PDA

צפייה בגרסה מלאה : לנדרובר דיסקברי עלות אחזקה

shlomic
26-05-08, 21:48
אני בודק אפשרות לרכוש דיסקברי שישמש אותי בסופי שבוע בשטח
ואת אבא שלי במהלך השבוע הוא יעשה בערך 30 ק"מ ליום בעיקר מחוץ לעיר

לשאלות :
מה הצריכת דלק של שני הדגמים (דיזל בנזין)
והאם יש העדפה לאחד מהם (מסיבה כלשהי לא רק צריכת הדלק)?

ובאופן כללי מה עלות האחזקה (ביטוח טסט) של רכב כזה מהשנים 94-97 ?

תודה

גיא
26-05-08, 22:03
ביטוח אני שילמתי 4500 בשנה
טסט היה 2800 אבל זה לא רלונטי כי מאז ירד המון ...

שלי היה 94. דיזל.

תחזוקה ... בעיקר בשביל שימשיך לנסוע בכוחות עצמו ... כמה עשרות אלפי שקלים בשנה טובה ....

דלק זה הדבר הכי זול שם.... אפשר לומר בעצם, בטל בשישים בחישוב הכללי.

ולא ... אני לא צוחק, אני רציני כמו חתונה קתולית.

תנסה לבצע חיפוש בפורומים.

שמוליקו
27-05-08, 07:04
אכן, ל 94 ביטוח באיזור ה 3500
טסט באיזור ה 1900
ועד כאן ההוצאות הקטנות.
בנזין לוגם ליטר אחד כל 4 - 5 קילומטר בנהיגה רגועה.
בשטח? תלוי בשטח בין 3 ל 4.
דיזל קצת פחות זללן אבל היום מחירי הדיזל הרבה יותר מהבנזין, אז.....
אמינות ? בנזין קצת יותר אמין ועם יותר כח.
תקלות? כיד הדמיון החופשית.
אני הוצאתי בשנתיים קרוב ל 40000 שקל על תיקונים (לא, לא שיפורים. ת י ק ו נ י ם).
עדיין אי אפשר לומר שלא נהנתי מכל שניה של נהיגה ,גם בכביש וגם בשטח.
רכב מפנק נוח ומאוד נעים לנסיעה.
קיצר ,סוג של תחביב מהול במזוכיזים.

מוני אורבך
27-05-08, 08:47
אתם "קצת" השחרתם" את פני הדברים.
גיא - כבר ממזמן אמרו לך שאתה נפלת על "לימון" אמיתי, היתי מציע שתהיה קצת יותר אוביקטיבי ולא קיצוני כול כך...

דיזל עושה 1:9 בממוצע.

אשר לאמינות. נכון רכב לא הכי אמין בעולם, חפש קצת בפורומים ותראה.
אבל לעניות דעתי לא בהרבה פחות אמין מכול רכב יפני אחר ברמה שלו.
הבעיה הכי גדולה של הרכב היא שהוא סובל ממחלת ה"גורויים"
משום מה השתרשה בקרב קהילת בעלי הלנד רובר שהדיסקו הוא נסיכה שרק גורו מוסכניק יודע הכול יכול לטפל להם ברכב. תוצאה יש כ 5 גורויים בארץ שאלהם כולם הולכים והם דורשים מחירי "בית מרקחת".
כשלי היה דיסקו טיפלתי בו לבד. וכתוצאה מכך עלות האחזקה היתה סבירה ביותר.
עיקר הבעיה בדיסקו היא דווקא במערכות המשנה. בחשמלידה תמיד משהו קטן מתקלקל במיוחד ברכב ישן. והיות שיש הרבה חשמליאדה זה הופך למטרד.

סיכום - אם אתה מתכוון ללכת לגורו שיטפל לך ברכב - צפה פגיעה!!!
אם אתה מתכוון לטפל לבד ו\או אצל מוסכניק שאתה סומך עליו, אתה בהחלט יכול לצאת מזה בשלום

AvigdorAharon
27-05-08, 09:01
כשלי היה דיסקו טיפלתי בו לבד. וכתוצאה מכך עלות האחזקה היתה סבירה ביותר.

אל תשכח לציין, כמה זמן הקדשת לטיפולים.

אביגדור

מוני אורבך
27-05-08, 09:20
זה אביגדור בגלל שהתעקשתי שהכול יעבוד כול הזמן...

כמו שאמרתי תמיד כול הדברים הקטנים התקלקלו. פעם הנעילה המרכזית, פעם אחד מחלונות החשמל פעם אחד מהאורות וכו...

תקלה שהשביתה את הרכב היתה נדירה ביותר.

אגב גם הרכב שלי לא היה הכי שמור בעולם. מבחינה מכנית הוא היה בסדר אבל כול בעלים שהיה לו הוסיף לו משהו חשמלי משלו. אם זה איתורן או אזעקה אן סט רמקולים וכו.. והכול עם ההתקנות הישראליות הידועות )-:

בממוצע היתי צריך להשקיע כשעה+ בשבוע כדי להשאיר אותו תקין לחלוטין.
אף פעם לא היה לי את הכוח לעשות ישור קו מאסיבי כדי לפתור אחד ולתמיד את כול הבעיות. יישור כזה היה לוקח המון זמן כי צריך לפתוח הרבה דברים כדי לסלק את כול הזבל שהיה שם. לכן עשיתי בכול פעם קצת (-:

fuksi
27-05-08, 09:52
גיא - כבר ממזמן אמרו לך שאתה נפלת על "לימון" אמיתי, היתי מציע שתהיה קצת יותר אוביקטיבי ולא קיצוני כול כך...

סיכום - אם אתה מתכוון ללכת לגורו שיטפל לך ברכב - צפה פגיעה!!!
אם אתה מתכוון לטפל לבד ו\או אצל מוסכניק שאתה סומך עליו, אתה בהחלט יכול לצאת מזה בשלום

מצטרף לדברים
ברמות של 30 ק"מ ביום חד משמעי שווה דיסקו בנזין.
קניתי דיסקו בנזין 94 לפני כמעט 5 שנים ממשפחה צפונבונית שלא ראה שטח וטופל בחום.
עד היום לא עברתי את 20K תיקונים בחמש שנים (אני מתקרב) מתוכם 5K לפתירת בעית רעידות שרצתי בין כל מיני גורויים גאונים שהתעקשו להחליף ולתקן חלקים ברכב ...ובסוף הסתבר שהצמיגים החדשים היו דפוקים!
הרכב אצלי משמש לנסיעות יומיות של כ 40 ק"מ ביום (ת"א נתניה הלוך ושוב)
מטפל בהכל במוסך קטן ואמין ומתרחק מגורויים.
ב 5 השנים הרכב ראה 3 פעמים גרר. פעם ראשונה באשמתי כאשר הלך אלטרנטור בבוקר והתעקשתי שאשתי תמשיך לעבודה במקום לתזז אותה למוסך.
פעם שניה כשהלך סטרטר, ופעם שלישית אחרי שבועיים בחו"ל שהרכב לא נסע והמצבר התרוקן לחלוטין והיה צורך לגרור למוסך על מנת לאפס מחשב (משהו כזה....).
בכל מצב נתון ישנם תקלות קטנות ומעצבנות כפתורי דלתות,צירצורים קירקושים וחופשים כלשהם בגיר/טרנספר. הרכב לא מתאים לפרפקציוניסטים!!!!!!!!! אבל איזה רכב בן 15 שנה כן???

בהצלחה

יאללה מאיר קדימה הסתער....

גיא
27-05-08, 21:18

----

מוני יקירי, תבצע חיפוש, כבר היה הויכוח הזה / דיון הזה ... אני לא משחיר כלום, יש משהו שניקרא סטטיסטיקה .. אם 90% מהרכבים הם לימון .... מה זה אומר ?

gooja
27-05-08, 22:25
לא אומר כלום. אכלתי לימון בגודל אבטיח.

חפש הודעות, פה בפורום, של בחור בשם לירוי1.

תבין לבד.

fuksi
28-05-08, 11:52
שאלה: האם בדיסקברי בנזין יש אנשים שאכלו לימונים קשים?
כיוון שאני חושב שהבחור יותר מכוון לבנזין עם 30 ק"מ ביום....

אישית אני מכיר לפחות 5-6 אנשים שהיו מאוד מאוד מרוצים בדיסקו בנזין גם מבחינת אמינות.

שמוליקו
28-05-08, 11:56
שאלה: האם בדיסקברי בנזין יש אנשים שאכלו לימונים קשים?
כיוון שאני חושב שהבחור יותר מכוון לבנזין עם 30 ק"מ ביום....

אישית אני מכיר לפחות 5-6 אנשים שהיו מאוד מאוד מרוצים בדיסקו בנזין גם מבחינת אמינות.
40000 בשנה וחצי ,זה לימון או לא?

KOOKE
28-05-08, 12:42
היו לי שני דיסקברי בנזין -

הראשון ממש מזמן שנת ייצור 94 שכמעט ולא ראה שטח לא אצלי ולא אצל הבעלים הראשון שלו - במשך 3 שנים - לא היו שום תקלות..לא להאמין אבל 0 תקלות.

לאחרונה מכרתי שוב דיסקברי בנזין שנת 96 - היה אצלי שנתיים וחצי - מייד עם הרכישה בוצע יישור קו מיכאני מסיבי ובמשך שנתיים וחצי שהוא היה אצלי כולל טיולים בממוצע של פעם בשלושה שבועות היו רק שתי תקלות - האחת משאבת מיים והשנייה פאן קלאצ'

כמו כן בטסט האחרון הוחלפו תפוחים קדמיים.

עלות כוללת של תיקונים (ללא טיפול שוטף כמו שמנים פילטרים וכו') כ- 1,700 ש"ח. במשך שנתיים וחצי !!!

שמוליקו
28-05-08, 12:53
היו לי שני דיסקברי בנזין -

- מייד עם הרכישה בוצע יישור קו מיכאני מסיבי
מה כלל ישור הקו?

Saar
28-05-08, 13:33
לא היה לי דיסקברי,
בשלב מסויים חשבתי לקנות אחד (לפני ה XJ)
אבל אז שמתי לב שיש מספיק לימונים לפרדס שלם בין אנשי הלנדרובר.
זה נכון שבין אנשי הבנזין יש פחות "לימונים", אבל גם שם יש צרות.

תבדוק כמה מהמוכרים שיפצו/החליפו ראש מנוע /גיר/טרנספר וכד'
קח בחשבון את דבריו של מוני על "שעה שבועית" עם האוטו ע"מ שהכל יהיה תקין.
אלו דברים ששמעתי מיותר מבעל לנדרובר אחד בזמן שאני חיפשתי.

סער.

fuksi
28-05-08, 14:11
לא היה לי דיסקברי,
בשלב מסויים חשבתי לקנות אחד (לפני ה XJ)
אבל אז שמתי לב שיש מספיק לימונים לפרדס שלם בין אנשי הלנדרובר.
זה נכון שבין אנשי הבנזין יש פחות "לימונים", אבל גם שם יש צרות.

תבדוק כמה מהמוכרים שיפצו/החליפו ראש מנוע /גיר/טרנספר וכד'
קח בחשבון את דבריו של מוני על "שעה שבועית" עם האוטו ע"מ שהכל יהיה תקין.
אלו דברים ששמעתי מיותר מבעל לנדרובר אחד בזמן שאני חיפשתי.

סער.

לשמוליק-40K בשנה וחצי זה לימון(בוסר) חמוץ המיוחד לדעתי. למרות ששמעתי על בעל מיצובישי האנטר שנשרפו לו צמה חשמלית ומחשב באוטו חדש יחסית ושילשל 50K.......

סער אתה מוזמן לבדוק את הרכב שלי,מנוע גיר וטרנספר עדיין לא שופצו.
אני משקיע 5 דקות בשבוע לבדוק שמן מיים וזהו כל השאר במוסך.
לאחרונה למדתי איך לפרק מסנן אויר ולנקות אותו....זו הפעולה המכונאית הכי מורכבת שאני יודע......
כשקניתי את הדיסקו בלט באופן מידי שהוא מאוד מאוד שמור ולכן הצלחתי להוריד מהמחיר "רק" 2-4K ממחיר המחירון.(לא זוכר בדיוק) לכן לא הייתי צריך יישור קו....
אנשים מורידים 10-15K ממחיר מחירון ואחר כך מתפלאים קונים דיסקו ב20-25K ואח"כ בוכים שהם קנו עץ לימון שלם....

Saar
28-05-08, 14:17
פוקסי,

אני שמח בשבילך.
אני אוהב את הדיסקו, כמו שאמרתי, חשבתי לרכוש כזה בעצמי.
אבל, כל רכב שבדקתי (נכון היו רק 4 עד שמצאתי את הצ'ירוקי), עבר שיפוץ מנוע/ראש (ואני מדבר על הבנזין!)
מספר בעלי דיסקו שאני מכיר (וחלקם חברים מכובדים באתר זה או ב"צהוב השכן") סיפרו של עלויות "מפחידות" לשנה/תקלות רבות.

יש גם ברי מזל שרכבם משרת אותם נאמנה, אני שמח שאתה אחד מהם.

סער.

oferl
28-05-08, 15:50
עזוב אותך מלימונים, תפוזים, ותאנים ממולאות. לכל אחד יש חבר ששמע מדוד שלו שהדיסקו הוא נבלה/נהדר...

כבעל דיסקו 95 בנזין שגם אותו ניסו להפחיד לפני הרכישה בכל מיני מעשיות ושמועות ושאר ירקות - עצתי לך היא כדלקמן: מצא לך אחד שנראה סביר, שגם הבעלים שלו נראה אחד שטיפל ברכב באהבה, טלפן למכונאי המטפל ושאל אותו על הרכב ובסוף תחליט מתאים או לא.
מאז שרכשתי את שלי הוצאתי עליו פחות ממה שמוציאים על טויוטה קורולה בת שנה... ובשביל לסדר את האוזן - אני מדבר על עד 2000 ש"ח בשנה כולל טיפולים. נשבע.

מאידך - כמות ההנאה שתפיק מהרכב הזה בשטח שווה כל מחיר. לא?

KOOKE
29-05-08, 00:07
שמוליקו

יישור הקו כלל:

החלפת כל צנרת המים בחדשה, רדיאטור חדש, סטרטר חדש, אלטרנטור חדש (כלאמר משופץ), ניקיון יסודי של מערכת החשמל וביטול כל העלוקות, אימובלייזרים, אזעקות ושאר מרעין בישין.

החלפת פלאגים וחיווט לפלאגים.

החלפת כל נוזלי הרכב - שמן מנוע, שמן גיר, שמנים בדיפרנציאלים, שמן הגה, שמן ברקס, נוזל צינון

החלפת כל הפילטרים, אויר ושמן

גירוז כל מה שצריך.

תוספות ושיפצורים:

מדרגות הסף המקוריות (שהיו ישרות פלס כאות וסימן לכך שהרכב לא ראה שטח) הוסרו, מגן החזירים הוסר, חצאית הפלסטיק בפגוש הקדמי נוסרה והוסרה.

הותקנו מגן מיכל דלק, מדרגות סף מותאמות להיי ליפט ומגן דיפ' קדמי, הוחלפו הקפיצים הבולמים בסט קפיצים בולמים אוסטרלי במיובאים ע"י ג'קי מאוטומיני אם אני לא טועה מתוצרת בריטפרטס (הגביה את הרכב בכ- 2 אינצ'), הטחלפו הצמיגים לקומהו שטח מלא

הערה - המיגונים נרכשו משומשים כיד שנייה.

הרכב נרכש ב- 28,500 ש"ח כשבאותה העת המחירון היה 51,000 ש"ח. סה"כ השקעתי על הרכב כ- 14,000 ש"ח ביישור הקו ובתוספות.

הרכב נמכר לאחרונה בכ- 38,000 ש"ח.

לדעתי הקונה עשה עיסקה טובה.

שלמה

מאיר רוטברג
29-05-08, 08:40
עכשיו אפתיע אתכם
לא אומר כלום

לא לימונים
לא גוראים
לא חשבון בנק
לא פרדסים
לא צינורות
כלום ,

כל מי שמכר את הדיסקו שהיה לו כבר אמר הכלללללל
ציטוט

תבין לבד.

ציטוט

תבין לבד.

נמרוד
29-05-08, 08:51
כבעל דיסקו 95 בנזין שגם אותו ניסו להפחיד לפני הרכישה בכל מיני מעשיות ושמועות ושאר ירקות - עצתי לך היא כדלקמן: מצא לך אחד שנראה סביר, שגם הבעלים שלו נראה אחד שטיפל ברכב באהבה, טלפן למכונאי המטפל ושאל אותו על הרכב ובסוף תחליט מתאים או לא.

אתה צודק לגמרי. הבעייה היא למצוא אחד כזה.

סער כתב כאן - הוא בדק ארבעה, וארבעתם לא ענו על הקריטריונים. יוני בזמנו חשב להחליף את ההילקס, בדק שישה - וגם כולם לא עמדו בקריטריונים. שניהם ירדו מקניית דיסקברי, כי לא מצאו את הרכב הטוב.

זה לא שאין דיסקברי שמור וטוב - נראה שהאחוז שלהם בתוך ההיצע בשוק המשומשות נמוך יותר מאשר במכוניות אחרות, וזה בדיוק המשמעות של רכב בעל אמינות בעייתית.

מנורת האזהרה האדומה שצריכה להידלק היא לטירונים בתחום, אילו ששואלים שאלות בפורום הזה - ג'יפאים וותיקים (כמו סער, יוני שלא מצאו, וכמוך שכן) יודעים לא ליפול - חדשים לא יודעים. ובשוק הדיסקברי, אחוז הלימונים, או הבורות, פשוט גבוה יותר משמעותית מאשר עם רכבי שטח פופלריים אחרים. ואני חושב שעם משפט הסיכום הזה גם סנגורי הדיסקברי יתקשו לא להסכים.

oferl
29-05-08, 09:36
נמרוד - אין בינינו ויכוח. אני מסכים איתך בהחלט וטוען שמה שרשמת תופס לגבי רכבים בכלל. טענתי היא שבמודלים הישנים יותר של ל"ר, הרכב פשוט יותר לאחזקה וכל תפיסת הגורואים למיניהם על עדת המאמינים/שוטים שלהם פחות תופסת במודלים האלו. מכונאי טוב ומנוסה יצליח להתגבר על כל תקלה לפני שהוא יצליח לרוקן את חשבון הבנק שלנו.

מוני אורבך
29-05-08, 10:25
נמרוד אני במשך כמה שנים עקבתי אחר שוק ה"דסקברים" ולנד רובר בכלל
מכל מני סיבות היסטוריות המתג של לנדרובר סבל רבות.
זה התחיל מחברת המזרח והמשיך בגורוים למניהם.
בזמנו כאשר הדיסקו יצא הוא היה ה SUV היחיד בארץ
וכולם התיחסו אליו כמו אל פנינה. ולכן נולדה תופעת הגורוים
אחרי מספר שנים כאשר הרכב הזדקן הפסיקו להתיחס אליו כך
ואז הוא הגיע לכול מני מוסכים "שוחטים"
דיסקו כיום הוא בין הוותקים בשוק
מה שאומר שיש הרבה רכבי שטח זקנים, הרבה יותר מכול שאר המותגים.
ולהרבה מהם התיחסו רע מאוד לעת זקנה.
עד כאן התרוצים...

בגדול דיסקו הוא לא רכב שונה מכול השאר. נכון הוא לא טויוטה אבל הוא ממש לא הפח זבל שכמה מתארים אותו.
אל תחפש דיסקו במחיר מציאה !!!
אחד כזה יהיה שווה את המחיר שלו...
יש בשוק לא מעט דיסקו טובים אבל מחירם בהתאם
לא קשה כול כך למצוא דיסקו טוב.
נמרוד כמה אתה חיפשת עד שמצאת הייליקס טוב???
כאשר אני חיפשתי הייליקס טלפנתי לכ 10 וראיתי 4 עד שמצאתי את הכלה.
אז צריך קצת להתאמץ נכון, ולא לחפש מציאות!!! אבל במה זה שונה מכול רכב SUV אחר משנת 94?!

oferl
29-05-08, 13:06
בגדול דיסקו הוא לא רכב שונה מכול השאר. נכון הוא לא טויוטה אבל הוא ממש לא הפח זבל שכמה מתארים אותו.
אל תחפש דיסקו במחיר מציאה !!!
אחד כזה יהיה שווה את המחיר שלו...
יש בשוק לא מעט דיסקו טובים אבל מחירם בהתאם
לא קשה כול כך למצוא דיסקו טוב.
נמרוד כמה אתה חיפשת עד שמצאת הייליקס טוב???
כאשר אני חיפשתי הייליקס טלפנתי לכ 10 וראיתי 4 עד שמצאתי את הכלה.
אז צריך קצת להתאמץ נכון, ולא לחפש מציאות!!! אבל במה זה שונה מכול רכב SUV אחר משנת 94?!

אמן !!!

מוני - חשבת לההיפך לגורו? שמעתי שמרוויחים בזה לא רע...

מוני אורבך
29-05-08, 13:26
האמת שכן (-:

פשוט מדהים עד כמה עדת המאמינים קשורה לגורו שלהם...
שכול מה שהוא צריך לעשות זה להגיד כמה מלים יפות ולהראות חכם.

כול מי שמתקשר אלי פשוט נדהם לשמוע שאני מטפל ברכב לבד.
צריך להבין, זה לא פשוט, אפשר לגרום נזק...
ראבק מה כול כך מסובך בטרקטור מגודל.
כאשר מכרתי את ההייליקס אף אחד לא שאל אותי בכלל איפה טיפלתי ברכב.
אז מה לעזזל ההבדל, דיפנדר זו איזו נסיכה???
אני רק צריך לומר מספר מילות קסם, לנופף באיזה קורס שלנדרובר מעברים וזהו
אני בר סמכה וגורו מוסמך ללנד רובר.

בכלל כעצה לכול אלו המחפשים רכב שטח ישן.
לא מענין בכלל הסטורית טיפולים של רכב בן 10 (אם יש כזו) או היכן טיפלו בו.
מה שמענין הוא מצבו נכון להיום.
ואת זה לפחות בסינון ראשוני אפשר לפסול את רוב הלימונים.
ואחר כך, אם אתה לא מבין במכונאות, לך לגורו האהוב עליך ובדוק את הרכב.
לדעתי גם הגורו מיותר, כול מוסך אמין שיודע משהו במכונאות יוכל לתת לך חוות דעת טובה על הרכב.

AvigdorAharon
29-05-08, 15:39
בזמנו כאשר הדיסקו יצא הוא היה ה SUV היחיד בארץ
וכולם התיחסו אליו כמו אל פנינה. ולכן נולדה תופעת הגורוים

אני חושב שגם השירוקי והגראנד נולדו בערך באותה תקופה.
ומה עם ה 4ראנר? אמנם בלי סרן קדמי אבל בכל זאת ברמת עבירות גבוהה\סבירה?

אתה לא מכיר כל כך הרבה בעלי שירוקי וגראנד ש"מברכים" על כך שהצליחו להפטר מהרכב שלהם...

אביגדור

shlomic
29-05-08, 17:58
ראשית תודה לכולם ,

לא היה לי אפשרות להתחבר לפורום בימים האחרונים והופתעתי לגלות המון הודעות בנושא (שרק בלבלו אותי) אבל זה טוב לשמוע דעות של אנשים שמבינים.
לדעתי נימרוד דיי סיכם את הדברים כך שהחלטתי גם לבדוק אופציות נוספות,

בנתיים הרשתי לעצמי ללכת לראות דיסקו שמהר מאוד ירדתי ממנו בעצת אבא שלי שבא איתי ומבין דבר או שתיים במכונאות שאמר שהמנוע חלש וגם המוכר משום מה דרש מחיר נמוך בהרבה מהמחירון מה שהדליק נורה אדומה, בדיעבד אני מבין שזו היתה החלטה טובה.

בכל אופן אני ימשיך לחפש ואם יהיה משהו טוב אז אני יקנה אני לא לחוץ בזמן.

מה גם שאני לא סגור אם אני קונה רכב שטח לאבא שלי שיסע איתו כל בוקר לעבודה (30 ק"מביום) והוא יהיה אצלי בסופ"ש (במקרה כזה לנדרובר וכו')
או סמוראי קטן בשבילי שיצטרך לעבוד קצת יותר קשה ולקחת אותי ללימודים (60ק"מ ליום בממוצע)

אני בחיפושים למרות שאחרי שיצא לי לבדוק גם סמוראי וגם דיסקו הכף נוטה לדיסקו (ואומנם מוקדם לומר "נוטה בגדול" אבל אני מאמין שעוד כמה סמוראים חבוטים גם זה יבוא)

שוב תודה , שלומי

Saar
29-05-08, 21:33
אתה מודע לכך שאתה מסתכל על שני רכבים שנמצאים בשני "קצוות עלות האחזקה"?
אני בגישה שאם אתה מתלבט בינהם, כנראה שהזול יותר מתאים ובמקרה הזה הסמוראי (אולי ויטרה דור 1 תתאים יותר גם לנסיעות של 60 ק"מ ביום)

סער.

גיא
29-05-08, 23:02
מוני,

טרופר גם יש מ 94

אני לא מכיר אחד שמלכלך על טרופר עשירית ממה שמלכלים על דיסקו.

זה נאמר על ידי אחרים חוץ ממני, כמות הרכבים התקינים שיש מכלל אוכלוסית הרכבים מדגם זה או אחר כל כך קטנה בדיסקו, יש לזה משמעות.

כשהדיסקו יצא, הוא היה כרכרת המלכה, הוא היה משהו חדש שלא ראינו עד היום.
רכב שטח שהוא גם מכונית פאר לעשירים בלבד. ואני מזכיר לך שלא היו SUV מעבר לטרופר וריינג' ישנים יותר.

כל מי שקנה אותו, היה עשיר, ואני גם מזכיר לך שהרכב היה באחריות בשנה הראשונה ?!
מי שקונה רכב במאות אלפי שקלים ... מטפל בו במוסכים מורשים -> בגלל האחריות ...
ואז היית חייב ללכת למוסך רשת בגלל האחריות. אז הטיפולים היו יקרים וזה מה שהיה.

לא יתכן שכל הרכבים האלו של העשירים .. טופלו חרא. לא יכול להיות שאתה תאשים את הגורואים בטיפול חרא וגרימת נזק למאות רכבים וכולם אך ורק דיסקברי ....

למה זה לא קרה עם פג'רו ? טראנו ? פוראנר ? פורד אקספלורר ? מה עוד היה בשנים ההם ?!

רכב שמתוכנן רע, גם אם תתחזק אותו כמו יהלום ... הוא יהיה יקר לתחזוקה ולא אמין. רכב שיש בו מליון שטויות בשקל "דברים קטנים" שלא משביתים .. הוא לא רכב אמין. בדיוק כמו רכב שיש בו רק בעיה אחת משביתה ...

לדוגמה, רכב שלא מניע כשאתה חייב לרוץ עכשיו לקחת את הילדה מהגן ... זה רע, אוטו שכל שבועיים אתה חייב לפרק את המנעול של הדלת האחורית או המחשב של מרימי החלונות האחורייים ... באמצע החורף כשהילדה שלך חולה .. .... זה רע ....

ואם זה מגיע למצב שאתה קונה אוטו ומבלה שעת איכות איתו כל הזמן ומסדר "שניה רק משהו קטן" עד כדי ככה שמעירים לך שאתה יותר עם האוטו מאשר עם הילדים ... זה רע.

זה לא קורה עם פג'רו / פראדו / פוראנר / טראנו / ....

גם בדיונים פה אתה לא ניתקל באנשים שכל כך כועסים על האוטו כל כך מאוכזבים ממנו.
אפילו מגנום עם ההתחממויות שלו .... אפילו טראנו בנזין עם המנועים הניגמרים שלו ...

וכו' ..

זה נכון שלכולם יש / היו בעיות. בסה"כ הרכבים כיום מאוד דומים אחד לשני ... אבל אף אחד לא הגיע לרמת אנטגוניזם כל כך קשה כמו דיסקו.

זה אוטו לא אמין. זה אוטו שהורס אותך כלכלית ... פשוט ככה.

ראבאק ... אני החלפתי את הגלגל תנופה ... איך הדבר הזה נישבר ברכב אוטומטי ???
איזה נזק צריך להרגם על מנת שזה ישבר .... אני לא שמעתי על דבר כזה לפחות.

שמוליקו
29-05-08, 23:34
שמוליקו

לדעתי הקונה עשה עיסקה טובה.

שלמה
שלמה,
לדעתי הקונה בהחלט עשה עסקה כדאית וכמו שזה נראה על פניו ,גם לך העסקה היתה מוצלחת.
אני באמת שמח שהצלחת למכור במחיר כזה.
אני לא אספר מה תיקנתי ברכב ,אבל אני מבטיח לך שהרשימה באורך הגלות.(אם תרצה בפרטי, גם ככה ההודעה הזאת הולכת להיות ארוכה:))
האמת טעיתי ברכישת הרכב, הרכב היה שחוט בלוי ונבלה ברמות היסטריות.
הטעות שעשיתי נבעה מחוסר הכרה של הדיסקברי(אחרי יפניות יש דברים שאתה אפילו לא יודע שצריך לבדוק) וממהירות ורצון לדיסקברי ועכשיו.
זו טעות שלדעתי לא אעשה שוב, היה יקר ,אבל למדתי שיעור חשוב.
קניתי ב 32000 השקעתי בשנתיים 40000 בקירוב ומכרתי ב 22000(אחרי פרסום של קרוב לחצי שנה).
תעשה את החשבון לבד.
האמת הרכב היום במצב מעולה למעט שתי תקלות, רעש (שריקה ) מהטרנספר וחימום לא עובד.
כל השאר פשוט חדש.
אגב, גם השריקה מהטרנספר, היא אחרי שיפוץ שלו, גלגלי השיניים קצת שחוקים. כל החופשים של הדיסקברי מבוטלים שם.
האמת, לא רק שם, כל הרכב שופץ וכוון.
מכרתי כי אחרי שהפסיקו לעלות לי כסף התיקונים, גיליתי ש 60 קילומטר ליום ,עם 1:5 זה יותר מידי בשבילי.
נהנתי מכל שניה עם הרכב בשטח בטירוף.
רק פעם אחת נתקעתי עם הרכב (בוא נזכור שהוא מודל 94 זה הרבה שנים על הכביש) וגם זה לא היה באשמת הרכב, מישהו מתח חוט מתח למשאבת הדלק (כמובן בקומבינה) והעביר אותו במקום שהיה חשוף לצרות( וצרות כשקוראים להן, באות) גם התקיעה הזאת הסתיימה תוך פחות משעתיים (לקח לי קצת זמן לאתר ולפתור את התקלה) ויצאתי לעבודה באיחור קל וזהו.
סה"כ ,היום אם מישהו ישאל אותי, אני אמליץ בחום על הדיסקברי, אני חושב שזה רכב מצויין.
אבל ואבל גדול, לפני שקונים צריכם לבדוק בשבע עיניים.

אלה התובנות שלי.

fuksi
02-06-08, 09:14
גיליתי ש 60 קילומטר ליום ,עם 1:5 זה יותר מידי בשבילי.
.

בוקר טוב
לפי המשפט הנ"ל אני מסיק שהיה לך דיסקו בנזין.
אני "מת" מסקרנות איך מגיעים ל40K הוצאות מוסך בשנתיים...

שמוליקו
02-06-08, 09:45
אני "מת" מסקרנות איך מגיעים ל40K הוצאות מוסך בשנתיים...

אכן דיסקברי בנזין,
שנית עשה טובה ואל תמות :)

הוצאות שונות ומשונות, החל ממנועי נעילת דלתות דרך איזונים של דרישפטים, החלפות צלבים, שיפוץ גיר אוטומט, שיפוץ טרנספר (3 פעמים לבד ועוד שלוש במקומות שונים ,מוסכים מורשים לצורך העניין)
חיישני למדה, מארכת ברקסים קומפלט (צלחות דיסקיות, קליפרים, אחוריים .....)שיפוץ סרן קדמי, שיפוץ סרן אחורי, החלפת מזרקים במנוע, צמיגים (שני סטים בשנתיים, האחד התברר כנפילה לפנים), ציריות, נאבות לגלגלים קדמיים, בוקסות (מקוריות ,לא של כתום או משהו בסגנון)כמובן כולן, פאן קלאץ, משאבת מיים, קומפרסור חדש למזגן + צינורות,מייבש, ואקום גז, צינורות הגה הדראולי, מוט הגה (מגלגל ההגה לתיבה - רק זה 1200 לפני עבודה ומע"מ).
זה רק מהזיכרון ,אני בטוח שהיו עוד הרבה, צריך להסתכל בבית ולמצוא חשבוניות.
תוסיף על זה דברים שעשיתי בעצמי - טיפולים, החלפת מפלג ועוד.
קיצר, אל תמות לי :).
תאמין לי היתה חוייה ונסיון מר מר.
כמו שציינתי קודם, הטרנספר עדיין לא לחלוטין בקו הבריאות (כן אני יודע בדיאבד שלקנות חדש היה יוצא לי הרבה יותר זול) ומערכת החימום עדיין לא עובדת (שתי הוצאות לא מבוטלות, תסכים איתי).
עכשיו אחרי כל הפירוט שכ"כ עניין אותך, אני יכול להעביר לך בפרטי את פרטי הבנק שלי.אם תוכל גם לחסות לי כמה מהנזקים שהדיסקברי דאג לי , אני בכלל הודה לך.

אגב, גם אני יודע להיות ציני.

itay-rover
02-06-08, 13:37
אכן דיסקברי בנזין,
שיפוץ טרנספר (3 פעמים לבד ועוד שלוש במקומות שונים ,מוסכים מורשים לצורך העניין)
.

מתנצל,
קניתי טרנספר מפירוק לפני שנתיים,לא כי התקלקל לי אלא כי הייתי צריך אותו לפרוייקט ההסבה של הרכב מסדרה 2A לדיפנדר(נעזוב את זה כרגע...)החלפתי את כל המיסבים והאטמים באלף שקל.

מאז נסעתי כבר 30000 ק"מ ואני באמת לא מבין מה יש לשפץ כל כך הרבה בטרנספר הטיפש הזה. דווקא התרשמתי שהוא בנויי מאוד יפה וחזק.

איתי.

שמוליקו
02-06-08, 13:54
מתנצל,
קניתי טרנספר מפירוק לפני שנתיים,לא כי התקלקל לי אלא כי הייתי צריך אותו לפרוייקט ההסבה של הרכב מסדרה 2A לדיפנדר(נעזוב את זה כרגע...)החלפתי את כל המיסבים והאטמים באלף שקל.

מאז נסעתי כבר 30000 ק"מ ואני באמת לא מבין מה יש לשפץ כל כך הרבה בטרנספר הטיפש הזה. דווקא התרשמתי שהוא בנויי מאוד יפה וחזק.

איתי.

אני ממש מרגיש שאני צריך להתנצל שהורדתי את הטרנספר כ"כ הרבה פעמים.
אז כן, פעם אחת יחידה פלנטרית (תבדוק עלויות ותפנים)
פעם אחת - ציר שמחבר בין הגיר לטרנספר (לא חייב הורדה של הטרנספר ,אבל זה בהחלט תיקון שלו)פעם נוספת, מיסבים אטמים.
עוד פעם תיקון של התיקון הקודם ונסיון לבטל רעשי ג"גשים.
עוד פתיחה במוסך אחר (גם מורשה) וגם שם לא נפתר (מה שכן שם הוצע לי טרנספר אחר ב 50000 ש"ח לפני עבודה ומע"מ שגם הרעיש).
נתחשב בעובדה שבפעמיים הראשונות אני הורדתי ופתחתי לבד את הטרנספר כדי להוזיל עלויות(ולא לא דפקתי אותו, אם זה מה שישר רץ לך בראש, עובדתית גם טובים ממני לא הצליחו.)
אז שוב, סליחה שלא הצלחתי לפתור את הבעיות של הטרנספר הפשוט הזה בפעם אחת,
כנראה שפשוט לא התייעצתי איתך !

חנן-ג'יפולוג
02-06-08, 14:55
שרשור טכני/פיננסי פשוט. על מה כבר יש לכם לעלוב ולהיעלב? תהיו בריאים, רק אל תמשיכו עם זה.

יוני5
02-06-08, 17:18
שרשור טכני/פיננסי פשוט. על מה כבר יש לכם לעלוב ולהיעלב? תהיו בריאים, רק אל תמשיכו עם זה.

לא הבנתי על מה יצא קיצפך, חנן?
בסה"כ חבורה סימפטית של אנשים, שמחליפים חוויות בצורה תרבותית לחלוטין, ההבדל היחיד בינהם הוא שחלק מכה על חטא וחלק אחר מדחיק. למעט הסוגיה הפסיכולוגית הזו, דיון יפה, תרבותי ומעשיר (הן את הקוראים, והן את חשבון הבנק של הגורואים).

מה שכן, אפשר לראות בהיסטוריה של הפורום שרובן המכריע של התקלות המוכחות (או המודחקות) מדובר בדסקברי ולא בדיפנדר. מכאן אחת משתי האופציות: או שהדיפנדר אמין בצורה סבירה (כי יש בו פחות מה שיתקלקל), או שתופעת ההדחקה חזקה יותר בדיפנדר.
משום מה נראה לי שהאופציה הראשונה היא הרלוונטית.
את סוגיית החופשים והסרנים הזבל אנחנו מכירים, ואם לוקחים בחשבון אותן, אולי שווה לקחת בחשבון דיפנדר כרכב הבא?

האמת, זה לא משהו שמפחיד יותר מדי.
בסה"כ ניתן לספור את שימשוני, דרור, נועם צרפתי, שחר ועוד כמה אנשים טובים (חוץ מדרור הקיבוצניק החלאה ושימשוני שהוא בכלל פוליטיקאי חובב טלנסקי ומעטפות שאינו ראוי אף לקדיש ע"י מניין כשר), שבסה"כ מדווחים על חוויה חיובית מהדיפנדר.
חנן, מתי אתה קופץ אלי לקפה ע"מ להוריד אותי מהרעיון?

יוני5

landrover
02-06-08, 18:00
מכיוון שיש לי את שני הרכבים (דיפנדר ודיסקו)
אני יכול להגיד שאצלי לדיסקו יש יותר תקלות בהרבה ...

הדיפנדר אכן הרבה יותר אמין וחלק מזה בגלל שיש בו פחות דברים שיתקלקלו,
ומה שמתקלקל בו לרוב אפשר לתקן לבד ...

שני הרכבים (דיזל) לוקחים בין 1:10 ל 1:9 , כאשר לא נוהגים מעל 90 קמ"ש

עשינו חישוב עלויות לדיסקו לחודש כולל הכל - גם דלק ,
ויצא משהו כמו 2500 ש"ח , כאשר הדלק הוא משהו כמו 1200 ש"ח
הדיפנדר יותר זול לאחזקה.

זה כאשר טיפולים אני עושה לבד לשני הרכבים , ואת רוב התיקונים אני עושה לבד.
אמיר.

ד ו ר ו ן
02-06-08, 20:47
מכאן אחת משתי האופציות: או שהדיפנדר אמין בצורה סבירה (כי יש בו פחות מה שיתקלקל), או שתופעת ההדחקה חזקה יותר בדיפנדר.
משום מה נראה לי שהאופציה הראשונה היא הרלוונטית.
יוני5
יוני מכין את הקרקע למעבר ההיסטורי.

יוני5
02-06-08, 23:28
יוני מכין את הקרקע למעבר ההיסטורי.

יותר נכון להגיד שיוני מכין את הקפה לחנן...
אבל היי, למה היסטורי? אין לי שום דבר נגד דיפנדר ו\או דיסקברי. באמת.
יש לי הרבה נגד בעליהם ותרבות הגורואים שלהם.

לכל הרוחות, אנשים קונים ניבה ומוציאים עליה לא מעט. אנשים נפלו עם טרופר, פראדו, טראנו... אבל התנהגות אינפנטילית כמו של בעלי דרעקרובר - זה עוד אין.

למה בעלי היילקס מסוגלים לצחוק על יכולות המירוץ של גרוטאת הקבלנים שלהם, אבל בעלי דרעקרוברים פוערים פה בגודל של חור התחת של זלמן שושי כשמזכירים שיפוצי גיר\ראש מנוע\מנגנוני חלון, או רעשי חופש ממערכת ההנעה שמזכירים ערימת בזנ"טים בנ"נ רס"פ?

אחת הבעיות של הדיפנדר כיום היא נדירותו בשנים של 2002 ומעלה. תן לי דיפנדר 110 שנת 2003 במצב טוב ומחיר סביר - קניתי.

לא נורא, עוד שנתיים שלוש הרנגלרים 5 דלתות יצאו לשוק המשומשים במחיר סביר - יש!
ולא לשכוח את ההיילקס ויגו.

יוני5

fuksi
03-06-08, 08:50
אכן דיסקברי בנזין,
שנית עשה טובה ואל תמות :)

הוצאות שונות ומשונות, החל ממנועי נעילת דלתות דרך איזונים של דרישפטים, החלפות צלבים, שיפוץ גיר אוטומט, שיפוץ טרנספר (3 פעמים לבד ועוד שלוש במקומות שונים ,מוסכים מורשים לצורך העניין)
חיישני למדה, מארכת ברקסים קומפלט (צלחות דיסקיות, קליפרים, אחוריים .....)שיפוץ סרן קדמי, שיפוץ סרן אחורי, החלפת מזרקים במנוע, צמיגים (שני סטים בשנתיים, האחד התברר כנפילה לפנים), ציריות, נאבות לגלגלים קדמיים, בוקסות (מקוריות ,לא של כתום או משהו בסגנון)כמובן כולן, פאן קלאץ, משאבת מיים, קומפרסור חדש למזגן + צינורות,מייבש, ואקום גז, צינורות הגה הדראולי, מוט הגה (מגלגל ההגה לתיבה - רק זה 1200 לפני עבודה ומע"מ).
זה רק מהזיכרון ,אני בטוח שהיו עוד הרבה, צריך להסתכל בבית ולמצוא חשבוניות.
תוסיף על זה דברים שעשיתי בעצמי - טיפולים, החלפת מפלג ועוד.
קיצר, אל תמות לי :).
תאמין לי היתה חוייה ונסיון מר מר.
כמו שציינתי קודם, הטרנספר עדיין לא לחלוטין בקו הבריאות (כן אני יודע בדיאבד שלקנות חדש היה יוצא לי הרבה יותר זול) ומערכת החימום עדיין לא עובדת (שתי הוצאות לא מבוטלות, תסכים איתי).
עכשיו אחרי כל הפירוט שכ"כ עניין אותך, אני יכול להעביר לך בפרטי את פרטי הבנק שלי.אם תוכל גם לחסות לי כמה מהנזקים שהדיסקברי דאג לי , אני בכלל הודה לך.

אגב, גם אני יודע להיות ציני.

ואי ואי
אכן נפלת על חתיכת נבלה רצינית
אני מקוה שהרכב הנוכחי "מפצה" אותך על הקודם...

שמוליקו
03-06-08, 09:14
ואי ואי

אכן, נבלה :)
אבל על הנוכחי בינתיים רוב ההוצאות היו על שיפורים !
לאחר יישור קו קל (99% מהליקויים היו ידועים ונלקחו בחשבון)
כבר אמרתי ,לקח חשוב למדתי.
ושלא יהיו אי הבנות, אני לא טוען שדיסקברי לא רכב טוב, אני רק טוען שצריך לבדוק יותר טוב ממה שאני בדקתי מה קונים ולטפל בו נכון.

יוני5
03-06-08, 11:07
ואי ואי

פוקסי,

זאת הבעיה, שלנבלה הזו יש אחיות, ורובן המכריע נבלות רציניות.

למען האמת, במשפחה הזו קשה למצוא כאלה שאינן. יש מעט מאוד, וכנראה שאתה לקחת אחת מהמעט, ועתה, כלום לא נותר...

יוני5

fuksi
03-06-08, 11:52
פוקסי,

זאת הבעיה, שלנבלה הזו יש אחיות, ורובן המכריע נבלות רציניות.

למען האמת, במשפחה הזו קשה למצוא כאלה שאינן. יש מעט מאוד, וכנראה שאתה לקחת אחת מהמעט, ועתה, כלום לא נותר...

יוני5

שלום ידידי
אמרת...אמרת
עד כמה שזכור לי ב94-95 נמכרו טרנואים וטרופרים בכמות גדולה משמעותית מדיסקואים מעניין לדעת כמה שרדו עד ימינו מהיפאנים וכמה מה"נבלות"...?

יוני5
03-06-08, 15:23
פוקסי ידידי,

לא רלוונטי מה שכתבת.
אם טראנו למשל לא שורד 10 שנים, וטראנו מודל 97 נאסף אל עמיו ואבותיו במגרשי הגרוטאות - מה זה משנה לגבי הרכב? העיקר שהוא לא שרד ע"מ להכביד מיסיו על בעל הרכב ולכלות ממונו.

את זה בדיוק, (שריפת הממון) עושה הדיסקו, ובענק.

כל אחד מאיתנו לא מעוניין להוציא 50 K ש"ח על תיקונים, לרכב ששוה 30K.

יכול להיות שהטראנו ודומיו מעמידים את האופציה הזו ובזה גוזרים את דינו למגרש הגרוטאות ואילו הדיסקו מתעתע בבעליו שעוד 1000 ש"ח קטנים - והכל בסדר...

יוני5

gooja
03-06-08, 23:10
פוקסי, לשאלתך:
את הדיסקו 97 החליף פאג'רו בנזין 95.
11 חודשים עם הדיסקו עלו בערך פי 4 משנה וחצי עם הפאג'רו.

בפאג'רו 95: 0 גרירות, חלונות עולים ויורדים, ריפוד גג במקום ולא נופל, חימום וקירור קיימים, אפס תקלות חשמל, 0 התחממויות. נסיעה רגועה ושלווה לטסט, בלי חשש.

תשווה ספר טיפולים דיסקו 97 מול פאג'רו 97, ותבין עד כמה אתם (וגם אני בעבר) משקרים לעצמכם.

דרך אגב, נקנה לפני כמעט שנתיים, במחירון היה 63, היום מחירו 62. נסחר בערך סביב מחירון. עלה חדש חצי מדיסקו אותה שנה. פגשתי לפני שבועיים מכר (מכר מהמוסך המשותף) במגרש רכב שמכר למגרש דיסקו 97 ב- 24 אלפי ש"ח . (הביקוש מלמד על המצב האמיתי, יותר טוב מכל מדד מזוייף שתמציא - ונמכרו אז יותר פאג'רו מדיסקו, לדעתי הפאג'רו שרדו בכמות גדולה יותר, לגבי איכות השרידות שלהם כבר אין מחלוקת).

בקיצור, כולם טועים, ודיסקו אחלה רכב.

ארז
04-06-08, 09:41
אני קניתי לא מזמן דיסקברי 2003, החזקתי אותו 8 חודשיים כבערך יומיים אחרי הקנייה כבר רציתי למכור אותו....

רשימת התיקונים ארוכה מאוד לכן לא נרשום אותה, רוב ,רובה של הרשימה היו חישניים וחשמל למיניהם, בסופו של יום הדיסקברי ב8 חודשיים עלה לי כמו 10 שנים עם דיפנדר...

אני אגב לרוב לא מטפל לבד ברכב שלי והוא מטופל במוסך מורשה(גם הדיפנדר הקודם וגם הדיסקברי).
כל עוד הדיסקברי עובד הוא רכב נהדר, נוח בכמה מדרגות מכל רכב אחר שאני מכיר, עבירות מצויינת, כייף על הכביש ועוד...(אני אישית לא אהבתי אותו בגלל היותו SUV בכללי וזה סיפור לפעם אחרת), הבעייה שבכל רגע נתון יש לך תקלה ברכב ,אותי זה הטריף זה הגיע למצב שהפסקתי לטייל כי פחדתי להתקע עם הרכב...

יוני5
04-06-08, 10:02
הבעייה שבכל רגע נתון יש לך תקלה ברכב ,אותי זה הטריף זה הגיע למצב שהפסקתי לטייל כי פחדתי להתקע עם הרכב...

אם בארז נפלה השלהבת...

ארז, אתה מפתיע אותי, דווקא מכולם לך יש את האופציה לדמות מזחלת קוטב:
אתה ממילא בגודל של דוב קוטב בינוני ויש לך לפחות 8 כלבים שיכולים לסחוב מזחלת... :p

יהושוע בהחלט יכול להיות מוביל (לפחות באיזור הנקרות)

יוני5

landrover
05-06-08, 10:37
לגבי כמה באמת עולים התיקונים ,
ומה קורה אם נופלים על דיסקברי שלא היה מטופל טוב , הנה הרשימה :

רוב הדברים זה החלפות יזומות שלי , כדי שלא ניתקע בדרך, ולא כולן הייתי חייב לעשות
וזה הניב את התוצאות הרצויות :
בשנתיים וחצי שהוא אצלינו,
שלוש פעמים הרכב ניתקע,
אבל לא הייתה תקלה שלא יצאתי ממנה לבד אחרי מקסימום שעה - כלומר לא הזמנתי אף פעם גרירה.

דברים שאני תיקנתי בעצמי :
החלפת משאבת וואקום - פעמיים
שיפוץ תיבת הגה( החלפת מחזירי שמן + שמן חדש לכל המערכת)
החלפת שסתום של הבוסטר (בלמים)
החלפת קופלונג
החלפת אטם אגן שמן גיר ומסנן שמן גיר.
החלפת כל רפידות ברקסים + החלפת נוזל בלמים מכל המערכת
החלפת צינורות עודפי סולר למזרקים
החלפת מצבר
החלפת צמיגים
תיקון רדיאטור חימום.(הזמנתי חדש באינטרנט)
התקנת רגש טמפ מנוע

תקונים במוסך:
איזון גלגלים
החלפת גומיות תושבות מנוע + מותחן + רצועות
החלפת ציר יציאה מכיוון הגיר וציר כניסה בטרנספר(קניתי חלקים באינטרנט)
החלפת כל צינורות המיים
החלפת כל התפוחים ברכב.
החלפת צינורות שמן תיבת הגה
החלפת צינור תחתון אינטרקולר
החלפת משאבת מים + טרמוסטט + אלטרנטור
התקנת שלטים נוספים לדלתות - מקוריים הפסיקו לתפקד בצורה סופנית

כל התיקונים והחלקים בממוצע 750 שח לחודש.

אמיר.

מאיר רוטברג
05-06-08, 11:27
האמת ,??
זה דיי מפתיע רמות האמוציות שמגיעים אליהם,

בזמנו דיי השתעשעתי בעניין הזה האתר המקביל וכל שטות שכזו הייתי כותב את רשימת התקלות ,
מדהים לראות כמה מלל נכתב בנושא,
והכל שוב ושוב ושוב,

אני חושב שמיצינו את העניין, למי שישי רכב טוב כמו לפוקסי אפשר רק לקנא ולפרגן כאחד,
כל השאר כולל אותי חיינו בהכחשה עד רגע הגאולה.

דרך אגב נהנתי לקרוא את דברי ארז,
ההקבלה מעניינת
8 חודשים על 2003
שווה ערך ל10 שנות אחזקת דיפנדר

landrover
05-06-08, 11:41
מאיר - אין אמוציות בכלל (לפחות לא אצלי)
וגם לא חיים בהכחשה.

אנחנו יודעים בדיוק כמה עולה הרכב והתיקונים,
אבל מוכנים להתפשר בגלל הנוחיות של אישתי בנסיעות יומיומיות,
וההנאה בטיולי שטח קלים עם הדיסקו.

ויותר מזה - בשביל הטיולים האמיתיים של שבוע בשטח יש את הדיפנדר ,
ככה שאי אפשר להגיד שאני לא יודע איך זה להחזיק רכב אמין שההוצאות עליו הרבה יותר קטנות.

אמיר.

KOOKE
05-06-08, 13:10
דיסקברי ראשון בנזין שנת 94 היה ברשותי כשנתיים, 0 תקלות 0 תיקונים !!!!! אבל האמת לא טיילתי איתו כמעט שימש בעיקר כפרייבט.

דיסקברי שני - דיזל ידני שנת 1995 - היו תקלות לא מעטות אבל לא כצעקתה והכי חשוב - רק פעם אחת נתקעתי איתו עד כדי גרירה מהשטח (בגלל טעות שלי..הלך מזלג הקלאץ', הטרנספרהועבר בטעות לניוטרל - אחרת הייתי נוהג עד הבית ללא קלאץ') - היה אצלי כשלוש שנים.

דיסקברי שלישי בנזין שנת 96 אוטו' - היה אצלי שנתיים וחצי. לאחר יישור הקו הראשוני במהלך השנתיים וחצי שתי תקלות בלבד - משאבת מיים שהוחלפה בשטח ופאן קלאץ'. במהלך התקופה הזו לא נתקעתי איתו ולא נזקקתי לגרר.

סופה שנת 93 הייתה ברשותי שנה - עברה שיפוץ ויישור קו מקיף בעת רכישתה - כל טיול אבל כל טיול תקלה - חיישנים, דיפרנציאל אחורי שנטחן, ציריה או צלב שנגזרו ומה לא..פשוט לא סמכתי על הרכב ופחדתי לטייל איתה מחשש לתקלה שתבוא.

כל התיקונים והשיפצורים על שלושת הדיסקברי שהיו לי במשך תקופה מצטברת של כ- 7 שנים לא מגיעים לעלויות השיפוץ, והתיקונים בדיפנדר שברשותי כחצי שנה. אבל זה בגללי והשטויות שלי אם נוריד שיפצורים ושיפוצי קוסמטיקה מעלויות הדיפנדר אז אני מגיע רק לכרבע מהעלויות על הדיפנדר ביישור קו ותיקונים מיכאניים. יעני כ- 10,000 ש"ח עד 15,000 ש"ח בלבד.

-->