתי לב אם כתבת את זה בהודעה...

נמרוד שאלת אותו במקרה למה הוא פיתח דווקא את הזיבר ולא את הAXE? כלומר, למה לחזור לזיבר?

חנן גולומבק
31-05-08, 09:59
כתבה נחמדה ביותר אבל איפה המידות ?נשמח לדעת מרווח גחון, בסיס גלגלים, רוחב משקל וכ"ו ?או שזה סודי תודה...

נמרוד
31-05-08, 13:36
חנן אהלן, הכלי שוקל כ2800 ק"ג (עצמי). המידות לא סודיות כמובן, אבל לא מצאתי את הזמן להכנס לפרטים עד כדי כך - הסיבה היא שהרכבים כבר עוזבים את פרדס חנה... בעתיד אני בטוח שנוכל להוסיף עוד. עניינים כמו יעוד, לקוחות וכולי - אכן סודיים (עסקית). אנחנו מכבדים זאת, מה שמעניין אותנו זה באמת הרכב עצמו, ולכן יש גם שפע של תמונות.

Gilad
31-05-08, 14:56
כל כך כיף לקרוא שעידו מצליח.
הכלי החדש-ישן נראה פשוט שיגעון. הלוואי עלי אחד שכזה :-) (אני מעדיף בצבע שחור:cool:)

לאיזה שוק הם מיועדים? מקומי או בנלאומי? לא שמתי לב אם כתבת את זה בהודעה...

נמרוד שאלת אותו במקרה למה הוא פיתח דווקא את הזיבר ולא את הAXE? כלומר, למה לחזור לזיבר?

אולי כי ה AXE נמכר/מפותח עם ההודים וזה פיתוח ויצור אישי של עדו

אלינועם חן
31-05-08, 17:02
אלינועם הי,
אז אכן, פגשת בכרמיאל את עידו שלקח לסיבוב מבחן את האחד מהzibarM החדשים... הוא זוכר אותך ואת השאלות שלך :D

זה הרכב (http://www.jeepolog.com/540.html)
http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/with_watermark/zibarm/zibar_military_vehicle.jpg

נכון זה הרכב ,עד היום אני מתפעל {הבן שלי שואל אותי אם זה האמר},הלואי על כולנו אחד כזה.
כולי תקווה שה"בוקים עם הדרגות"במקח"שר ובקרייה ישכילו לרכוש את הרכב הזה,שללא ספק נותן תשובה מוחצת להאמרים של הצבא,וממהשראיתי הרכב גבוה יותר ומאסיבי יותר ותחושה שלי שהביצועים מרשימים יותר.
לכם צוות ג'יפולוג אני קורא ,הרימו את הכפפה ונסו לארגן נסיעת מבחן של זיבאר מול האמר יהייה מעניין.....:p

-->